Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

pod "dupke" [pod fotelem]


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
12 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   damiankox

damiankox
  • 124 postów
  • Dołączył: 18-01-2012

Napisany 06 listopad 2012 - 18:35

Witam, mam taki problemik pod fotelem jest taka mata cos jakby stelarz pod nasze fotele (recaro) pewnie w kazdym to samo jest, mianowicie chodzi mi o warstwy pod dupke jest obszycie to co widzimy pod dupke, dalej idac sa jakies warstwy miekkiego gabki etc, i taka mata hmm podtrzymujaca ona to wszystko, zaczepiona na takich jakby chaczykach po obustronach po 5? czy 4? a moze 6 nie ma to znaczenia, rozerwala mi sie ona wyglada to tak:

Siatka taka jak kladziemy na styropian na elewacje przy ociepleniu pewnie wzmocniona;), kawalek gumy i tak na przemian i pod koniec rozjechala mi sie guma i dupka mi wpadla w fotel do srodka, zrobilem to na "krotko" opaskami narazie trzyma delikatnie wchodzac na fotelik.

I mam pytanie, jak to sie nazywa fachowo zebym sobie na allegro zamowil jak da rade, lub jak ktos ma jakies pomysly skad takie cudenko wziac, nie chce mi sie bawic w jakies szycie czy cos, moze ma ktos jakis inny pomysl? czekam na porady ;-)
dziekuje za przeczytanie lektury malej w prosty jezyk napisanej ;)

#2 OFFLINE   robert3012

robert3012
  • 2349 postów
  • Dołączył: 09-02-2009
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 06 listopad 2012 - 19:02

Wymień cały fotel i będziesz miał po problemie. Zanim znajdziesz na alledrogo to co potrzebne (o ile znajdziesz) pewnie trochę się zejdzie. Poza tym rozbieranie siedziska, naprawianie, potem jego składanie i montaż. Jeśli nie masz kubełków Recaro to 1 szt fotela spokojnie poniżej 100 zł kupisz. Jest sens za taką kasę siedzieć cały dzień i dłubać z naprawami. Doliczysz potrzebne "części", wysyłkę i twój stracony czas i wyjdzie pewnie jeszcze więcej a sama wymiana fotela to roboty na max pół godziny.

#3 OFFLINE   damiankox

damiankox
  • 124 postów
  • Dołączył: 18-01-2012

Napisany 06 listopad 2012 - 19:33

moglem zrobic zdjecie kurde bys nie mowil tak ;) mam wlasnie recaro kubelki, to jest taka szmaciucha na haczykach podtrzymujaca dupke

#4 OFFLINE   robert3012

robert3012
  • 2349 postów
  • Dołączył: 09-02-2009
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 06 listopad 2012 - 19:42

To rób to foto i pokazuj. Może jak ktoś inny zobaczy zdjęcie to coś innego podpowie.

#5 OFFLINE   damiankox

damiankox
  • 124 postów
  • Dołączył: 18-01-2012

Napisany 06 listopad 2012 - 20:04

wiec to jest cos takiego, oczywiscie to nie moje fotele ale to jest ten element identyczny jak w fotelu mojego opelka.

Dodany obrazek

Dodany obrazek

rozdarla mi sie taka guma przy koncu na dole w pol

#6 OFFLINE   damiankox

damiankox
  • 124 postów
  • Dołączył: 18-01-2012

Napisany 20 luty 2013 - 10:07

Nikt?

#7 OFFLINE   JJdzej

JJdzej
  • 1752 postów
  • Dołączył: 20-09-2009
  • Skąd: Tczew/Gdynia
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 21 luty 2013 - 12:28

Zobacz czy nie podpasuje od zwykłych foteli przypadkiem, kupiłbyś najtańszy i wypruł to. Jak nie to może tapicer taki co samochody robi?

#8 OFFLINE   damiankox

damiankox
  • 124 postów
  • Dołączył: 18-01-2012

Napisany 21 luty 2013 - 17:57

a jak wyglada od zwyklych foteli hmm?

#9 OFFLINE   ku8a

ku8a
  • 144 postów
  • Dołączył: 19-01-2008
  • Skąd: Nowy Sącz
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 22 luty 2013 - 22:42

wiec to jest cos takiego, oczywiscie to nie moje fotele ale to jest ten element identyczny jak w fotelu mojego opelka.

Dodany obrazek

Dodany obrazek

rozdarla mi sie taka guma przy koncu na dole w pol


Proponuję Ci udać się do sklepu tapicerskiego (na pewno takie istnieją na Twoim terenie - sprawdź w internecie) i powiedzieć sprzedawcy o co chodzi i na sto% znajdzie coś, co będzie odpowiednie do fotela. Jest to tkanina jutowa wzmacniana gumą. Te fotele muszą być bardzo stare, jeżeli juta już zetlała, ale warto dać im jeszcze jedno życie :szpital:

#10 OFFLINE   kokoszon

kokoszon
  • 134 postów
  • Dołączył: 02-11-2010
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 24 kwiecień 2013 - 08:09

Tez identycznje mi pekła wczorj ta mata w fotelu recaro. Tak samo w tej czesci gumowej. Odkrecilem fotel, guma objechana kropelka i zszylem mocna dratwą. Nie chcialo mi sie szukac po szrotach, moze bedzie trzymac:-)

#11 OFFLINE   kokoszon

kokoszon
  • 134 postów
  • Dołączył: 02-11-2010
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 09 sierpień 2013 - 11:57

Kolego DAMIANKOX i co wymysliles z ta mata bo mi po szyciu znowu pekla. Pasuje od zwyklych siedzen do recaro?

#12 OFFLINE   kolo72

kolo72
  • 149 postów
  • Dołączył: 08-08-2007
  • Skąd: Wojkowice
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 10 sierpień 2013 - 08:31

Mnie też rozlazła się ta guma.
Zrobiłem małe dziurki w tej gumie, w odległości co 3cm, w miejscu, gdzie jest zalana w niej ta siatka. (po obydwu stronach rozerwania)

Później wziąłem drut (długa, niezbyt gruba linka) i poszyłem to zygzakiem.

Ktoś powie "druciarstwo", ale skuteczne. :D
Jeżdżę już tak ponad rok i nic się z tym nie dzieje.
[SIGPIC][/SIGPIC]

!! POMÓŻMY KINDZE !!
http://pomoz.eu/


#13 OFFLINE   damiankox

damiankox
  • 124 postów
  • Dołączył: 18-01-2012

Napisany 15 sierpień 2013 - 15:22

troche dawno ale coz ;) wsadzilem pod fotel gabke z 5cm i zwiazalem pod spodem pasami takimi smiesznymi jak walizki na lotnisku i trzyma:) podjechalbym na jakis szrot bo to taka prowizorka ze jak ktos podniesie fotel to mi wstyd troche ;) aa nie ma ktos zdjecia przewroconego fotela zwyklego jak tam wyglada pod spodem?