Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Volvo V70 wasze opinie


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
10 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   manyVU

manyVU
  • 228 postów
  • Dołączył: 17-01-2012
  • Skąd: Strzelce Kraj.

Napisany 08 października 2012 - 21:48

tak więc prosił bym was o opinie na temat takiego auta.
na co zwracać uwagę przy zakupie takiego modelu ( jakieś specyficzne wady )
silnik tylko benzynowy więc i pytanie jaki najlepszy? jak znosi gaz? realne spalanie i ogólne info na temat eksploatacji, jak blachy w Volvo wyglądają bo nigdy nie miałem styczności z ta marką

mowa o roczniku 2000 lub mlodszy

#2 OFFLINE   bsje27

bsje27

    3.0dti hybryda

  • 1 015 postów
  • Dołączył: 02-01-2010
  • Skąd: Wola Zdakowska o/Mielca
  • Województwo: podkarpackie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.5 DTI 24V Y25DT

Napisany 08 października 2012 - 22:07

robiłem przy c70 2000r 2.3lub2.4turbo benzyna automat skóra wersja amerykańska, auto było po wypadku a Ja spędziłem nad nim hhmmm tygodnie bo blacharze dosłownie wysadzili w powietrze istalacje elektryczną w komorze silnika, ale zresztą to auto zrobiłem itp. co do gazu to nie wiem ale ten silnik + turbo to niezła frajda i awtomat 5 biegowy, silnik miał ok 65 000mil ale pracował jakby z fabryki prosto wyjechał, rozrząd na łańcuchu i zmiennej geometri wałka ssącego lub wydechowego, volvo jak wiadomo bezpieczne nadwozie a widziałem jak przy naciąganiu nadwozia maszyna do płyty nie mogła sobie poradzić z wyprowadzeniem punktów pomiarowych płyty podłogowej, co do miejsca za kierownicą to wystarczy aczkolwiek w omedze więcej swobody i przestrzeni :D
co prawda c70 to nie to samo co v70

#3 OFFLINE   driftboy

driftboy
  • 572 postów
  • Dołączył: 16-08-2009
  • Skąd: hiszpania
  • Województwo: nie mieszkam w Polsce
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 08 października 2012 - 22:23

moze sie cos tam doczytasz:oonie:

#4 OFFLINE   manyVU

manyVU
  • 228 postów
  • Dołączył: 17-01-2012
  • Skąd: Strzelce Kraj.

Napisany 08 października 2012 - 22:36

no właśnie chciał bym uderzyć w ten silnik 2.4 T, z tego co wyczytałem na jakimś forum to nie pchać się w awtomat bo jak zaniedbana skrzynia to naprawy są kosmicznie drogie.

czizas mam 29lat i juz mi volvo po głowie chodzi :) to w wieku 50 lat czym będę jeździł ?? :D

#5 OFFLINE   bsje27

bsje27

    3.0dti hybryda

  • 1 015 postów
  • Dołączył: 02-01-2010
  • Skąd: Wola Zdakowska o/Mielca
  • Województwo: podkarpackie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.5 DTI 24V Y25DT

Napisany 08 października 2012 - 22:42

co do gazu lpg to nie wiem ale ten silnik ma niezły moment obrotowy jak na benzyne i w dużym zakresie obrotów, przepustnica elektrycznie sterowana nie na linkę

#6 OFFLINE   DamianSz

DamianSz

    Bleblablo wyszło to #373

  • 4 324 postów
  • Dołączył: 10-03-2009
  • Skąd: Kędzierzyn - Koźle
  • Województwo: opolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 09 października 2012 - 09:08

rozrząd na łańcuchu

volvo nie miało kety ani w 2,3 ani w 2,4, swojego czasu byłem użytkownikiem XC70 z 2,4 turbo, ogólnie jednostki 2,4 mają opinie bardzo udanych i tolerują gaz bez problemu, volviak był z automatem z możliwością ręcznego wachlowania i fakt skrzynka chodziła fajnie ale jak jest zaniedbana to trzeba ponieść koszta, jedyne co zauważyłem to po założeniu LPG automat zaczął przy ostrzejszej jeździe za szybko zmieniać biegi jak się przełączyło na benzynę to wszystko wracało do normy, autem jeździliśmy 3 lata i o blachach nic nie powiem bo nie zauważyłem jakichś żydów rudej czy czegoś innego, przez te trzy lata tylko płyny były wymieniane i to wszystko zero problemu z eksploatacją auto miało przejechane 130000 mil i było z 2002 roku

#7 OFFLINE   manyVU

manyVU
  • 228 postów
  • Dołączył: 17-01-2012
  • Skąd: Strzelce Kraj.

Napisany 09 października 2012 - 10:56

volvo nie miało kety ani w 2,3 ani w 2,4, swojego czasu byłem użytkownikiem XC70 z 2,4 turbo, ogólnie jednostki 2,4 mają opinie bardzo udanych i tolerują gaz bez problemu, volviak był z automatem z możliwością ręcznego wachlowania i fakt skrzynka chodziła fajnie ale jak jest zaniedbana to trzeba ponieść koszta, jedyne co zauważyłem to po założeniu LPG automat zaczął przy ostrzejszej jeździe za szybko zmieniać biegi jak się przełączyło na benzynę to wszystko wracało do normy, autem jeździliśmy 3 lata i o blachach nic nie powiem bo nie zauważyłem jakichś żydów rudej czy czegoś innego, przez te trzy lata tylko płyny były wymieniane i to wszystko zero problemu z eksploatacją auto miało przejechane 130000 mil i było z 2002 roku


o i o taką opinię mi właśnie chodziło ;)
dziękować bardzo.
czyli najlepiej 2.4 turbo z manualną skrzynią i ew. gaz zniesie całkiem dobrze.
co do blach to właśnie między innymi dlatego rozglądam się za czymś innym niż omega bo na mojej już coś zaczyna wyłazić a bawić się w malarza nie mam ochoty a i w okolicy jakoś nie ma nikogo kto by mi porobił co trzeba tak jak trzeba więc czas chyba na zmianę na coś co mniej atakuje ruda ;)

#8 OFFLINE   bsje27

bsje27

    3.0dti hybryda

  • 1 015 postów
  • Dołączył: 02-01-2010
  • Skąd: Wola Zdakowska o/Mielca
  • Województwo: podkarpackie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.5 DTI 24V Y25DT

Napisany 09 października 2012 - 11:04

a no walnołem z tym łańcuchem, ale gafa

#9 OFFLINE   zygzak

zygzak

    *********

  • 2 335 postów
  • Dołączył: 16-05-2009
  • Skąd: Zalesie Górne

Napisany 09 października 2012 - 23:38

słabe punkty to uszczelka drzwi kierowcy górny róg potrafi odłazić
przednie zawiasy słabe, parciejące elastyczne przewody hamulcowe, przepustnica, nie tanie części i skromy wybór, znalezienie nie zajechanego egzemplarza i nie kręconego licznika graniczy z cudem. Ogólnie auto przewartościowane.
Ale jak siępodoba to brać i nie patrzećna słabe punkty
Jak byś mógł to kupuj ze szwecji bo możesz ustalić prawdziwy przebieg - wystarczy znać szwedzkie blachy ostatniego właściciela a numery wpisać tu
https://www21.vv.se/...nnatFordon.aspx

#10 OFFLINE   manyVU

manyVU
  • 228 postów
  • Dołączył: 17-01-2012
  • Skąd: Strzelce Kraj.

Napisany 10 października 2012 - 07:25

wczoraj oglądałem jedną sztukę, w sumie nie była na sprzedaż ale właściciel nie miał nic przeciwko żebym sobie pooglądał i podpytał co nieco ;)
ogólnie człowiek zadowolony tylko właśnie części zamiennych jest mało a ori. kosztują parę zł.
dowiedziałem się też że u Mnie w mieście jest osoba która sprowadza tylko i wyłącznie Volvo ze Szwecji na części głównie ale w całości też więc chyba podjadę pogadać chociaż już wiem że dobry zadbany egzemplarz to koszt około 18tys :(

#11 OFFLINE   bsje27

bsje27

    3.0dti hybryda

  • 1 015 postów
  • Dołączył: 02-01-2010
  • Skąd: Wola Zdakowska o/Mielca
  • Województwo: podkarpackie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.5 DTI 24V Y25DT

Napisany 10 października 2012 - 07:29

tu możesz kuknąć na Szwecję jakie ceny są http://www.blocket.se/