Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

stereotyp BMW


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
124 odpowiedzi na ten temat

#21 OFFLINE   Twaróg

Twaróg
  • 378 postów
  • Dołączył: 15-10-2006
  • Skąd: Kobyłka
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 13 września 2007 - 19:06

a ja jeszcze napisze że jak miałem moją ukochaną beemkę to przeważnie tylko inni posiadacze beemek mnie tylko wpuszczali nawet jak to były łyse karki a inne marki to nie wiem czy z zazdrości czy nie wiem czego jakiś tacy byli dla mnie nie uprzejmi


Ja często kogoś wpuszczam ale chyba najrzadziej BMW bo rzadko kiedy podziekują zresztą mnie tez najrzadziej jaki samochód wpuści to BMW a sami najwięcej sie pchają. Wiem że nie wszyscy kierowcy BMW są tacy ale najwięcej takich jeździ w beemach ponaklejają se jeszcze Mpower i myslą że nie wiadomo kim to oni są i nie wiadomo jakim to sprzętem oni jadą :guns:

Zresztą żeby BMW nie miało takiej opinii i jeździli nimi normalni ludzie to prawdopodobnie bym sobie kiedyś kupił jakieś bo są to samochody jedne z nielicznych teraz które mają tył napęd a ja przednionapedówek nie uznaje
pozdro

#22 OFFLINE   DamianB

DamianB
  • 1 595 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Katowice
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.2 DTI 16v Y22DTH

Napisany 13 września 2007 - 20:26

z takich bardzo cywilnych to masz Mercedesa tyl naped :wink:

#23 OFFLINE   Mariusz

Mariusz

    *********

  • 3 094 postów
  • Dołączył: 18-11-2006
  • Skąd: warszawa

Napisany 13 września 2007 - 20:35

Moim skromnym zdaniem , że jeżdząc BMW wcale nie musi być łysy z karczkiem , barczysty z pustą głową :mrgreen: :diable: . Może to być zwykły człek , skromny , ale pasjonata tej marki :yes_yes: . Pozdro. :looz:

#24 OFFLINE   bogumil.s

bogumil.s

    made in france

  • 4 238 postów
  • Dołączył: 26-03-2007
  • Skąd: Rzeszów
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 15 września 2007 - 09:23

Mariusz, owszem masz rację[img][img]http://images20.fotosik.pl/209/feb137785f7ba484m.jpg[/img][/img]


ten Pan na takiego nie wyglądał, baa nawet jest nauczycielem w liceum i pomimo, że jechał z własnym dzieckiem rozum gdzieś zostawił

#25 OFFLINE   Grzegula

Grzegula
  • 98 postów
  • Dołączył: 26-07-2007
  • Skąd: Rawicz

Napisany 15 września 2007 - 13:05

Mariusz, owszem masz racjęhttp://images20.fotosik.pl/209/feb137785f7ba484m.jpg]Obrazek[/URL]


ten Pan na takiego nie wyglądał, baa nawet jest nauczycielem w liceum i pomimo, że jechał z własnym dzieckiem rozum gdzieś zostawił



taaaa..... ja tam nie ukrywam że jak miałem beemkę to czasem też mi rozum odjęło ale jak jade moją omeszką i słysze jak V6 zaszyna warczeć to też czasem rozsądek nie jest najważniejszy.
To są właśnie takie autka które z dorosłego faceta potrafią zrobić dzieciaka
Chcesz wygrać przejazd niebieską limuzyną? Wyślij SMS o treści HWDP na numer 997 ;)

#26 OFFLINE   Twaróg

Twaróg
  • 378 postów
  • Dołączył: 15-10-2006
  • Skąd: Kobyłka
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 15 września 2007 - 15:17

z takich bardzo cywilnych to masz Mercedesa tyl naped :wink:

Tyle że mercedes strasznie drogi jest bo za rocznik 98 kupie Omege czy coś innego z 2002 roku i nie będzie miał naklepane 700000km zresztą merce oprócz tych najnowszych to w środku wyglądają jakby były projektowane w latach 80 albo i jeszcze wczesniej zresztą BMW środek też ma strasznie hu....
Mój ojciec myslał nad okukularem około 2000 roku +-2lata z zewnatrz moga jeszcze byc ale jak zobaczyłem srodek to mu powidziałem że spale mu to auto jak sobie kupi :wink:

#27 OFFLINE   bogumil.s

bogumil.s

    made in france

  • 4 238 postów
  • Dołączył: 26-03-2007
  • Skąd: Rzeszów
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 15 września 2007 - 18:06

merce oprócz tych najnowszych to w środku wyglądają jakby były projektowane w latach 80 albo i jeszcze wczesniej zresztą BMW środek też ma strasznie hu....
Mój ojciec myslał nad okukularem około 2000 roku +-2lata z zewnatrz moga jeszcze byc ale jak zobaczyłem srodek to mu powidziałem że spale mu to auto jak sobie kupi :wink:


nie przesadzaj bo aż tak żle nie jest, liczy się ergonomia i jakość a po co zmieniać to co jest dobre ?

#28 OFFLINE   michal987654321

michal987654321

    Zbanowany

  • 1 677 postów
  • Dołączył: 03-05-2007
  • Skąd: RADOM
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 04 stycznia 2008 - 15:19

WITAM!! :mrgreen:
Muszę wam uświadomić a przynajmniej spróbuję że nie jest tak jak myślicie...a mianowicie ten kto ma BMW to jest wiejski kozak itd...Jestem z Radomia mam kilku kolegów którzy są posiadaczami BMW maja nawet swój klub(nie będę podawał nazwy).Chłopaki bardzo dobrze wykształceni studiujący ludzie na bardzo wysokim poziomie...Lecz ja wy mówicie chłopaki lubią również poszaleć dodam na samym początku że samochody które posiadają są bardzo zadbane dopilnowane są w nich wszelkie przeglądy itd....jednak że są to samochody o mocach MINIMUM 250KM!!!Jest kilka BMW M3 E36 o mocach od 276 koni(wersja 3.0)do 321koni(wersja 3.2)jak również M3 E46 o mocy 343konie a także BMW M5 E39 o mocy 400KM!!!Też myślałem że są to tzw. dawcy organów ale gdy miałem przyjemność podziwiać ich możliwość na drodze byłem Baaaaaardzo zaskoczony..a mianowicie..jeżdżą szybko ale bezpiecznie.Gdy jechaliśmy w drodze wzajemnie wszystkim kierowcą pomagali gdy była nie bezpieczna sytuacji ostrzegali światłami itd....w podziwie jestem że ludzie kogoś kto ma BMW postrzegają za dawce organów.....Jeżeli ktoś jest mądry i umie wykorzystać tą moc to dlaczego ma nie jeździć takim samochodem..??Sam naprawdę chciałbym być posiadaczem takiego BMW M5 lecz niestety mnie nie stać...Więc naprawdę przemyślcie że gdy widzicie BMW to nie mówcie że to jakiś dres czy coś..Pozdrawiam i czekam na komentarze...


P.S Jak gadałem z jednym ile mu zajmuje czasu przejechanie z RADOMIA do WARSZAWY na pierwsze światła to mówił że jego rekord to 35 min :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :twisted: Jeszcze raz POZDRAWIAM!!

#29 OFFLINE   omegarules

omegarules
  • 712 postów
  • Dołączył: 07-02-2007
  • Skąd: Aleksandrów Kujawski

Napisany 04 stycznia 2008 - 17:51

No tak - są wyjątki...

Ale zwróć uwagę na temat postu..

Sam mieszkam w małej miejscowości - mimo, że rzadko tu jestem, bo studiuję w Szczecinie to z tych kilku chwil zapamiętałem dwóch charakterystycznych kierowców.. Obydwoje z bmw ? Taak :)

Jeden w białej E-30 z dwoma blondynkami z tyłu wjechał pod urząd miasta i zaczął baaardzo, ale to bardzo nieudolnie kręcić bączki - akurat odwoziłem kogoś na dworzec i byłem tego przypadkowym świadkiem - wyglądało to komicznie, a drugi to mój sąsiad - charakterystycznym jego znakiem jest częste przeciąganie swojej 320 (150km) do odcięcia :) - nierzadko podczas przejeżdżania pod moim oknem..

Nie wiadomo czemu jest taki, a nie inny stereotyp?

Bmw to wymarzone auto dla młodych, szukających wrażeń, szpanu itp.. Lekka buda, napęd na tył, mocny silnik - wszystko, czego tacy poszukują..

A że normalni ludzie zauważają wyraźniej tych którzy jeżdżą w "nietypowy" sposób - normalni posiadacze beemek pozostają niezauważeni na tle wyprawiających akrobacje właścicieli E-30 za 5 tys - a marka się w głowie utrwala..

#30 OFFLINE   swid11

swid11
  • 214 postów
  • Dołączył: 13-02-2007
  • Skąd: P-ń
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 04 stycznia 2008 - 18:46

BMW - rocznik 1993 i starsze to mażenia dresuw i łysych oraz kiboli. W bagarznikach worzą bejsbole, a na siedzeniu obok, blachary. Nowsze roczniki kupujom byłe dresy ale z boku wciąsz sadzajom pod starzałe blachary. Naj nowsze roczniki kupujom biznesmeni ale tacy do kturych pewnego dnia o 6.00 wkroczy ABW


To napisał PinGviN norgE w humor - dowcipy, śmieszne fotki i filmiki itp ...

:lol: Ja sądze, że to porządna marka. Ale niestety dresiki i dilerzy upodobali sobie stare beemki :mad: Mój kolega ma BMW 5 z 91 roku chyba i wcale nie jest dilerem itp. Poprostu podobają mu sie betu i tyle :wink: A BMW ta nowa 7 cudo :mrgreen:

#31 OFFLINE   Omega16v

Omega16v
  • 519 postów
  • Dołączył: 06-07-2006
  • Skąd: Łódź
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 04 stycznia 2008 - 19:13

Niestety to czysty stereotyp i siła naszej sugestii która wychwyta informacje które nas interesują .

Podam wam przykład który się sprawdza i większość z nas na pewno przeżył (dosłownie przykład książkowy)
Myślimy o jakimś samochodzie bardzo nam się podoba myślimy że mało ich jest w okolicy naglę gdy kupujemy ten samochód zaczynamy widzieć tych samochodów coraz więcej w okolicy .
Ja tak miałem w sumie widzę teraz same Omegi , dawne Hondy którymi jeździłem czyli coś w tym jest

A teraz sterta linków która doprowadziła mnie do przekonania że Omegami jeżdżą nie dowartościowane szczeniaki albo podstarzali mistrzowie kierownicy którzy myślą że jeszcze mogą ...... Kilku na forum już się chwaliło wyczynami . Sorry że jestem upierdliwy ale pisze z perspektywy kogoś kogo wyciągali z pogiętej kupy złomu zwanej dumnie Honda VTEC Civic



http://kazimierza.sw...ews.php?id=1727

http://www.ilawa.pol...y=305&el_id=617

http://www.zuromin.i...5_omega2006.jpg ( ledwo odratowali mistrzuów kierownicy )

http://www.zuromin.i...s/589_omega.jpg (tu koleś zmiótł rowerzystę )

http://www.jarocin.p...int&t=a&id=1156 (kolejny co próbował zamykać budzik i killować innych )

http://elblag.policj....pl/?m=1&i=2716 (eeeeeee to staje się nudne)




A tu niema się czym chwalić

http://pl.youtube.co...h?v=k-cDRbavF_0

Szkoda samochodu bo fajny był i te super stalowe felgi eeechhhh szkoda

Pojedynek rywali hihihihi jak ktoś poznał swojego pasata albo omegę to był garażowany i nie palące dziadki w bawarskich kapeluszach właśnie wyjechali do kościoła

http://pl.youtube.co...feature=related



http://pl.youtube.co...h?v=fA7LAVB0RY0 gościu pochował swoją Omegę świeżo w 2007 roku ale....?


http://pl.youtube.co...feature=related jadą wozy kolorowe

#32 OFFLINE   Beny

Beny

    x30ben

  • 4 042 postów
  • Dołączył: 28-12-2006
  • Skąd: Malbork - GMB
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 05 stycznia 2008 - 11:12

Omega16v, jaki był cel Twojego posta? bo ja wywnioskowalem to, ze poprostu obraziles wielu uzytkownikow Omegi jak i rowniez osob ktore korzystaja z forum OKP...
wyrzuciles kilka linkow, z wypadkami nie majac nawet dokladnych informacji jak doszlo do tych wypadkow... A moze, osoba kierujaca Omega3000 wjechala do tego zbiornika wodnego aby uniknac czolowego zderzenia z Honda civic VTEC :?:
Nie mowie ze tak bylo, ale do jednego obrazka moza dopisac bardzo duzo opisow o roznych scenariuszach....
w sieci jest cala masa zdjec, filmikow, artykulow z wypadkow i z Omegami i z Civic'ami i BMW'chami i innymi autami...
I nie wierze, ze wczesniej gdzy miales VTEC'i i teraz Omege nie przycisnales mocniej pedalu gazu, ze nie lamales predkosci, bo w takim razie dla mnie jest bez sensu kupowac takie auta, ktore maja sporo mocy...

A przy 70% wypadkow Policjant mowi slowa: niedostosowanie predkosci do warunkow panujacych na drodze..."
Dodany obrazek

ZWYKŁY KLUBOWICZ

#33 OFFLINE   lukwel

lukwel
  • 658 postów
  • Dołączył: 21-06-2007
  • Skąd: Wisznice
  • Województwo: lubelskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.5 TD X25DT

Napisany 05 stycznia 2008 - 13:17

to co napisał Omega16v to jest bez logiki i sensu!!!! przecież można podawać linki do wypadków dowolnej marki i modelu samochodów każdy samochód można rozbić to nie od niego zależy tylko od kierowcy a te komentarze do linków skąd wież jak dochodziło do tych wypadków !!!! byłeś tam ???? hmm......

#34 OFFLINE   młody

młody

    vel baranina ;)

  • 30 postów
  • Dołączył: 20-07-2007
  • Skąd: Kraków

Napisany 05 stycznia 2008 - 14:25

http://www.zuromin.ibip.n...5_omega2006.jpg ( ledwo odratowali mistrzuów kierownicy )

mi to wygląda tak jakby drzewo się przewróciło na samochód.

Jeszcze nigdy słyszałem skojarzenia młodego łysego przypakowanego z... Oplem Omega, natomiast z BMW zawsze. Cóż pracują sobie na taką opinie, zwróć uwage ile jest wypadków z udziałem młodych w BMW, a ile w Oplu Omedze. Popatrz też na przedział wiekowy użytkowników Opla Omegi, a BMW, tam będzie pewnie 90% młodych do 25 roku życia (mówie o samochodach mniej więcej w tym samym wieku ok. 10 letnich i więcej)

#35 OFFLINE   Żywcia VKP

Żywcia VKP
  • 40 postów
  • Dołączył: 11-06-2006
  • Skąd: Tomaszów Mazowiecki

Napisany 05 stycznia 2008 - 14:27

a ja mam szczęście do passatów Z dwóch zdarzeń jakie miałem w swojej historii oda spowodowały passaciki (oba z winy kierowców passatów)
V-ce prezes VKP
www.vectraklub.pl
zapraszamy!!!

#36 OFFLINE   Maro

Maro
  • 4 000 postów
  • Dołączył: 12-05-2006
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 05 stycznia 2008 - 19:54

Moja zielona Vectra co kupił ją ode mnie Greg z VKP również poległa przez Passata :evil:

#37 OFFLINE   Omega16v

Omega16v
  • 519 postów
  • Dołączył: 06-07-2006
  • Skąd: Łódź
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 05 stycznia 2008 - 20:29

hehehe

Widzę że mój post wzbudził zamieszanie . TAK można podawać całą masę wypadków róznych marek samochodów.

Czemu się nie pisze o wypadkach Golfów Fiatów itp są to bardziej popularniejsze samochody Jak BMW.

Widzicie jak to jest podam całą masę linków do wypadków stworze Lobby że Omegami jeżdżą przygłupy i kilku zaraz się obrazi ..... A co mają powiedzieć Kierowcy BMW heee?

Co do mojego wypadku z Hondom nie będę się rozpisywał powiem tylko jedno że od tamtej pory gonie na tym forum tematy z popisywaniem sie i nigdy nie wypisywałem moich wyczynów.


Jeżeli bym był bardzo złośliwy napisał bym młodemu że jest młodym kierowcą w Oplu Omedze

Po prostu nie lubię takiego pisania bo wypadki robią ludzie we wszystkich samochodach a my statystyk nie prowadzimy ale podejrzewam że BMW nie jest liderem w tym rankingu.

Mój post jest z logiką bo kilku znalazło się urażonych tak jak na pewno większa ilość kierowców BMW co by nie było bardzo dobrych samochodów

co do fotek proszę tu jest cały link macie tam BMW OMEGI HONDE PASATA Nawet malucha.
moja manipulacja wskazuje na to ze tylko omegi się rozp... a tak nie jest http://www.zuromin.i...ml?menuId=30978

#38 OFFLINE   Beny

Beny

    x30ben

  • 4 042 postów
  • Dołączył: 28-12-2006
  • Skąd: Malbork - GMB
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 05 stycznia 2008 - 20:40

Omega16v, niekt sie nie obrazil...

Czemu się nie pisze o wypadkach Golfów Fiatów itp są to bardziej popularniejsze samochody Jak BMW

bo zauwaz ze Omega i BMW sa to auta, ktore moglyby ze soba rywalizowac... podobna klasa, komfort, tylny naped...
nikt w tym temacie nie obiera kontekstu aby obrazac BMW ale stara sie chwalic swojego fawortya w tej klasie... tak jak na forach BMW robia to o Omedze...
Wiekszosc postow jest pisana z zartem...
i nie wiem kto do tego doprowadzil (od dawien dawna) ale jakos juz tak sie przyjelo ze Beemki to "gangsterskie auta" i czesto jezdza nimi mlodzi albo lysi ludzie bo sa bardzo ogolnie dostepne w niskich progach cenowych... i dla nie ktorych to jest duma za male pieniadze... ze ma troche sportowe i wygodne auto za mala kase...
Dodany obrazek

ZWYKŁY KLUBOWICZ

#39 OFFLINE   Omega16v

Omega16v
  • 519 postów
  • Dołączył: 06-07-2006
  • Skąd: Łódź
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 05 stycznia 2008 - 20:45

BenQ,

Dlatego ja z żartem opisałem Omegi Lubie .BMW i kierowców tych samochodów bo znam kilku i szlak ich trafia jak słyszą opinie o sobie.

Ja tylko pokazałem że można stworzyć lobby anty jakaś marka i konsekwentnie ludziom to udowadniać

od i tyle

 


#40 OFFLINE   Beny

Beny

    x30ben

  • 4 042 postów
  • Dołączył: 28-12-2006
  • Skąd: Malbork - GMB
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 05 stycznia 2008 - 20:51

BMW i kierowców tych samochodów bo znam kilku

owszem i ja znam, moi przyjaciele rowniez jezdza BMW.
ale poprostu w ich gronie (ogol kierowcow BWM) sa kierowcy i kierowcy... niektorzy czerpia radosc z jazdy fajnym autem a drudzy zmieniaja bieg dopiero przy odcieciu i tacy szybko koncza... i wlasnie Ci najczesciej szukaja zaczepki

Ja tylko pokazałem że można stworzyć lobby anty jakaś marka i konsekwentnie ludziom to udowadniać


W 100% masz racje :wink:
Dodany obrazek

ZWYKŁY KLUBOWICZ