Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Czy to spalanie LPG jest normalne w 2,0 8V?


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
2 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   Fritz

Fritz
  • 22 postów
  • Dołączył: 25-08-2007
  • Skąd: Włocławek

Napisany 29 sierpnia 2007 - 11:31

Witam, zrobilem sobie test spalania , tzn wlałem do pełna, przejechałem po miescie 100 km i znowu wlałem i wyszlo mi spalanie 16l gazu :| jezdzilem tylko po miescie. Mam instalacje sekwencyjna i jest założona dobrze bo komputer mi pokazywał ze srednie spalanie jest 15,7 l/100 km na benzynie, wiec gazu podobnie spala. Teraz pytanie: czy to jest normalne? Staralem sie jezdzic naprawde delikatnie...nawet hamowałem silnikiem jak dojezdzalem do swiatel zeby zminimalizowac spalanie (czy to jest prawda ze jest 0l /100 km jak sie hamuje silnikiem?) i sie troche przerazilem wynikami...Jest taka mozliwosc ze wczesniej weszlo mniej do butli, a teraz weszlo troche wiecej? czy moze to jest normalne w tych silnikach? Jakie zanotowaliscie spalanie w swoich 2,0 8V ?

#2 OFFLINE   lord_craven

lord_craven

    Ciem kotka!

  • 5 572 postów
  • Dołączył: 30-08-2006
  • Skąd: Giedlarowa
  • Województwo: podkarpackie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 29 sierpnia 2007 - 11:43

Fritz, ten temat odpowie na Twoje pytanie:
http://forum.omegakl...read.php?t=2227

#3 OFFLINE   kczech

kczech
  • 3 552 postów
  • Dołączył: 05-12-2006
  • Skąd: Przeworsk
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 29 sierpnia 2007 - 13:01

odnosnie hamowania silnikiem to prawda (nie dotyczy I gen i II gen - chyba ze instalka ma opcje cut off lpg)
To czy dobrze jest instalka zalozona to pokaze zycie i jazda na niej a nie dane z kompa o spalaniu
Proponuje zweryfikowac dane tzn. wyjezdzij ten gaz az ci sie przelaczy na benz nastepnie zatankuj do pelna , wyjezdzij lpg az Ci przelaczy na benz i najlepiej jeszcze raz tak zrob i w obliczeniach wez pod uwage ile km zrobiles na zatankowanym gazie czyli wlale4s do butli 40 l zrobiles do momentu przelaczenia samoczynnego na benz powiedzmy 370 km to spalanie wychodzi 10.8 l/100km, wtedy bedziesz wiedzial ile tak naprawde spala (do testu zatankuj na markowej lub sprawdzonej stacji) - wielozawory odbijaja roznie a czasemn nie odbijaja wiec najlepiej zrobic tak jak pisze
P.S. Ostatnio tankowalem 3 razy na Auchan w Rzeszowie i za kazdym razem w trasie wychodzilo prawie 13 l lpg a jak tankuje na Orlenie albo Statoil to 10,5 max 11 na 100 hmm ciekawe co...........pozostawie bez komentarza