Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

[OB & OBFL] Zabudowa subwofera w miejcu koła zapasowego SEDAN


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
27 odpowiedzi na ten temat

#21 OFFLINE   sloma7d

sloma7d
  • 53 postów
  • Dołączył: 09-09-2011
  • Skąd: Gorzów Wlkp.

Napisany 22 czerwca 2012 - 20:58

musi szarpać nerką tak zrobiona półka :)


ten tekst to Ci sie udał :):D

#22 OFFLINE   bikemax

bikemax
  • 112 postów
  • Dołączył: 03-05-2011
  • Skąd: Wrocław / Siechnice

Napisany 04 października 2012 - 19:14

Heh jeszcze ja się dorzucę ;)

Zastanawialem sie nad głośnikami bassowymi w sedanie. W półce są takie fajne otwory... Nie jestem zboczeńcem muzycznym i nie chce wydać setek żeby było super, chce tylko dodać troche basu do standardowego zestawu. Bez skrzyni rozumiem że efektu nie będzie ale jakby zrobić mini zabudowę między półką a wsadzoną gutlą z gazem? myślałem też nad wsadzeniem strzyni do bagaznika ale to jak kolega pisal, już zupełnie nie będzie miejsca.

#23 OFFLINE   czarnawdowa

czarnawdowa
  • 33 postów
  • Dołączył: 30-10-2010
  • Skąd: Ruda Śląska
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 04 października 2012 - 21:49

a basowy pod siedzenie ?? np takie:
http://allegro.pl/li...g=pod siedzenie

#24 OFFLINE   ZAHIR666

ZAHIR666

    3.0 w Złomedze i Calibrze

  • 1 550 postów
  • Dołączył: 29-01-2008
  • Skąd: Sto(L)yca
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 04 października 2012 - 22:08

a basowy pod siedzenie ?? np takie:
http://allegro.pl/li...g=pod siedzenie


straszna lipa. Tanio , ale i jednocześnie lipnie.
Panowie absolutne minimum to w miarę porządny zestaw odseparowany na przód podłączony pod w miarę dobre radio.

#25 OFFLINE   bikemax

bikemax
  • 112 postów
  • Dołączył: 03-05-2011
  • Skąd: Wrocław / Siechnice

Napisany 05 października 2012 - 05:17

To co proponujecie? Dla zwiększenia ilości bassu w aucie ale bez przesady. Wiadomo niskie tony idące z osobnego głosnika lepiej brzmią niż standardowego kompletu 4 głośników.

#26 OFFLINE   Pit_Diablo

Pit_Diablo
  • 660 postów
  • Dołączył: 22-10-2008
  • Skąd: Warszawa
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 TD X25DT

Napisany 05 października 2012 - 07:41

To co proponujecie? Dla zwiększenia ilości bassu w aucie ale bez przesady. Wiadomo niskie tony idące z osobnego głosnika lepiej brzmią niż standardowego kompletu 4 głośników.

stożkowy filtr powietrza , wywalone katalizatory , brak tłumików środkowych i końcowy przelotowy ;) - oczywiście żartuję :D
tak poważnie to zamknięta obudowa max.30 litrów i markowy głośnik 25cm na twardym zawieszeniu załatwiają sprawe bardzo pozytywnie
bas jest dobrze słyszalny , krótki i beż zbędnego rezonansu typu bass reflexy
poza tym proponowałbym wyciszenie drzwi z przodu matami bitumicznymi i wstawienie pożądnego odseparowanego zestawu

#27 OFFLINE   arnixx

arnixx

    Klubowy "Król Julian"

  • 766 postów
  • Dołączył: 15-12-2010
  • Skąd: Gdańsk
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 05 października 2012 - 12:18

Ja wstawiłem u siebie w półkę głośniki 6x9 do tego zestaw odseparowany z przodu + głośniki 13" niskotonowe w drzwi tylne, wszystko wygłuszone matą bitumiczną ( jeszcze nie do końca ) tył napędzany oczywiście wzmakiem i jak dla mnie ! PETARDA :) Wystarczający efekt, tylko żałuję że nie miałem tego spiętego wszystkiego przed zlotem :(

#28 OFFLINE   dudek840

dudek840
  • 161 postów
  • Dołączył: 17-11-2008
  • Skąd: częstochowa
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 17 maja 2013 - 12:16

Mam tak samo jak Kolega- tylna półka marka JBL GTO 6x9 na dystansach (nie chcialem ciąć blachy w półce) przód odseparowany marki Poweerbas wszystko pod wzmakiem. Niestety nie wygłuszyłem jeszcze drzwi ale i tak efekt piorunujący :D maiłem dodać jeszcze skrzynie aktywną ale sobie odpuszczę- na to miejsce wygłuszę porządnie drzwi myślę że jeszcze poprawie efekt.
Pzdr

Ps
Nie spojrzałem na datę :masakra: :D