Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

polisa OC


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
48 odpowiedzi na ten temat

#21 OFFLINE   jacekczewa

jacekczewa

    jacekczewa

  • 2 630 postów
  • Dołączył: 26-09-2006
  • Skąd: Czestochowa
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 07 maja 2012 - 06:56

tak tak interpretujcie sobie jak chcecie.... pózniej po 4 - 5 latach przychodzi windykator po kase.....

#22 OFFLINE   ZAHIR666

ZAHIR666

    3.0 w Złomedze i Calibrze

  • 1 550 postów
  • Dołączył: 29-01-2008
  • Skąd: Sto(L)yca
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 07 maja 2012 - 07:43

Zawsze obowiązek opłaty jakiejkolwiek składki ciąży na Sprzedającym. Najlepszym sposobem jest od razu po zakupie auta wykupienie polisy w innym towarzystwie ubezp. Wtedy mogą Nas cmoknąć, gdyż zgodnie z nowym prawem można mieć jedną polisę, ubezpieczyciel poprzedniej polisy nie może od Nas ściągnąć składki za np. kolejne nie opłacone pół roku, czyli II ratę. Ewentualnie może żądać opłacenia za czas od chwili kupienia auta do chwili wykupienia przez Nas polisy w innej firmie.

Nie opowiadajcie bajek że ktoś mi przyjdzie za ileś lat i zarządza opłacenia składek :D :masakra: Fakt kiedyś było inaczej, prawo się zmieniło.

#23 OFFLINE   mbobik

mbobik

    1-szy v-ce Prezes od SB

  • 1 065 postów
  • Dołączył: 11-09-2008
  • Skąd: Żukowno
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 07 maja 2012 - 08:14

by masz zawartą na rok ale jak nie zapłacisz drugiej składki a zrobisz bum to płacisz z własnej kieszeni


Czegoś takiego nie ma :nie:
umowa jest zawarta na 12m i tyle jest ważna.

Kto ma płacić kolejną rate OC decyduje data sprzedaży auta.Jeżeli auto jest sprzedane przed datą zapłaty kolejnej raty,ratę płaci kupujący,jeżeli auto jest sprzedane po upływie terminu zapłaty raty to obowiązek jej zapłaty spoczywa na sprzedającym.


i tak i nie. Jeżeli na umowie masz zapis, że wszelkie prawa i obowiązki przechodzą na nabywcę to wtedy TU mogą żądać składki od nowo-nabywcy. Ponad to, nie wiem czy wiecie, ale 11 lutego zmieniła się ustawa, która mówi teraz o tym, że jeżeli zbywcy nie zgłosi faktu zmiany właściciela w ciągu 14dni to może być odpowiedzialny za uiszczenie składki równo z nowym właścicielem.

Zawsze obowiązek opłaty jakiejkolwiek składki ciąży na Sprzedającym. Najlepszym sposobem jest od razu po zakupie auta wykupienie polisy w innym towarzystwie ubezp. Wtedy mogą Nas cmoknąć, gdyż zgodnie z nowym prawem można mieć jedną polisę, ubezpieczyciel poprzedniej polisy nie może od Nas ściągnąć składki za np. kolejne nie opłacone pół roku, czyli II ratę. Ewentualnie może żądać opłacenia za czas od chwili kupienia auta do chwili wykupienia przez Nas polisy w innej firmie.


jest w tym trochę prawdy, ale wiąże się to z pisaniem pism, cytowaniem ustaw i inne ceregiele, szkoda czasu. Lepiej wypowiedzieć i mieć z głowy.

#24 OFFLINE   ZAHIR666

ZAHIR666

    3.0 w Złomedze i Calibrze

  • 1 550 postów
  • Dołączył: 29-01-2008
  • Skąd: Sto(L)yca
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 07 maja 2012 - 08:28

jest w tym trochę prawdy, ale wiąże się to z pisaniem pism, cytowaniem ustaw i inne ceregiele, szkoda czasu. Lepiej wypowiedzieć i mieć z głowy.


A no ba... :ok::yes: papier to papier ja zawsze osobiście jeżdżę wypowiedzieć OC.

#25 OFFLINE   figop

figop

    Tomek

  • 101 postów
  • Dołączył: 23-07-2010
  • Skąd: Rybnik

Napisany 07 maja 2012 - 09:08

no to już wyjasniem. byłem w PZU zgłośic sprzedaż. i jezeli nowy nabywca nie wypowie umowy to składke on będzie musiał zapłacić. a jeżeli wypowie to będzie musiał zapłacić poprzedni właściciel. tylko wypowiedzenie umowy mozna zrobic dopiero w terminie 30 dni przed zakończeniem okresu ubezpieczenia, a że jeszcze troszkę czasu jest do końca to będzie i tak on musiał to zapłacić
Powyższy Post Wyraża Jedynie Opinię Autora W Dniu Dzisiejszym.
Nie Może On Służyć Przeciwko Niemu W Dniu Jutrzejszym, Ani Każdym Innym Następującym Po Tym Terminie.
Ponadto Autor Zastrzega Sobie Prawo Zmiany Poglądów, Bez Podawania Przyczyny


NIE JEŹDZIJ SZYBCIEJ NIŻ FRUWA TWÓJ ANIOŁ STRÓŻ
[SIGPIC][/SIGPIC]
oddam moją renie. za darmochę. tę co widać na foto.
UWAGA duży GRATIS do reni, zwany kredytem


http://figop.digart.pl/

#26 OFFLINE   ZAHIR666

ZAHIR666

    3.0 w Złomedze i Calibrze

  • 1 550 postów
  • Dołączył: 29-01-2008
  • Skąd: Sto(L)yca
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 07 maja 2012 - 09:36

Mówić to oni sobie mogą nie takich głupot się nasłuchałem u ubezpieczycieli, kiedyś jak kupiłem Sonatę po ich rekalkulacji kazali mi zapłacić prawie 5000zł za samo OC :D :masakra: , olałem ich wykupiłem OC gdzie indziej i zapłaciłem mniej niż 700zł za cały rok gratis NNW i coś tam :)
Jak nawet kupisz auto 4 maja OC jest do 8 maja to ja 5 maja wymawiam pisemnie obecną polisę , wykupuję OC w innej firmie 5 maja i nie mogą ze mnie ściągnąć składki tak jak Ci to powiedzieli, OC wymagane jest jedno !!

#27 OFFLINE   Bobas

Bobas

    Nr.Klubowy 327

  • 532 postów
  • Dołączył: 18-04-2009
  • Skąd: Królewskie stołeczne miasto Kraków
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: 2.2 16v Z22XE

Napisany 07 maja 2012 - 14:33

terminie 30 dni przed zakończeniem okresu ubezpieczenia

Źle zrozumiałeś kupujący do 30 dni może wypowiedzieć umowę od zakupu a nie przed końcem polisy

#28 OFFLINE   dejwww

dejwww

    Zbanowany

  • 142 postów
  • Dołączył: 29-01-2012
  • Skąd: Zabrze

Napisany 09 maja 2012 - 17:59

dokładnie ty jako kupujący masz 30 dni na wypowiedzenie umowy ! aby cię nie ścigali aby po prostu nie płacić . Dzisiaj mi to wytłmaczyli heh a dziś miałem przed ostatni dzień na wypowiedzenie w liberty direct bo tam roczne wyszło mi 1400zł , ja nie mam żadnych zniżek i + za wiek a teściowa ma 60%.
poszedłem jeszcze do pzu i tam oc wyszło 900zł 1 rata 450zł ;) heh
Ale już mam sprawy papierkowe załatwione;)

#29 OFFLINE   rafi195

rafi195

    tylko 2.5TD :)

  • 1 802 postów
  • Dołączył: 09-07-2009
  • Skąd: Chrzanów/Krzeszowice
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 TD X25DT

Napisany 27 listopada 2012 - 21:55

A tak zapytam tutaj jak wybrnąć z tego jak na aucie nie ma ciągłości OC cały rok nie była opłacona..skończyła się w grudniu 2011r i się nie wznowiła brak wpłaty 2 raty w terminie trwania ubezpieczenia.. i teraz umowa kupna sprzedaży z datą 2011 listopad załatwi sprawę?? czy macie jakieś pomysły.

#30 OFFLINE   ZAHIR666

ZAHIR666

    3.0 w Złomedze i Calibrze

  • 1 550 postów
  • Dołączył: 29-01-2008
  • Skąd: Sto(L)yca
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 27 listopada 2012 - 21:58

Załatwić załatwi, ale kto będzie taki głupi i się na to zgodzi?!
Raczej nie oczekuj że ktoś Ci tu podpowie rozwiązanie niezgodne z prawem.... ;)

#31 OFFLINE   cugiel

cugiel
  • 1 678 postów
  • Dołączył: 19-01-2009
  • Skąd: Letterkenny
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 27 listopada 2012 - 22:06

W takiej sytuacji ubezpieczalnia powinna wystąpić do ciebie o uregulowanie składki za okres ubezpieczenia które ci zapewniali ponieważ umowa powinna być automatycznie kontynuowana z powodu braku wypowiedzenia OC.

Teraz umówa z wcześniejszą datą nie wiele ci da.

Najrozsądniejszym rozwiązaniem jest zgłoszenie sie do ubezpieczyciela i uregulowanie należności z ten rok.
Jeśli nie uregulujesz tego a auto figuruje jako zarejestrowane Ubezpieczeniowy fundusz gwarancyjny ukarze cię mandatem w wysokości kilku tys zł. Oni teraz mają taki system że mogą w każdej chwili sprawdzić czy masz OC.

Moja rada. Jeśli się da to zgłoś się do TU gdzie miałeś OC i zapłać za ten rok bo w przeciwnym wypadku będziesz miał nieprzyjemności.
Przerabiałem to w zeszłym roku:masakra:

#32 OFFLINE   rafi195

rafi195

    tylko 2.5TD :)

  • 1 802 postów
  • Dołączył: 09-07-2009
  • Skąd: Chrzanów/Krzeszowice
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 TD X25DT

Napisany 27 listopada 2012 - 22:14

Polisa nie jest kontynuowana automatycznie jak nie zapłaciłeś 2 raty składki w terminie trwania polisy..i pytałem czy mogę zapłacić wstecz za cały okres i nie ma takiej możliwości..

#33 OFFLINE   ZAHIR666

ZAHIR666

    3.0 w Złomedze i Calibrze

  • 1 550 postów
  • Dołączył: 29-01-2008
  • Skąd: Sto(L)yca
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 27 listopada 2012 - 22:16

Ja mu nie będę podpowiadał, ale umowa z wcześniejszą datą jak najbardziej rozwiąże jego problem.
kary za brak ważnego ubezpieczenia OC (od 1 stycznia 2012):

- samochody osobowe: 2-krotność minimalnego miesięcznego wynagrodzenia

Kary dla posiadaczy pojazdów mechanicznych są zależne także od okresu pozostawania bez ubezpieczenia:

do 3 dni: 20% opłaty określonej powyżej
do 14 dni: 50% opłaty określonej powyżej
powyżej 14dni: 100% opłaty określonej powyżej

#34 OFFLINE   rafi195

rafi195

    tylko 2.5TD :)

  • 1 802 postów
  • Dołączył: 09-07-2009
  • Skąd: Chrzanów/Krzeszowice
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 TD X25DT

Napisany 27 listopada 2012 - 22:22

A jak pójdę po roku z zamiarem wyrejestrowania z umową z data 2011 będą cyrki??

#35 OFFLINE   ZAHIR666

ZAHIR666

    3.0 w Złomedze i Calibrze

  • 1 550 postów
  • Dołączył: 29-01-2008
  • Skąd: Sto(L)yca
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 27 listopada 2012 - 22:32

Nie będą. Zapomnieć mogłeś ;) Prawo prawem, a życie życiem. Jak ktoś kupił ( niby) od Ciebie auto choćby kilka dni przed końcem umowy Oc wtedy kupującego jest to problem.
aczkolwiek powinieneś dla swojego dobra odrazu zgłosić to ubezpieczalni, tym bardziej jak sie kończy umowa.

#36 OFFLINE   rafi195

rafi195

    tylko 2.5TD :)

  • 1 802 postów
  • Dołączył: 09-07-2009
  • Skąd: Chrzanów/Krzeszowice
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 TD X25DT

Napisany 28 listopada 2012 - 16:39

A jak by było ze złomowaniem..z data 2011r ciekawe czy auto złom by poszedł na takie coś..niech biorą auto i wystawią dokument.

#37 OFFLINE   ZAHIR666

ZAHIR666

    3.0 w Złomedze i Calibrze

  • 1 550 postów
  • Dołączył: 29-01-2008
  • Skąd: Sto(L)yca
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 28 listopada 2012 - 16:54

A jak by było ze złomowaniem..z data 2011r ciekawe czy auto złom by poszedł na takie coś..niech biorą auto i wystawią dokument.


To nie przejdzie.
auto złom ani nikt inny Ci tego nie załatwi. Fizycznie jest to nie możliwe.

#38 OFFLINE   Maciek-Grucha

Maciek-Grucha

    Co jest SROCYK raz dwa trzy :D

  • 1 470 postów
  • Dołączył: 12-02-2012
  • Skąd: Melbern GMB
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.3D

Napisany 18 kwietnia 2014 - 14:46

no dobra opisze swoj problem tez ,wiec sprzedalem auto w 2012 z obuzpieczniem oc,ktore bylo do 7 lipca 2013,dzis dostalem wezwanie do zaplaty z windyjacji ,ze mam zaplacic skladke,oczywiscie tlumacze tej tempej dzidzie ,ze auto sprzedalem i niechsobie scigaja nowego nabywce,a ona do mnie,ze mialem obowiazek w ciagu 14 dni zglosci do ubezpieczlni ,ze sprzedalem auto i oni by przepisali oc,a teraz mam zaplacioc,bo jesli wysle umowe sprzedazy to i tak,ropatrza to negatywnie i musze zapalcic,mial ktos podobny przypadek i wie jak to ugryzc ??

#39 OFFLINE   kocyk

kocyk

    watching you

  • 9 202 postów
  • Dołączył: 01-03-2009
  • Skąd: SZ (Zabrze)
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 18 kwietnia 2014 - 15:50

wie jak to ugryzc


zapłacić :p

mialem obowiazek w ciagu 14 dni zglosci do ubezpieczlni ,ze sprzedalem auto i oni by przepisali oc


dokładnie tak jest , nie powiadomiłeś o sprzedaży to teraz musisz zapłacić , i na pewno się z tego nie wymigasz ....

   post-6508-0-52963300-1485200684.jpgUrbino 18
 

Powszechnie wiadomo że coś jest niemożliwe do zrobienia, aż przyjdzie ktoś kto nie wie że to jest niemożliwe i to zrobi
Nie pij za kierownicą, stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz. :p


#40 OFFLINE   Maciek-Grucha

Maciek-Grucha

    Co jest SROCYK raz dwa trzy :D

  • 1 470 postów
  • Dołączył: 12-02-2012
  • Skąd: Melbern GMB
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.3D

Napisany 18 kwietnia 2014 - 15:58

dokładnie tak jest , nie powiadomiłeś o sprzedaży to teraz musisz zapłacić , i na pewno się z tego nie wymigasz ....


a nie jest to tak,ze wlasnie p[rzepisanie polisy jest po stronie kupujacego,wkoncu on kupuje auto ma inne znizki i ma 30 dni przeciez zglosic do ubezpieczalni,ze bierze z tym oc,lub zmienia ubezpieczalnie,rowniez jest przeciez tak,ze podczas przerejstrowania auta musi zmienc dane w polisie