Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Fajna historia z Grecji


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
6 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   niko

niko
  • 383 postów
  • Dołączył: 14-06-2006
  • Skąd: Kraków
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 03 września 2006 - 09:20

Do Kawli (portowe miasto na północy Grecji) dotarliśmy późnym wieczorem. Nie mogliśmy znaleźć campingu. Zatrzymaliśmy się w centrum, nie daleko portu, żeby zasiągnąć języka. Zahaczyłem jakiegoś w miarę młodego (ok. 30-tki) Greka, który spacerował sobie leniwie z dzieckiem w wózeczku. Facet był bardzo miły, dość dobrze mówił po angielsku i ze szczegółami opisał mi drogę do najbliższego campingu. W pewnej chwili spojrzał na nasz samochow i pyta: "Polones?". No to mu mówię, że nie Polonez lecz Omega. A on na to, czy "from Poland?", no to ja na to: owszem, z Polski. A on na to uniósł radośnie ręcę do góry (bo oni uwielbiają gestykulować) i zaczął się wydzierać: "Visla Kraków, viva Polonia, viva Visla Krakow". Mnie zatkało, a mój mały, który jest kibicem Wisły, aż się zbudził i pyta, czy wróciliśmy do Polski, a gdy zorientował się, że to Grek tak wykrzykuje, to aż wysiadł, żeby uściskać fana Wisły. Okazało się, że klub, któremu kibicuje ten Grek jest zaprzyjaźniony z naszą Wisłą.
No i to był nasz pierwszy kontakt z Grekami (nie licząc sympatycznych panów na granicy) i bardzo ich od razu polubiliśmy. Do końca pobytu w Grecji wszędzie spotykaliśmy się z wyrazami sympatii pod adresem naszgo narodu. Nie wiem, czy faktycznie oni nas tak lubią, czy po prostu są gościnni, ale było to bardzo miłe.
pozdro



#2 OFFLINE   elcoruso

elcoruso
  • 141 postów
  • Dołączył: 26-06-2006
  • Skąd: Wałbrzych

Napisany 03 września 2006 - 09:34

Futbol zawsze jednoczy ludzi!

P.S. Jak nas tam najedzie za pracą ze dwa miliony to nas cyba przestaną juz tak lubieć :mrgreen:

#3 OFFLINE   Maro

Maro
  • 4 000 postów
  • Dołączył: 12-05-2006
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 03 września 2006 - 09:44

My ich chyba pierwsi przestaniemy lubieć, bo nie potrafia rozróżnic Poloneza od Omegi :)

#4 OFFLINE   niko

niko
  • 383 postów
  • Dołączył: 14-06-2006
  • Skąd: Kraków
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 03 września 2006 - 12:29

My ich chyba pierwsi przestaniemy lubieć, bo nie potrafia rozróżnic Poloneza od Omegi :)

... bo oni zamiast Polska lub Poland mówią Polonez, z akcentem na "e"... to na pewno od upałów ... 2 dni było plus 42 w cieniu.

#5 OFFLINE   elcoruso

elcoruso
  • 141 postów
  • Dołączył: 26-06-2006
  • Skąd: Wałbrzych

Napisany 03 września 2006 - 19:48

Poloneza to oni znaja chyba tylko z jednego odcinak Top Geara :)

#6 OFFLINE   DaQla

DaQla
  • 252 postów
  • Dołączył: 12-05-2006
  • Skąd: Świnoujście

Napisany 03 września 2006 - 22:18

Poloneza to oni znaja chyba tylko z jednego odcinak Top Geara


:lol: :lol:
129KM@183nm Cześć [you:bd5ccc2ae1]

#7 OFFLINE   iivo

iivo

    Piwosz OKP

  • 440 postów
  • Dołączył: 12-05-2006
  • Skąd: Radom

Napisany 03 września 2006 - 22:37

Poloneza to oni znaja chyba tylko z jednego odcinak Top Geara :)


Chyba tak zacofani nie są że nie wiedzą co to Polonez :lol: :lol: :lol: