Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Montaż, instalacja systemu BOSE


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
134 odpowiedzi na ten temat

#21 OFFLINE   sloma7d

sloma7d
  • 53 postów
  • Dołączył: 09-09-2011
  • Skąd: Gorzów Wlkp.

Napisany 12 maja 2012 - 08:37

Panowie tak czytam ten temat i sie zstanawiam o co Wam chodzi... Porownujecie system BOSE ktory byl w Waszych Omegach montowany 10 lat temu (albo i dalej) z osiagnieciami techniki z XXI wieku... Nie pomylilo sie Wam cos??

System BOSE jest najlepszy bez wzgledu na to w jakim samochodzie byl zamontowany (Omega, Mercedes, Lexus) ale technika poszla do przodu bardzo... Porownajcie systemy naglosnienia z Omegi z systemami z terazniejszych samochodow to stwierdzicie ze BOSE z Omegi jest marne... Bang&Olufsen z BMW 740 2010r. powala na kolana...


W ogóle nie można porównywać Bang&Olufsen z Bose dwie różne klasy.

#22 OFFLINE   topserwis

topserwis

    sympatyk KKK

  • 2 225 postów
  • Dołączył: 16-10-2011
  • Skąd: okolice Warszawy

Napisany 12 maja 2012 - 19:41

Panowie tak czytam ten temat i sie zstanawiam o co Wam chodzi... Porownujecie system BOSE ktory byl w Waszych Omegach montowany 10 lat temu (albo i dalej) z osiagnieciami techniki z XXI wieku... Nie pomylilo sie Wam cos??

Mi z pewnością nie. Bo porównywałem np. w 2003 roku BOSE z Mercedes rok produkcji 2002 ze świeżo zamontowanym w innym aucie profi car audio, które koszta były podobne do dopłaty do BOSE w MB... Przy tym sprzęcie BOSE mogło się schować.

#23 OFFLINE   jacagda

jacagda

    xxx

  • 142 postów
  • Dołączył: 27-02-2010
  • Skąd: Gdańsk Oliwa
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 13 maja 2012 - 19:31

Dla mnie jak ktoś chce z auta zrobić szafę grającą to montuje wzmacniacze tuby skrzynie itp. a jeśli chce poprawić fabryczną instalacje i pozostawi auto jak najbardziej oryginalne to BOSE jest wystarczające

#24 OFFLINE   ChiliPalmer

ChiliPalmer

    MV6 to styl życia... ;-)

  • 260 postów
  • Dołączył: 21-12-2011
  • Skąd: Zgierz/Ozorków

Napisany 29 grudnia 2012 - 20:01

Hej, kupilem jakis czas temu zestaw Bose do swojej BE... tyle ze on jest z Kombi a ja mam sedana
teraz mam pytanie, jak to popodpinac, w zestawie mam glosniki 2 na przod + wysokotonowe (tweety) 2 na tyl w drzwi, suba do bagaznika oraz wzmacniacz i radio Philips ccr800. Czy cos wiecej potrzebuje do monazu ? W zestawie jest jeszcze zmieniarka na 6 plyt, ale rzadko slucham CDkow wiec chyba nawet jej nie bede montowal. Wiem ze w sedanie powinny byc 2 suby w polke, ale zobacze jak to bedzie gralo i ew. wtedy sobie dokpuie jeszcze 2 subki w polke.
Bedzie duza roznica w jakosci dzwieku bez subow ?

#25 OFFLINE   smokebite

smokebite

    Omega Garage

  • 1 750 postów
  • Dołączył: 18-08-2011
  • Skąd: Królewskie Stołeczne Miasto Kraków
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: silnik od innego auta

Napisany 29 grudnia 2012 - 20:39

Hej, kupilem jakis czas temu zestaw Bose do swojej BE... tyle ze on jest z Kombi a ja mam sedana
teraz mam pytanie, jak to popodpinac, w zestawie mam glosniki 2 na przod + wysokotonowe (tweety) 2 na tyl w drzwi, suba do bagaznika oraz wzmacniacz i radio Philips ccr800. Czy cos wiecej potrzebuje do monazu ? W zestawie jest jeszcze zmieniarka na 6 plyt, ale rzadko slucham CDkow wiec chyba nawet jej nie bede montowal. Wiem ze w sedanie powinny byc 2 suby w polke, ale zobacze jak to bedzie gralo i ew. wtedy sobie dokpuie jeszcze 2 subki w polke.
Bedzie duza roznica w jakosci dzwieku bez subow ?


potrzebujesz wiązki od nóg pasażera z przodu do tyłu oraz pod deskę (ale też możesz tam mieć i wystarczy ta pierwsza). Głośniki same podpinasz pod oryginalne kable, z tej wiązki co idzie na tył do wzmaka wychodzi kabelek na suba - tam go podpinasz. I cieszysz się dźwiękiem :)

Jeżeli wszystko jest pod kontrolą jedziesz zbyt wolno


" Nie możesz być pewien swej racji, jeśli o argumentach swoich oponentów nie będziesz wiedział więcej od nich samych "

Auto Serwis Kraków
Opel Saab
515 018 365

#26 OFFLINE   ChiliPalmer

ChiliPalmer

    MV6 to styl życia... ;-)

  • 260 postów
  • Dołączył: 21-12-2011
  • Skąd: Zgierz/Ozorków

Napisany 29 grudnia 2012 - 20:54

potrzebujesz wiązki od nóg pasażera z przodu do tyłu oraz pod deskę (ale też możesz tam mieć i wystarczy ta pierwsza). Głośniki same podpinasz pod oryginalne kable, z tej wiązki co idzie na tył do wzmaka wychodzi kabelek na suba - tam go podpinasz. I cieszysz się dźwiękiem :)

Okej okej, ale czy bedzie jakas roznica, bo przypomne ze ja mam sedana a to jest zestaw od kombi ! :)Roznica w sensie brzmienia i podlaczenia.

#27 OFFLINE   toptom

toptom
  • 1 518 postów
  • Dołączył: 12-10-2010
  • Skąd: Edynburg
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 29 grudnia 2012 - 21:09

potrzebujesz wiązki od nóg pasażera z przodu do tyłu oraz pod deskę (ale też możesz tam mieć i wystarczy ta pierwsza). Głośniki same podpinasz pod oryginalne kable, z tej wiązki co idzie na tył do wzmaka wychodzi kabelek na suba - tam go podpinasz. I cieszysz się dźwiękiem :)


Czyli glosniki w bose nie sa podpiete pod wzmacniacz tylko sam sub??

#28 OFFLINE   ChiliPalmer

ChiliPalmer

    MV6 to styl życia... ;-)

  • 260 postów
  • Dołączył: 21-12-2011
  • Skąd: Zgierz/Ozorków

Napisany 29 grudnia 2012 - 21:22

Czyli glosniki w bose nie sa podpiete pod wzmacniacz tylko sam sub??


Wlasnie juz teraz zglupialem ktos mi kiedys mowil ze w radiu jest procesor dzwieku i glosniki i sub sa normalnie spiete ze wzmakiem. Tam przeciez RMS jest cos ok 210W to wzmak obowiazkowy !

#29 OFFLINE   smokebite

smokebite

    Omega Garage

  • 1 750 postów
  • Dołączył: 18-08-2011
  • Skąd: Królewskie Stołeczne Miasto Kraków
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: silnik od innego auta

Napisany 29 grudnia 2012 - 22:04

Okej okej, ale czy bedzie jakas roznica, bo przypomne ze ja mam sedana a to jest zestaw od kombi ! :)Roznica w sensie brzmienia i podlaczenia.

tak nieco jest różnica w podłączeniu ale to łatwo zmodyfikować. Tylko gdzie zamontujesz suba od kombi w sedanie ? ja bym na twoim miejscu dał wiązkę od sedana i dał suby od sedana 2, ale możesz narazie podłączyć sobie jeden od kombi zamiast tych 2.

Różnica w dźwięku ... no wiesz 2 głośniki to nie to co jeden :smiech:

Czyli glosniki w bose nie sa podpiete pod wzmacniacz tylko sam sub??


głośniki też są podpięte pod wzmaka
idzie 8 kabli od radia do wzmaka i potem 8 kabli wraca pod deskę. Stamtąd idą one do głośników w drzwiach. Trochę metrów łącznie jest ;) o ile pamiętam do wzmaka z deski idą jeszcze 3 kable zasilające i od wzmaka wychodzi 4 kable na suby (w kombi trochę się wraca, idzie pod kanapą i do suba z lewej strony). W sedanie wzmak jest między głośnikami więc kabel tak nie krąży

Jeżeli wszystko jest pod kontrolą jedziesz zbyt wolno


" Nie możesz być pewien swej racji, jeśli o argumentach swoich oponentów nie będziesz wiedział więcej od nich samych "

Auto Serwis Kraków
Opel Saab
515 018 365

#30 OFFLINE   irzyk

irzyk

    Jestem Kubuś

  • 1 060 postów
  • Dołączył: 02-09-2008
  • Skąd: Łódź
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 22 kwietnia 2013 - 12:03

Czyli glosniki w bose nie sa podpiete pod wzmacniacz tylko sam sub

Odgrzewam kolteta i ponawiam pytanie.

#31 OFFLINE   Sergio

Sergio

    Precz z Komuną

  • 556 postów
  • Dołączył: 23-04-2012
  • Skąd: Gdansk-Holandia
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.6i 24v C36GET Lotus Omega

Napisany 22 kwietnia 2013 - 12:19

Odgrzewam kolteta i ponawiam pytanie.


W Sedanie napewno wszystkie głośniki są zasilane wzmacniaczem.

#32 OFFLINE   irzyk

irzyk

    Jestem Kubuś

  • 1 060 postów
  • Dołączył: 02-09-2008
  • Skąd: Łódź
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 22 kwietnia 2013 - 14:33

Tak mi się wydaje, że w kombi jest analogicznie, a wiązka jest tak zrobiona, że sygnał z radia idzie nią do wzmacniacza po czym wraca z niego znów do przodu, gdzie jest połączona z kostką biegnącą bezpośrednio do głośników. Czy tak właśnie jest?

#33 OFFLINE   tc82

tc82

    3 najkrascie auto 10 zraz

  • 2 509 postów
  • Dołączył: 07-06-2009
  • Skąd: Wrocław/EHS
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 22 kwietnia 2013 - 18:03

Komplet do sedana gdyby ktoś szukał:
http://www.ebay.de/i...=item4172a64e05

"Jestem lordem, jeżdżę Fordem :)"


#34 OFFLINE   doncortino

doncortino
  • 3 592 postów
  • Dołączył: 13-09-2008
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 22 kwietnia 2013 - 21:26

Tak mi się wydaje, że w kombi jest analogicznie, a wiązka jest tak zrobiona, że sygnał z radia idzie nią do wzmacniacza po czym wraca z niego znów do przodu, gdzie jest połączona z kostką biegnącą bezpośrednio do głośników. Czy tak właśnie jest?


tak właśnie jest - każdy głośnik jest karmiony przez wzmacniacz. Tylko durne inżyniery w sedanie znalazły najgorsze miejsce na wzmacniacz z możliwych - przecież można go było upchnąć gdzieś przy ściance bagażnika - ale po co, skoro można skutecznie ograniczyć funkcjonalność

Inna sprawa - dlaczego w bose tylne głośniki nie mają tweeterów? Ja rozumiem - scena itd. ale małe gwizdki z tyłu by się przydały, bo pasażerowie kanapy też chcą mieć przyzwoitą jakość dźwięku

#35 OFFLINE   sypus

sypus

    Prezes KKK

  • 5 433 postów
  • Dołączył: 24-04-2007
  • Skąd: Zgorzelec
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 22 kwietnia 2013 - 22:02

Inna sprawa - dlaczego w bose tylne głośniki nie mają tweeterów? Ja rozumiem - scena itd. ale małe gwizdki z tyłu by się przydały, bo pasażerowie kanapy też chcą mieć przyzwoitą jakość dźwięku

Ja dołożyłem w drzwi te gwizdki i z tyłu jest lepiej :D z tym, że u mnie z tyłu nikt nie jeździ :hmmm:

:lol:

#36 OFFLINE   irzyk

irzyk

    Jestem Kubuś

  • 1 060 postów
  • Dołączył: 02-09-2008
  • Skąd: Łódź
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 23 kwietnia 2013 - 05:04

W kombi są gwizdki z tyłu w drzwiach.
Właśnie - czy gwizdki zarówno przednie jak i tylne są te same w BOSE i w serii?
Może w BOSE są jakieś mocniejsze, skoro pracują we wiązkach dużych głośników, które są zasilane ze wzmacniacza.
Jak to jest?

#37 OFFLINE   irzyk

irzyk

    Jestem Kubuś

  • 1 060 postów
  • Dołączył: 02-09-2008
  • Skąd: Łódź
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 26 kwietnia 2013 - 14:54

Czy dużo jest pitolenia z założeniem wiązki idącej od radia pod nogi pasażera?

#38 OFFLINE   Brylant_22

Brylant_22
  • 92 postów
  • Dołączył: 21-07-2007
  • Skąd: Oleśnica
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 26 kwietnia 2013 - 19:40

Jest to tak że i w kombi i w sedanie są "gwizdki" w tylnych drzwiach sa zamontowane na wysokości głośnika gdzie jest maskownica, co do wiązki i głośników to tweetery są podpięte pod ten sam głośnik (równolegle) tylko ze w na połączeniu (szeregowe) masz zamontowany kondensator. I pewnie jest tak samo jeśli chodzi o bose choc mogę się mylić.

#39 OFFLINE   sypus

sypus

    Prezes KKK

  • 5 433 postów
  • Dołączył: 24-04-2007
  • Skąd: Zgorzelec
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 27 kwietnia 2013 - 23:26

I pewnie jest tak samo jeśli chodzi o bose choc mogę się mylić.

W Bose z tyłu nie ma gwizdków - przynajmniej w sedanie.

#40 OFFLINE   Coolisz

Coolisz
  • 286 postów
  • Dołączył: 01-11-2010
  • Skąd: Łódź
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 2.0i 8v C20NE

Napisany 28 kwietnia 2013 - 08:01

W kombi z tyłu też nie ma.