Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Najtańsze OC jakie znalazłem <30 lat


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
85 odpowiedzi na ten temat

#61 OFFLINE   cugiel

cugiel
  • 1 678 postów
  • Dołączył: 19-01-2009
  • Skąd: Letterkenny
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 05 kwietnia 2012 - 09:31

mi w you can driwe wyliczylo samego oc 459zl z nnw okolo 530 a obecnie w ptu place 980:masakra:
w allianz wyszlo 650 z nnw

w sierpniu sie bede musial pozegnac z ptu bo to jest szok

#62 OFFLINE   slawko76

slawko76

    NIECH ŻYJE BAL!!!!!!!!!!!

  • 406 postów
  • Dołączył: 16-06-2009
  • Skąd: Łódź
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 2.6i C26NE

Napisany 05 kwietnia 2012 - 10:54

mi w you can driwe wyliczylo samego oc 459zl

Co prawda jestem za stary :0suicide::2zlosc:, ale pogrzebałem u nich z ciekawości (podając fałszywy wiek :hihi:) i rzeczywiście stawki mają atrakcyjne.

#63 OFFLINE   sylwunio

sylwunio
  • 118 postów
  • Dołączył: 14-01-2011
  • Skąd: Warszawa

Napisany 05 kwietnia 2012 - 14:14

atrakcyjne to fakt ale dlatego że w opcjach wyposażenia dla mojego modelu nie było automatu to nie mogłem skorzystać z ich oferty a to było coś koło 650 PLN

#64 OFFLINE   Seweryn80

Seweryn80
  • 353 postów
  • Dołączył: 06-04-2009
  • Skąd: Brzękowice
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 06 kwietnia 2012 - 21:01

taniej mi wychodzi w axa

#65 OFFLINE   grzlab

grzlab
  • 78 postów
  • Dołączył: 11-03-2011

Napisany 07 kwietnia 2012 - 10:47

Mi w you can drive wyszło ponad 1150zł a nie mam 30 lat ukończonych... Więc potwierdzam pewien post niżej. Stawka zależy od wielu czynników dotyczących auta i właściciela oraz tego gdzie się mieszka...
Myślę, że zamiast biegać od jednej ubezpieczalni do drugiej czy wydzwaniać po prostu poszukać w pobliżu jakichś multiagencji które zrobią to za nas:) czyli wyszukają najtaniej z ich oferty:)

#66 OFFLINE   slawko76

slawko76

    NIECH ŻYJE BAL!!!!!!!!!!!

  • 406 postów
  • Dołączył: 16-06-2009
  • Skąd: Łódź
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 2.6i C26NE

Napisany 07 kwietnia 2012 - 20:01

Myślę, że zamiast biegać od jednej ubezpieczalni do drugiej czy wydzwaniać po prostu poszukać w pobliżu jakichś multiagencji które zrobią to za nas:) czyli wyszukają najtaniej z ich oferty:)


I bardzo słusznie!
Ja tak robię od wielu lat, a żeby było w temacie zacząłem jak miałem trochę czasu do trzydziestki. :hihi:
Jest jeszcze inny + takiego rozwiązania. Korzystając z tej samej agencji od wielu lat dożo szybciej załatwiam formalności. Podaję imię i nazwisko i agentka wie wszystko na temat przebiegu ubezpieczenia, ma wszystkie dane:)

#67 OFFLINE   maniutek

maniutek

    Omega? Po raz szósty?

  • 395 postów
  • Dołączył: 09-11-2008
  • Skąd: Ożarów Mazowiecki(k.W-wy)
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 08 kwietnia 2012 - 12:40

A ja sie wtrace. Przeczytajcie dokladnie umowe z nimi....z tym calym youcandrive. Dla mnie to firma krzak. Kiedys kupilem auto z ich ubezpiecznieniem i ogromne problemy mialem z jego wypowiedzenieniem. Jezt to jakis tam odlam Ergo Hestii z Sopotu ul.Hestii 1. Dokladnie doczytajcie, do jakiej kwoty OC wyplaca ubezpieczalnia. Moze byc na wasze nieszczescie lipa w momencie, kiedy walniecie w jakas droga bryke (jakis nowy MB s klasy), rzeczoznawca wyliczy jego naprawe na gruba kase i okaze sie, ze YCD wyplaci wam jedynie to, co gwarantowala polisa i co dalej? z wlasnej kieszeni bulicie reszte !!!!!!! Bo skladeczk byla tansza....poszukajcie dobrze w ofertach bardziej znanych ubezpieczalni, typu PZU, Warta czy jakies znane Directowe ZU typu Axa....Gadalem nawet z Babeczka z ergo hestii....mowi ze ten caly youcandrive to jeden wielki smietnik i ogromny problem jest wyciagnac od nich kase....wiem, ze OC fajnei zadziala, bo z kasa bedzie sie bujal ten, w ktorego sie walnie, ale ciekaw jestem, czy jezeli bedziecie super przepisowo jechac i walnie w was gowniarz z taka polisa i pozniej bedziecie sie bujac z taka ubezpieczalnia.....Ale spoko.....dalej wierzcie w to, ze OC wyszlo taniutko....niestety, jest sie mlodym kierowca i trzeba bulic....chce sie auto, z tym zwiazane sa pewne koszta....ja przez pare lat tez placilem wiecej....uzbieralem sobie swoje znizki bez kombinowania i teraz w AXA skladka wynosi mnie troszke ponad 500zl....z pakietem assistance....czy to tak duzo? w porownaniu do kolegi, ktory placi 351 zl w firmie smiec?

Swoja droga zapytam, ilu z was kolegow przeczytal choc raz umowe ubezpieczenia OC? raczej tylko slyszeliscie kwote i oplacaliscie.....wszystko fajnie, dopoki cos sie nie stanie....pozdrawiam

#68 OFFLINE   mbobik

mbobik

    1-szy v-ce Prezes od SB

  • 1 065 postów
  • Dołączył: 11-09-2008
  • Skąd: Żukowno
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 10 kwietnia 2012 - 07:14

. Dokladnie doczytajcie, do jakiej kwoty OC wyplaca ubezpieczalnia. Moze byc na wasze nieszczescie lipa w momencie, kiedy walniecie w jakas droga bryke (jakis nowy MB s klasy), rzeczoznawca wyliczy jego naprawe na gruba kase i okaze sie, ze YCD wyplaci wam jedynie to, co gwarantowala polisa i co dalej? z wlasnej kieszeni bulicie reszte


Co Ty za farmazony piszesz?? :o
Spokojnie, wszystkie firmy z OC mają takie same sumy ubezpieczenia bo to ustala USTAWA. Więc Twoja hipoteza to totalna BZDURA.

Swoja droga zapytam, ilu z was kolegow przeczytal choc raz umowe ubezpieczenia OC? raczej tylko slyszeliscie kwote i oplacaliscie.....wszystko fajnie, dopoki cos sie nie stanie....pozdrawiam


:o
Kolego nie masz pojęcia co piszesz, umowa OC to innymi słowa ustawa o obowiązkowym ubezpieczeniu. Radzę dokładniej się zapoznać.... :masakra:

#69 OFFLINE   maniutek

maniutek

    Omega? Po raz szósty?

  • 395 postów
  • Dołączył: 09-11-2008
  • Skąd: Ożarów Mazowiecki(k.W-wy)
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 10 kwietnia 2012 - 19:40

mbobik, juz sie przyzwyczailem ,ze na OKP nie ma dyskucji, tylko od razu zjechanie innego przez tego madrzejszego. END OFF TOP

a tak powaznie to nie jestem pewien Twojej wypowiedzi. Wypowiadalem po kupieniu auta w grudniu umowe ubezpieczenia OC w PZU i suma gwarancyjna byla podana inna, obecnie zawarlem z AXA umowe OC i suma gwarancyjna jest inna, a na polisie, z jaka kiedys kupilem Honde (nawiasem mowiac wlasnie z YouCanDrive, bo wlasnie od tego zaczela sie dyskusja)byla jeszcze inna suma, tak wiec pytam - gdzie jest to ustawowo narzucone? Pokaz mi link, (skoro piszesz, ze mam sie zapoznac z lektura ustaw)do takiej ustawy to wtedy przychyle glowy i powiem ze sie mylilem.

#70 OFFLINE   mrogal

mrogal

    ex PREZES SyBy

  • 1 419 postów
  • Dołączył: 31-03-2009
  • Skąd: Pasłęk
  • Województwo: warmińsko-mazurskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie wiem jaki mam silnik

Napisany 10 kwietnia 2012 - 20:22

tak wiec pytam - gdzie jest to ustawowo narzucone

proszsz :D

Art. 36. 1.Odszkodowanie ustala się i wypłaca w granicach odpowiedzialności cywilnej posiadacza lub kierującego pojazdem mechanicznym, najwyżej jednak do ustalonej w umowie ubezpieczenia sumy gwarancyjnej. Suma gwarancyjna nie może być niższa niż równowartość w złotych:
1) w przypadku szkód na osobie - 350.000 euro na każdego poszkodowanego,
2) w przypadku szkód w mieniu - 200.000 euro w odniesieniu do jednego zdarzenia, którego skutki są objęte ubezpieczeniem bez względu na liczbę poszkodowanych
- ustalana przy zastosowaniu kursu średniego ogłaszanego przez Narodowy Bank Polski obowiązującego w dniu wyrządzenia szkody.


i jeszcze:

z sumą gwarancyjną nie niższą niż minimalna suma gwarancyjna ustalona dla danego ubezpieczenia.


i stąd się biorą "widełki" o których pisałeś:up:

tak jak mbobik pisał, w ustawie jest wszystko ;)
podstawa: Dz.U.2003.124.1152 "o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych"

a w temacie:? to ja mam OC w wysokości 375 zł w firmie BTA i suma gwarancyjna jest taka jaką przytoczyłem wyżej

#71 OFFLINE   mbobik

mbobik

    1-szy v-ce Prezes od SB

  • 1 065 postów
  • Dołączył: 11-09-2008
  • Skąd: Żukowno
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 11 kwietnia 2012 - 07:27

mbobik, juz sie przyzwyczailem ,ze na OKP nie ma dyskucji, tylko od razu zjechanie innego przez tego madrzejszego. END OFF TOP


Przesa ja byłem miły :o, tylko po co mieszasz jak nie masz pojęcia o czym piszesz ? :masakra:

)do takiej ustawy to wtedy przychyle glowy i powiem ze sie mylilem.


Odpowiedż poniżej:


proszsz :D


i jeszcze:


i stąd się biorą "widełki" o których pisałeś:up:

tak jak mbobik pisał, w ustawie jest wszystko ;)
podstawa: Dz.U.2003.124.1152 "o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych"

a w temacie:? to ja mam OC w wysokości 375 zł w firmie BTA i suma gwarancyjna jest taka jaką przytoczyłem wyżej


Mr, wszystko i na temat :brawo: :prezesy:

#72 OFFLINE   Waldemarz

Waldemarz

    DZIADZIA

  • 2 660 postów
  • Dołączył: 22-05-2006
  • Skąd: Warszawa
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 11 kwietnia 2012 - 16:58

2) w przypadku szkód w mieniu - 200.000 euro w odniesieniu do jednego zdarzenia, którego skutki są objęte ubezpieczeniem bez względu na liczbę poszkodowanych


Dodany obrazek

To ja tak zapytam z innej beczki.
A jak rozwalasz komus całkowicie swoja omesią nówkę sztukę "Astona Martina" lub "Ferrari" wartego ponad 1 milion zł to jak wtedy z wypłata odszkodowania.:D

#73 OFFLINE   topserwis

topserwis

    sympatyk KKK

  • 2 225 postów
  • Dołączył: 16-10-2011
  • Skąd: okolice Warszawy

Napisany 11 kwietnia 2012 - 17:21

Jak to jak... Niewesoło, bo dopłacasz z własnej kieszeni. Dlatego warto patrzeć na sumę gwarancyjną. Normalne ubezpieczalnie mają z reguły wyższą od progów ustawowych, nawet te tańsze. Niestety sporo "światowych TU" w PL ma najniższe możliwe :(

#74 OFFLINE   mbobik

mbobik

    1-szy v-ce Prezes od SB

  • 1 065 postów
  • Dołączył: 11-09-2008
  • Skąd: Żukowno
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 12 kwietnia 2012 - 07:29

To ja tak zapytam z innej beczki.
A jak rozwalasz komus całkowicie swoja omesią nówkę sztukę "Astona Martina" lub "Ferrari" wartego ponad 1 milion zł to jak wtedy z wypłata odszkodowania.


hehe, myślę, że taki przypadek nie miał jeszcze miejsca. SU ustawowa jest taka a nie inna, więc TU na pewno nie da więcej.

Dlatego warto patrzeć na sumę gwarancyjną. Normalne ubezpieczalnie mają z reguły wyższą od progów ustawowych, nawet te tańsze. Niestety sporo "światowych TU" w PL ma najniższe możliwe


Proszę pokaż mi które TU ma wyższą sumę ubezpieczenia niż podaje ustawa?? :masakra: Nie ma takiego TU!!

#75 OFFLINE   Student_x

Student_x

    Clio II 1.9 dti

  • 666 postów
  • Dołączył: 20-09-2008
  • Skąd: Lublin
  • Województwo: lubelskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 12 kwietnia 2012 - 08:34

A jak rozwalasz komus całkowicie swoja omesią nówkę sztukę "Astona Martina" lub "Ferrari"

hehe, myślę, że taki przypadek nie miał jeszcze miejsca.


To w takim przypadku gdy jest jeden winny i 14 super autek do kasacji to jedyne wyjście to się aby pójść i pochlastać czy rzucić od razu na przeciwległy pas pod pierwsze lepsze koła?


#76 OFFLINE   mbobik

mbobik

    1-szy v-ce Prezes od SB

  • 1 065 postów
  • Dołączył: 11-09-2008
  • Skąd: Żukowno
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 12 kwietnia 2012 - 09:40

Przykład z kosmosu teraz poruszacie i temat też nie ten. Kończmy ten OT.

#77 OFFLINE   sbozecki

sbozecki
  • 49 postów
  • Dołączył: 04-04-2009

Napisany 12 kwietnia 2012 - 09:52

a ja polecam axa mam tu kilka autek a omega wychodzi 440pln na rok kupujac przez internet i wpisaniu kodu znizki polec znajomemu kod 2926026

#78 OFFLINE   iwan00

iwan00
  • 202 postów
  • Dołączył: 10-03-2011
  • Skąd: Rumunia :)

Napisany 12 kwietnia 2012 - 13:39

ja zaryzykowałem w tym roku i kupiłem w Proama za niecałe 580PLN

#79 OFFLINE   maniutek

maniutek

    Omega? Po raz szósty?

  • 395 postów
  • Dołączył: 09-11-2008
  • Skąd: Ożarów Mazowiecki(k.W-wy)
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 12 kwietnia 2012 - 23:12

Mbobik - chyle czola jak tez pisalem wczesniej. Kiedys osoba pracujaca w ubezpieczalni tlumaczyla mi to zupelnie inaczej...takze do swojego bledu sie przyznaje :) prosze o wybaczenie ...

#80 OFFLINE   cugiel

cugiel
  • 1 678 postów
  • Dołączył: 19-01-2009
  • Skąd: Letterkenny
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 13 kwietnia 2012 - 09:01

Art. 36. 1.Odszkodowanie ustala się i wypłaca w granicach odpowiedzialności cywilnej posiadacza lub kierującego pojazdem mechanicznym, najwyżej jednak do ustalonej w umowie ubezpieczenia sumy gwarancyjnej. Suma gwarancyjna nie może być niższa niż równowartość w złotych:
1) w przypadku szkód na osobie - 350.000 euro na każdego poszkodowanego,
2) w przypadku szkód w mieniu - 200.000 euro w odniesieniu do jednego zdarzenia, którego skutki są objęte ubezpieczeniem bez względu na liczbę poszkodowanych
- ustalana przy zastosowaniu kursu średniego ogłaszanego przez Narodowy Bank Polski obowiązującego w dniu wyrządzenia szkody.


Proszę pokaż mi które TU ma wyższą sumę ubezpieczenia niż podaje ustawa?? :masakra: Nie ma takiego TU!!


dzisiaj na mojej umowie z PTU wyczytalem

suma gwarancyjna w ubezpieczeniu OC-w przypadku szkód na osobie 2.500.000.euro w odniesieniu do jednego zdarzenia, ktorego skutki są objęte ubezpieczeniem bez względu na liczbę poszkodowanych, w przypadku szkód w mieniu-500.000. euro w odniesieniu do jednego zdarzenia, ktorego skutki są objęte ubezpieczeniem bez względu na liczbę poszkodowanych