Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Olej przekładniowy, do silnika. Dolany zamiast silnikowego.Pomocy


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
27 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   dodova666666

dodova666666
  • 4 postów
  • Dołączył: 13-12-2011

Napisany 18 grudnia 2011 - 14:17

Witajcie.
Potrzebuję Waszej pomocy, przez swoją głupotę i bezmyślność.
Uzupełniałem płyny w aucie. Wszystko sobie ustawiłem obok siebie i przez przypadek chwyciłem olej do przekładni zamiast silnikowy :masakra: (dokładnie: Olej ORLEN OIL HIPOL SEMISYNTETIC GL-5 75W90). Wlałem go może z 300-400ml zanim zorientowałem się co robię :( . Silnik x25xe. Omega '95. Niestety mechanik ze mnie żaden(to chyba widać :/). Silnik jeszcze ciepły, gdy dolewałem(jakieś 30 min temu).
Problem, że auto musi być jutro sprawne :/.
Dziękuję wszystkim, za wszelką pomoc.

#2 OFFLINE   hubertcht

hubertcht
  • 1 388 postów
  • Dołączył: 03-08-2009
  • Skąd: Melksham
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 18 grudnia 2011 - 14:20

Problem, że auto musi być jutro sprawne :/.


zmien filtr i olej na nowy i po problemie.

Pozdrawiam Hubert

#3 OFFLINE   dodova666666

dodova666666
  • 4 postów
  • Dołączył: 13-12-2011

Napisany 18 grudnia 2011 - 14:29

Powiem szczerze tak. Autko mam dosłownie od dni 5. Jest to mój pierwszy samochód. Więc wybaczcie, jak czasem zadam głupie pytanie :)
1.Samemu, to chyba raczej ciężko? Trzeba spuścić z miski, przez zawór(na imbusa odkręcany???).
2.Ewentualnie, to dzisiaj znajdę w Poznaniu jeszcze czynny warsztat? Jaki koszt około?
3.Ewentualnie, mogę dojechać do warsztatu?

#4 OFFLINE   kocyk

kocyk

    watching you

  • 9 202 postów
  • Dołączył: 01-03-2009
  • Skąd: SZ (Zabrze)
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 18 grudnia 2011 - 14:29

ale w czym problem ?? , spuszczasz olej z silnika i zalewasz takim jak potrzeba , jeśli odpalałeś silnik po tej dolewce to wypadałoby zmienić również filtr oleju

   post-6508-0-52963300-1485200684.jpgUrbino 18
 

Powszechnie wiadomo że coś jest niemożliwe do zrobienia, aż przyjdzie ktoś kto nie wie że to jest niemożliwe i to zrobi
Nie pij za kierownicą, stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz. :p


#5 OFFLINE   dodova666666

dodova666666
  • 4 postów
  • Dołączył: 13-12-2011

Napisany 18 grudnia 2011 - 15:09

Nie odpalałem :) To chyba dobrze. Może znajdzie się ktoś chętny z Poznania pomóc? Połówką chętnie się podzielę :) Jak nie, to będę musiał się bawić sam :).
Bardzo dziękuję wam za pomoc.

Niestety nie mam klucza, i sam chyba sobie nie poradzę? Co zrobić? Odpalić i jechać do warsztatu?

#6 OFFLINE   hubertcht

hubertcht
  • 1 388 postów
  • Dołączył: 03-08-2009
  • Skąd: Melksham
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 18 grudnia 2011 - 18:00

Co zrobić?


Kupic klucz olej i filtr i wymieniec:pokoj:

#7 OFFLINE   zenmach

zenmach

    Caravan Fan

  • 221 postów
  • Dołączył: 18-10-2011
  • Skąd: Przyszowice

Napisany 18 grudnia 2011 - 19:57

bez paniki, rano podjedz do mechanika i ci wymieni, pare km mozesz zrobic oczywiscie bez zylowania. kisiel raczej sie nie zrobi i nie zatka kanalow. ale decyzja jak zwykle nalezy do ciebie...

#8 OFFLINE   JJdzej

JJdzej
  • 1 752 postów
  • Dołączył: 20-09-2009
  • Skąd: Tczew/Gdynia
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 18 grudnia 2011 - 21:00

jak wlałeś 300-400 to możesz jeździć tak nic się nie stanie. Nie pomorze to silnikowi wiadomo ale nic mu się nie stanie jak byś nawet na tym jeździł.

kisiel raczej sie nie zrobi i nie zatka kanalow.


Nic się nie stanie. Zmieszałem:
GM 5W30
Hipol 6
Superol CC30
Dexron III przepracowany
Lotos 20W50
Bo akurat to miałem.

Olej jest ok jak to olej, żadnego kisielu. Maszyna która na tym jeździ następną zmianę ma pewnie za 20lat a pochodzi jeszcze z 200 lekko.:tank:

#9 OFFLINE   wova75

wova75
  • 453 postów
  • Dołączył: 14-04-2011
  • Skąd: Rzeszów
  • Województwo: podkarpackie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 18 grudnia 2011 - 23:22

Panowie, bez przesady. Ludzie leją jakieś doktory, które można wlać tylko po podgrzaniu (bo bez tego nie wyleją się z butelki). Kilka setek nie ma prawa zaszkodzić. Pogorszy właściwości oleju, ale nie zniszczy silnika. Kolega dopiero zakupił autko, niech spokojnie pojeździ (góra miesiąc może dwa, kilkaset km :nu_nu:), a jak będzie miał czas i kasę, wymieni olej. Oczywiście pomyśli przy okazji o pasku rozrządu i pompie chłodziwa, filtrze powietrza, płynie chłodniczym, kablach, świecach idt itp. Miłych wrażeń z posiadania pierwszego i to w dodatku takiego autka.;)
A tak przy okazji na torrentach znajdziesz coś o omegach, ewentualnie napisz na pw.

#10 OFFLINE   zenmach

zenmach

    Caravan Fan

  • 221 postów
  • Dołączył: 18-10-2011
  • Skąd: Przyszowice

Napisany 19 grudnia 2011 - 21:12

jak wlałeś 300-400 to możesz jeździć tak nic się nie stanie. Nie pomorze to silnikowi wiadomo ale nic mu się nie stanie jak byś nawet na tym jeździł.



Nic się nie stanie. Zmieszałem:
GM 5W30
Hipol 6
Superol CC30
Dexron III przepracowany
Lotos 20W50
Bo akurat to miałem.

Olej jest ok jak to olej, żadnego kisielu. Maszyna która na tym jeździ następną zmianę ma pewnie za 20lat a pochodzi jeszcze z 200 lekko.:tank:


ja to wiem, pewno nie jeden robil miksy ale nikt sie nie przyznaje bo obciach. Dla przykladu ja dzis wlalem do recznej skrzyni olej z ASB, sprawdzony patent, skrzynia chodzi jak miod, zwlaszcza jak jest zimna, ale pewno zeraz mnie tu poprawia ze tak sie nie robi i wogole... i napewno za 1000km sie rozleci

#11 OFFLINE   doncortino

doncortino
  • 3 592 postów
  • Dołączył: 13-09-2008
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 19 grudnia 2011 - 21:30

w espero (skrzynia manualna ta sama co w oplach) fabrycznie zalana jest atf-em.

#12 OFFLINE   zenmach

zenmach

    Caravan Fan

  • 221 postów
  • Dołączył: 18-10-2011
  • Skąd: Przyszowice

Napisany 19 grudnia 2011 - 22:21

w espero (skrzynia manualna ta sama co w oplach) fabrycznie zalana jest atf-em.


nie kazdy o tym wie, ja powiem tylko ze olej atf w manualu sie sprawdza, nie mowie o najnowszych konstrukcjach, ale starsze bez problemu smigaja, i jest poprawa pracy, tzn przelaczanie biegow, jakis innych cudownych skutkow nie ma. dla ciekawosci napisze tak
Seat toledo 1.9tdi 2000r seria 110km. od nowosci chip MTM na 136km. ale pozniej bylo malo i zrobilo sie za pomoca dyno softu z katowic prawie 200km. tak nakulal 160tkm. pozniej przed sprzedaza zmniejszyli na ok-160km. i ten samochod jezdzi do dzisiaj i jest u nas serwisowany i chodzi rewelka i to caly czas na oleju atf w recznej skrzyni, a powiem tak ze wczesniej wiecznie zrywalo poduszki silnika i skrzynia tez niezle dostawala w kosc.

#13 OFFLINE   dodova666666

dodova666666
  • 4 postów
  • Dołączył: 13-12-2011

Napisany 19 grudnia 2011 - 22:40

Panowie, bez przesady. Ludzie leją jakieś doktory, które można wlać tylko po podgrzaniu (bo bez tego nie wyleją się z butelki). Kilka setek nie ma prawa zaszkodzić. Pogorszy właściwości oleju, ale nie zniszczy silnika. Kolega dopiero zakupił autko, niech spokojnie pojeździ (góra miesiąc może dwa, kilkaset km :nu_nu:), a jak będzie miał czas i kasę, wymieni olej. Oczywiście pomyśli przy okazji o pasku rozrządu i pompie chłodziwa, filtrze powietrza, płynie chłodniczym, kablach, świecach idt itp. Miłych wrażeń z posiadania pierwszego i to w dodatku takiego autka.;)
A tak przy okazji na torrentach znajdziesz coś o omegach, ewentualnie napisz na pw.


Dzięki za dobre słowa :)
Nowy olej już zakupiony. Korek od miski nie chciał puścić. Więc trzeba jechać na warsztat.
Na szczęście silnik po remoncie, rozrząd nowy, kable i świece także.
Dzięki jeszcze raz za pomoc.

#14 OFFLINE   zenmach

zenmach

    Caravan Fan

  • 221 postów
  • Dołączył: 18-10-2011
  • Skąd: Przyszowice

Napisany 19 grudnia 2011 - 23:08

Dzięki za dobre słowa :)
Nowy olej już zakupiony. Korek od miski nie chciał puścić. Więc trzeba jechać na warsztat.
Na szczęście silnik po remoncie, rozrząd nowy, kable i świece także.
Dzięki jeszcze raz za pomoc.


oby omega sluzyla jak najdluzej;)

#15 OFFLINE   JJdzej

JJdzej
  • 1 752 postów
  • Dołączył: 20-09-2009
  • Skąd: Tczew/Gdynia
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 20 grudnia 2011 - 23:21

ja to wiem, pewno nie jeden robil miksy ale nikt sie nie przyznaje bo obciach. Dla przykladu ja dzis wlalem do recznej skrzyni olej z ASB, sprawdzony patent, skrzynia chodzi jak miod, zwlaszcza jak jest zimna, ale pewno zeraz mnie tu poprawia ze tak sie nie robi i wogole... i napewno za 1000km sie rozleci


Jaki obciach :p
Potrzeby był mi traktor a miał pustą skrzynię biegów, wlałem co miałem ojciec mówi, że chodzi lepiej jak przedtem. Przez 30-40lat jeździł na czymś a przy grzebaniu wyglądała jak nówka. Po prostu tam wystarczy cokolwiek.

#16 OFFLINE   adamesce

adamesce

    Omega: Never ending story

  • 595 postów
  • Dołączył: 22-02-2010
  • Skąd: Sosnowiec
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 11 stycznia 2012 - 19:04

w espero (skrzynia manualna ta sama co w oplach) fabrycznie zalana jest atf-em.

a żółci na forum ESPERO jak sie dziwili tym olejem. Tam ciezko bylo na poczatku wytlumaczyc ze to nie maluch czy inny fiat lub polonez. Mialem espero i pierwszy mechanik byl zdziwiony jak wy,ienial u mnie olej.

#17 OFFLINE   Boscorelli

Boscorelli

    Jest blacha musi być rdza

  • 464 postów
  • Dołączył: 17-07-2008
  • Skąd: Bełchatów
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 11 stycznia 2012 - 21:25

Dla przykladu ja dzis wlalem do recznej skrzyni olej z ASB, sprawdzony patent, skrzynia chodzi jak miod, zwlaszcza jak jest zimna


Mógłbyś napisać co to dokładnie za olej.

#18 OFFLINE   zenmach

zenmach

    Caravan Fan

  • 221 postów
  • Dołączył: 18-10-2011
  • Skąd: Przyszowice

Napisany 11 stycznia 2012 - 23:13

zwykly ATF, jaki sie nawinal pod reke, spytam sie kumpla jaki dokladnie to byl jak ci zalezy...

#19 OFFLINE   Boscorelli

Boscorelli

    Jest blacha musi być rdza

  • 464 postów
  • Dołączył: 17-07-2008
  • Skąd: Bełchatów
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 12 stycznia 2012 - 18:03

Czy ma znaczenie producent i czy to jest ATF I, II,III,IV?

#20 OFFLINE   zenmach

zenmach

    Caravan Fan

  • 221 postów
  • Dołączył: 18-10-2011
  • Skąd: Przyszowice

Napisany 14 stycznia 2012 - 23:51

jak napisalem wczesniej byl to pierwszy lepszy ATF. po tel do kumpla powiedzial mi ze to TEXACO do 5 biegowych skrzyn ZF.tak zrozumialem ze tym sie charakteryzuje ten olej, ponoc do tych skrzyn jest jakis ''ekstra'' olej, spelniajacy jakies inne normy. a i ten texaco spelnia normy BMW i jest full syntetyk. kumpel wspomnial ze niby jest lepszy od dextros'ow
ale mysle ze co nie wlejesz to bedzie dobrze, jak masz watpliwosci to sprawdz co leja do Espero, cudow nie oczekuj bo olej ATF eleminuje tylko "efekt zimnego oleju'' jak masz wyrabane synchro to nic ci nie pomoze no i uszczelnienia musza byc ok. u mnie troche na korku puszcza.