Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Propozycja - market;)


  • Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
87 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   adasqp

adasqp
  • 94 postów
  • Dołączył: 01-09-2011
  • Skąd: Katowice

Napisany 24 listopada 2011 - 10:21

Witam;)

Mam propozycje ,aby stworzyć w "Markecie" dodatkowe działy, typu "wykonam", "zlece wykonanie".

Cos w stylu oferia.pl, tylko dla naszego uzytku wewnętrzego.

Niejednokrotnie ktos potrafi duzo, i chetnie by sobie dorobił;)
Mozna podzilic na regiony, itp.

Mysle ,ze to całkiem niezły pomysł;)

Pozdrawiam.

#2 OFFLINE   kajojb

kajojb
  • 78 postów
  • Dołączył: 18-09-2011
  • Skąd: Wolsztyn

Napisany 24 listopada 2011 - 11:46

Wg mnie dobry pomysł. Sam bym chętnie zlecił naprawe komuś kto zna się na omegach.

Już super przydatne byłoby to w diagnozach, jakby sie podjechało do kogoś kto ma ome z tym samym piecem to zawsze można szybko przełożyć cewke, kable lub inny pierdół w celu diagnozy a nie kupować jak jeleń wszystkiego po kolei aż sie nie trafi

#3 OFFLINE   adasqp

adasqp
  • 94 postów
  • Dołączył: 01-09-2011
  • Skąd: Katowice

Napisany 24 listopada 2011 - 15:27

Dokładnie o to mi chodzi;)

Myślę ,że tego tutaj brakuje.

a jest masa ludzi którzy mają pojęcie mniejsze lub wieksze i zawsze w czyms mogą pomóc;)

#4 OFFLINE   mrogal

mrogal

    ex PREZES SyBy

  • 1 419 postów
  • Dołączył: 31-03-2009
  • Skąd: Pasłęk
  • Województwo: warmińsko-mazurskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie wiem jaki mam silnik

Napisany 24 listopada 2011 - 21:33

Sam bym chętnie zlecił naprawe komuś kto zna się na omegach.

a jest masa ludzi którzy mają pojęcie mniejsze lub wieksze i zawsze w czyms mogą pomóc


:hmm: a to nie jest tak, że mamy na forum multum porad co i jak zrobić??
:? dodatkowo są spoty regionalne, na których można się spotkać i ewentualnie umówić na jakąś naprawę??
przecież jak w "waszej" okolicy nie będzie oferty to daleko raczej nie pojedziecie??
poza tym mamy taki dział jak: http://forum.omegakl...isplay.php?f=54 z podziałem właśnie na regiony, no może nie ma tu "cichych" ofert;) :D

#5 OFFLINE   adasqp

adasqp
  • 94 postów
  • Dołączył: 01-09-2011
  • Skąd: Katowice

Napisany 26 listopada 2011 - 18:39

To dalej nie to samo.

Ciche oferty to wiesz..
jestem fanem przejrzystości, lubię porządek.

A na spotach co zrobisz? Chodzi o konkret a nie jakieś "może", albo "ciche oferty".

To była tylko propozycja, jak nie chcecie to i tak sam nic nie zrobie;):pokoj:

#6 OFFLINE   zuza411

zuza411
  • 255 postów
  • Dołączył: 27-12-2006
  • Skąd: Działdowo
  • Województwo: warmińsko-mazurskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 26 listopada 2011 - 21:00

A na spotach co zrobisz? Chodzi o konkret a nie jakieś "może", albo "ciche oferty".


No jak to co my robimy wszystko od wymiany zawieszenia do uszczelnień silnika ostatnio nawet podmiankę cewki w v-ce przerabialiśmy

#7 OFFLINE   kajojb

kajojb
  • 78 postów
  • Dołączył: 18-09-2011
  • Skąd: Wolsztyn

Napisany 27 listopada 2011 - 19:13

fajnie że są porady, ale trzeba mieć troche umiejętności i kanał też by sie przydał

Ja sie nie boje przyznać że mam do tego dwie lewe ręce i sam nie umiem prawie nic przy aucie zrobić.

Co do Spotów, głupio by mi było na niego przyjechać licząc że ktoś sie będzie brudził przy moim aucie. Taki przyjazd na sępa nie jest w moim stylu, Chętnie bym sie z kimś umówił, podjechał i byśmy pokombinowali. Wiadomo że można uderzać do beasta, ale mam do niego za daleko

#8 OFFLINE   rafi195

rafi195

    tylko 2.5TD :)

  • 1 802 postów
  • Dołączył: 09-07-2009
  • Skąd: Chrzanów/Krzeszowice
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 TD X25DT

Napisany 27 listopada 2011 - 19:25

No można było by coś takiego zapodać jestem za..na spotach to tylko kosmetykę można zrobić lub zapudrować.

#9 OFFLINE   adasqp

adasqp
  • 94 postów
  • Dołączył: 01-09-2011
  • Skąd: Katowice

Napisany 28 listopada 2011 - 23:39

Wreszcie coś pozytywnego:D
mości Administratorzy, a Wy co na to?:)

#10 OFFLINE   dawid0123456789

dawid0123456789

    Srebrny Corsarz

  • 1 091 postów
  • Dołączył: 09-02-2009
  • Skąd: Kielce
  • Województwo: świętokrzyskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 3.6i 24v C36GET Lotus Omega

Napisany 29 listopada 2011 - 12:26

Ja również podpisuję się pod tą propozycją w dziale Market "Usługi".

Zgadzam się, że na forum jest bardzo dużo porad, ale po pierwsze trzeba mieć trochę pojęcia, aby przypadkiem niczego innego nie zepsuć, po drugie trzeba mieć czas, po trzecie trzeba mieć miejsce, narzędzia, kanał, itp.

U mnie w regionie chłopaki mają sporo pojęcia, ale chyba każdemu będzie głupio jak będzie co chwila prosił o pomoc, a potem dylemat zapłacić nie zapłacic, postawic flaszkę czy nie.
Kto będzie chętny-zaoferuje swoje usługi i przedstawi swoją cenę.
Ktoś będzie potrzebował-napisze czego oczekuje i ile jest w stanie zapłacić.

Beast oferuje kompleksową obsługę, ale ja mam do niego spory kawałek, a jak by znalazł się ktoś bliżej, to chętnie bym skorzystał.
Czasem potrzebuję coś naprawić, a ktoś inny już przerabiał to u siebie i na co dzień nie pracuje jako mechanik.

#11 OFFLINE   Beny

Beny

    x30ben

  • 4 042 postów
  • Dołączył: 28-12-2006
  • Skąd: Malbork - GMB
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 29 listopada 2011 - 12:30

Tylko jest druga strona medalu... Jak oddajesz do "warsztatu" masz prawo do reklamacji poprawek itp...
Forum OKP nie ponosi odpowiedzialności w dziale Market...
Zycie nosi różne sytuacje i przy niepowodzeniu kolega z OKP może stać się wrogiem...

Przyjdzie nowy użytkownik i pomyśli, że oddaje auto do warsztatu a nie prywatna pomoc - usługa...
Dodany obrazek

ZWYKŁY KLUBOWICZ

#12 OFFLINE   dawid0123456789

dawid0123456789

    Srebrny Corsarz

  • 1 091 postów
  • Dołączył: 09-02-2009
  • Skąd: Kielce
  • Województwo: świętokrzyskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 3.6i 24v C36GET Lotus Omega

Napisany 29 listopada 2011 - 12:41

Tylko jest druga strona medalu... Jak oddajesz do "warsztatu" masz prawo do reklamacji poprawek itp...
Forum OKP nie ponosi odpowiedzialności w dziale Market...
Zycie nosi różne sytuacje i przy niepowodzeniu kolega z OKP może stać się wrogiem...

Przyjdzie nowy użytkownik i pomyśli, że oddaje auto do warsztatu a nie prywatna pomoc - usługa...


Każdy kto zdecyduje się na usługę z forum będzie świadom z czym to się wiąże-tak samo jak w przypadku zakupu części w dziale "Sprzedam", wystarczy odpowiedni zapis w regulaminie.
Poza tym-normalne warsztaty i mechanicy również mogą się reklamować, ewentualnie zbierać zlecenia.
Czasem warsztat z nazwy nie podejmie się naprawy czegoś, bo za dużo roboty, a za mało płacą,a ktoś inny z chęcią coś takiego naprawi.

#13 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 29 listopada 2011 - 13:12

nie wiem czy jest sens dublowac dzialy. jest przeciez - firmy wspolpracujace z OKP. tam sie wrzuca takie ogloszenia.




 


#14 OFFLINE   dawid0123456789

dawid0123456789

    Srebrny Corsarz

  • 1 091 postów
  • Dołączył: 09-02-2009
  • Skąd: Kielce
  • Województwo: świętokrzyskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 3.6i 24v C36GET Lotus Omega

Napisany 29 listopada 2011 - 13:22

nie wiem czy jest sens dublowac dzialy. jest przeciez - firmy wspolpracujace z OKP. tam sie wrzuca takie ogloszenia.


Tutaj bardziej chodzi o ogłoszenia typu " Zlecę wykonanie naprawy zawieszenia przód" albo "Oferuję naprawę cieknących pokryw zaworów".
Firmy współpracujące to ok, ale osoby znające się na fachu i nie prowadzące działalności-to drugie.

#15 OFFLINE   adasqp

adasqp
  • 94 postów
  • Dołączył: 01-09-2011
  • Skąd: Katowice

Napisany 29 listopada 2011 - 14:04

Dokładnie.
Mylone są pojecia, firmy współpracujące to co innego.

Mozna napisac regulamin, gdzie w jednym z punktów mozna by sie odwołać do reklamacji.

Forum nie ponosi odpowiedzialnosci wiadomo;):)

#16 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 29 listopada 2011 - 14:17

Dokładnie.
Mylone są pojecia, firmy współpracujące to co innego.

Mozna napisac regulamin, gdzie w jednym z punktów mozna by sie odwołać do reklamacji.

Forum nie ponosi odpowiedzialnosci wiadomo;):)


ale z drugiej strony bedzie to mozliwosc darmowej reklamy dla roznych osob spoza forum. dlatego trzeba do dokladnie przemyslec.




 


#17 OFFLINE   dawid0123456789

dawid0123456789

    Srebrny Corsarz

  • 1 091 postów
  • Dołączył: 09-02-2009
  • Skąd: Kielce
  • Województwo: świętokrzyskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 3.6i 24v C36GET Lotus Omega

Napisany 29 listopada 2011 - 14:20

ale z drugiej strony bedzie to mozliwosc darmowej reklamy dla roznych osob spoza forum. dlatego trzeba do dokladnie przemyslec.


Tutaj masz rację Beast-ewentualnie mozna by ograniczyć dostęp dla osób z odpowiednią ilością postów, udzielającą się na forum, itp.
To jest propozycja i jesli odpowiednio to ubrac w słowa, przepisy, regulamin, mozna by to wporwadzić w życie.
Ale to już zależy od władz.

#18 OFFLINE   Nawalony Zając

Nawalony Zając
  • 3 237 postów
  • Dołączył: 01-03-2008
  • Skąd: Częstochowa
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 29 listopada 2011 - 14:23

A nie lepiej byłoby w regionach przykleić wątek coś w stylu "pomoc naprawie - kto się podejmie"? Mozna indywidualnie dogadać każdą kwestie i tyle. Ewentualnie tak jak w markecie odnośnie przychylnych zakładów mechaniki pojazdowej dodać możliwość dodania opinii.

#19 OFFLINE   dawid0123456789

dawid0123456789

    Srebrny Corsarz

  • 1 091 postów
  • Dołączył: 09-02-2009
  • Skąd: Kielce
  • Województwo: świętokrzyskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 3.6i 24v C36GET Lotus Omega

Napisany 29 listopada 2011 - 14:28

A nie lepiej byłoby w regionach przykleić wątek coś w stylu "pomoc naprawie - kto się podejmie"? Mozna indywidualnie dogadać każdą kwestie i tyle. Ewentualnie tak jak w markecie odnośnie przychylnych zakładów mechaniki pojazdowej dodać możliwość dodania opinii.


Tak jak napisałem wcześniej-to jest propozycja, którą warto rozważyć, a sam wyglad i zasady działania pozostawiam odpowiednim osobom w klubie, ponieważ tutaj to góra musi się dogadać i uzgodnić to.
Ale mam nadzieję, że będzie dobrze;)

#20 OFFLINE   Czarny

Czarny
  • 832 postów
  • Dołączył: 12-09-2006
  • Skąd: EKU
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 29 listopada 2011 - 23:49

Uważam,że to całkiem dobry pomysł odnosnie tej pomocy technicznej ,moim zdaniem Zajcew ma rację ,dać to w każdy region z możliwoscia wystawienia opini i powinno być orajt.
Wielu z nas ma tu na forum rózne zdolnośći i napewno chętnie by pomogła innym :)