Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Oryginalny system BOSE z OMEGI.


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
10 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   schabooloo

schabooloo
  • 4 postów
  • Dołączył: 23-10-2011

Napisany 23 październik 2011 - 13:12

Witam. jestem nowy na forum więc witam wszystkich serdecznie :) Prosiłbym was forumowiczów o pomoc. Ponieważ jestem zainteresowany kupnem na allegro zestawu BOSE z Omegi ( dokładnie tego http://allegro.pl/sy...1873799954.html ) lecz mam kilka pytań co do montażu jak i jakości grania :). Od razu mówię iż nie posiadam omegi lecz również opla dokładnie vectre B sedan po lifcie z 2001 roku która posiada 10 seryjnych głośników, radio philips ccr600 ( do zestawu BOSE zakupiłem już ccr800 :) ) i oryginalną zmieniarkę która była z radiem ccr600 ( dokładnie jest to phlips na 4 cd ) Oto najważniejsze zagadnienia na które chciałbym abyście mi pomogli :) :

1. Czy subwoofer opłaca się montować na ścianie bocznej w bagażniku ? czy oddźwięk w kabinie będzie " zacny " ? nie lepiej położyć go najnormalniej zamontować bardziej w okolicy środka ? noi
2. Głośniki w viki jest ich 10, system bose z przodu posiada 16,5 ( tak jak vectra więc na przodzie problemów być nie powinno), lecz tył... vectra ma 13 szerokopasmowe a bose na tylne drzwi daje 9. no chyba że jakieś podkładki się da nie wiem nie znam się dlatego odzywam się na forum.

3. Z przodu vectra ma 3 głośniki na drzwi rozumiem iż głośnik 8,7 cm który również vectra posiada bez problemy podłączy się do wzmacniacza bose jak i do radio ccr800 ?

4. Jak wygląda sprawa zmieniarki ? czy ta do ccr600 również pasuje do ccr800 ?

5. Czy nawet przy włożeniu kilka godzin pracy ( bo zakładam że troche pracy z tym będzie :D ) przy aucie te głośniki wejdą pod oryginalne maskownice w vectrze ?

#2 OFFLINE   andzg

andzg
  • 1373 postów
  • Dołączył: 09-02-2009
  • Skąd: Zielona Góra

Napisany 23 październik 2011 - 14:51

a w Vectrze nie sprawdzi się lepiej system BOSE z Omegi Sedan z dwoma subami w półkę?

#3 OFFLINE   jacagda

jacagda

    xxx

  • 142 postów
  • Dołączył: 27-02-2010
  • Skąd: Gdańsk Oliwa
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 23 październik 2011 - 20:30

bose gra dobrze z oryginalnymi głośnikami mają one 3 i basowe 2 omy
nie wiadomo jak da rade wzmacniacz z głośnikami 4 i 8 om w sedanie wzmacniacz działa z 10 głośnikami

#4 OFFLINE   schabooloo

schabooloo
  • 4 postów
  • Dołączył: 23-10-2011

Napisany 23 październik 2011 - 20:53

Aha, o tym nie pomyślałem. Jakie rozwiązanie proponujesz ?

#5 OFFLINE   Tuptus

Tuptus

    Tomek

  • 1341 postów
  • Dołączył: 12-08-2008
  • Skąd: Poznań
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.2 16v Z22XE

Napisany 31 październik 2011 - 15:28

wieksza impedancja głosników zmniejsza obciażenie wzmacniacza i moc wyjściową.
Przykładowo jesli masz na wyjściu 12W na 4 Ohm to jak podłączysz głosnik 8Ohm to będzie ten sam wzmacniacz oddawał 6W. Możesz wtedy równolegle dołaczyć drugi głosnik 8Ohm - wypadkowa będzie 4 Ohm a moc rozłoży się po połowie (wzmacniacz odda 6+6W.

Ja BOSE w sedanie polepszyłem o wzmacniacz 400W i suba w bagażniku bo jestem nienormalny :D

#6 OFFLINE   bloku

bloku

    Czarobus V8

  • 174 postów
  • Dołączył: 19-07-2011
  • Skąd: Kartuzy/Reda
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 31 październik 2011 - 15:35

Mam ten sam patent tyle, że nie tak mocno jestem skręcony jak Tuptus :-) U mnie poza Bose jest Wzmak 150WATT nominalnej ze skrzynką z głośnikiem aktywny i pasywnym. Daje rade :-)

Jednak sam system BOSE spokojnie starczy do normalnego użytkowania ;-) Pytanie jeszcze jaka Vectra? Ogólnie zasada jest taka aby obliczyć sobie kubaturę miejsca gdzie ma być sub.

#7 OFFLINE   schabooloo

schabooloo
  • 4 postów
  • Dołączył: 23-10-2011

Napisany 10 listopad 2011 - 23:59

Witam to znowu ja, powstał kolejny problem ponieważ jak się okazało w omegach były montowane tweetery tylko na przodzie a ja w viki swojej chciałbym mieć syki również w tylnych drzwiach ? wytłumaczcie mi jak mam podłączyć do wszystko do kupy tak żeby nie było żadnego " dymu " :) |Pozdrawiam.

#8 OFFLINE   Tuptus

Tuptus

    Tomek

  • 1341 postów
  • Dołączył: 12-08-2008
  • Skąd: Poznań
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.2 16v Z22XE

Napisany 11 listopad 2011 - 08:18

równolegle do tylnich głosników w szeregu z kondensatorem 4,7uF.

kondensator powinien być bezbiegunowy - nie elektrolityczny.

#9 OFFLINE   schabooloo

schabooloo
  • 4 postów
  • Dołączył: 23-10-2011

Napisany 12 listopad 2011 - 11:34

boże :) możesz jaśniej troche :)

#10 OFFLINE   Tuptus

Tuptus

    Tomek

  • 1341 postów
  • Dołączył: 12-08-2008
  • Skąd: Poznań
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.2 16v Z22XE

Napisany 13 listopad 2011 - 18:33

N to Twój głosnik w drzwiach.
ten drugi W - Twój wysokotonowy
-||- (to kondensator) .
Kondensator kupisz w każdym sklepie elektronicznym. Przykład: http://allegro.pl/ko...1921565680.html

Możesz poza 4,7uF zakupić 2,2uF i 1uF i posłuchać który Ci bardziej będzie pasował. Im dasz mniejszą pojemność tym bardziej obetniesz średnie tony - będziesz miał same najwyższe częstotliwości.

Co wyjaśnić? Może zapytaj szczegółowiej :)

#11 OFFLINE   pacio

pacio
  • 513 postów
  • Dołączył: 02-07-2009
  • Skąd: Iława Pol/Pisek Czechy

Napisany 28 luty 2012 - 22:28

Panowie nie mam tylniej półki z głośnikami tzn.że nie mam bose prawda?Chodzi mi o to czy jakbym zakupił tylnią półkę oryginalną z glośnikami to nie będzie problemu z podłączeniem i będzie to normalnie grało?wiem że nie będzie to odbiór jak w oryginale bose,ale zawsze byłoby lepsze niż seria bez tych głośników w kufrze:)