Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Ubezpieczenie od mandatów


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
3 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   chomiczek

chomiczek

    Administrator

  • 15 postów
  • Dołączył: 22-06-2015
  • Skąd: Wadowice
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 11 lipca 2007 - 06:32

Duńscy kierowcy mogą dzięki ubezpieczeniu uniknąć zapłaty mandatów wystawianych przez policję za przekroczenie prędkości - poinformowało we wtorek na swojej stronie internetowej stowarzyszenie kierowców Fartklubben.

Stowarzyszenie proponuje swoim członkom zwrot kosztów do czterech mandatów rocznie o łącznej wartości 10 000 koron (1 342 euro) za roczną opłatą wysokości 995 koron (133,5 euro).

Klub oferuje ponadto pokrycie kosztów do czterech mandatów za nieprawidłowe parkowanie w sumie do 2 tys. koron za roczną opłatą 395 koron.

"Nasilenie kontroli prędkości i wypisywanie mandatów wysokości 500-7000 koron może narazić kierowcę na nieoczekiwane koszty, stanowiące znaczne obciążenie dla większości osób" - podkreśla klub.

Dodaje, że "w 2006 roku odczuło to na własnej skórze 250 000 osób".

Prezes klubu, Poul Winther, zapewnił w bezpłatnym dzienniku "Urban", że jego inicjatywa nie ma na celu "skłonienia (kierowców) do szybszego jeżdżenia".

"Lecz policja i politycy wykorzystują fakt, że współczesne samochody mogą szybciej jeździć, i stawiają radary, które są prawdziwą maszynką do robienia pieniędzy" - dodał.

Urząd ds. Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego uznał inicjatywę klubu za "szaloną". "Możliwość ubezpieczenia się od własnego szkodliwego zachowania jest poważnym zamachem na bezpieczeństwo ruchu drogowego" - ocenił przedstawiciel urzędu Jesper Soelund w tym samym dzienniku.

[źródło: PAP za interia.pl]



#2 OFFLINE   bogumil.s

bogumil.s

    made in france

  • 4 238 postów
  • Dołączył: 26-03-2007
  • Skąd: Rzeszów
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 11 lipca 2007 - 16:46

u nas by się to nie sprawdziło bo o ile duńczycy do przepisów sie stosują to my to już prawie wcale

#3 OFFLINE   chomiczek

chomiczek

    Administrator

  • 15 postów
  • Dołączył: 22-06-2015
  • Skąd: Wadowice
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 11 lipca 2007 - 18:23

ciekawe tylko ile by składka w Polsce wynosiła?

#4 OFFLINE   thomas

thomas
  • 245 postów
  • Dołączył: 15-01-2007
  • Skąd: Poznań

Napisany 11 lipca 2007 - 21:15

NIe wiem jak jest u nich, ale u nas jeszcze musieliby ubezpieczać od punktów karnych - bo tak to średni sen takiego ubezpieczenia :police: :police:
Czy świat się zmieni, gdy z młodych gniewnych wyrosną starzy wkur...eni?