Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Falujące obroty


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
6 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   cylonix

cylonix
  • 3 postów
  • Dołączył: 10-07-2007
  • Skąd: Końskie

Napisany 10 lipca 2007 - 21:26

Witam

Mam problem z moją omką 2.0 16v r.98 LPG sekwencyjny, silnik trzyma za wysokie obroty 1400-1700 albo falują od 1000 do 1500 a czasem wszytsko jest ok(nie ma reguły nie wiem od czego to zalezy). Jak sobie troche pomanewruje leciutko pedalem gazu to sie uspokajają. Do tego od jakiegos czasu srednio raz na 150km zapala mi sie kontrolka pomaranczowa silnik, po zgaszeniu i odpaleniu silnika kontrolka juz sie nieswieci. Dzieje sie to zarówno na benzynie jak i gazie. Zczytalem spinaczem bledy z kompa: 0130 Regulacja poza zakresem / nieprawidłowy sygnał sondy ?. Mechanior powiedzial ze to napewno nie sąda, że to pewnie krokowiec, wyczyscił go dzisiaj ale dalej jest to samo.

Ratujcie ....



#2 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 10 lipca 2007 - 21:28

Witam

Mam problem z moją omką 2.0 16v r.98 LPG sekwencyjny, silnik trzyma za wysokie obroty 1400-1700 albo falują od 1000 do 1500 a czasem wszytsko jest ok(nie ma reguły nie wiem od czego to zalezy). Jak sobie troche pomanewruje leciutko pedalem gazu to sie uspokajają. Do tego od jakiegos czasu srednio raz na 150km zapala mi sie kontrolka pomaranczowa silnik, po zgaszeniu i odpaleniu silnika kontrolka juz sie nieswieci. Dzieje sie to zarówno na benzynie jak i gazie. Zczytalem spinaczem bledy z kompa: 0130 Regulacja poza zakresem / nieprawidłowy sygnał sondy ?. Mechanior powiedzial ze to napewno nie sąda, że to pewnie krokowiec, wyczyscił go dzisiaj ale dalej jest to samo.

Ratujcie ....



lewe powietrze, padniety krokowiec, zle wyregulowany gaz




 


#3 OFFLINE   cylonix

cylonix
  • 3 postów
  • Dołączył: 10-07-2007
  • Skąd: Końskie

Napisany 10 lipca 2007 - 21:33

gaz chyba odpada, obroty falowaly troche jeszcze zanim zalozylem instalacje, gazownicy zwrocili mi na to uwage ze to krokowiec ale powiedzieli ze jeszcze dziala i mozna na nim smigac poki sie nie rozwali całkiem.

#4 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 10 lipca 2007 - 21:34

gaz chyba odpada, obroty falowaly troche jeszcze zanim zalozylem instalacje, gazownicy zwrocili mi na to uwage ze to krokowiec ale powiedzieli ze jeszcze dziala i mozna na nim smigac poki sie nie rozwali całkiem.


podmien z kims krokowiec, jesli to nie pomoze to trzeba szukac lewego powietrza.




 


#5 OFFLINE   cylonix

cylonix
  • 3 postów
  • Dołączył: 10-07-2007
  • Skąd: Końskie

Napisany 10 lipca 2007 - 21:37

hmm, ale jak mam szukac tego lewego powietrza? A ty też myslisz ze to nie ta sonda?

#6 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 10 lipca 2007 - 21:53

hmm, ale jak mam szukac tego lewego powietrza? A ty też myslisz ze to nie ta sonda?



tez nie stawial by tu w pierwszej kolejnosci na sonde ale zmierzyc by ja wypadalo.




 


#7 OFFLINE   BzQ

BzQ

    Duszna KIA

  • 1 184 postów
  • Dołączył: 19-07-2006
  • Skąd: Kielce
  • Województwo: świętokrzyskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 11 lipca 2007 - 14:26

Jak napisal Beast, podmien z kims krokowca i bedzie jasne. Tez tak mialem, czyscilem krokowca 2 razy, przez 15 minut chodzil dobrze a pozniej znowu jazda. Wymienilem na nowy i po problemie :mrgreen:

OT: Widze ze kolega z Końskich :mrgreen: Polecam sie rozgladać w weekendy za dwiema Omegami (zielona i bordową) to może sie spotkamy :mrgreen: