Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

NCDC 2013 Problem ze zmieniarka


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
13 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   mozart

mozart
  • 23 postów
  • Dołączył: 03-06-2011
  • Skąd: LRY

Napisany 15 września 2011 - 11:23

Witam mam problem ze zmieniarka nagle przestała czytać płyty jak włożę załadowany magazynek sprawdza po kolei jak zawsze ale nagle wyskakuje "NO CD". Czasem zaskoczy jedna ale wtedy jest "ERROR CD". Czy ktoś miał taki przypadek a jak nie to gdzie można oddać do naprawy takie radio bo nie każdy zakład chyba zrobi?

#2 OFFLINE   Klonu

Klonu

    3.0 v6

  • 158 postów
  • Dołączył: 27-10-2007
  • Skąd: LUBIN
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 15 września 2011 - 22:09

wiem ze nie pomoge ale mialem podobnie ze nieczytalo mi plyt... ja zmienilem radio i czyta mi wszystko:p a swoja droga to bym podejzewal np.laser a to to prawie kazdy zaklad wymieni..;)
Opel Omega...Piękna ta bestia...

#3 OFFLINE   bratyslaw

bratyslaw
  • 166 postów
  • Dołączył: 05-02-2008
  • Skąd: Parczew
  • Województwo: lubelskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 15 września 2011 - 22:15

Można spróbować wyczyścić czytnik, rozbierając uprzednio radio, jak nie pomoże to wymiana lasera (nieopłacalna). Ogólnie, zmieniarki te słabo radzą sobie z nagrywanymi płytami. Oryginały Ci czyta?

#4 OFFLINE   mozart

mozart
  • 23 postów
  • Dołączył: 03-06-2011
  • Skąd: LRY

Napisany 16 września 2011 - 10:44

Również oryginalnych nie czyta nawet płyty czyszczącej. Mogę kupić takie samo ale bardzo drogie 400zł ale nie chce zostać bez komputera (wymiana na jakieś inne 2din) a górny pojedynczy czytnik cd jest mi potrzebny żeby można było włączyć zewnętrzną navi

#5 OFFLINE   bratyslaw

bratyslaw
  • 166 postów
  • Dołączył: 05-02-2008
  • Skąd: Parczew
  • Województwo: lubelskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 17 września 2011 - 11:57

To albo bardzo zabrudzony, albo inna usterka, np. zablokowany czytnik, bez rozebrania się nie obejdzie.

#6 OFFLINE   mozart

mozart
  • 23 postów
  • Dołączył: 03-06-2011
  • Skąd: LRY

Napisany 03 października 2011 - 18:40

A czy ktoś może podpowiedzieć jak gra zestaw Bose jak zamiast zmieniarki podłącze np mp3 według schematu podawanego gdzieś na forum.

#7 OFFLINE   Victorrr

Victorrr

    DGC 3,8 V6

  • 157 postów
  • Dołączył: 16-07-2009
  • Skąd: Wawa Grochów

Napisany 12 października 2011 - 15:23

a górny pojedynczy czytnik cd jest mi potrzebny żeby można było włączyć zewnętrzną navi



A zdradź tajemnicę co do tej zewnętrznej navi :)??

#8 OFFLINE   mozart

mozart
  • 23 postów
  • Dołączył: 03-06-2011
  • Skąd: LRY

Napisany 12 października 2011 - 19:53

Zdradzę jutro porobię foty bo baterii nie maiłem do aparatu naładowanych to pokaże i opisze. Zostało mi jeszcze podłączyć zewnętrzny głośnik ale to szczegół.

A tak do tematu to postanowiłem zrobić AUX IN zamiast tej nieszczęsnej zmieniarki postąpiłem według schematu z podawanej na forum już niemieckiej strony jakość dźwięku z mp3 jest bardzo dobra a kabelek zrobiłem tak że można schować go do zmieniarki (oczywiście zmieniarka bez magazynka).

#9 OFFLINE   Karburator

Karburator
  • 855 postów
  • Dołączył: 16-03-2009
  • Skąd: Warszawa

Napisany 12 października 2011 - 21:57

Również oryginalnych nie czyta nawet płyty czyszczącej. Mogę kupić takie samo ale bardzo drogie 400zł ale nie chce zostać bez komputera (wymiana na jakieś inne 2din) a górny pojedynczy czytnik cd jest mi potrzebny żeby można było włączyć zewnętrzną navi


Mam takie samo radio, fabryczną navi. Możesz powiedzieć o co kaman z tym podłączaniem zewnętrznej nawi za pomocą płyty w czytniku cd? Mam oryginalną płytę do navi ale niestety bez mapy Polski i korzystam z zewnętrznego tomka bez jakiejkolwiek płyty.

#10 OFFLINE   mozart

mozart
  • 23 postów
  • Dołączył: 03-06-2011
  • Skąd: LRY

Napisany 13 października 2011 - 12:05

Wiec tak troszkę opisu potem zdjęcia. Całość opiera się o nawigacje Blaupuntk Travelpilot DX-V która została przystosowana do naszej omegi. Pierwszym krokiem było zdobycie dokumentacji połączeń miedzy wyświetlaczem od navi a czytnikiem. Po analizie udało mi się znaleźć sygnały RGB i SYNC oraz kabel odpowiedzialny za odbiornik podczerwieni i głośnik. Niektóre wersje tych nawigacji odbiornik podczerwieni maja na kablu inne w wyświetlaczu (jak mój) lub mają porostu pilota na kablu. Po odcięciu kabla od wyświetlacza sygnały wideo podłączyłem według schematu z forum natomiast została jeszcze podczerwień gdzie trzeba było kupić odbiornik (jakieś 3zł) oraz stabilizator napięcia 7805 - 5V (takim napięciem zasilany jest odbiornik). Schematy podłączenia znalezione w sieci. Jako miejsce mocowania czytnika wybrałem obudowę wzmacniacza idealnie się wpasował tam ten czytnik. Jeszcze kwestia anteny i głośnika ja wybrałem prostszy wariant antenka na klapie bagażnika (można wykorzystać antenę od oryginalnej navi) a głośnik podłączony przez mały wzmacniacz audio 3W schowany pod schowkiem pasażera.

Jeśli ktoś chce więcej szczegółowych informacji proszę pisać.
I tu kilka fotek:

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Fotografia znaleziona w google.
Dodany obrazek

#11 OFFLINE   Karburator

Karburator
  • 855 postów
  • Dołączył: 16-03-2009
  • Skąd: Warszawa

Napisany 13 października 2011 - 12:22

Pełen szacun, widzę, że to ponad moje możliwości. Pozostanę przy tym co mam, za cienki jestem na takie akcje. Poza tym, fajne masz skóry, takie jak moje:):):) nie ma jak jasna tapicerka przy czarnym aucie.

#12 OFFLINE   mozart

mozart
  • 23 postów
  • Dołączył: 03-06-2011
  • Skąd: LRY

Napisany 13 października 2011 - 12:26

Nom dokładnie tylko muszę kupić jakiś środek do czyszczenia skóry bo troszkę miejscami zaniedbana.

A co do navi to trzeba szukać na alledrogo i jak coś się trafi to sprawdzić czy są wydawane jeszcze mapy PL i poszukać jakąś dokumentacje lub na forum jakimś sprawdzić czy płynie tam sygnał RGB i reszta to zabawa i testy :p

#13 OFFLINE   Victorrr

Victorrr

    DGC 3,8 V6

  • 157 postów
  • Dołączył: 16-07-2009
  • Skąd: Wawa Grochów

Napisany 14 października 2011 - 20:27

Czyli Polak potrafi :) Super robota :pad::up:

#14 OFFLINE   mozart

mozart
  • 23 postów
  • Dołączył: 03-06-2011
  • Skąd: LRY

Napisany 15 października 2011 - 16:37

E tam nic trudnego trzeba poszukać alternatywnych rozwiązań dodam jeszcze iż można przełączać na navi z ncdn ponieważ blaupunkt ma wejście RGB