Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

pomocy z bagażnikiem omega B sedan


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
29 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   polakpolak

polakpolak

    Zbanowany

  • 53 postów
  • Dołączył: 06-05-2011

Napisany 06 lipca 2011 - 19:34

Witam dziś otwierałem bagażnik jak to zawsze i z własnej głupoty wcisnąłem ten czarny ruchomy element który domyka bagażnik i od tej pory się bagażnik niestety nie zamyka. a że mechanikiem dobrym nie jestem ale obglądnąłem sytuację klucz imbus i odkręcam te 3 śruby które "trzymają" zamek, po odkręceniu stwierdzam żę nie da się tego wyjąć tą stroną więc? więc ściągam podbitke materiałową z bagażnika i oglądam mechanizm zamykania bagażnika po czym stwierdzam że po tej stronie wszystko jest ok. Zamykam podbitkę i przyglądam się bardziej zamkowi. zauważyłem że działa on tak że są sprężynki itp ale jak tam się dostać? wziąłem płaski śrubokręt do ręki i "rozwarłem" zamek ale nie dokońca żeby tam coś zobaczyć ale nic mi to nie dało... Szukałem na forum porady ale nie znalazłem. Jak wymontować bez problemu ten zamek i czy jest szansa że go naprawie? narazie bagażnik jest na "żyłce". Pasuje jutro koło tego zrobić, ma ktoś poradnik co i jak z tym zrobić?
Generalnie cały mechanizm w środku działa tylko sam koniec ten czarny element nie domyka i nie otwiera się bo coś zepsułem :masakra: Czekam na odp. Pozdrawiam

#2 OFFLINE   Antares

Antares

    Wojtek

  • 175 postów
  • Dołączył: 18-04-2010
  • Skąd: Gliwice\Tarnowskie Góry

Napisany 06 lipca 2011 - 20:40

Może zrób jakieś zdjęcia to łatwiej Ci będzie pomóc, bo tak to lekka fusologia...

#3 OFFLINE   polakpolak

polakpolak

    Zbanowany

  • 53 postów
  • Dołączył: 06-05-2011

Napisany 06 lipca 2011 - 20:58

generalnie chodzi mi o to "jak otworzyć metalowy zamek" jest on tak jakby znitowany bo tylko on mi nie działa . Reszta cała chodzi

http://moto.allegro.pl/zamek-klapy-tyl-opel-omega-b-i1667155862.html
Dokładnie o takie coś jak na zdjęciach. w środku tego jest spręzyna itp. Na dole jest czarny plastik który powinien się zamykać i otwierać u mnie niestety ani drgnie.

#4 OFFLINE   hubertcht

hubertcht
  • 1 388 postów
  • Dołączył: 03-08-2009
  • Skąd: Melksham
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 06 lipca 2011 - 21:01

a nie lepiej kupic??

Przeciez on nie kosztuje majatku

:masakra:

#5 OFFLINE   Antares

Antares

    Wojtek

  • 175 postów
  • Dołączył: 18-04-2010
  • Skąd: Gliwice\Tarnowskie Góry

Napisany 06 lipca 2011 - 21:03

Tobie się udało "zamknąć" zamek? Sprawdziłem u siebie i nie dało się go tak zamknąć aby nie dał rady się otworzyć. Jedną ręką za klamkę bagażnika, drugą pociągnąć za trzpień. Chyba, że Tobie kompletnie wszedł do środka...

#6 OFFLINE   polakpolak

polakpolak

    Zbanowany

  • 53 postów
  • Dołączył: 06-05-2011

Napisany 06 lipca 2011 - 21:07

ale jak go wyjąć z tamtąd jak z ani jednej ani drugiej strony nie chce wyjść...
dokładnie to robiłem tak że bagażnik był otwarty (kluczyki w bagażniku) i na siłę wcisnąłem właśnie czarny element na końcu zamka i teraz on nie chodzi już jak powinien i bagażnik w ogóle się nie zamyka a otwiera się sam :D i chyba jest jakoś odwrotnie bo gdy wcisnę klamkę (znaczek opla) to się zamyka ale tylko do połowy :mad:

#7 OFFLINE   Antares

Antares

    Wojtek

  • 175 postów
  • Dołączył: 18-04-2010
  • Skąd: Gliwice\Tarnowskie Góry

Napisany 06 lipca 2011 - 21:12

Może niech jedna osoba trzyma klamkę w pozycji otwarta, a druga pociągnie za trzpień. On sam nie odbije i trzeba go podważyć.

#8 OFFLINE   polakpolak

polakpolak

    Zbanowany

  • 53 postów
  • Dołączył: 06-05-2011

Napisany 06 lipca 2011 - 21:15

próbowałem na wszystkie sposoby ale mechanizm który pcha "trzpień" coś słabo chodzi. Najlepiej było by rozebrać całą tą klamkę tylko ona jest znitowana i nie ma za bardzo jak...
czyli plastikowy trzpień się zawiesił i ma ktoś jakieś pomysły jak się tam dostać żeby to obglądnąć i ew naprawić?

#9 OFFLINE   Antares

Antares

    Wojtek

  • 175 postów
  • Dołączył: 18-04-2010
  • Skąd: Gliwice\Tarnowskie Góry

Napisany 06 lipca 2011 - 21:19

Nie wiem jak Ci pomóc. U brata w aucie wcisnąłem trzpień do oporu (zaskoczył i został lekki luz), jak pociągnąłem za klamkę to nic się nie stało, dopiero jak jedną ręką za klamkę trzymałem w poz. otwierania a drugą zahaczyłem kluczykiem o trzpień i mocno pociągnąłem. Otworzyło się bez problemu. Może zalej go WD i spróbuj znowu.

#10 OFFLINE   polakpolak

polakpolak

    Zbanowany

  • 53 postów
  • Dołączył: 06-05-2011

Napisany 06 lipca 2011 - 21:22

wd tu nie pomoże bo sam go zepsułem. chodzi mi generalnie jak się dostać do środka tam? mój plastikowy jest bardzo wyeskploatowany przez próby dzisiejszej naprawy, on powinien automatycznie po naciśnięciu klamki się otwierać a po zamknięciu klapy bagażnika zamykać. U mnie jest tak że jak zamykam klapę to nic się nie dzieje a jak nacisnę klamkę to się zamyka (ale tylko do połowy)

#11 OFFLINE   cugiel

cugiel
  • 1 678 postów
  • Dołączył: 19-01-2009
  • Skąd: Letterkenny
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 06 lipca 2011 - 21:29

niemozliwe ze sie zamyka po pociagnieciu klamki

jak jest klamka w pozycji otwartej to ta zapadka musi sie dac zawantowac i otworzyc

no chyba ze probowales na sile zamknac klape i przywaliles z calej sily
wtedy zapadka przeskoczyla za daleko


jesli ci sie nie uda tego otworzyc to jutro rano wrzuce filmik jak to odblokowac bo mam gdzies w garazu zamek z sedana luzem

#12 OFFLINE   polakpolak

polakpolak

    Zbanowany

  • 53 postów
  • Dołączył: 06-05-2011

Napisany 06 lipca 2011 - 21:34

dokładnie później była próba zamknięcia i trzasnąłem a to się nie zamykało i przeskoczyła za daleko... byłbym wdzięczny za takie informację gdybyś mógł i wysyłam piwko pocztą hehe. Ja tam potem śrubokrętem "rozdziabałęm" ten cały zamek ale nic nie zdziałałem. W takim razie czekam na filmik i jak będzie to biorę się do roboty bo omcia musi jechać pod kompa błędy skasować a gdyby bagażnik się otworzył to by było nie fajnie dla niej ;D

--
Kto rano wstaje temu cugiel filma daje :p

#13 OFFLINE   cugiel

cugiel
  • 1 678 postów
  • Dołączył: 19-01-2009
  • Skąd: Letterkenny
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 07 lipca 2011 - 08:32

--
Kto rano wstaje temu cugiel filma daje :p


daj maila bo zapomnialem hasla do YT a przez google sie zalogowac nie moge to ci pozniej wysle ten filmik

#14 OFFLINE   polakpolak

polakpolak

    Zbanowany

  • 53 postów
  • Dołączył: 06-05-2011

Napisany 07 lipca 2011 - 09:18

wysłałem na pw

#15 OFFLINE   cugiel

cugiel
  • 1 678 postów
  • Dołączył: 19-01-2009
  • Skąd: Letterkenny
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 07 lipca 2011 - 13:45

nie moge wysylac takich duzych zalacznikow
ale zrobilem kilka zdjec

1. to jest zamek w pozycji otwartej
i ty pewnie wcisnolesten maly ogonek u gory do dolu

Dodany obrazek


2. to jest zamek w pozycji zamknietej czyli tak jak jest u ciebie w tej chwili

dziala to na tej zasadzie ze jak pociagasz klamke to to czerwone ramie odciaga element zaznaczony na czerwono zwalniajac w ten sposob ten dzyndzel zaznaczony
na zolto zgodnie ze strzalkami
i wtedy mamy zamek w pozycji otwarty

dokladnie ogladalem zamek i nie da sie przebic tego elementu glebiej
a wiec popsucie zamka jest malo prawdopodobne, chyba ze sie skrzywil

lub pekla sprezynka zaznaczona na zielono ktora trzyma oba elementy w odpowiedniej pozycji

Dodany obrazek
dokladnie na srodku jest taki rancik ktory zwalnia to zolte w pozycje otwarta jak sie to czerwone przesunie na dol



3. tu masz foto sprezynki
sprawdz czy nie jest uwalona
jesli tak to lepiej zmien zamek

Dodany obrazek




aby wyjac zamek wystarczy odkrecic te 3 sruby i odpiac ciegno od klamki i caly zamek wejdzie do srodka

oto cala filozofia

nitw nie rozbijaj bo one sa oskami mechanizmu zamka

#16 OFFLINE   polakpolak

polakpolak

    Zbanowany

  • 53 postów
  • Dołączył: 06-05-2011

Napisany 07 lipca 2011 - 17:16

kolego masz u mnie flaszeczke! Dzięki, zamek chodzi już jak nowy. Problem był z tym środkowym pręcikiem i położeniem trzpienia był odwrócony do góry nogami i zawiesił się bo pręcik go nie puszczał! Dzięki jeszcze raz pozdrawiam

#17 OFFLINE   Mariusz1816

Mariusz1816
  • 4 postów
  • Dołączył: 26-01-2010
  • Skąd: Lublin

Napisany 08 lutego 2012 - 16:22

Witam kolegów, a co jeśli klapa bagażnika jest zamknieta od środka i od kanapy nie dojdę poniewaz jest butla z gazem od zewnątrz nie moge otworzyc bo jest ułamane tą cięgno czarne co popycha zapatke w zamku?? I jak mam otworzyc teraz bagaznik?

#18 OFFLINE   kocyk

kocyk

    watching you

  • 9 202 postów
  • Dołączył: 01-03-2009
  • Skąd: SZ (Zabrze)
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 08 lutego 2012 - 16:48

odkręcić butlę i przesunąć do środka

   post-6508-0-52963300-1485200684.jpgUrbino 18
 

Powszechnie wiadomo że coś jest niemożliwe do zrobienia, aż przyjdzie ktoś kto nie wie że to jest niemożliwe i to zrobi
Nie pij za kierownicą, stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz. :p


#19 OFFLINE   Mariusz1816

Mariusz1816
  • 4 postów
  • Dołączył: 26-01-2010
  • Skąd: Lublin

Napisany 08 lutego 2012 - 16:54

Załużmy że butli z gazem nie mogę odkręcić i przesunąć i co teraz? nie mam jakiejś opcji awaryjnego otwożenia typu z pilota albo jakiejś podobnej na tzw. "zwarcie", przecież musi istnieć jakiś sposób??

#20 OFFLINE   kocyk

kocyk

    watching you

  • 9 202 postów
  • Dołączył: 01-03-2009
  • Skąd: SZ (Zabrze)
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 08 lutego 2012 - 17:11

nie mam jakiejś opcji awaryjnego otwożenia typu z pilota albo jakiejś podobnej na tzw. "zwarcie", przecież musi istnieć jakiś sposób


nie ma , jak Ci nie szkoda możesz lampę wytłuc tą w klapie i tamtędy rękę włożyć , odpada jak masz rękę jak Pudzian :D

   post-6508-0-52963300-1485200684.jpgUrbino 18
 

Powszechnie wiadomo że coś jest niemożliwe do zrobienia, aż przyjdzie ktoś kto nie wie że to jest niemożliwe i to zrobi
Nie pij za kierownicą, stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz. :p