Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

spalanie bezyny


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
15 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   majowy

majowy
  • 37 postów
  • Dołączył: 27-01-2007
  • Skąd: Jawor

Napisany 13 czerwca 2007 - 20:41

Witam! Ile pala wam benzynki wasze omegi bo mi w niecale 2 miechy ubylo ok 20 litrow benzyny, a praktycznie zuzywana jest tylko do odpalania,jest na tyle cieplo ze bardzo szybko przelancza sie na gaz. W moim poprzednim autku(Vectrze) zalalem 10 litrow i mialem na dosc dlugo , dlatego zastanawia mnie takie zuzycie w omedze.


Był golfik I 1.6 D
Była Vectra A 1.6 +lpg
Jest Omcia 2.0 16v :D

#2 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 13 czerwca 2007 - 21:06

Witam! Ile pala wam benzynki wasze omegi bo mi w niecale 2 miechy ubylo ok 20 litrow benzyny, a praktycznie zuzywana jest tylko do odpalania,jest na tyle cieplo ze bardzo szybko przelancza sie na gaz. W moim poprzednim autku(Vectrze) zalalem 10 litrow i mialem na dosc dlugo , dlatego zastanawia mnie takie zuzycie w omedze.



sekwencja ?
ja u siebie dolewam za 40-50 pln raz na miesiac




 


#3 OFFLINE   ziajos

ziajos
  • 129 postów
  • Dołączył: 03-04-2007
  • Skąd: Piekary Śląskie

Napisany 13 czerwca 2007 - 21:41

U mnie przełącza się na gaz w jakies 2 sekundy po odpaleniu, więc jak do tej pory nawet ni ejestem w stanie policzyć ile benzyny spala - ale raczej śladowe ilości
Omega No More !!

#4 OFFLINE   maciekpkow

maciekpkow
  • 521 postów
  • Dołączył: 18-03-2007
  • Skąd: PRUSZKÓW
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 13 czerwca 2007 - 21:44

właśnie to głównie zależy od rodzaju generacji instalacji gazowej. Ja mam sekwencje i w lecie muszę przejechać jakieś 2-3km i przełącza się na gaz, w zimie dłużej bo 5-7km. Średnio jakieś 50pln na bene na dwa miechy

#5 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 13 czerwca 2007 - 21:45

właśnie to głównie zależy od rodzaju generacji instalacji gazowej. Ja mam sekwencje i w lecie muszę przejechać jakieś 2-3km i przełącza się na gaz, w zimie dłużej bo 5-7km. Średnio jakieś 50pln na bene na dwa miechy


to cos masz nie tak, w zime moja na sekwencji przelacza sie po max 1-2 km. w lato tak jak teraz po okolo minucie




 


#6 OFFLINE   lendio

lendio
  • 3 116 postów
  • Dołączył: 02-07-2006
  • Skąd: PODKARPACIE
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 13 czerwca 2007 - 21:47

Witam! Ile pala wam benzynki wasze omegi bo mi w niecale 2 miechy ubylo ok 20 litrow benzyny, a praktycznie zuzywana jest tylko do odpalania,jest na tyle cieplo ze bardzo szybko przelancza sie na gaz. W moim poprzednim autku(Vectrze) zalalem 10 litrow i mialem na dosc dlugo , dlatego zastanawia mnie takie zuzycie w omedze.


Mi w zimie w sekwencji ( silnik jak twoj) palila okolo 50-70 zl na miesiac.
W lecie przy temp 20-30 stopni okolo 60zl na 1,5-2 MC ( tyle ze cena bezyny ciagle rosnie i przeliczniki sie zmieniaja)

#7 OFFLINE   maciekpkow

maciekpkow
  • 521 postów
  • Dołączył: 18-03-2007
  • Skąd: PRUSZKÓW
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 13 czerwca 2007 - 21:57

maciekpkow napisał/a:
właśnie to głównie zależy od rodzaju generacji instalacji gazowej. Ja mam sekwencje i w lecie muszę przejechać jakieś 2-3km i przełącza się na gaz, w zimie dłużej bo 5-7km. Średnio jakieś 50pln na bene na dwa miechy


to cos masz nie tak, w zime moja na sekwencji przelacza sie po max 1-2 km. w lato tak jak teraz po okolo minucie

może to wina tego że moment przełączenia jest ustawiony na 40 stopni c

#8 OFFLINE   majowy

majowy
  • 37 postów
  • Dołączył: 27-01-2007
  • Skąd: Jawor

Napisany 14 czerwca 2007 - 08:00

ja mam instalacje II generacji podobnie jak w Vectrze, ale spalanie beny juz zaupelnie inne :/
Był golfik I 1.6 D
Była Vectra A 1.6 +lpg
Jest Omcia 2.0 16v :D

#9 OFFLINE   mgrJered

mgrJered
  • 108 postów
  • Dołączył: 14-02-2007
  • Skąd: Opole/Warszawa

Napisany 14 czerwca 2007 - 09:48

witam u mnie na sekwencji paliwka idzie ... ha i tu jest problem bo powinienem powiedziec ze za***iscie duzo, a wedlug obliczen wychodzi ze jakies 0,3l ma 100 km
Uzasadnienie jest proste, bardzo czesto wale trasy i to takie po 300 -350 km gdzie jade praktycznie na samym gazie, a odpelenie jest jedno.
Ale zimą przy małych odcinkach gdzie trzeba rozgrzac fiure i czesto sie to robi to tego paliwa idzie naprawde duzo. Nie powiem wam ile litrów ale tak urzywając samochodu codzienie, odpalajac go srednio 2-3 razy na benzynie (no wyjazd do pracy powrót z pracy, i wieczorem wypad na zakupy, gdzie 3 razy trzeba rozgrzac silnik to idzie jej w cholere)
Teraz latem to musze przyznać, że na sekwencji po odpaleniu i mocniejszym przygazowaniu odrazu przeskakuje.

powiedzcie mi tez ile w tym jest prawdy ( ja osobiście tego nie stosuje nigdy a gaz mam juz z 3,5 roku i nic sie nie dzieje z nim zlego, chodzi jak nowy) ze przy jeżdzie na gazie np raz na ileś tankowań dobrze przejechać się na benzynce. Mój wujek tak robi astrze raz na 3-4 tankowania spala zbiornik paliwa. Inni przejezdzaja jakis kawalek na paliwie np pare kilometrów na wysokich obrotach, zeby wtryskiwacze przeczyścić czy cos.
Ja osobiście dopuki nie przejde na gaz to pedał przyspieszenia treaktuje delikatnie. Obrociki niskie i w ogole oszczędność. A juz totalnego sensu nie widze w wypalaniu zbiornika paliwa (bo nie po to zakłada sie gaz, zaby na benzynie jeździć).
Co niektórzy strasza mnie ze te wtryski padna. Jak narazie 3,5 roku (ok 50 - 60 tyś km) na gazie zrobione i zero klopotów, zero regulacji, spalanie prawidłowe 9-10 w trasie w mieście troche więcej. Naprawde takie instalki jak u siebie (chodzi o niezawodność, a nie model [bo ty chyba elpi gaz czy jakos tak) to zyczył bym wszystkim).

Jak to więc jest naprawde z tymi wtryskami?

#10 OFFLINE   gmurawsk

gmurawsk
  • 2 023 postów
  • Dołączył: 08-08-2006
  • Skąd: Warszawa-Grochów
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 14 czerwca 2007 - 09:59

Mechanik mój mówi żeby od czasu do czasu przejechać na benie (nie z pustym zbiornikiem) po to żeby nie zrobić sobie mułu w zbiorniku paliwa bo potem pompę łatwo jest zajeździć. Jeden powie ja nie mam benzyny w zbiorniku bo jeżdżę na gazie. I tu jest drugi problem. W A jest zbiornik metalowy który koroduje. Nie używając zbiornika to małą ilością paliwo tą rdzę która się gromadzi opłukujesz benzyną podczas jazdy. I wracany do tego co napisałem wcześniej. Nie doprowadzić do zamulenia zbiornika i układu paliwowego.

#11 OFFLINE   mgrJered

mgrJered
  • 108 postów
  • Dołączył: 14-02-2007
  • Skąd: Opole/Warszawa

Napisany 14 czerwca 2007 - 10:09

zbiornik mam nowy (urzywany rzecz jasna, ale wymieniany, wyczyszczony, zaminiowany, pomalowany i zakonserwowany. W środku też go płukałem) w mojej omci siedzi zatem nie dłużej niż pare miesiecy no może juz z 10. Skorodowany więc nie będzie.
Pozatyum staram się aby nie jeżdzic na rezerwie, i mieć conajmniej 1/4 zbiornika jeśli nie połowę.
Z drugiej strony te przewody paliwowe.
Ja ich nie robiłem i kto wie w jakim sa stanie?
Ale czy mogą się zamulić jeśli samochud odpalany jest na benzynie (czasem jak jest zimno [a w zimie to juz masakra] trzeba przejechac naprawde kawałek czasem i 2-3 km zby przeskoczyło na gaz). Bez kitu czasem to az sie nie chce jechac gdzies blisko bo jak sobie pomysle ze 3/4 drogi mam zrobic na beni.
Sądze, że będe jeździł tak jak do tej pory. No może zwiększe obroty na paliwie na dzieńdobry, ale z drugiej strony gwałtownie przyśpieszać na zimnym silniku też nie wskazane?

#12 OFFLINE   gmurawsk

gmurawsk
  • 2 023 postów
  • Dołączył: 08-08-2006
  • Skąd: Warszawa-Grochów
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 14 czerwca 2007 - 10:20

przyśpieszać na zimnym silniku też nie wskazane?

penewki mogą to odczuć :grin:

#13 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 14 czerwca 2007 - 12:16

może to wina tego że moment przełączenia jest ustawiony na 40 stopni c



ja mam na 35 i robi to momentalnie ale nie krocej niz po 25 sekundach.




 


#14 OFFLINE   eroziom

eroziom
  • 285 postów
  • Dołączył: 16-07-2007
  • Skąd: Warszawa

Napisany 20 lipca 2007 - 15:04

no to widze że bede miał ciepło bo do pracy mam 3,4 km wiec na benzynie i jedynie do kobiety 30km wiec tu gaz sie przyda a tak to zwykłe odcinki ok 5-7 odcinki a czasem krótsze a czasem dłuższe...chyba że tak jak dzisiaj musiałem pokazać działke i musiałem śmigać w jedna strone 30 km...wiec waham sie czy brać 2,0 czy 2,5 v6....
ciągłe problemy....wrrrr
Moja była kluska :((
http://www.polskajaz...pel/Omega/17738
Obecnie:
http://www.polskajaz...lt/Laguna/26391

#15 OFFLINE   bogumil.s

bogumil.s

    made in france

  • 4 238 postów
  • Dołączył: 26-03-2007
  • Skąd: Rzeszów
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 20 lipca 2007 - 15:48

ja jak zakładałem instalke w zbiorniku miałem jakieś 20 litrów - tyle pokazywało - obeznie po przejechaniu 2500 km spadło o jakieś 2 mm

#16 OFFLINE   kczech

kczech
  • 3 552 postów
  • Dołączył: 05-12-2006
  • Skąd: Przeworsk
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 20 lipca 2007 - 16:21

jezeli chodzi o wtryski - to potwierdzam sprawa dotyczy niektorych silnkow m.in. x20xev, audi 1,6 8v i 20v oraz niektore japonczyki. Chodzi o to ze w tych samochodach wtryskiwacz benzynowy jest tak wkrecony ze koncowka wystaje wiecej niz w innych motorach i przeplywajace powietrze z gazem oraz wysoka temp. moga powodowac ( i powoduja ) tzw. zapieczenie wtrysku. Jesli jednak ktos regularnie odpala motor na benzynie i kawalek przejedzie to w zupelnosci wystarczy
P.S. Przy zalozonym wtrysku lpg takiego efektu nie zauwazylem ( w roznych sam.)
Nie zaleznie od instalki efekt ten nie wystepuje w renault 1,8 2,0 8v seat vw1,8 2,0 8v ford 1,6 1,8 16v honda 1,4 16v (z dwoma wtryskiwaczami) fiat 1,0 1,1 1,2 1,4 i jescze wiele innych