Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

oc i wspolwlasciciel


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
25 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   krogulewski

krogulewski

    Vincent Vicuś Vini :P

  • 764 postów
  • Dołączył: 16-04-2009
  • Skąd: Jastrząb

Napisany 06 maja 2011 - 09:15

witam, moj tata ma omege 3.0 24v(A), przez 5 lat bylem wpisany jako wspolwlasciciel, wczoraj skonczyla mu sie umowa ale nie napisal pisma , że dalsza umowa(na kolejny rok) bedzie juz beze mnie... a w allianz mu powiedzieli, że teraz sie zmienily przepisy i jesli dalej bede jako wspolwlasciciel to teraz za mnie musi placic o 40% wiecej(wczesniej tak nie bylo)... czy jest jakas mozliwosc, żeby mnie usunac z ubezpieczenia i zeby placil skladki tylko za siebie???:confused:

#2 OFFLINE   Przybek

Przybek

    Diesel Power :P

  • 5 740 postów
  • Dołączył: 08-11-2008
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 06 maja 2011 - 09:53

czy jest jakas mozliwosc, żeby mnie usunac z ubezpieczenia i zeby placil skladki tylko za siebie?

Musisz zniknac z dowodu rejestracyjnego jako wspolwlasciciel i potem rekalkulacja skladki na polisie.

#3 OFFLINE   Maniek6600

Maniek6600
  • 640 postów
  • Dołączył: 10-10-2009

Napisany 06 maja 2011 - 10:02

Czyli co proponujecie??? Ja byłem współwłascicielem przez 3 lata....Teraz będzie zwyżka aż o 40 procent??? To już jeśłi tak ma byc to auto będę już na siebie rejestrował....

#4 OFFLINE   Przybek

Przybek

    Diesel Power :P

  • 5 740 postów
  • Dołączył: 08-11-2008
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 06 maja 2011 - 10:10

auto będę już na siebie rejestrował....

Formalnie to wyglada tak: Twoj ojciec pisze z Toba umowe darowizmy w ktorej przekazuje Ci swoj udzial w aucie, nastepnie idziesz do US z papierem SD-Z2 (podatku nie placisz bo jestes w tzw. pierwszej grupie), dalej do wydzialu komunikacji przerejestrowac auto i do ubezpieczyciela.

Jezeli cos pominalem to niech mnie ktos poprawi.

#5 OFFLINE   Maniek6600

Maniek6600
  • 640 postów
  • Dołączył: 10-10-2009

Napisany 06 maja 2011 - 10:38

A masz gdzieś przepis że musi płacić zwyżkę?? Byłem przed chwilą w ubezpieczalni i o niczym nie wiedzą...

#6 OFFLINE   Przybek

Przybek

    Diesel Power :P

  • 5 740 postów
  • Dołączył: 08-11-2008
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 06 maja 2011 - 10:55

A masz gdzieś przepis że musi płacić zwyżkę

Na to nie ma "ogolnych" przepisow. Kazdy ubezpieczyciel ma swoje tabelki i z nich korzysta przy znizkach/wzyzkach.

Byłem przed chwilą w ubezpieczalni i o niczym nie wiedzą...

Czyli firma sie nie moze zdecydowac ile ma wziasc kasy?

#7 OFFLINE   mbobik

mbobik

    1-szy v-ce Prezes od SB

  • 1 065 postów
  • Dołączył: 11-09-2008
  • Skąd: Żukowno
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 06 maja 2011 - 11:00

Tak zgadza się, w Allianz jest zwyżka za wiek do 29lat. Jeżeli chcesz jej uniknąć musisz zrobić tak jak pisze kolega wyżej. Z data przed zawarciem nowego OC piszesz umowę darowizny, w której to darowujesz swoją część auta tacie i sprawa jest załatwiona.

#8 OFFLINE   krogulewski

krogulewski

    Vincent Vicuś Vini :P

  • 764 postów
  • Dołączył: 16-04-2009
  • Skąd: Jastrząb

Napisany 06 maja 2011 - 13:17

czyli jesli napisze ta darowizne itd to jesli teraz zaplaci wieksza skladke to mu pozniej reszte zwroca czy lepiej zeby zaplacil po podpisaniu tej darowizny i zmianie dowodu???

#9 OFFLINE   mbobik

mbobik

    1-szy v-ce Prezes od SB

  • 1 065 postów
  • Dołączył: 11-09-2008
  • Skąd: Żukowno
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 07 maja 2011 - 09:53

Musisz zawrzeć tę polisę już z umową darowizny, nie musisz iść do Urzędku Komunikacji. Idź do agenta z umową i niech zrobi wznowienie tylko na Tatę. Jeżeli zapłacisz, a potem zrobisz umowę to napewno nic nie dostaniesz.

#10 OFFLINE   Ksiadz

Ksiadz
  • 309 postów
  • Dołączył: 02-08-2009
  • Skąd: Gdynia

Napisany 14 czerwca 2011 - 22:16

witam panowie mam taki sam problem jak kolega "krogulewski" także mam polisę w Allianz.
Babka z innej ubezpieczalni poradziła mi tak jak tu doradzają koledzy bo gdy jestem współwłaścicielem mam płacić 1800pare złoty a po oddaniu auta mamie 750zł.
Ale zadzwoniłem do ubezpieczalni "Allianz"
odebrał pewien pan i tłumaczy ze za wiek 50% zwyżki ale ze można to obejść i wyliczył mi składkę ze będąc dalej współwłaścicielem będę płacił za cała polisę 760zł i ze mam się zgłosić do pani która prowadzi moje ubezpieczenie i powiedzieć ze ma wyliczyć jakiś "wariant" i wtedy składka wyniesie 760zł za rok czy tak faktycznie jest ty koleś coś namieszał co to jest ten "wariant"???

#11 OFFLINE   mbobik

mbobik

    1-szy v-ce Prezes od SB

  • 1 065 postów
  • Dołączył: 11-09-2008
  • Skąd: Żukowno
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 15 czerwca 2011 - 09:41

Nic mi nie wiadomo o jakimś "wariancie", natomiast wiem, że konsultanci Allianz to swoją wiedzą nie grzeszą.

#12 OFFLINE   cruel

cruel

    nawet gdy będę kroczył...

  • 214 postów
  • Dołączył: 19-06-2010
  • Skąd: Łódź
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.2 16v Y22XE

Napisany 16 czerwca 2011 - 13:31

Czegoś nie rozumiem, możne nie bardzo w temacie jestem. Parę dni temu ubezpieczyłem autko, AC, OC, Assistance, NW, OC w życiu prywatnym + ubezpieczenie mieszkania, autko jest na mnie i na ciotkę, która jest współwłaścicielem i mam jej zniżki, które po roku przeszły na mnie. Więc mam 60 % zniżki. Nikt mi nic nie mówił ze są jakieś zwyżki. Za komplet ubezpieczenia zapłaciłem 1325 zł, więc wydaje mi się że całkiem dobra oferta, biorąc pod uwagę że w zeszłym roku w tej samej firmie płaciłem 1875zł.
^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
Czas jest wartościowszy od pieniędzy. Możesz dostać więcej pieniędzy, ale nie możesz dostać więcej czasu.

#13 OFFLINE   mbobik

mbobik

    1-szy v-ce Prezes od SB

  • 1 065 postów
  • Dołączył: 11-09-2008
  • Skąd: Żukowno
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 16 czerwca 2011 - 14:02

mam jej zniżki, które po roku przeszły na mnie.


Nie ma czegoś○ takiego jak przechodzenie zniżek, za każdy rok należy Ci się 10% zniżki, a nie od razu 60%. W tym wypadku ktoś poprostu przyznał zniżki z polisy poprzedniej a nie sprawdził Twojej historii ubezpieczenia. Masz wykupione AC, licz się z tym że jak kiedyś dojdzie do jakiejś szkody to będą chcieli od Ciebie zaświadczenie na to 60% a jak nie przedstawisz to mogą odmówić Ci wypłaty odszkodowania.

#14 OFFLINE   cruel

cruel

    nawet gdy będę kroczył...

  • 214 postów
  • Dołączył: 19-06-2010
  • Skąd: Łódź
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.2 16v Y22XE

Napisany 16 czerwca 2011 - 18:27

Nie wiem jak jest z tym przechodzeniem, może coś źle napisałem. Ogólnie ciotka tez figuruje w ubezpieczeniu i jest 60% zniżki, bo to są jej zniżki. Nie ma tu jakiś kombinacji, wszystko jest tak jak być powinno, a z załatwianiem szkody z AC nie ma żadnych problemów, nie robili żadnych problemów.
^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
Czas jest wartościowszy od pieniędzy. Możesz dostać więcej pieniędzy, ale nie możesz dostać więcej czasu.

#15 OFFLINE   DaVePGN

DaVePGN

    Drift King

  • 4 228 postów
  • Dołączył: 17-02-2009
  • Skąd: PGN
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 16 czerwca 2011 - 22:19

Nie ma czegoś○ takiego jak przechodzenie zniżek, za każdy rok należy Ci się 10% zniżki, a nie od razu 60%.

Na poczcie tak jest.

#16 OFFLINE   andzg

andzg
  • 1 373 postów
  • Dołączył: 09-02-2009
  • Skąd: Zielona Góra

Napisany 16 czerwca 2011 - 22:54

Nie wiem jak jest z tym przechodzeniem, może coś źle napisałem. Ogólnie ciotka tez figuruje w ubezpieczeniu i jest 60% zniżki, bo to są jej zniżki. Nie ma tu jakiś kombinacji, wszystko jest tak jak być powinno, a z załatwianiem szkody z AC nie ma żadnych problemów, nie robili żadnych problemów.


w jakiej firmie Ci tak policzyli?
jaka wersja AC?

#17 OFFLINE   cruel

cruel

    nawet gdy będę kroczył...

  • 214 postów
  • Dołączył: 19-06-2010
  • Skąd: Łódź
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.2 16v Y22XE

Napisany 17 czerwca 2011 - 07:28

Ergo Hestia, nie znam się na tym jakie AC, sprecyzuj pytanie to odpowiem.
^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
Czas jest wartościowszy od pieniędzy. Możesz dostać więcej pieniędzy, ale nie możesz dostać więcej czasu.

#18 OFFLINE   mbobik

mbobik

    1-szy v-ce Prezes od SB

  • 1 065 postów
  • Dołączył: 11-09-2008
  • Skąd: Żukowno
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 17 czerwca 2011 - 10:00

Nie wiem jak jest z tym przechodzeniem, może coś źle napisałem. Ogólnie ciotka tez figuruje w ubezpieczeniu i jest 60% zniżki, bo to są jej zniżki. Nie ma tu jakiś kombinacji, wszystko jest tak jak być powinno, a z załatwianiem szkody z AC nie ma żadnych problemów, nie robili żadnych problemów.


Wcześniej pisałeś, że jesteś sam, a teraz że jest ciotka, więc zniżki są ciotki, a nie Twoje.

Na poczcie tak jest.


Uwierz mi, że nigdzie tak nie ma, ale to się okazuje dopiero w momencie szkody. Zaczynają się dopłaty i teksty w stylu " proszę okazać zaświadczenie na min 6 lat przebiegu OC".

#19 OFFLINE   FOTON

FOTON

    GMS+Pioneer+MacAudio :D

  • 2 963 postów
  • Dołączył: 02-08-2010
  • Skąd: zapomniałem
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: 1.8 18S gaźnik

Napisany 17 czerwca 2011 - 17:26

autko jest na mnie i na ciotkę, która jest współwłaścicielem i mam jej zniżki, które po roku przeszły na mnie. Więc mam 60 % zniżki.


Możecie wierzyć lub nie, ale ja będąc u ubezpieczyciela i przedłużając ubezpieczenie, pani wspomniała mi, że mam 60 % zniżki, bo zniżki przeszły ze współwłaściciela.

Co ciekawe to auto ubezpieczałem rok temu, a współwłaściciel miał auto na siebie tylko 3 lata wcześniej (więc nie mógł osiągnąć 60 % zniżek), a ja miałem auto na siebie ale sprzedałem 3 lata temu i miałem przerwę 3 lata w ubezpieczeniu.

Towarystwo ubezpieczeniowe to Warta:)

Dlatego warto się dowiedzieć jak to jest z tymi zniżkami.

Tez mi pani powiedziała, że w Warcie otrzymuję 60 % zniżek na starcie ale zwaracają bardzo uwagę czy "szkoda" była (w zeszłym roku miałem podobną stawkę OC tylko miałem jeszcze NW i Assistance), więc suma ubezpieczenia była inna:)

#20 OFFLINE   paskudny

paskudny
  • 32 postów
  • Dołączył: 02-10-2010
  • Skąd: Toruń

Napisany 17 czerwca 2011 - 19:55

Uwierz mi, że nigdzie tak nie ma, ale to się okazuje dopiero w momencie szkody. Zaczynają się dopłaty i teksty w stylu " proszę okazać zaświadczenie na min 6 lat przebiegu OC".

Dokładnie.Ja musiałem udokumentować 8 lat bezwypadkowego OC żeby dostać 60% zniżki na AC w PZU