Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Problem z rejestracją OMEGI!


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
12 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   SScafe

SScafe

    Każdy ma swój mały fetysz

  • 416 postów
  • Dołączył: 17-01-2010
  • Skąd: Krakow

Napisany 26 kwietnia 2011 - 16:44

Witam wszystkich.
Jak zwykle mam problem ;/
Mianowicie kupiłem od gościa omegę B i wszystko jest ok gdyby nie to że pomiędzy gościem co miał ją zarejestrowaną a mną było jeszcze dwóch właścicieli.
Oczywiscie wszyscy jeździli z umową Kup-sp. w dowodzie i jest problem bo gdzieś zgubiłem umowę zawartą z poprzednim właścicielem a jeszcze poprzednim.
Poproszę o jakąś solucje ... ;)
pomoc poradę.
niby mam namiary na gościa ale mieszka w opolu a ja w Krakowie i nie chce mi się do niego jechać a raczej listownie tego nie załatwimy. druga sprawa że nie zemną pisał umowę i może nie być zbyt skory do współpracy.

#2 OFFLINE   seta81

seta81
  • 414 postów
  • Dołączył: 25-08-2010
  • Skąd: Pabianice/Bournemouth UK

Napisany 26 kwietnia 2011 - 18:19

miałem podobny problem jak kupiłem motocykl
brakowało jednej umowy i ksero faktury od handlarza nie było potwierdzone notarialnie
niestety bez załatwienia tego nie dało się zarejestrować pojazdu
myślałem żeby samemu napisać umowę ale ktoś mi uświadomił, że jak wydział komunikacji to sprawdzi to prokurator na mnie wejdzie
więc walczyłem trzy miesiące i ciągłe telefony z osobami od których potrzebowałem umowy aż wreszcie skompletowałem papiery

#3 OFFLINE   Ben ten

Ben ten
  • 397 postów
  • Dołączył: 15-07-2009
  • Skąd: Łódź
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 26 kwietnia 2011 - 19:18

Jak masz wszystkie dane potrzebne do umowy i takowa sprzedaż-kupno faktycznie miało miejsce to napisz sam jeszcze raz i po sprawie. Kto i w jaki sposób dojdzie do tego że podpis inaczej wygląda a przecież cała reszta to prawda.

#4 OFFLINE   seta81

seta81
  • 414 postów
  • Dołączył: 25-08-2010
  • Skąd: Pabianice/Bournemouth UK

Napisany 26 kwietnia 2011 - 20:15

Jak masz wszystkie dane potrzebne do umowy i takowa sprzedaż-kupno faktycznie miało miejsce to napisz sam jeszcze raz i po sprawie. Kto i w jaki sposób dojdzie do tego że podpis inaczej wygląda a przecież cała reszta to prawda.


to równie dobrze może napisać umowę między sobą a osobą na dowodzie rejestracyjnym
wydział komunikacji właśnie po to wydaje tymczasowe tablice żeby sprawdzić historie auta

#5 OFFLINE   dragonstawiki

dragonstawiki
  • 230 postów
  • Dołączył: 23-02-2010
  • Skąd: pochodzę z Czerniny koło Leszna, ale obecnie mieszkam w OPOLU

Napisany 26 kwietnia 2011 - 20:22

jak masz namiar na tego z opola to moze jakos pomoge. jestem z opola, tak wiec podeslij mi papiery dwa egzemplaze i moze da sie zeby on to podpisal, moze on ma kopie umowy która podpisywal przy sprzedazy wiec moze zkonczyc sie na ksero i odeslaniu do ciebie.
albo zadzwon do niego moze tą kopie wykopie i odesle do ciebie,

#6 OFFLINE   Ben ten

Ben ten
  • 397 postów
  • Dołączył: 15-07-2009
  • Skąd: Łódź
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 26 kwietnia 2011 - 20:24

W tym przypadku chodzi o dokument który był a zaginął, dokładnie drugą kopię. Różnica tylko w podpisie a reszta będzie się zgadzała.

#7 OFFLINE   dragonstawiki

dragonstawiki
  • 230 postów
  • Dołączył: 23-02-2010
  • Skąd: pochodzę z Czerniny koło Leszna, ale obecnie mieszkam w OPOLU

Napisany 26 kwietnia 2011 - 20:28

wiec moze wyslij do niego i niech to podpisze, przeciez to nie zaden przekret.
przekretem by bylo to jakbys umowe pisal na kolanie z kowalskim tak jak to mój kumpel zrobil. poniewaz liczy sie wówczas pierwszy i ostatni wlasciciel srodek moze byc zmyslony o ile nie poszli do wydzialu komunikacji wyrejestrowac auta. mój kumpel tak zrobil. mial umowe pierwszego wlasciciela i dane tego co mu ja sprzedal potem nie ma nic i jest wkoncu on i ostatni wlasciciel. wiec jednego wlasciciela zmyslil i mu przeszlo.

#8 OFFLINE   SScafe

SScafe

    Każdy ma swój mały fetysz

  • 416 postów
  • Dołączył: 17-01-2010
  • Skąd: Krakow

Napisany 28 kwietnia 2011 - 14:47

jak masz namiar na tego z opola to moze jakos pomoge. jestem z opola, tak wiec podeslij mi papiery dwa egzemplaze i moze da sie zeby on to podpisal, moze on ma kopie umowy która podpisywal przy sprzedazy wiec moze zkonczyc sie na ksero i odeslaniu do ciebie.
albo zadzwon do niego moze tą kopie wykopie i odesle do ciebie,


No nie tak konkretnie z Opola tylko z
"Kędzierzyn Koźle"
ul. Wojska Polskiego 17/5
Mr. Grzegorz

Kupił ją w październiku 2007 a kiedy sprzedał to już nie mam pojęcia.
Nr. Do niego też nie ma i tu jest kolejny problem.


47-220 Kędzierzyn-Koźle
Ulica: ul. Wojska Polskiego 17 5
Województwo: opolskie
Powiat: kędzierzyńsko-kozielski
Telefon1: (77) 4835917
Niby pod tym adresem jest jakaś krawcowa i nazwisko by się zgadzało tyle że "abonent jest czasowo wyłączony".

Jak byś się przejechał do gościa i wydębił od niego tą umowę i skserował i mi wysłał to bym ci zapłacił.

#9 OFFLINE   ZAHIR666

ZAHIR666

    3.0 w Złomedze i Calibrze

  • 1 550 postów
  • Dołączył: 29-01-2008
  • Skąd: Sto(L)yca
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 28 kwietnia 2011 - 15:45

Jak masz wszystkie dane potrzebne do umowy i takowa sprzedaż-kupno faktycznie miało miejsce to napisz sam jeszcze raz i po sprawie. Kto i w jaki sposób dojdzie do tego że podpis inaczej wygląda a przecież cała reszta to prawda.


Kolego bez urazy, ale nigdy więcej nie radź takich głupot innym bo namawiasz ich do przestępstwa.

W wydziale komunikacji sprawdzają historię auta i zgodność wszystkich dokumentów ich ciągłość itd włącznie z podpisami na wszystkich umowach. Znam to doskonale z autopsji.
Jedyna opcja to napisanie drugiej umowy z tym właścicielem od zagubionej umowy a czy on Ci podpisze to i odeśle nie ważne w jaki sposób ważne żeby to był oryginał umowy z Jego oryginalnym podpisem.

#10 OFFLINE   dragonstawiki

dragonstawiki
  • 230 postów
  • Dołączył: 23-02-2010
  • Skąd: pochodzę z Czerniny koło Leszna, ale obecnie mieszkam w OPOLU

Napisany 28 kwietnia 2011 - 15:48

kolego jak ten gosc jest z kędzierzyna to pisz do klubowicza z tamtąd (DamianSz) znajdziesz go w dziale pogaduchy na opolszczyznie, gg tam ma i skype. bedzie mial pod nosem, bo ja z opola mam kawalek.


DamianSz sorki że tak bez pytania cię polecam ale wydaje mi się ze z ciebie spoko gość i jak będziesz mógł to pomożesz.

#11 OFFLINE   Ben ten

Ben ten
  • 397 postów
  • Dołączył: 15-07-2009
  • Skąd: Łódź
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 28 kwietnia 2011 - 16:56

Kolego bez urazy, ale nigdy więcej nie radź takich głupot innym bo namawiasz ich do przestępstwa.

W wydziale komunikacji sprawdzają historię auta i zgodność wszystkich dokumentów ich ciągłość itd włącznie z podpisami na wszystkich umowach. Znam to doskonale z autopsji.
Jedyna opcja to napisanie drugiej umowy z tym właścicielem od zagubionej umowy a czy on Ci podpisze to i odeśle nie ważne w jaki sposób ważne żeby to był oryginał umowy z Jego oryginalnym podpisem.


Nigdy nie proponuję komuś tego czego sam nie zrobiłem i nikogo na minę nie namawiam bo każdy ma swój rozum i dzieckiem nikt tutaj nie jest ;)

#12 OFFLINE   SScafe

SScafe

    Każdy ma swój mały fetysz

  • 416 postów
  • Dołączył: 17-01-2010
  • Skąd: Krakow

Napisany 28 kwietnia 2011 - 18:02

Nigdy nie proponuję komuś tego czego sam nie zrobiłem i nikogo na minę nie namawiam bo każdy ma swój rozum i dzieckiem nikt tutaj nie jest ;)


przyznam że parę razy tak zrobiłem ale teraz auto jest na kontrolowanym i musi być wszystko stricte legal

#13 OFFLINE   seta81

seta81
  • 414 postów
  • Dołączył: 25-08-2010
  • Skąd: Pabianice/Bournemouth UK

Napisany 28 kwietnia 2011 - 18:35

Nigdy nie proponuję komuś tego czego sam nie zrobiłem i nikogo na minę nie namawiam bo każdy ma swój rozum i dzieckiem nikt tutaj nie jest ;)

chyba też zależy od wydziału komunikacji
u mnie nie przejdzie najmniejsza niejasność(nie zarejestrują auta i dodatkowo powiadamiają policję i prokuraturę) i wszystko jest bardzo dokładnie sprawdzane zanim się dostanie twardy dowód