Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

jakie przedowy WN?


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
8 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   andros84

andros84
  • 292 postów
  • Dołączył: 14-09-2006
  • Skąd: Siedlce

Napisany 28 maja 2007 - 12:55

witam,jakies 5 miesięcy temu wymieniałem w swojej Omedzie świece i przewody WN. jako że mam gaz to świece kupilem NGK bo słyszałem że są najlepsze do gazu,przedowy też takie chcialem ale nie moglem dostać i koleś mi sprzedał przewody Janmor. zrobilem na nich może z 2 tyś km . dzisiaj bylem ustawić gaz a koleś mówi żebym se przewody zmienił bo po 1. są za długie(jakby nie od tego samochodu) a po 2. są juz popękane i mają przebicie(po 2 tys km!! ). I dlatego chciałbym sie zapytać jakie przedowy są dobre do gazu w miare przystępnej cenie? za ile można takie kupic? z góry dzięki za odpowiedź



#2 OFFLINE   BzQ

BzQ

    Duszna KIA

  • 1 184 postów
  • Dołączył: 19-07-2006
  • Skąd: Kielce
  • Województwo: świętokrzyskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 28 maja 2007 - 13:21

Jaki masz dokładnie silnik?? Jeśli ten 115 konny to mam do niego przewody NGK za 70 zł + koszty przesyłki. Oczywiście nowe z paragonem lub FV :mrgreen:

#3 OFFLINE   Piterek

Piterek

    ASB killer

  • 3 826 postów
  • Dołączył: 10-05-2006
  • Skąd: Częstochowa
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 28 maja 2007 - 13:23

andros84,
jaki motor :?: C20NE :?:


"Krytykować może każdy głupiec i wielu z nich to robi"
Winston Churchill


#4 OFFLINE   andros84

andros84
  • 292 postów
  • Dołączył: 14-09-2006
  • Skąd: Siedlce

Napisany 28 maja 2007 - 13:32

tak,jest to silnik 2.0 115 km

#5 OFFLINE   Piterek

Piterek

    ASB killer

  • 3 826 postów
  • Dołączył: 10-05-2006
  • Skąd: Częstochowa
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 28 maja 2007 - 13:33

to powiem Ci, że koleś założył Ci chyba używki, bo ja na Janmorach w tym motorze spokojnie klepię 12kkm


"Krytykować może każdy głupiec i wielu z nich to robi"
Winston Churchill


#6 OFFLINE   andros84

andros84
  • 292 postów
  • Dołączył: 14-09-2006
  • Skąd: Siedlce

Napisany 28 maja 2007 - 13:36

kupywalem w sklepie i wydawały sie nowe i nieużywane. chciałbym sie zapytać czy palec rozdzielacza i kopułka mogą miec wpływ na zużycie przewodów?

#7 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 28 maja 2007 - 16:08

to powiem Ci, że koleś założył Ci chyba używki, bo ja na Janmorach w tym motorze spokojnie klepię 12kkm


Piotrze mialem na janmorach dokladnie to samo co opisal kolega andros84 , reklamowalem po 5 miesiacach -dostalem nowe - znow po 5 miesiacach reklamacja - wzielem $$$ i kupilem PowerTec. Dzis maja 4 lata i caly czas smigaja - zadnych spekan ani przebic




 


#8 OFFLINE   andros84

andros84
  • 292 postów
  • Dołączył: 14-09-2006
  • Skąd: Siedlce

Napisany 28 maja 2007 - 16:45

ja juz bynajmniej nigdy nie kupie Janmora. przewody są popękane a co z tym idzie napewno mają przebicie. a zrobilem na nich nie więcej niż 2k km. musze sie obejrzeć za czymś innym

#9 OFFLINE   kczech

kczech
  • 3 552 postów
  • Dołączył: 05-12-2006
  • Skąd: Przeworsk
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 28 maja 2007 - 19:57

Z mojego doswiadczenia wynika ze rzeczywiscie janmor szału nie robi. Wg mnie najlepsze kable to Beru (nie pisze dlaczego itd bo nie o to chodzi) Ngk uwazam za najlepsza obecnie cene do jakosci (ostatnio kupowalem u www.fastcar24.pl do 20xev i placilem 79zl a ze gosc jest z Rzeszowa to zero kosztow przesylki). To tyle jesli chodzi o doswiadczenie
andros 84 nie sluchaj bredni ze sa kable lub swiece do lpg, chodzi o to ze na lpg w momencie wyczujesz przerwy w dostawie iskry (np. strzal) a na benz. bedzie jedynie zmulony itd.
Palec rozdzielacza kopulka i swiece(ich przerwa) to podst. dobrej iskry nawet przy super nowych kablach bedzie przebicie jesli np. styki kopulki sa wypalone.
Podstawa to :
nie wypalony palec rozdzielacza , styki na kopulce oraz eleganckie wyczyszczenie z ewentualnej sniedzi
Dobre swiece(o specyfikacj takiej jaka zaleca producent - dl. gwintu, miejsce polaczenia z glowica, cieplota i ilosc elektrod) I CO NAJWAZNIEJSZE TO PRZERWA jesli bedzie za duza to iskra bedzie przeskakiwac ale w kopulce a za chwile na kablach. Przy Twoim motorze nie powinna byc wieksza niz 0,8mm.
Jesli spelnisz te warunki to nawet na janmorach posmigasz - ale oczywiscie nie dlugo.
Pozdrawiam
CZĘŚCI AKCESORIA WARSZTAT - www.somad.pl
[B]