Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

CO myslicie o tej instalce??


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
4 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   chetol1

chetol1
  • 11 postów
  • Dołączył: 14-05-2007
  • Skąd: Dabrowa Gornicza

Napisany 27 maja 2007 - 14:05

Witam zbieram sie do zalozenia instalki do mojej omesi i tak sobie pomyslalem ze moze kupic osobno instalke i dac do zalozenia oszczedze z 300 zl.

Moja omesia to 8V i polecano mi normalna instalke 2 generacji na wtrysku oczywiscie.
No i znalazlem na Allegro tylko ja sie na tym nie znam moze ktos mi powie czy ta instalka sie nadaje!!??

http://www.allegro.p...ja_12_m_cy.html


i znalazlem tez oferte sekwencji ciekawa dosyc co o niej myslicie??

http://www.allegro.p...owa_zavoli.html

Pozdrawiam



#2 OFFLINE   kczech

kczech
  • 3 552 postów
  • Dołączył: 05-12-2006
  • Skąd: Przeworsk
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 29 maja 2007 - 13:24

Poczytaj tutaj:http://forum.omegakl...read.php?t=4756
Twoja bryczka nie potrzebuje wtrysku gazowego spokojnie wystarczy II gen. Osobiscie polecam reduktor Lovato a elektronike Autronic lub Bingo ale Twoj motor spokojnie bedzie pracowal juz na Stag2 - L .Ceny : za instalke z elektronika autronic lub Bingo do Twojego motoru zaplacisz okolo 1400 za Staga 1300 (podkarpacie)
Co do wtrysku to Stag 200 jest wysoce wystarczajacy cena na podkarpaciu to okolo 2300-2400.
Te ceny z allegro wydaja sie kuszace ale zauwaz ze do pierwszej instalki musisz dokupic butle + przesylka + montaz i przypuszczam ze ewentualna oszczednosc to 100-200zl. A w przypadku awarii jakiegos podzespolu to bedziesz musial za montaz demontaz zaplacic , wyslac i jezdzic na benz do poki nie przyjdzie ta czesc> Kupuja wszystko u gazownika to on ma obowiazek zamontowac element zastepczy (tak bys mogl jezdzic) a zepsuta czesc odeslac)
Co do drugiej instalki nie mam zdania
Jest jeszcze jedna rzecz jesli gazownik cos spierd...... podczas montazu i efekt koncowy czyli jazda na lpg bedzie do bani to wine zrzuci na instalacje ze wadliwa itd.......
Ta instalka jest dobra dla kogos kto ma butle i sam sobie zamontuje. Jesli masz srednie pojecie o lpg i elektromechanice to polecam warsztat gdzie kupisz i zamontujesz instalke. Twoj motor jest naprawde swietny do zagazowania i tylko "idol" moze spieprzyc montaz. Pozdrawiam

#3 OFFLINE   bogumil.s

bogumil.s

    made in france

  • 4 238 postów
  • Dołączył: 26-03-2007
  • Skąd: Rzeszów
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 29 maja 2007 - 17:20

zainwestuj raczej w Bingo lub Stag`a jak radzi kczech, i raczej zrób to w serwisie bo przynajmniej bedziesz miał ich pod nosem i raczej nie skuś na tanią np Elpigaz bo możesz mieć problemy - ja miałem co prawda nie w omci i nie ja ją zakładałem ale odradzam

#4 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 29 maja 2007 - 19:13

zainwestuj raczej w Bingo lub Stag`a jak radzi kczech, i raczej zrób to w serwisie bo przynajmniej bedziesz miał ich pod nosem i raczej nie skuś na tanią np Elpigaz bo możesz mieć problemy - ja miałem co prawda nie w omci i nie ja ją zakładałem ale odradzam



Ja mam sekwencje Elpigaz i nie mam zadnych problemow




 


#5 OFFLINE   bogumil.s

bogumil.s

    made in france

  • 4 238 postów
  • Dołączył: 26-03-2007
  • Skąd: Rzeszów
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 29 maja 2007 - 20:09

zainwestuj raczej w Bingo lub Stag`a jak radzi kczech, i raczej zrób to w serwisie bo przynajmniej bedziesz miał ich pod nosem i raczej nie skuś na tanią np Elpigaz bo możesz mieć problemy - ja miałem co prawda nie w omci i nie ja ją zakładałem ale odradzam



Ja mam sekwencje Elpigaz i nie mam zadnych problemow


ja miałem II gen i niestety w ciągu 5 miesięcy użytkowania auta 18 razy ją regulowali i w sumie na części zamienne tj. uszczelki, przepona, silniczek krokowy, wydalem koło 400 zł + robocizna a i tak auto zamiast palić max 10 l topiło minimum 13-14 l przy normalnej jeździe ( corsa 1.4 - żony)