Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Problem z ASB ??


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
5 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   AJs

AJs
  • 132 postów
  • Dołączył: 25-05-2007
  • Skąd: Nowa Sól/Legnica

Napisany 25 maja 2007 - 15:39

Witam. Posiadam Omege B 2,5 TD w automacie. Już raz wymieniałem skrzynie bo w poprzedniej podczas jazdy w deszczu uciekly mi bieli (ialem tylko 3 i R) po czym spaliło się sprzęgło. w tej co teraz mam pojawił się pewnego deszczowego dnia ten sam problem ale po odczekaniu chwili biegi wróciły na swoje miejsce. Ktoś wie co może być tego powodem? A teraz druga sprawa: Rozwalił mi się napinacz od paska do klimy, wymieniłem i zrobiłem przegląd klimy (wyciągnięcie freonu i wpuszczenie nowego) i teraz kiedy mam włączoną klime, silnik zwalnia do poniżej 0,5tys, czasem nawet gaśnie i ma problem z ruszaniem. Teraz niewiem czy to czasem niejest wina skrzyni bo zauwazyłem że dziwnie zaczęła pracować :/ Może ktoś pomóc??



#2 OFFLINE   cita

cita

    I'm back :P

  • 4 748 postów
  • Dołączył: 13-05-2006
  • Skąd: Leszno
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 25 maja 2007 - 15:43

http://forum.omegakl...read.php?t=2907

Poczytaj o tym, to jest najbardziej awaryjna część ASB...

#3 OFFLINE   AJs

AJs
  • 132 postów
  • Dołączył: 25-05-2007
  • Skąd: Nowa Sól/Legnica

Napisany 25 maja 2007 - 16:00

No dobra dzięki zrobie to ale jeszcze jedno pytanko. juedy hamuje i szybko wdusze gaz to szarpie, czy to jest normalne? olej wymieniałem zaraz po wymianie skrzyni na dexon 2 to chyba dobry?

#4 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 25 maja 2007 - 16:03

No dobra dzięki zrobie to ale jeszcze jedno pytanko. juedy hamuje i szybko wdusze gaz to szarpie, czy to jest normalne? olej wymieniałem zaraz po wymianie skrzyni na dexon 2 to chyba dobry?


do tych skrzyn powinien byc Dextron III to jest skrzynia sterowana elektronicznie




 


#5 OFFLINE   AJs

AJs
  • 132 postów
  • Dołączył: 25-05-2007
  • Skąd: Nowa Sól/Legnica

Napisany 26 maja 2007 - 17:17

Czyli to, że szarpie, przy redukcji długo myśli jaki bieg włączyć itp to jest wina złego oleju?

#6 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 26 maja 2007 - 17:20

Czyli to, że szarpie, przy redukcji długo myśli jaki bieg włączyć itp to jest wina złego oleju?


z raczej nie sadze ale np u mnie na starym oleju przez wymiana tez czasem sie zamyslila, po wymianie problem znikl