Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Gigantyczne spalanie gazu 16-17 na 100km. 2.0 16V


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
28 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   popnektar

popnektar
  • 10 postów
  • Dołączył: 23-05-2007
  • Skąd: Wrocław

Napisany 23 maja 2007 - 17:29

witam mam problem z instalacja LPG moja omeska 2.0 16V spala bezyny 11-12l na 100km. a na gazie 16-17na 100km. bylem na kaputerach i w serwisie opla i w punkcie gdzie mi gaz zakladali i nie umieli mi powiedziec dla czego tak sie dzieje bo lamda jest sprawna jesli ma ktos jakies pomysly co z tym fantem zrobic to z gory dziekuje narazka



#2 OFFLINE   lendio

lendio
  • 3 116 postów
  • Dołączył: 02-07-2006
  • Skąd: PODKARPACIE
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 23 maja 2007 - 17:55

Napisz troche wiecej szczegolow jaka masz instalke :!:
Sekwencja czy druga generacja :?:
Jedno jest pewne pali ci bardzo duzo, cos jest spaprane.

#3 OFFLINE   popnektar

popnektar
  • 10 postów
  • Dołączył: 23-05-2007
  • Skąd: Wrocław

Napisany 23 maja 2007 - 18:05

witam wiem ze dubluje szukam juz tak dlugo szukam jakiejs pomocy to tak mam sekwecje Landi Renzo model LI02 sprawdzali ja na kaputerze i nic nie znalezli caly czas koles w punkcie gdzie zakladalem gaz mowi mi ze ta instalacja pobiela bezyne co kolwiek to znaczy jest tez podniesione CO2 bo wynosi 0,9 to wszystko nie bardzo wiem co mam robic

#4 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 23 maja 2007 - 18:07

witam wiem ze dubluje szukam juz tak dlugo szukam jakiejs pomocy to tak mam sekwecje Landi Renzo model LI02 sprawdzali ja na kaputerze i nic nie znalezli caly czas koles w punkcie gdzie zakladalem gaz mowi mi ze ta instalacja pobiela bezyne co kolwiek to znaczy jest tez podniesione CO2 bo wynosi 0,9 to wszystko nie bardzo wiem co mam robic



odstawic do warszatatu i powiedziec ze albo rbie porzadek albo demontuja instalke i zwracaja $$$. to ni ty masz sie martwic tylko ONI - gwarancje masz




 


#5 OFFLINE   popnektar

popnektar
  • 10 postów
  • Dołączył: 23-05-2007
  • Skąd: Wrocław

Napisany 23 maja 2007 - 18:08

mam bo ta instalke mam dopiero 1.5 miesiaca

#6 OFFLINE   lendio

lendio
  • 3 116 postów
  • Dołączył: 02-07-2006
  • Skąd: PODKARPACIE
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 23 maja 2007 - 18:10

odstawic do warszatatu i powiedziec ze albo rbie porzadek albo demontuja instalke i zwracaja $$$. to ni ty masz sie martwic tylko ONI - gwarancje masz

Popieram :!:

Ale sprobuj napisac posta tez na forum LPG, jest tam troche gosci ktorzy zakladaja gaz moze tez cos podpowiedza:
http://motonews.pl/forum/?op=fvf&f=38

#7 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 23 maja 2007 - 18:11

mam bo ta instalke mam dopiero 1.5 miesiaca



to tymbardziej. odstawiasz do nich i niech sie martwia. cos spierdzielili albo zle dobrali. moja V6 na sekwencji pali tyle w miescie i to w automacie




 


#8 OFFLINE   popnektar

popnektar
  • 10 postów
  • Dołączył: 23-05-2007
  • Skąd: Wrocław

Napisany 23 maja 2007 - 18:16

jutro jade tam do tego warsztatu zobaczymy co mi powiedza bo jak do nich dzwonilem to jeden z mechanikow powiedzial ze musi tyle spalac bo to ciezki samochód :mrgreen:

#9 OFFLINE   popnektar

popnektar
  • 10 postów
  • Dołączył: 23-05-2007
  • Skąd: Wrocław

Napisany 23 maja 2007 - 18:23

dzieki za rady pozdrawaim i zycze malego spalania i szerokiej kazdej drogi :smile: narka

#10 OFFLINE   lendio

lendio
  • 3 116 postów
  • Dołączył: 02-07-2006
  • Skąd: PODKARPACIE
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 23 maja 2007 - 18:24

jutro jade tam do tego warsztatu zobaczymy co mi powiedza bo jak do nich dzwonilem to jeden z mechanikow powiedzial ze musi tyle spalac bo to ciezki samochód


Znawca tematu, niedosc ze sie nie zna to beczelnie sie wypiera.
Przycisnij ich bo inaczej beda cie tak zwodzic glupimy tesktami.

#11 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 23 maja 2007 - 18:25

jutro jade tam do tego warsztatu zobaczymy co mi powiedza bo jak do nich dzwonilem to jeden z mechanikow powiedzial ze musi tyle spalac bo to ciezki samochód :mrgreen:


powiedz mu ze tyle to spala v6 a automacie a nie x20xev, co prawda zalezy jeszcze od łącznika (tego miedzy pedalami a kierownica) ale skoro 12 nopb to max 14-15 LPG w miescie


Znawca tematu, niedosc ze sie nie zna to beczelnie sie wypiera.
Przycisnij ich bo inaczej beda cie tak zwodzic glupimy tesktami.


a jak sobie nie poradza to niech demotuja i juz. popytaj pewnie ktos na forum poleci ci sprawdzonych gazownikow w twoim miescie




 


#12 OFFLINE   popnektar

popnektar
  • 10 postów
  • Dołączył: 23-05-2007
  • Skąd: Wrocław

Napisany 23 maja 2007 - 18:34

powiem Ci ze oni maja bardzo dobra renome "JAKART" to nazwa tego zakladu ja sie o nich co nieco dowiadywalem i wszyscy byli zadowoleni powiem wam jeszcze ze jak bylem u nich przed zamontowaniem to byli tacy miluscy ze prawie zrobilo mi sie nie dobrze a jak zadzwonilem ze sa jakies problemy to nagle maja tyle przegladow ze ciezko im bedzie znalesc czas no jutro sie okarze wkoncu czekalem tydzien czasu :bad:

#13 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 23 maja 2007 - 18:36

powiem Ci ze oni maja bardzo dobra renome "JAKART" to nazwa tego zakladu ja sie o nich co nieco dowiadywalem i wszyscy byli zadowoleni powiem wam jeszcze ze jak bylem u nich przed zamontowaniem to byli tacy miluscy ze prawie zrobilo mi sie nie dobrze a jak zadzwonilem ze sa jakies problemy to nagle maja tyle przegladow ze ciezko im bedzie znalesc czas no jutro sie okarze wkoncu czekalem tydzien czasu :bad:



dobrzy jak sie nic nie dzieje. w wawie mam fachowcow od Landi renzo - mialem w Astrze F 1.4 instalke Landi II gen i palila ma 10-11 na miescie czyli 2 litry wiecej niz beni.




 


#14 OFFLINE   popnektar

popnektar
  • 10 postów
  • Dołączył: 23-05-2007
  • Skąd: Wrocław

Napisany 23 maja 2007 - 18:54

no narazie do wawy sie nie wybieram lae jak cos to bede sie kontaktowal 3maj sie narka

#15 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 23 maja 2007 - 18:56

no narazie do wawy sie nie wybieram lae jak cos to bede sie kontaktowal 3maj sie narka



narazie walcz a papudrakami u siebie, martwil sie bedziesz po gwarancji a narazie to niech oni sie martwia. Powodzenia i pisz jak poszlo :) a moze za maly reduktor dobrali ?




 


#16 OFFLINE   popnektar

popnektar
  • 10 postów
  • Dołączył: 23-05-2007
  • Skąd: Wrocław

Napisany 23 maja 2007 - 19:06

moze podpowiem im to jutro wiem ze puki co jest na gwarancji to oni maja sie martwic jutro bede pisal co wymyslili ci mechanicy bo przez tel cos mowili o przeplywomierzu ze on moze byc zepsuty no dobra jutro napisze co i jak

#17 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 23 maja 2007 - 19:14

moze podpowiem im to jutro wiem ze puki co jest na gwarancji to oni maja sie martwic jutro bede pisal co wymyslili ci mechanicy bo przez tel cos mowili o przeplywomierzu ze on moze byc zepsuty no dobra jutro napisze co i jak



jesli przeplywka by byla walnieta na nopb tez by duzo palil i jeszcze by blad wyswietlala. Mozesz ja przemierzyc na rysunku masz dane


Dodany obrazek




 


#18 OFFLINE   popnektar

popnektar
  • 10 postów
  • Dołączył: 23-05-2007
  • Skąd: Wrocław

Napisany 23 maja 2007 - 19:17

dzieki no wlasnie a on niedos ze ma najnowsze oprogramowanie to jeszcze nie wyswietlaja mu sie zadne bledy

#19 OFFLINE   Bienias

Bienias
  • 37 postów
  • Dołączył: 19-06-2006
  • Skąd: Lubuskie

Napisany 01 czerwca 2007 - 22:26

Panowie... moim skromnym zdaniem przeplywka do gazu to za wiele nie ma jesli chodzi o spalanie... ja jezdzilem z moja walnieta przez pol roku i palila tyle samo.....

Moja 2.0 16V rowniez palila 17 l na 100..... zakladajac, ze instalka spelania minimalne wymagania to jeszcze musi byc dobrze wyregulowana....

jak to instalka? sekwencja? II gen?

Jak ta ostania, to podejrzewam, że gaziarz nie ustawil jednej wartosci dla attuatora i dlatego tyle zlopie.... glownie sie to zdarza w instalkach landi renzo A1...
"Lepiej być panem w piekle
..... niż sługą w niebie......."

#20 OFFLINE   sebajary

sebajary

    #60 WETERAN !!!

  • 1 251 postów
  • Dołączył: 11-09-2006
  • Skąd: Wawa-Mokotów!/ Radzymin
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 01 czerwca 2007 - 22:50

Moja kopci 15/16 po wawie i tak ponoć ma być , walczyłem kiedyś ze spalaniem w dwóch poprzednich autach i oba padły jak kawki :placz: .
Z omką nie walcze i już półtora roku zero problemów :ok: