Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Wskaźnik rezerwy LPG


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
14 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   eMDE

eMDE
  • 222 postów
  • Dołączył: 16-02-2007
  • Skąd: Warszawa/Marki
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 21 maja 2007 - 20:22

Cześć

nie działa wskaźnik rezerwy Lpg mam instalację sekwencyjną,
od kiedy kupiłem samochód czy pełny czy pusty nie działa ,przy pustym mrygają kontroli na wskaźniku.Poprzedni właściciel powiedział że jest tak zrobione aby więcej gazu w butle wchodziło (butla 45l ,a wchodzi max 40) Poradzcie coś :roll:

Zdjęcie



#2 OFFLINE   cita

cita

    I'm back :P

  • 4 748 postów
  • Dołączył: 13-05-2006
  • Skąd: Leszno
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 21 maja 2007 - 22:28

Bzdura ;)
Ten czujnik najczęściej, jesli nie zawsze, jest zamontowany na szkiełku od manometru na butli. Regulacja sprowadza sie do obrócenie szkiełkiem tak, zeby czujniczek na nim sie znajdujący wykrywał wskaźniczek w odpowiednich miejscach :D

Idz do butli i oblukaj, czy szkiełko nie spadło, albo jakiś kabelek sie nie spadł.

ps. ilość LPG jaki wchodzi do butli kontroluje zawór, który z czujnikiem nie ma nic wspolnego. Zawór odcinający jest całkowicie autonomiczny i dubluje inne zawory...

#3 OFFLINE   bartek

bartek
  • 125 postów
  • Dołączył: 05-02-2007
  • Skąd: pomorskie....

Napisany 22 maja 2007 - 08:01

Cześć

nie działa wskaźnik rezerwy Lpg mam instalację sekwencyjną,
od kiedy kupiłem samochód czy pełny czy pusty nie działa ,przy pustym mrygają kontroli na wskaźniku.Poprzedni właściciel powiedział że jest tak zrobione aby więcej gazu w butle wchodziło (butla 45l ,a wchodzi max 40) Poradzcie coś :roll:

Zdjęcie


co prawda instalke mam 2gen ale wskaznik ten sam...i u mnie jest ze po zatankowaniu do pelna swieca wszystkie diody ale po przejechaniu ok 80km jedna przestaje swiecic i tak juz zostaje tzn w miare wyjezdzania gazu z butli nadal pala sie 3diody :bud:

#4 OFFLINE   eMDE

eMDE
  • 222 postów
  • Dołączył: 16-02-2007
  • Skąd: Warszawa/Marki
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 22 maja 2007 - 08:43

jakich to ludzie teorii nie wymyślą :neutral:

sprawdze butlę dzięki

#5 OFFLINE   Piterek

Piterek

    ASB killer

  • 3 826 postów
  • Dołączył: 10-05-2006
  • Skąd: Częstochowa
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 22 maja 2007 - 08:48

gaz to taka substancja, którą ciężko zmierzyć jak jest nalana do butli, po prostu, w miarę wypompowywania, w baku robi się więcej miejsca, gaz się rozpręża, ale zajmuje nadal cały bak, więc często pływaki szaleją :)


"Krytykować może każdy głupiec i wielu z nich to robi"
Winston Churchill


#6 OFFLINE   eMDE

eMDE
  • 222 postów
  • Dołączył: 16-02-2007
  • Skąd: Warszawa/Marki
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 22 maja 2007 - 09:07

raczej chodzi mi o to jak jest to zamontowane na butli,ewentualnie może ja nie mam u siebie wskaźnika na butli-jak już jest to chciałbym żeby działał


ma ktoś fotę ?

#7 OFFLINE   cita

cita

    I'm back :P

  • 4 748 postów
  • Dołączył: 13-05-2006
  • Skąd: Leszno
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 22 maja 2007 - 09:16

No mozesz nie miec czujnika, ale zegar (manomentr) jest na 100%. Sam manometr działa standarodowo - LPG jest w postaci płynnej i w butli jest pywak. Wskaźnik na desce opiera sie na wskazaniach samego manomentru. Rózne sa rozwiązania - na początku opisałem to proste z czujniczkiem w szkle. Oczywiście mogą być i takie z przetwornikiem AC ... Tak czy inaczej - oglądnij butle, zobacz czy przy zegarze masz jakie kabelki...

#8 OFFLINE   eMDE

eMDE
  • 222 postów
  • Dołączył: 16-02-2007
  • Skąd: Warszawa/Marki
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 22 maja 2007 - 10:12

jest tak:

mam taki czujnik -----> http://www.allegro.p...ziomu_gazu.html

dochodzi do niego taki kablek jak na aukcji ,natomiast nic nie wyświetla ,
pytanie wygląda jakby nie był wciśnięty do końca -czujnik ,na metalowej obejmie jest,
czy wyjmując go niczego nie uszkodzę itp
jak jest u was ,pewnie mam walnięty ten czujnik ...

Problem rozwiązany ,kabelek dochodzący do czujnika indukcyjnego w butli źle wpięty,przeczyściłem styki i już działa ,nalałem do pełna i teraz będe testował wskazania .


Czujnik indukcyjny

Dzięki Cita :piwo:

#9 OFFLINE   JohnnyThc

JohnnyThc
  • 106 postów
  • Dołączył: 12-08-2007
  • Skąd: B-stok

Napisany 14 września 2007 - 18:11

witam.
Nie chce zaczynać nowego tematu więc tutaj zapytam. Mam podobny problem ze tym elektronicznym wskaźnikiem od LPG. Jest tak, że w butli nie ma praktycznie gazu, a on pokazuje mi dwie kropeczki i tak jest cały czas. rezerwa żadko kiedy się zapala, nawet jak nie ma gazu ze wskaźnika można wyczytać ze jest pół baku. Ten drugi wskaźnik analogowy przy butli LPG wskazuje wszystko OK jak trzeba. Jest to uciążliwe bo nie wiem czy mi sie gaz kończy czy nie..., a za każdym razem zaglądać do bagażnika sie nie chce... U was też tak jest? Czy zajechać do gazownika żeby mi to poprawił?
Pozdrawiam
Taki mam wskażnik w aucie:
Dodany obrazek

#10 OFFLINE   bogumil.s

bogumil.s

    made in france

  • 4 238 postów
  • Dołączył: 26-03-2007
  • Skąd: Rzeszów
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 15 września 2007 - 09:01

Czy zajechać do gazownika żeby mi to poprawił?

dokładnie tylko do dobrego

#11 OFFLINE   ziajos

ziajos
  • 129 postów
  • Dołączył: 03-04-2007
  • Skąd: Piekary Śląskie

Napisany 15 września 2007 - 10:01

ale zegar (manomentr) jest na 100%.

U mnie nie ma ani kontrolki rezerwy ani zegara na butli... :D
Wiem że gaz się skończył po tym jak zaczyna się dusić/gaśnie.
Omega No More !!

#12 OFFLINE   wolf

wolf
  • 972 postów
  • Dołączył: 27-07-2006
  • Skąd: cieszyn/skoczów

Napisany 15 września 2007 - 10:19

a czy na reduktorze na butli macie podobny wskażnik diodowy jak na desce?bo jeśli tak to wskazanie poziomu gazu reguluje się poprzez obracanie tym wskażnikiem prawo-lewo,już chyba Cita o tym pisał,jakie wskazanie będą na nim takie same będą na desce.Jego regulacja jest prosta ale oczywiście tylko "na oko",zatankować do pełna i tak nim obrócić żeby zapaliły się wszystkie diody
Dodany obrazek
Dodany obrazek

#13 OFFLINE   Hrabia

Hrabia
  • 387 postów
  • Dołączył: 20-06-2006
  • Skąd: Toruń
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 15 września 2007 - 10:29

Posiadam juz 3 samochod z gazem (zawsze ja zakldalem w tym samym serwisie - sprawdzony Auto Gaz Centrum) i nigdy nie ustawili tak jak trzeba bo sie nie daj jak wspominał juz Piterek

Najlepsza metoda na czuja tzn masz pusty bak, tankujesz za 50 zł i patrzysz kiedy sie kończy, załozmy ze konczy ci sie jak masz 100 km przejechane no to nastepnym razem tankujesz sobie znowu za 50 zl i jak masz ~95 km podjerzdzasz na stacje :) i wszystko gra


Przyklad teoretyczny.

#14 OFFLINE   Beton

Beton

    corsiontko A C20XE

  • 148 postów
  • Dołączył: 21-06-2006
  • Skąd: Częstochowa
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.5 DTI 24V Y25DT

Napisany 15 września 2007 - 16:06

panowie da sie to wyregulować w miare dokładnie,ale to wymaga laptopa,softu do instalacji i dużo jazdy...

U mnie pokazuje idealnie :)

Ale wymagało to wielu tankowań i wielu godzin z laptopem na miejscu pasazera :)
WV Derby `83 G40 -> i wszyscy zostają z tyłu...

#15 OFFLINE   lolek

lolek
  • 45 postów
  • Dołączył: 22-08-2007
  • Skąd: PL

Napisany 15 września 2007 - 20:24

mam taki sam pstryczek jak eMDE, u mnie pokazuje elegancko, z tym ze przy spalaniu kluska 25l gazu/100 to na tej rezerwie troche malo da sie przejechac :twisted: narazie dziala - do czasu jak nie zaczne majstrowac :razz: