Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Wyjazd do UK i powrót autem


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
16 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   Dextran

Dextran
  • 581 postów
  • Dołączył: 04-09-2006
  • Skąd: WROCŁAW

Napisany 16 maja 2007 - 10:20

Witam,
we wrzesniu wybieram się do Londynu samolotem. Pomyslalem sobie ze jesli udaloby mi sie tam kupic tanio jakies auto wrocilbym nim do kraju.

Czy ktoś z Was wracał taką trasą autem ? Jak to wygląda ?



#2 OFFLINE   Śmigiel

Śmigiel
  • 709 postów
  • Dołączył: 09-11-2006
  • Skąd: Świnoujście
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 16 maja 2007 - 10:33

Myślę, że można by się zapytać Marty od DaQli. Bo DaQla z Nią jechał do UK, potem wrócili samolotem do PL, Marta pojechała już sama do UK no i wróciła autem z 2 tygodnie temu. Nie wiem czy pojawią się na internecie póki co bo chyba raczej brak komputera tutaj, ale mogę się go wypytać;)

#3 OFFLINE   bogumil.s

bogumil.s

    made in france

  • 4 238 postów
  • Dołączył: 26-03-2007
  • Skąd: Rzeszów
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 16 maja 2007 - 16:32

można bez problemu - kolega tak przyjechał i właśnie pojechał z powrotem UK to też unia :lol:

#4 OFFLINE   dlotiv

dlotiv

    Wujek Samo Zło

  • 862 postów
  • Dołączył: 10-02-2007
  • Skąd: Zwierzyniec/Northampton
  • Województwo: nie mieszkam w Polsce
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 TD X25DT

Napisany 16 maja 2007 - 18:02

Czy ktoś z Was wracał taką trasą autem ? Jak to wygląda ?


Witaj, na te święta Wielkanocne razem z kumplem robiliśmy trasę Northampton-Zwierzyniec i powrót.. :grin:
W sumie da się wytrzymać o ile masz trochę czasu... nam zeszło około 23 godzin łącznie z promem... oczywiście w jedną stronę...
Tylko że dobrze jest mieć jakąś navi, bo koło Brukseli można się trochę pogubić...
Jak ktoś lubi jeździć to polecam...

#5 OFFLINE   cdx

cdx
  • 67 postów
  • Dołączył: 10-12-2006
  • Skąd: melton mowbray gb

Napisany 16 maja 2007 - 18:21

dobry atlas i język angielski bo jak sie zamotasz gdzieś zjedziesz to masz ciepło ja taką trase z melton do olkusza robie w 18h to jest 1900km.do tego prom i tak jak pisze kolega można sie pogubić ale jak wjedziesz w niemcy to tak jakjuż byłbyś w domu. :mrgreen:

#6 OFFLINE   Dextran

Dextran
  • 581 postów
  • Dołączył: 04-09-2006
  • Skąd: WROCŁAW

Napisany 17 maja 2007 - 14:15

Lepiej promem czy kanałem ? Wybieram się do Londynu z Wrocławia.

#7 OFFLINE   dlotiv

dlotiv

    Wujek Samo Zło

  • 862 postów
  • Dołączył: 10-02-2007
  • Skąd: Zwierzyniec/Northampton
  • Województwo: nie mieszkam w Polsce
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 TD X25DT

Napisany 17 maja 2007 - 18:59

Jeśl imasz założony gaz to TYLKO promem... niestety przepisy zabraniają przejazdu pociągiem samochodom z gazem...
a Jeśli chodzi o promy, to polecam z Dunkierki do Dover... jest około 80 km bliżej niż Calais a niewiele dłużej płynie...
Aha, dobrze jest zarezerwowac sobie prom... masz kilka stronek:
https://www.norfolkl...Id=102&qa2s=tru

http://www.directfer...dover_ferry.htm

i Pociąg (tunel...:
http://www.eurodrive...=Calais-(Tunnel)

Miłej podróży... :driver: :piwo:

#8 OFFLINE   Dextran

Dextran
  • 581 postów
  • Dołączył: 04-09-2006
  • Skąd: WROCŁAW

Napisany 17 maja 2007 - 21:10

Super, bardzo dziekuje za t elinki to już coś...
mam jeszcze pytanie: czy musze wykupi cw Polsce jakies ubezpieczenie auta (OC) bo o ubezp. od awari nawet nie wspomnę...

I jeszcze pytanie: chialbym wziac troche fajek na handel. Co do przepisów się oroentuję ale jak wygladaja w praktyce kontrole ? Tylko niemiecka granica ? Czy w Angli tez jest kontrola ?

#9 OFFLINE   cdx

cdx
  • 67 postów
  • Dołączył: 10-12-2006
  • Skąd: melton mowbray gb

Napisany 18 maja 2007 - 12:32

nic nie sprawdzają chyba że bedziesz miał pecha to cie mogą przeczepać .ja przez całą anglie i europe przejechałem bez ostatniego tłumika :mrgreen: do nikt sie mnie nie czepiał.europe najlepiej przejechać nocą :wink:

#10 OFFLINE   glock

glock
  • 2 postów
  • Dołączył: 21-05-2007
  • Skąd: Zamosc

Napisany 21 maja 2007 - 17:18

Jeśl imasz założony gaz to TYLKO promem... niestety przepisy zabraniają przejazdu pociągiem samochodom z gazem...
a Jeśli chodzi o promy, to polecam z Dunkierki do Dover... jest około 80 km bliżej niż Calais a niewiele dłużej płynie...
Aha, dobrze jest zarezerwowac sobie prom... masz kilka stronek:
https://www.norfolkl...Id=102&qa2s=tru

http://www.directfer...dover_ferry.htm

i Pociąg (tunel...:
http://www.eurodrive...=Calais-(Tunnel)

Miłej podróży... :driver: :piwo:


Oooo:) widze ze kolega ze Zwierzynca:) kupiłem tam moją e30 :D
Też własnie wybieram sie 30 czerwca na londynek, zastanawiałem sie nad opcją jazdy autem ale że jade sam to troszke sie to nie kalkuluje;)
Za to spowrotem, jeżeli popracuje do końca sierpnia to myslalem własnie o umileniu sobie pobytu i kupnie za niewielkie pieniadze auta, które dowiozło by mnie do Polski. Jak tam na wyspach z cenami używek, bo słyszałem że auta typu mondeo, vectra, nie wiem jak z Omegą można łyknąc za 2 tygodniówki, jest w tym troche prawdy?
Dodany obrazek

#11 OFFLINE   dlotiv

dlotiv

    Wujek Samo Zło

  • 862 postów
  • Dołączył: 10-02-2007
  • Skąd: Zwierzyniec/Northampton
  • Województwo: nie mieszkam w Polsce
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 TD X25DT

Napisany 23 maja 2007 - 07:07

słyszałem że auta typu mondeo, vectra, nie wiem jak z Omegą można łyknąc za 2 tygodniówki, jest w tym troche prawdy?


Witam kolegę.. :grin: :grin:
Trochę prawdy w tym jest.. zależy , w jakim stanie ma być to autko.. generalnie musisz się nastawić na jakieś 800 funcików za samochodzik w miarę do jazdy.... :sad:
Zresztą poszukaj na tej stronce:
www.autotrader.co.uk może coś wpadnie Tobie w oko.. :grin:
Tylko pamiętaj, dobra przeróbka będzie kosztowała pomiędzy 5000 a nawet 12 000 :bad: :bad:
Może - o ile czas mi pozwoli spikniemy się , bo będę od 31 maja do 25 czerwca..
Jakby co - pisz na GG Pozdro :peace: :piwo:

#12 OFFLINE   Patrick

Patrick
  • 325 postów
  • Dołączył: 30-09-2006
  • Skąd: Gillingham UK/Zabrze PL

Napisany 26 maja 2007 - 16:42

Ja sie wybieram na dwa tygodnie do Polski w wakacje i znów postanowilem omąpóki jeszcze mi sie chce jeźdźić to czemu nie. Ostatnio było OK. Toż to Omega w koncu :wink:
Vauxhall Omega Elite 3.0 '98-już nie ma..
http://cgi.ebay.co.u...:MEUS:IT&ih=007
VW Passat 1.9 TDI '04 Kombi.

#13 OFFLINE   Dextran

Dextran
  • 581 postów
  • Dołączył: 04-09-2006
  • Skąd: WROCŁAW

Napisany 27 maja 2007 - 18:55

W związku z tym wyjazdem mam jeszcze pytanie do kolegów: jak mam kupić bilet na prom. Jest strona www i co ? Rezerwacja ? Kiedy place za bilet ? jak to wyglada w praktyce ? Z gory dzieki za wszelkie cenne uwagi.

#14 OFFLINE   dlotiv

dlotiv

    Wujek Samo Zło

  • 862 postów
  • Dołączył: 10-02-2007
  • Skąd: Zwierzyniec/Northampton
  • Województwo: nie mieszkam w Polsce
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 TD X25DT

Napisany 27 maja 2007 - 19:43

Witaj. najpierw musisz znaleźć interesujące Ciebie połączenie, potem podać kilka danych o kierowcy, ewentualnych paszażerach oraz pojeździe..
Aha, mała uwaga... jeśli nie masz karty płatniczej to możesz sobie dać spokój z kupowaniem biletu przez neta... pozostaje Tobie tylko kupno biletu na miejscu. Wiąże się z tym ryzyko, że może nie być miejsca na najbliższy prom. Pozostaje wtedy kupić bilet na pierwszy wolny... i być może poczekać kilka godzin.
Jeśli jednak masz kartę, to po podaniu danych i kupnie biletu, otrzymujesz numer rezerwacji, z którym zgłaszasz się jużbezpośrednio na bramki ...
Tylko uważaj, żeby nie pomylić bramek, bo każda firma przewozowa ma swoje bramki... ale wszystko jest dobrze oznaczone.
Zresztą sam zobaczysz.
Powodzenia i szerokości... :driver: :piwo:

#15 OFFLINE   Dextran

Dextran
  • 581 postów
  • Dołączył: 04-09-2006
  • Skąd: WROCŁAW

Napisany 29 maja 2007 - 21:43

dlotiv, Bardzo dziekuje za ta cenna uwagę ! Karta płatnicza ? Czyli kazda karta kredytowa Visa ? Podaje tam nr karty dane i sciagna mi z konta ? Zastanawiam sie ile wynosi prowizaj od takiej tranzakcji i czy nie wyjdzie taniej na miejscu kupić....

#16 OFFLINE   dlotiv

dlotiv

    Wujek Samo Zło

  • 862 postów
  • Dołączył: 10-02-2007
  • Skąd: Zwierzyniec/Northampton
  • Województwo: nie mieszkam w Polsce
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 TD X25DT

Napisany 30 maja 2007 - 08:49

Zastanawiam sie ile wynosi prowizaj od takiej tranzakcji


Witaj ponownie.... :grin:
Ja za płatność kartą płaciłem coś około 2 funcików.. więc raczej niewielki to koszt w porównaniu z tym, że czasem musisz czekać kilka godzin na wolne poiejsce...
A propos promów... podobno z Dunkierki jest łatwiej się zabrać ponieważ jest tam mniej osobówek .....
Ale kazy musi sam to przejść, bo to co dotyczyło mnie, niekoniecznie musi dotyczyć i Ciebie..
:bigok:

#17 OFFLINE   Patrick

Patrick
  • 325 postów
  • Dołączył: 30-09-2006
  • Skąd: Gillingham UK/Zabrze PL

Napisany 30 maja 2007 - 18:43

Ja jechałem do Polski 16 grudnia, z Polski 5 stycznia- Port w dunkierce-gdyby nie to, że zabukowane miałem to bym tam chyba nocował albo gorzej-taki ruch był, nie było mowy nawet żeby na wcześniejszy się zabrać-odpowiedz: wszystkie bilety wyprzedane...Teraz na wakacje wole też zabukowac. Ale znajomi wiele razy jeźdźili i kupowali na miejscu. To chyba zależy od okresu-swieta, wiadomo natęzenie duże.
Vauxhall Omega Elite 3.0 '98-już nie ma..
http://cgi.ebay.co.u...:MEUS:IT&ih=007
VW Passat 1.9 TDI '04 Kombi.