Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Wymiana ASB


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
15 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   Tomas

Tomas
  • 29 postów
  • Dołączył: 16-02-2007
  • Skąd: Murcia-Hiszpania

Napisany 11 maja 2007 - 09:48

Witam,mam pytanie.Wlasnie wrocilem od mechanika,wymienial mi skrzynie biegow zepsuta na <jak twierdzil sprzedajacy>dobra.Bylem dosc dlugo przy mechaniku i wydaje mi sie ze wszystko zrobil jak nalezy.Po zamontowaniu jest jednak problem,nie ma trzeciego biegu.Mechanik mowil mi ze,byc moze trzeba podlaczyc do komputera i cos tam przestawic,bo tak robil w mercedesie.Jak myslicie co to moze byc?Czy kupilem zepsuta skrzynie,czy tez jak mowi mechanik mozna to jakos dostroic.Wspomne jeszcze ze dzien wczesniej kiedy wymianial olej skrzynia dzialala,a na drugi dzien kiedy uzupelnil stan oleju juz nie.Pozdro.


Tomas

#2 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 11 maja 2007 - 10:06

Witam,mam pytanie.Wlasnie wrocilem od mechanika,wymienial mi skrzynie biegow zepsuta na <jak twierdzil sprzedajacy>dobra.Bylem dosc dlugo przy mechaniku i wydaje mi sie ze wszystko zrobil jak nalezy.Po zamontowaniu jest jednak problem,nie ma trzeciego biegu.Mechanik mowil mi ze,byc moze trzeba podlaczyc do komputera i cos tam przestawic,bo tak robil w mercedesie.Jak myslicie co to moze byc?Czy kupilem zepsuta skrzynie,czy tez jak mowi mechanik mozna to jakos dostroic.Wspomne jeszcze ze dzien wczesniej kiedy wymianial olej skrzynia dzialala,a na drugi dzien kiedy uzupelnil stan oleju juz nie.Pozdro.


boze chron przed takimi mechanikami. a co sie dzialo ze stara skrzynia ?




 


#3 OFFLINE   Tomas

Tomas
  • 29 postów
  • Dołączył: 16-02-2007
  • Skąd: Murcia-Hiszpania

Napisany 11 maja 2007 - 10:21

Witaj Beast!Raczej,Boze chron przed oszustami z Polski,ktorzy sprzedaja czesci!No coz,stara skrzynia dzialala kiedy byl zimny silnik bez zarzutow,ale kiedy silnik dochodzil do 90stopni,przestawala reagowac.Byc moze pospieszylem sie z wymiana,moze wystarczylo tylko wymienic olej i filter,nie wiem?Wiem za to ze jestem wkur... i szukam dobrej rady.Gosc ktory sprzedawal ta skrzynie twierdzil ze jest dobra,wiec teraz nie wiem,czy klamal on,czy mechanik cos spiepszyl.Dzieki za odzew.
Tomas

#4 OFFLINE   mglod7

mglod7

    www.tchp.wroc.pl

  • 104 postów
  • Dołączył: 02-01-2007
  • Skąd: Wrocław

Napisany 11 maja 2007 - 10:40

czesc, ile dales za wymiane, bo niestety tez mnie w bardzo niedlugiej przyszlosci czeka...
semper fidelis

#5 OFFLINE   lord_craven

lord_craven

    Ciem kotka!

  • 5 572 postów
  • Dołączył: 30-08-2006
  • Skąd: Giedlarowa
  • Województwo: podkarpackie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 11 maja 2007 - 10:43

Skrzynia + robocizna to ok. 1000 zł. Przynajmniej u Borówki.

#6 OFFLINE   Tomas

Tomas
  • 29 postów
  • Dołączył: 16-02-2007
  • Skąd: Murcia-Hiszpania

Napisany 11 maja 2007 - 10:44

Siema!Dalem 150e,bo wymiana byla w Hiszpanii.Jezeli chodzi o Polske to nie wiem. :wink:
Tomas

#7 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 11 maja 2007 - 10:57

Witaj Beast!Raczej,Boze chron przed oszustami z Polski,ktorzy sprzedaja czesci!No coz,stara skrzynia dzialala kiedy byl zimny silnik bez zarzutow,ale kiedy silnik dochodzil do 90stopni,przestawala reagowac.Byc moze pospieszylem sie z wymiana,moze wystarczylo tylko wymienic olej i filter,nie wiem?Wiem za to ze jestem wkur... i szukam dobrej rady.Gosc ktory sprzedawal ta skrzynie twierdzil ze jest dobra,wiec teraz nie wiem,czy klamal on,czy mechanik cos spiepszyl.Dzieki za odzew.


podlacz skrzynie pod kompa i powinno sie cos wyjasnic




 


#8 OFFLINE   Tomas

Tomas
  • 29 postów
  • Dołączył: 16-02-2007
  • Skąd: Murcia-Hiszpania

Napisany 11 maja 2007 - 13:04

podlacz skrzynie pod kompa i powinno sie cos wyjasnic
_________________
Beast

Dzieki Beast!Zrobie tak,ale dopiero w poniedzialek,dam po tym znac co i jak.Moze sie cos wyjasni,mam taka nadzieje,bo jak nie to :bad: narka!
Tomas

#9 OFFLINE   Tomas

Tomas
  • 29 postów
  • Dołączył: 16-02-2007
  • Skąd: Murcia-Hiszpania

Napisany 11 maja 2007 - 13:11

Aha,jeszcze jedno!Znalazlem w temacie,wymiana oleju w skrzyni biegow,informacje,ze powinien byc olej DEXRON3,a ja kupowalem w salonie opla i sprzedali mi DEXRON2,czy to jakas roznica?
Tomas

#10 OFFLINE   MariuszD.

MariuszD.
  • 635 postów
  • Dołączył: 22-08-2006
  • Skąd: Brodnica
  • Województwo: kujawsko-pomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 11 maja 2007 - 13:18

Z tego co wyczytalem to Dexron III leje sie do skrzyn aut. sterowanych elektronicznie. Ale niech bardziej zaawansowani koledzy to potwierdza.

Pozdrowka

Omega B 2.5V6 kombi ASB - sprzedana
Omega BFL 3.2V6 sedan ASB

Chevrolet Suburban 2012 5.3V8 ASB
Mariusz Domżalski (trumna)
indiańskie imię: "błękitne plecy"


#11 OFFLINE   lord_craven

lord_craven

    Ciem kotka!

  • 5 572 postów
  • Dołączył: 30-08-2006
  • Skąd: Giedlarowa
  • Województwo: podkarpackie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 11 maja 2007 - 13:46

Z tego co wyczytalem to Dexron III leje sie do skrzyn aut. sterowanych elektronicznie.

Tak

#12 OFFLINE   Tomas

Tomas
  • 29 postów
  • Dołączył: 16-02-2007
  • Skąd: Murcia-Hiszpania

Napisany 11 maja 2007 - 13:49

Z tego co wyczytalem to Dexron III leje sie do skrzyn aut. sterowanych elektronicznie.

Tak

Czyli co z tego wynika dla mnie bo nie za bardzo kumam?Kupilem dobry olej,czy zly?
Tomas

#13 OFFLINE   lord_craven

lord_craven

    Ciem kotka!

  • 5 572 postów
  • Dołączył: 30-08-2006
  • Skąd: Giedlarowa
  • Województwo: podkarpackie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 11 maja 2007 - 13:53

Z tego co wyczytalem to Dexron III leje sie do skrzyn aut. sterowanych elektronicznie.

Tak

Czyli co z tego wynika dla mnie bo nie za bardzo kumam?Kupilem dobry olej,czy zly?

Nie wiem, bo nie napisałeś jaką skrzynię kupiłeś.
A moja szklana kula ma urlop. :p

#14 OFFLINE   Tomas

Tomas
  • 29 postów
  • Dołączył: 16-02-2007
  • Skąd: Murcia-Hiszpania

Napisany 11 maja 2007 - 14:06

Cholerka,tego to nie wiem,skrzynie kupowali mi rodzice,i wyslali mi kurierem.Ja tez nie bardzo znam sie na tym wszystkim.Wiec jesli jest jakis szczegol,po ktorym mozna rozpoznac taka skrzynie,to bylbym wdzieczny.I czy to by moglo miec cos wspolnego z tym,co sie teraz z nia dzieje? :cry: Gosciu od ktorego kupowalismy skrzynie twierdzil ze na 100proc. jest ona dobra.
Tomas

#15 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 11 maja 2007 - 15:35

Cholerka,tego to nie wiem,skrzynie kupowali mi rodzice,i wyslali mi kurierem.Ja tez nie bardzo znam sie na tym wszystkim.Wiec jesli jest jakis szczegol,po ktorym mozna rozpoznac taka skrzynie,to bylbym wdzieczny.I czy to by moglo miec cos wspolnego z tym,co sie teraz z nia dzieje? :cry: Gosciu od ktorego kupowalismy skrzynie twierdzil ze na 100proc. jest ona dobra.



w omedze b powinien byc D3.




 


#16 OFFLINE   Tomas

Tomas
  • 29 postów
  • Dołączył: 16-02-2007
  • Skąd: Murcia-Hiszpania

Napisany 11 maja 2007 - 21:29

w omedze b powinien byc D3.
_________________
Beast

Dzieki za info,ale moze zostawmy ten watek oleju na pozniej,szukalem troche w necie informacji o tych olejach i niesadze by to moglo byc przyczyna tego ze skrzynia nie chce zmienic biegu.Bardziej interesowaly by mnie sprawy techniczne,czyli co moze byc przyczyna tego ze nie ma 3 biegu.Byc moze mial ktos z was,czy nas, podobna sytuacje.Sorry ze sie madrze,nie majac o tym pojecia,ale do poniedzialku musze uzyskac jak najwiecej informacji,bo na to wyglada,ze to ja bede musial udzielac temu mechanikowi wskazowek,a nie jak powinno byc,odwrotnie.Czekam wiec na jakies przydatne wskazowki.Pozdro,for all. :wink:
Tomas