Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

padająca sonda lambda - przyczyna?


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
16 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   kuchar

kuchar
  • 89 postów
  • Dołączył: 21-11-2006
  • Skąd: strefa slask :)

Napisany 06 maja 2007 - 11:17

witam grupowiczow :) problem taki iz jakis czas temu padla mi sonda..wymontowalem ja wiec (z wygladu wygladala na calkiem nowa) i kupilem na allegro orginal nowiutki :) ale po pol roku zas blad 13 czyli brak sygnalu z sondy :( o co wiec chodzi? czy te sondy faktycznie po 6 miesiacach mi padac beda? czy moze problem tkwi gdzie indziej? macie jakies pomysly co mze byc przyczyna? moze ma tu cos fakt ze auto przy wysiadaniu strasznie "kopalo" a teraz juz nie "kopie".. dziwna sprawa... z gory thx za helpa :)


CARPE DIEM

#2 OFFLINE   Waldemarz

Waldemarz

    DZIADZIA

  • 2 660 postów
  • Dołączył: 22-05-2006
  • Skąd: Warszawa
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 06 maja 2007 - 11:18

Może najpierwe zadam pytanie, a ile zapłaciłeś za ten oryginał na allegro.?

To że auto cię kopało to przyczyna leży po stronie braku dobrego zmasowania karoseri.
Wychodzi na to ze na karoserie idzie skądś prądzik.

#3 OFFLINE   lendio

lendio
  • 3 116 postów
  • Dołączył: 02-07-2006
  • Skąd: PODKARPACIE
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 06 maja 2007 - 11:30

POdejdz do elektryka nie sprawdzi sygnal z sondy, moze cos nie laczy w kablach, albo jakies zwarcie :?: Moze to ma cos wspolnego z tym kopaniem :mrgreen:

Dopiero drugi elektryk znalazl usterke ( co dokladnie zrobil to nie wiem ) i naprawil ja.
Pozniej wszystko bylo juz OK, a ta nowa sonda zostala u mnie w garazu.

Tyle ze u mnie problem pojawial sie tylko na gazie, auto po zagrzaniu nie chcialo jechac, na benie bylo OK ( tyle ze to byla strsza instalacja i kiedy komputer beznynowy radzil sobie z blednym sygnalem z sondy--to gazowy szalal )

#4 OFFLINE   kuchar

kuchar
  • 89 postów
  • Dołączył: 21-11-2006
  • Skąd: strefa slask :)

Napisany 06 maja 2007 - 11:35

jakos 229zl od kolesia z wroclawia bodajze... ktos mi go z forum wtedy polecal ..
dokladnie od teog Pana :)
http://www.allegro.p...php?uid=2518977
CARPE DIEM

#5 OFFLINE   kuchar

kuchar
  • 89 postów
  • Dołączył: 21-11-2006
  • Skąd: strefa slask :)

Napisany 06 maja 2007 - 11:38

u mnie bylo tak za pierwszym razem ze pierw sonda na gazie sie tylko pokazywala.. potem juz i na gazie i na benzynie... teraz mam nowa (od 6 miesiecy) i motyw byl taki ze znikly kierunkowskazy jakis tydzien temu.. tzn awaryjne dzialaly ale lewo/prawo nie.. elektryk naprawil kierunki ale na drugi dzien ta sonda zas zaczela sie pojawiac.. i teraz pytanie czy to zbieg okolicznosci czy moze sonda dobra a na kablach jest powalone cos? :(
CARPE DIEM

#6 OFFLINE   hipek

hipek
  • 3 postów
  • Dołączył: 24-01-2007
  • Skąd: mlawa

Napisany 06 maja 2007 - 11:48

kolego sonda nic niema z kierunkami .poniewarz sonda jest praktycznie zasilana prosto z ecu a kierunki to inna bajka pozdrawiam
elektryka elektronika samochodowa . drobna mechanika . radio code .

#7 OFFLINE   lendio

lendio
  • 3 116 postów
  • Dołączył: 02-07-2006
  • Skąd: PODKARPACIE
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 06 maja 2007 - 11:49

Jak bedzie ci dalej cos wariowalo to najlepiej podjedz do elektryka zeby ci instalacje posprawdzal, bo moze faktycznie cos maz nie tak.

#8 OFFLINE   kuchar

kuchar
  • 89 postów
  • Dołączył: 21-11-2006
  • Skąd: strefa slask :)

Napisany 06 maja 2007 - 11:51

czyli wizyta u elektronika z kierunkami to czysty zbieg okolicznosci ze sonda padla? w takim razie reklamowac ja czy pierw pomierzyc? brak sygnalu to moim zdaniem cos na kablu (a nie sama sonda w sobie) ale dlaczego blad wywala dopiero po jakiejs chwili z reguly jak sie gaz zalaczy (sekwencyjny) a nie od samego poczatku.. czyli tak jakby chwile dzialala a dopiero za chwile nie dzialala..
CARPE DIEM

#9 OFFLINE   lendio

lendio
  • 3 116 postów
  • Dołączył: 02-07-2006
  • Skąd: PODKARPACIE
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 06 maja 2007 - 11:54

Mozliwe ze wywala po chwili, bo komputer benzynowy jak juz pisalem jest bardziej skomplikowany i radzi sobie z bledami z sondy a przelaczeniu na gaz komputer od gazu juz nie i wywala blad.

#10 OFFLINE   jacekczewa

jacekczewa

    jacekczewa

  • 2 630 postów
  • Dołączył: 26-09-2006
  • Skąd: Czestochowa
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 06 maja 2007 - 12:57

"KOpanie " autka nie ma zadnego powiązania z uszkodzoną instalacją pojazd. Jest to elektryczność elektroststyczna.Auto podczas jazdy sie elektyryzuje ( toczenie kół po asfalcie, powietrze ślizgające sie po karoseriii, ciepło) to ma wpływ na "kopanie" nadwozia a takze sztuczna bielizna :lol: .
Kiedys w kanciakach ( fiatach 125 ) mopntowali takie paski elektrostatyczne ale ja tego nie polecam bo wyglądałoby troche głupio w omce.
Np. Cysterny paliwowe są wyposazone własnie w takie paski w postaci linki stalowej lub łancucha dotykającego powierzchni jezdni w celu odprwadzania ładunków elektrostatycznych.
Przyznaję ze nie wiem jak sie pozbyc tego "kopania" moja tez czasami potrafi strzelic, ale wyłacznie w pogodne i suche dni.

#11 OFFLINE   kuchar

kuchar
  • 89 postów
  • Dołączył: 21-11-2006
  • Skąd: strefa slask :)

Napisany 06 maja 2007 - 13:09

lendio a mozesz ise jakos dowiedziec co bylo przyczyna u ciebie? bo wyglada na to ze mam ten problem co i ty :(
CARPE DIEM

#12 OFFLINE   kczech

kczech
  • 3 552 postów
  • Dołączył: 05-12-2006
  • Skąd: Przeworsk
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 06 maja 2007 - 14:02

dokladnie tak jak pisze jacekczewa - fizyka z podstawowki i pocieranie odpowiedniej paleczki ...... hihihihi. Kiedys widzialem spraye do foteli zeby podczas siedzenia nie elektryzowac sie w cieple dni, tasemka z cysterny problem rozwiaze a jaki piekny tuning. Dobra do brzegu to ze silnik dopiero po pewnym czasie reag. na sygnal lambdy to zdrowy objaw bo na zimnym motorze ecu nie bierze pod uwage sygnalow z lambdy poniewaz bardzo wzbogaca mieszanke (potocznie nazywane ssaniem) i gdyby sluchal co mowi lambda to nasze ssanie nie mialoby sensu. Wymieniajac lambde musiales kable od starej odciac i podlaczyc kable od nowej a wiec w tym miejscu na cieplym silniku sprawdz voltomierzem co tam ona wysyla (bodajze na czarnym przewodzie), generalnie ma plywac (nawet na wolnych obrotach0od 0 do 5v. Baw sie dobrze
CZĘŚCI AKCESORIA WARSZTAT - www.somad.pl
[B]

#13 OFFLINE   Dextran

Dextran
  • 581 postów
  • Dołączył: 04-09-2006
  • Skąd: WROCŁAW

Napisany 06 maja 2007 - 14:39

Jesli masz gaz to w programie diagnostycznym powinien byc odczyt sygnalu z sony i mozna sprawdzic czy sygnal prawidlowo oscyluje, przy okazji wyreguluja Ci gaz. Na gazie sonda pada szybciej ale po 6 miesiacach to raczej przesada... no chyba ze robisz 10 000 km miesiecznie to możliwe.

#14 OFFLINE   kczech

kczech
  • 3 552 postów
  • Dołączył: 05-12-2006
  • Skąd: Przeworsk
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 06 maja 2007 - 20:29

mam pytanie do Dextran - dlaczego sonda pada szybciej przy jezdzie na gazie???????
CZĘŚCI AKCESORIA WARSZTAT - www.somad.pl
[B]

#15 OFFLINE   kuchar

kuchar
  • 89 postów
  • Dołączył: 21-11-2006
  • Skąd: strefa slask :)

Napisany 06 maja 2007 - 22:44

do kczech: kupilem orginalna sonde wiec nic nie ucinalem, poprostu wypialem wtyczke i wpialem nowa :) wiec nic ciac nie bede bo nici z reklamacji potem :( koles mi kazal wydruk testera diagnostycznego miec z pieczatka warsztatu ktory to robi i xero dowodu rej. potem odeslac wszystko do nich... ale co mam zrobic jak sam mam euroscana? pieczatke wyczaruje bo przeciez nie bede placil 60zl za diagnostyke zeby mi poeiwedzieli to co sam sprawdzilem tyle tylko ze pieczatke dostane ;/ co za kraj..
CARPE DIEM

#16 OFFLINE   rysieQ

rysieQ
  • 23 postów
  • Dołączył: 09-02-2007
  • Skąd: ssnowiec

Napisany 07 maja 2007 - 21:48

mam pytanie do Dextran - dlaczego sonda pada szybciej przy jezdzie na gazie???????

Proste bo nie lubi gazu :grin: , ty bys byl zadowolony jakby Cie zagazowali :drink:

#17 OFFLINE   lendio

lendio
  • 3 116 postów
  • Dołączył: 02-07-2006
  • Skąd: PODKARPACIE
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 07 maja 2007 - 22:08

W sumie to moze byc wiele przyczyn a juz najgorsza jest elektryka :sad:

Powiem ci tylko, ze jak pojechalem do elektryka to nie chcial wierzyc w te slowa, ze jest zly sygnal z sondy i nie chce dobrze chodzic na gazie a chodzil na benzynie (ale-komputer gazowy jest duzo prostszy od benzynowego i kazdy blad wywala ) raczej stawial ze gaziaz spartolij i mi mydli oczy. ( w tamtym aucie nie mialem sekwencji :!: ) Wazne- sonda byla u mnie dobra a problem lezal po stronie elektryki Gaziarz mial w 100% racje

Podejzane jest, ze nowa sonda ci padla tak szybko, ja bym najpierw pojechal do elektryka zeby posprawdzal sonde i wogole elektryke.

Zeby auto nie kopalo nie trzeba miec paskow elektrostatycznych , wystarczy skorzana tapiserka, ktora sie nieelektryzuje.
Pierwsze auto , ktore mam ze skora i nie kopie wogole :mrgreen: w poprzedniej mialem welur i na wiosne kopala ostro.