Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

opony wielosezonowe


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
36 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   slawek05

slawek05
  • 32 postów
  • Dołączył: 25-06-2006
  • Skąd: częstochowa

Napisany 05 maja 2007 - 19:37

witam wszystkich na forum
mam okazje kupić opony prawie nowe koreanskie hoonk..czy coś takiego
tylko to są wielosezonowe i mam takie pytanie jak się zachowują upalne lato czy są głośne i podczas hamowania może miał ktoś już doświadczenie z tego rodzajem opon
pozdrawiam



#2 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 05 maja 2007 - 19:54

witam wszystkich na forum
mam okazje kupić opony prawie nowe koreanskie hoonk..czy coś takiego
tylko to są wielosezonowe i mam takie pytanie jak się zachowują upalne lato czy są głośne i podczas hamowania może miał ktoś już doświadczenie z tego rodzajem opon
pozdrawiam



g***** seryjnie montowany w majonezach itp. nie nadaje sie ani na mokre ani na snieg. odpusc sobie i kup letnie




 


#3 OFFLINE   kczech

kczech
  • 3 552 postów
  • Dołączył: 05-12-2006
  • Skąd: Przeworsk
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 05 maja 2007 - 19:54

na oponie beda info odnosnie max. predkosci, nosnosci , rok produkcji i to jest ogolny wyznacznik opony, jezeli chodzi o te opony to firma daewoo po wprowadzeniu lanos nubira i leganza przestala je zakladac z powodu swiracji abs na drodze ONE WPADALY W POSLIZG NA SUCHYM ASFALCIE PRZY DELIKATNYM NACISNIECIU HAM. Nigdzie nie przeczytalem pozytywnych opisów. Pod koniec produkcji nexii montowano (badziewne ) vivo bo byly lepsze od hooncok czy jakos tak. Jesli beda mialy indeks predkosci powyzej 200 i beda to opony nie starsze niz 2 lata to mozna ryzykowac jak nie to daj sobie spokoj
CZĘŚCI AKCESORIA WARSZTAT - www.somad.pl
[B]

#4 OFFLINE   Waldemarz

Waldemarz

    DZIADZIA

  • 2 660 postów
  • Dołączył: 22-05-2006
  • Skąd: Warszawa
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 05 maja 2007 - 19:56

Nie kupuj takich opon bo tak naprawdę to w krajach Unii nie używa sie już opon wielosezonowych i w razie wypadku np w zimie będziesz miał problemy ze swoim ubezpieczycielem.

#5 OFFLINE   Genas

Genas

    Już nigdy nie kupię Omegi

  • 1 247 postów
  • Dołączył: 18-06-2006
  • Skąd: Göppingen
  • Województwo: nie mieszkam w Polsce
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 05 maja 2007 - 19:59

A jak wprowadza obowiazkowe zimowki to i tak bedziesz musial kupic zimowe.

 


#6 OFFLINE   Waldemarz

Waldemarz

    DZIADZIA

  • 2 660 postów
  • Dołączył: 22-05-2006
  • Skąd: Warszawa
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 05 maja 2007 - 20:02

A jak wprowadza obowiazkowe zimowki to i tak bedziesz musial kupic zimowe.

Jak sie nie mylę to chyba od zimy 2007-2008 maja być już przepisowo obowiązkowe.

#7 OFFLINE   kczech

kczech
  • 3 552 postów
  • Dołączył: 05-12-2006
  • Skąd: Przeworsk
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 05 maja 2007 - 20:06

ha wymyslilem jesli bedzie tak jak pisze Waldemarz to kup. w ciemno a nastepnie DRIFTY BEZ OPAMIETANIA no chyba ze masz 2,5 lub wiekszy to do palenia gumy jak znalazl. Pozdrawiam
CZĘŚCI AKCESORIA WARSZTAT - www.somad.pl
[B]

#8 OFFLINE   Macccias

Macccias
  • 116 postów
  • Dołączył: 07-02-2007
  • Skąd: Toruń

Napisany 05 maja 2007 - 21:03

Waldek, a gdzie slyszales o pomysle obiawiazku jezdzenia na zimowkach zima? Jakos jak dotad nic takiego nie obilo mi sie o uszy. Ale swoja droga musze przyznac, ze pomysl niezly, zdecydowanie popieram. Oczywiscie pod warunkiem, ze opona bedzie miec jeszcze przynajmniej 4 mm bieznika. Inaczej zimowka nie na wiele sie zdaje.

#9 OFFLINE   Luqua

Luqua
  • 941 postów
  • Dołączył: 14-10-2006
  • Skąd: Chełm
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 05 maja 2007 - 21:36

jak cos jest do wszystkiego to jest do niczego. poza tym nie kupuj jakiegos badziewia. ja na jakis "Super" pojezdzilem 2 dni i mi sie rozlazly i kierownica biło. Kup letnie uzywki w dobrym stanie np Goodyeara za 70zl/szt a na zime jakies zimowki i problem z glowy. nie pchaj sie tez w nalewki. Pozdrawiam


 


#10 OFFLINE   Waldemarz

Waldemarz

    DZIADZIA

  • 2 660 postów
  • Dołączył: 22-05-2006
  • Skąd: Warszawa
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 05 maja 2007 - 21:46

Waldek, a gdzie slyszales o pomysle obiawiazku jezdzenia na zimowkach zima? Jakos jak dotad nic takiego nie obilo mi sie o uszy. Ale swoja droga musze przyznac, ze pomysl niezly, zdecydowanie popieram. Oczywiscie pod warunkiem, ze opona bedzie miec jeszcze przynajmniej 4 mm bieznika. Inaczej zimowka nie na wiele sie zdaje.

Posłuchaj to tak jak ze światłami. Nic nie mówili kiedy i potem sie okazało że od kwietnia.
Posłuchaj w cieżarówkach obowiazek zimowych opon w okresie zimowym jest już od dawna więc tylko patrzec jak wprowadzą to w osobówkach.
W tamtym roku juz cos wspominali o oponach obowiązkowo zimowych w okresie zimowym.

#11 OFFLINE   lendio

lendio
  • 3 116 postów
  • Dołączył: 02-07-2006
  • Skąd: PODKARPACIE
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 05 maja 2007 - 21:48

Nawet dla wlasnego bezpieczenstwa kup sobie na lato typowo letnie a na zime zimowki.
Co tanie to drogie- skonczy sie na tym , ze i w zimie i w lecie beda do kitu.

Do malucha mozna jeszcze kupowac wielosezonowe bo i tak nie rozwijasz wiecj niz 100km, ale do omegi musza byc konkretne opony.

#12 OFFLINE   prezesss

prezesss
  • 1 576 postów
  • Dołączył: 20-06-2006
  • Skąd: Warszawa-Bielany
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 05 maja 2007 - 22:45

W tamtym roku juz cos wspominali o oponach obowiązkowo zimowych w okresie zimowym.


Tylko kurcze wprowadzaja co chwile jakies obowiazkowe rzeczy , patrzec tylko a za pare lat kask bedzie obowiazkowy

#13 OFFLINE   Hoffi

Hoffi

    Zbanowany

  • 673 postów
  • Dołączył: 07-03-2007
  • Skąd: Poznań

Napisany 05 maja 2007 - 22:55

slawek05, pracuje przy produkcji najlepszych opon samochodowych :D Bridgestone
i powiem jedną rzecz....nikt nigdy nie zrobi opony, która będzie dobra na śnieg i na gorące lato....nikt też nie zrobi opony która będzie super się trzymała w deszczu i super na suchej nawierzchni....
podczas produkcji opon technologia idzie ku kompromisowi pomiędzy wieloma rzeczami...jakbyś miał super cichą oponę to pewnie jej właściwości jezdne były by do :pupa:
szukaj opon pod siebie kolego...pewnej i dobrej marki....lookaj na opinie użytkowników tych opon....
ostatnio czytałem porównanie opon 15 firm....testowali je dziennikarze jakiejś gazety motoryzacyjnej...były różne testy opon...począwszy od deszczu skończywszy na gorącym tropiku...co się okazało....opona która okazała się w deszczu najlepsza (Vrederstain cośtam) na suchej nawierzchni straciła 6 metrów do czołówki opon...
cóż będę więcej pisał...jeśli chcesz wiedzieć więcej pisz na GG bądz tu pytaj :)

#14 OFFLINE   lord_craven

lord_craven

    Ciem kotka!

  • 5 572 postów
  • Dołączył: 30-08-2006
  • Skąd: Giedlarowa
  • Województwo: podkarpackie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 05 maja 2007 - 23:35

Koreańskie g....

A kolega Hoffi, najlepiej podsumował teamt :ok:

#15 OFFLINE   jacekczewa

jacekczewa

    jacekczewa

  • 2 630 postów
  • Dołączył: 26-09-2006
  • Skąd: Czestochowa
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 06 maja 2007 - 08:45

Nie ma zadnego przepisu nakazującego pojazdom cięzarowym jazdu na oponach zimowych Waldek, w rejonach górskich wyamagane jest zakładanie łancuchów, ale zadnego wymogu na zimówki w cięzarówkach nie ma przynajmniej w Polszcze.

#16 OFFLINE   Genas

Genas

    Już nigdy nie kupię Omegi

  • 1 247 postów
  • Dołączył: 18-06-2006
  • Skąd: Göppingen
  • Województwo: nie mieszkam w Polsce
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 06 maja 2007 - 09:09

slawek05, pracuje przy produkcji najlepszych opon samochodowych :D Bridgestone
[...]


To chyba mamy wspolnych znajomych.Jaki ten swiat maly.

 


#17 OFFLINE   Hoffi

Hoffi

    Zbanowany

  • 673 postów
  • Dołączył: 07-03-2007
  • Skąd: Poznań

Napisany 06 maja 2007 - 09:32

slawek05, pracuje przy produkcji najlepszych opon samochodowych :D Bridgestone
[...]


To chyba mamy wspolnych znajomych.Jaki ten swiat maly.


heh możliwe :) firma zatrudnia 1300 osób więc jest duże prawdopodobieństwo że mamy znajomych...zresztą pogadamy na zlocie :)

#18 OFFLINE   bogumil.s

bogumil.s

    made in france

  • 4 238 postów
  • Dołączył: 26-03-2007
  • Skąd: Rzeszów
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 06 maja 2007 - 20:13

daruj sobie uniwersalne bo to nic innego jak opona letnia z innym bieżnikiem w sumie dużo gorsza w zimie i tak się bedziesz ślizgał a w lecie nie wyhamujesz tak szybko jak na typowo letnich

#19 OFFLINE   cdx

cdx
  • 67 postów
  • Dołączył: 10-12-2006
  • Skąd: melton mowbray gb

Napisany 27 maja 2007 - 22:24

to ja odnośnie tych opon.na przodzie mi już sie kończą i musze kupić dobre opony letnie i teraz jakie DUNLOP SPORT MAXX czy MICHELIN PILOT SPORT czy może ktoś ma jeszcze jakieś doświadczenia z innymi oponami.chce kupić nowe w rozmiaże 235 45 17 nie używane i jeszcze żeby były w miare ciche a jako że mieszkam w gb to raczej na mokrą nawieżchnie bo tu co troche leje :wink:

#20 OFFLINE   Hoffi

Hoffi

    Zbanowany

  • 673 postów
  • Dołączył: 07-03-2007
  • Skąd: Poznań

Napisany 28 maja 2007 - 04:15

cdx, a nie myślałeś o Bridgestone??