Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Gdzie stawiacie magnesówkę na waszych sedanach?


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
107 odpowiedzi na ten temat

#61 OFFLINE   _Maciek_

_Maciek_
  • 465 postów
  • Dołączył: 20-11-2007
  • Skąd: Warszawa

Napisany 14 kwietnia 2008 - 15:18

Witam

Mam problem z anteną CB. Do tej pory ustawiałem ją na środku dachu i przy słupku pasażera wyprowadzałem kabel. Wszystko byłoby ok, gdyby nie fakt, że zauważyłem ryski na dachu od kabla, dlatego muszę zmienić miejsce montażu.
Antenę dosyć często zdejmuję i zakładam... niestety...
Na klapę bagażnika jest za krótka (45 cm. chyba) i by pasowało aby stała na (środku) dachu.

Myślałem, żeby wyjmować antenę przez bagażnik i postawić ją zaraz za antenką od navi. Kabel by był napięty i może by nie rysował dachu, ew. nakleiłbym pasek taśmy bezbarwnej na środku (w tym miejscu by się tak nie rzucał w oczy). Minus tego rozwiązania - kabel przechodzi przez środek tylnej szyby :neutral:

Widzę, że większość ma długie anteny, które mogą stać na klapie, a może macie jakieś pomysły jak zabezpieczyć się przed rysami na dachu?

Pozdr.
M.

#62 OFFLINE   bogumil.s

bogumil.s

    made in france

  • 4 238 postów
  • Dołączył: 26-03-2007
  • Skąd: Rzeszów
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 14 kwietnia 2008 - 18:34

jeśli masz tak krótką antene to polecam zamienic na montażową sirio tajfun (CB) lub triflex(CB,FM,GSM) bo założysz ję w miejsce radiowej(FM)/telefonicznej(GSM)-(dziura w dachu a osiągi powinny być lepsze niż taki króciak na magnesie

#63 OFFLINE   _Maciek_

_Maciek_
  • 465 postów
  • Dołączył: 20-11-2007
  • Skąd: Warszawa

Napisany 14 kwietnia 2008 - 19:18

Takie rozwiązanie jest nie bardzo bo na dachu mam antenę GSM i navi. Jak już bym miał zmieniać to kupię sirio as-100 i na klapę będę stawiał.
Ale póki co spróbuję z kablem przez środek tylnej szyby...

Pozdr.
M.

#64 OFFLINE   wojtek6630

wojtek6630
  • 61 postów
  • Dołączył: 12-12-2008
  • Skąd: Myszków
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 14 stycznia 2009 - 18:26

co myślicie o antenie SIRIO CB LINE AS-100 magnes 9,5 cm długość 102 cm stawianej na bagażnik,czy różnica jest duża między bagażnikiem a dachem??

#65 OFFLINE   cita

cita

    I'm back :P

  • 4 748 postów
  • Dołączył: 13-05-2006
  • Skąd: Leszno
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 14 stycznia 2009 - 18:29

Ja w zależności od auta.
Zwykle na srodku dachu, chyba, ze kabla nie starcza to mniej symetrycznie.
Czasem stawiałem na srodku pokrywy bagażnika.

ps. mam 150cm i podstawe 16cm

Mercedesem mialem 240 z anteną na dachu.


co myślicie o antenie SIRIO CB LINE AS-100 magnes 9,5 cm długość 102 cm stawianej na bagażnik,czy różnica jest duża między bagażnikiem a dachem??


Antena krótsza lub w okolicach 1m .. to, hmm, proszenie sie o problemy z łącznośćią. Zwłąszcza postawiona dodatkowo pół metra niżej niż na dachu... czyli czubek anteny jest o tyle niżej niż mógłby byc - a to ma znaczenie. Przeciwaga również (powierzchnia dachu/powierzchnia klapy)

Jeden rozsądny argument na to, zeby kupić tak krótką antene?
Nie ma.

Kolego - czy chcesz tego czy nie długoś anteny ma znaczenie i to duze.
Nic nie zmieni w wyglądzie, czy nawet cenie, jesli kupisz antene 100, czy 150cm .. a w parametrów odbioru i nadawania różnica będzie kolosalna.

Warto?

#66 OFFLINE   patric

patric
  • 1 647 postów
  • Dołączył: 04-05-2008
  • Skąd: RADOM
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 14 stycznia 2009 - 18:33

czy różnica jest duża między bagażnikiem a dachem??

Ja mam Hustlera 100cm i stawialem ja na klapie i na dachu i nie zauwazylem zadnej roznicy, z tym ze teraz stawiam na dachu bo tak mi jest wygodniej bo na klapie musialem sie gimnastykowac podczas wyciagania ja i wkladania do bagaznika



 


#67 OFFLINE   Kampol

Kampol
  • 124 postów
  • Dołączył: 16-04-2008
  • Skąd: Knurów

Napisany 16 stycznia 2009 - 13:47

Tak po przeanalizowaniu wypowiedzi o największej powierzchni blachy, odbicia itd. stwierdzam jedno środek maski to jest to miejsce gdzi epowinna stać antena ;)

Jeśli chodzi o mnie mam Presidenta 70 cm i stawiam go na klapie bagażnika i jeszcze nigdy nie miałem jakiś większych problemów z łącznością i uzyskaniem infomramcji od nadjeżdżających z przeciwka typu czy i gdzie są miśki (tylko w tym celu używam radia) ;)

#68 OFFLINE   cita

cita

    I'm back :P

  • 4 748 postów
  • Dołączył: 13-05-2006
  • Skąd: Leszno
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 16 stycznia 2009 - 14:05

Jeśli chodzi o mnie mam Presidenta 70 cm i stawiam go na klapie bagażnika i jeszcze nigdy nie miałem jakiś większych problemów z łącznością i uzyskaniem infomramcji od nadjeżdżających z przeciwka typu czy i gdzie są miśki (tylko w tym celu używam radia) ;)


bo trudno zauważyć róznice, jak sie nie ma (konkretnego*) porównania.

(*) konkretne porównanie to te same warunki - to samo radio, ten sam samochód, ten sam odbiorca, ta sama pogoda, to samo miejsce...

Sęk w tym, ze różnica jest i to znaczna.
Podobnie między dobrym radyjkiem, a radyjkiem.
Mam Johny II ASC i Uniden 68XL
Mimo, ze Johny to nie jest zle radio a róznica jest kolosalna.
Nie wspominam więc już wiec o radiach za 150-300zł.

#69 OFFLINE   Kampol

Kampol
  • 124 postów
  • Dołączył: 16-04-2008
  • Skąd: Knurów

Napisany 16 stycznia 2009 - 14:47

bo trudno zauważyć róznice, jak sie nie ma (konkretnego*) porównania.

(*) konkretne porównanie to te same warunki - to samo radio, ten sam samochód, ten sam odbiorca, ta sama pogoda, to samo miejsce...


... to co piszesz jest prawdą, tylko nie wiem dlaczego mnie cytujesz - bo ja nic nie piszę o tym, że nie widzę różnic, ani nieczego nie porównywałem.

A wg mnie zasada jest jasna czym dłuższy bat i czym wyżej położony - tym lepiej (przy założneiu że to jest tego samego rodzaju antena "magnesówka/przykręcana"), nie wspoimną już o radyjku tak jak napisaleś. (firma też robi swoje bo antenka np Presidenta 140 cm pewnie może więcej od antenki no name z allegro - produkca ala-garaż).

Istotne jest to do czego ma służyć ten zestaw radyjka z antenką. Jeśli ktoś go potrzebuje tylko do nawiązania łączności z innymu użytkownikami do 1 km - to "prawie" każde rozwiązanie i te najtańsze da rezultat. Ale jeśli ktoś chce pogadać na większe odleglości bez szumów i innych histori no to musi zainwestować w dobry sprzęcik - nie ma innej rady.:ok:

#70 OFFLINE   cita

cita

    I'm back :P

  • 4 748 postów
  • Dołączył: 13-05-2006
  • Skąd: Leszno
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 16 stycznia 2009 - 15:03

... to co piszesz jest prawdą, tylko nie wiem dlaczego mnie cytujesz - bo ja nic nie piszę o tym, że nie widzę różnic, ani nieczego nie porównywałem.


Przecież wyraźnie napisalem, ze "nie masz porównania", bo nie porównywałęś :D

A wg mnie zasada jest jasna czym dłuższy bat i czym wyżej położony - tym lepiej (przy założneiu że to jest tego samego rodzaju antena "magnesówka/przykręcana"), nie wspoimną już o radyjku tak jak napisaleś. (firma też robi swoje bo antenka np Presidenta 140 cm pewnie może więcej od antenki no name z allegro - produkca ala-garaż).


Słuszna słusznosć.

.
Istotne jest to do czego ma służyć ten zestaw radyjka z antenką. Jeśli ktoś go potrzebuje tylko do nawiązania łączności z innymu użytkownikami do 1 km - to "prawie" każde rozwiązanie i te najtańsze da rezultat. Ale jeśli ktoś chce pogadać na większe odleglości bez szumów i innych histori no to musi zainwestować w dobry sprzęcik - nie ma innej rady.:ok:


Też prawda, ale połowiczna.
Bo łączność na 1km dla posiadacza radyjka jest do zniesienie, co najwyżej bedzie musiał częsciej pytac. Sęk w tym,z e taka łącznośc powoduje nasilenie częstości pytan na radyjku i mając choćby przyzwoity zestaw w aucie jest sie zmuszonym do słuchania dokladnie tego samego pytania czasem 1x/minute
Gdyby jeden z drugim miał antene dłuższą niż 1m i radio lepsze niż za 199PLN brutto to pewnie zanim zdążyłby zadać pytanie słyszałby już trzy razy to samo pytanie i przynajmniej dwie odpowiedzi...

#71 OFFLINE   CaponeAl

CaponeAl
  • 224 postów
  • Dołączył: 18-12-2007
  • Skąd: Poznań

Napisany 16 stycznia 2009 - 20:06

Ja mam President ML-145 magnesówkę i stawiam ją na klapie bagażnika po prawej stronie i jest ok. Tylko wjazd z nią na parking podziemny w hipermarkecie to nielada wyzwanie (walę po wszystkim aż miło). :)
Prawdziwi twardziele nie jedzą miodu. Prawdziwi twardziele żują pszczoły.

#72 OFFLINE   pawel.donpablo

pawel.donpablo
  • 2 postów
  • Dołączył: 06-02-2008
  • Skąd: Kraków

Napisany 16 stycznia 2009 - 21:09

witam!
ja stawiam moja antene na klapie bagaznika na srodku-tak mi doradzil sprzedawca ze sklepu-mam antene 150cm dlugosci.dziala bez zarzutow-sprawdzalem zasieg-13km.
Jesli auto- to tylko OMEGA!!!

http://paweldonpablo.fotosik.pl

#73 OFFLINE   Pylek

Pylek
  • 202 postów
  • Dołączył: 18-01-2008
  • Skąd: Szczecin

Napisany 16 stycznia 2009 - 21:21

Większość z tego co czytam stawia magnesa na klapie bagarka . Moja bacina ma ma miejsce na daszeczku i powiem szczerze że jest git ;)
SWR trzyma jak ta lalka z tym co że co jakiś czas PROPAGACJA mnie nawiedza :p

Zapotniałem dodać :
Cobra 150 GTL DX + Astatic + LEMM AT 71

Żołnierze nie umierają. Idą do piekła aby się przegrupować.[SIGPIC][/SIGPIC]

#74 OFFLINE   Maro

Maro
  • 4 000 postów
  • Dołączył: 12-05-2006
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 16 stycznia 2009 - 21:25

Ja wale na klapę. I przy 230 km/h daje radę :p
Z dachu by dawno sfrunęła.

Dodany obrazek

#75 OFFLINE   G.A.D.T.I.

G.A.D.T.I.
  • 936 postów
  • Dołączył: 07-10-2007
  • Skąd: ZGR-ZS-ZPY(PL)-M(D)
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 16 stycznia 2009 - 21:29

Z dachu by dawno sfrunęła.

Ja ze swoją jechałem 200,nie spadła.







 


#76 OFFLINE   Maro

Maro
  • 4 000 postów
  • Dołączył: 12-05-2006
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 16 stycznia 2009 - 21:32

Ja ze swoją jechałem 200,nie spadła.

Bo masz przykreconą do dachu i od srodka wielka śruba :lol:

#77 OFFLINE   Pylek

Pylek
  • 202 postów
  • Dołączył: 18-01-2008
  • Skąd: Szczecin

Napisany 16 stycznia 2009 - 21:33

jechałem 200,nie spadła.

Bo Grześ ją trzymałeś za kabelka :p
Żołnierze nie umierają. Idą do piekła aby się przegrupować.[SIGPIC][/SIGPIC]

#78 OFFLINE   G.A.D.T.I.

G.A.D.T.I.
  • 936 postów
  • Dołączył: 07-10-2007
  • Skąd: ZGR-ZS-ZPY(PL)-M(D)
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 16 stycznia 2009 - 21:36

Bo masz przykreconą do dachu i od srodka wielka śruba


Chyba będe musiał to komuś udowodnić.







 


#79 OFFLINE   Maro

Maro
  • 4 000 postów
  • Dołączył: 12-05-2006
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 16 stycznia 2009 - 21:46

Chyba będe musiał to komuś udowodnić.

Pierwsze udowodnij, ze masz sedana :nabijacz:


Dobra, juz nie OffTopuje :p

#80 OFFLINE   Rafal_W24

Rafal_W24
  • 63 postów
  • Dołączył: 08-01-2009
  • Skąd: Warszawa

Napisany 17 stycznia 2009 - 11:42

Ja swoją jak większość stawiam na klapie bagażnika, ale wiem że lepiej jest postawić na dachu, z tym że przy bacie 171cm i małym magnesie to długo by tam nie postała.