Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Co dalej .... ??


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
29 odpowiedzi na ten temat

#21 OFFLINE   mkaminski100

mkaminski100

    It's just a fur-wound!

  • 2 896 postów
  • Dołączył: 05-10-2007
  • Skąd: Basingstoke
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 29 października 2010 - 10:47

www.sierrafan.pl dawno sierrek nie produkują a uwierzcie mi...ludzie tam mają prawdziwą pasję.


Sciera jest w wielu krajach bardziej kultowa niz chocby Omega. W Polsce to najczesciej juz jezdzace kupy zlomu, ale np w UK dzieki magii Cosworth, stare Fordy maja drugie, piekne zycie.
http://www.buscatuni...sierra/fsc1.jpg

#22 OFFLINE   czesiek

czesiek

    nagadałem się

  • 3 019 postów
  • Dołączył: 23-08-2007
  • Skąd: Bydgoszcz
  • Województwo: kujawsko-pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 29 października 2010 - 19:11

Ze zgrai ktora ja juz zastalem w 2007 nie zostalo za duzo ludzi. Sa, odzywaja sie co jakis czas, ale wszystko z czasem zamiera.
Omegi zmieniaja rece i pojawia sie coraz wiecej nowych twarzy. Auta staja sie coraz tansze wiec i klub dziadzieje, poziom techniczny idzie w dol.


No cóż, prawda. I będzie coraz więcej narzekania, że ktoś kupił "okazyjnie" auto i trzeba tyle w nie włożyć. Bo utrzymanie auta nie będzie coraz tańsze. Jak to powiedział na zlocie kolega Kczech, ludzie kupują auta których nie są w stanie utrzymać. I jeszcze myślą że dostaną odpowiedzi na wszystkie pytania już. Teraz. Nie zadając sobie wcale trudu samodzielnego poszukania odpowiedzi. Tak. Dziadziejemy.

#23 OFFLINE   rafi195

rafi195

    tylko 2.5TD :)

  • 1 802 postów
  • Dołączył: 09-07-2009
  • Skąd: Chrzanów/Krzeszowice
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 TD X25DT

Napisany 29 października 2010 - 19:20

To że auta są tanie to znaczy ze Klub ''dziadzieje'' co Wy...:o

#24 OFFLINE   czesiek

czesiek

    nagadałem się

  • 3 019 postów
  • Dołączył: 23-08-2007
  • Skąd: Bydgoszcz
  • Województwo: kujawsko-pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 29 października 2010 - 19:39

To że auta są tanie to znaczy ze Klub ''dziadzieje'' co Wy...:o


Nie. Tylko, że zaczynają je kupować ludzie którzy powinni pozostać na etapie hulajnogi.

#25 OFFLINE   mkaminski100

mkaminski100

    It's just a fur-wound!

  • 2 896 postów
  • Dołączył: 05-10-2007
  • Skąd: Basingstoke
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 29 października 2010 - 20:41

To że auta są tanie to znaczy ze Klub ''dziadzieje'' co Wy...:o


Calibra czy starsze BMW tez kiedys stalo w cenie i tez kto inny nim jezdzil. Ppopatrz na srednia wieku pytajacych sie o zakup 3.2 na forum...
Cieszy to, ze jak tuning to nadal w wiekszosci z gustem i tylko kilka "Audi" Omeg jezdzi.

#26 OFFLINE   umi950

umi950
  • 55 postów
  • Dołączył: 08-10-2010
  • Skąd: Brzeg woj. opolske

Napisany 29 października 2010 - 22:57

Tak jak koledzy wczesniej pisali ,że wiekszosc ludzi nie powinno przechodzic na samochody tylko pozostac przy hulajnodze. Kupuja okazyjnie samochód za 2000 zł a potem wkładaja 5 albo 6 tysiecy i wtedy oczy im sie otwieraja czytałem własnie w jednym poscie to za głowe sie chwyciłem ze tyle kasy władował chłopak.A to .że omegi już nie produkuja to nie znaczy że klub ma przestac istniec. Omega sylwektka nie odbiega od młodszych rocznikiem samochodów ma w sobie to coś. Pozdrawiam wszystkich sympatyków Opla Omegi.

#27 OFFLINE   Drol Notab

Drol Notab
  • 133 postów
  • Dołączył: 25-08-2008
  • Skąd: Poznań

Napisany 31 października 2010 - 23:34

Jeżdżąc po mieście widzę z dnia na dzień więcej Omeg w stanie - powiedzmy łagodnie opłakanym. Często to wersje kombi - wszechobecna rdza, na szybach literki ułożone w enigmatyczny napis reklamowy a w środku... demolka - wiadra, drabiny i wiertarki...
Omegi przechodzą do etapu osła z wielbłądem - padła do wożenia - najtańsza alternatywa półciężarówki... I czasem tylko przemknie zadbana piękna maszyna.
Mam jednak wrażenie, że zawsze ocaleje kilka zadbanych egzemplarzy - dowodów dawnej świetności i żywych świadków rozwoju motoryzacji.
[SIGPIC][/SIGPIC]
Bo wypadek to dziwna rzecz.
Nigdy go nie ma, dopóki się nie wydarzy
- Kubuś Puchatek

#28 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 01 listopada 2010 - 16:04

Jak to powiedział na zlocie kolega Kczech, ludzie kupują auta których nie są w stanie utrzymać

niestety swieta prawda. widze to u siebie w warsztacie - przyjezdza mlodziak omega ktora dorzucali do chipsow w biedronce i jak sie dowiaduje co ma do zrobienia i ile to kosztuje to slysze ze "dobrze mi mowili ze omegi to szrot i drogi w utrzymaniu" az sie noz w kieszeni otwiera.




 


#29 OFFLINE   jacagda

jacagda

    xxx

  • 142 postów
  • Dołączył: 27-02-2010
  • Skąd: Gdańsk Oliwa
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 01 listopada 2010 - 16:20

taka jest smutna prawda nie kupi się audi czy vw z takim wypasem jak omega za niewielkie pieniądze a auta te nie są pierwszej młodości a i tak myślę że omega dając jej troszkę od siebie odwdzięcz się znakomicie .A nowe auta co chwile słychać o jakiejś usterce i nikt na to nie patrzy omega ma w sobie to coś a my staramy się żeby nie zginęła i istniała na naszych drogach .Ja w swoją inwestuję cały czas le odwdzięcz mi się

#30 OFFLINE   mkaminski100

mkaminski100

    It's just a fur-wound!

  • 2 896 postów
  • Dołączył: 05-10-2007
  • Skąd: Basingstoke
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 01 listopada 2010 - 16:26

niestety swieta prawda. widze to u siebie w warsztacie - przyjezdza mlodziak omega ktora dorzucali do chipsow w biedronce i jak sie dowiaduje co ma do zrobienia i ile to kosztuje to slysze ze "dobrze mi mowili ze omegi to szrot i drogi w utrzymaniu" az sie noz w kieszeni otwiera.


Ale jak wyrzuci kaske na Audi to mimo, ze bedzie w bardziej oplakanym stanie niz Omega to i tak powie, ze jak sie zadba to sie bedzie jezdzilo.

A co do nowych aut to glowa boli jak ludzie podchodza. Wydaja kupe kasy na diesle, a potem pisza, ze EGRa sie nie czysci tylko wymienia...1000zl, rur do Intercoolera tez nie warto spawac, lepiej kupic - 200-300zl za kawalek plastiku. Rozrusznika nawet sie nie dotyka, lepiej kupic nowy za 400-500zl.
Najlepsze, ze ciesza sie tym jak murzyn bateryjka i dalej twierdza, ze co nowe to nowe...