Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

sprzedanie auta brak potwierdzenia o działalnosci


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
4 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   kicek987

kicek987
  • 122 postów
  • Dołączył: 23-12-2009

Napisany 05 października 2010 - 19:04

witam kupiłem omege pare msc temu dostałem fakture a nie dostalem potwierdzenia o działalnosci gospodarczej czy cos w tym stylu potrzebne do przerejstrowania i moje pytanie brzmi np jak bym auto sprzedal do komisu czy ten kwitek potrzebny by mi był czy komis wystawi swoj kwitek nastepnemu wlascicielowi z gory dzieki ps. doadam ze nie mam kontaktu z poprzednim wlascicielem od ktorego kupiłem ome a jechac w ciemno 300 km to mi nie po drodze a moze ktos mieszka w okolicach gradów ludwin ??

#2 OFFLINE   misiekzoo

misiekzoo

    zafira i astra 1,8

  • 1 463 postów
  • Dołączył: 18-08-2008
  • Skąd: Oborniki śląskie
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie wiem jaki mam silnik

Napisany 05 października 2010 - 20:38

witam kupiłem omege pare msc temu dostałem fakture a nie dostalem potwierdzenia o działalnosci gospodarczej czy cos w tym stylu potrzebne do przerejstrowania

Ja tez mam fakurę i nie mam żadnego potwierdzenia o działalności i auto zajerestrowałem bez problemu . Wystarczy faktura to jak umowa kupna sprzedarzy.
[SIGPIC][/SIGPIC]

Moje ople , byłe i obecny .

#3 OFFLINE   mbobik

mbobik

    1-szy v-ce Prezes od SB

  • 1 065 postów
  • Dołączył: 11-09-2008
  • Skąd: Żukowno
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 06 października 2010 - 07:50

Ja tez mam fakurę i nie mam żadnego potwierdzenia o działalności i auto zajerestrowałem bez problemu . Wystarczy faktura to jak umowa kupna sprzedarzy.


To zależy czy jest to faktura VAT czy też Marża, jeżeli vat to oznacza ona że zbywcy był właścicilem auta, jeżeli Marża to że pośredniczy w sprzedaży i wtedy musi być właśnie wpis o wpisie do ewidencji.

#4 OFFLINE   cita

cita

    I'm back :P

  • 4 748 postów
  • Dołączył: 13-05-2006
  • Skąd: Leszno
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 06 października 2010 - 07:55

Jest prawie tak jak pisze bobik...

... jednak spotkałem sie z Wydziałami Komunikacji, gdzie nie ważne jaka to faktura i jakie są na niej dane sprzedającego (np. nazwa firmy to imie i nazwisko takie jak w Dowodzie Rejestracyjnym) to i tak żadali wpisu do ewidencji działalności gospodarczej...
Natomiast jesli jest faktura VAT (nie VAT-marża) i auto jest zarejestrowane na firme (a nie na osobe) to wpis nie bedzie konieczny.

Jesli sprzedasz auto do komisu, to oni też będą potrzebowali ten wpis, bo podczas rejestracji przez kolejnego wlasciciela (tego co kupi auto od komisu do którego Ty sprzedałeś) bedzie musiał przedstawić ciągłość dokumentacji (Twoja faktura+plus faktura zakupu komisu+faktura sprzedaży komisu łacznie z wpisami do ewidencji obu firm)

Niestety.

#5 OFFLINE   misiekzoo

misiekzoo

    zafira i astra 1,8

  • 1 463 postów
  • Dołączył: 18-08-2008
  • Skąd: Oborniki śląskie
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie wiem jaki mam silnik

Napisany 06 października 2010 - 18:10

Sprostuje , ja posiadam fakturę VAT .Samochód był przerejestrowany na firmę.
[SIGPIC][/SIGPIC]

Moje ople , byłe i obecny .