Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Mandat po 6 latach - co robić ?


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
8 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   Mariusz

Mariusz

    *********

  • 3 094 postów
  • Dołączył: 18-11-2006
  • Skąd: warszawa

Napisany 05 lipca 2010 - 17:16

Witam , mam problem więc może ktoś się znajdzie kto mi doradzi. Mianowicie chodzi o mandat z przed 6 lat , który dostałem za złe parkowanie 50złx2=100zeta. Dostałem dopiero teraz pismo , że mam w ciągu 14dni zapłacić.Kwota w sumie żadna , ale jak się do tej sytuacji ustosunkować ? Nie ma jakiegoś przedawnienia ? Przecież to nie moja wina ,że odrazu nie przysłali ! W dodatku mandat na poprzednią omegę jest. Proszę o jakieś sensowne rady, co z tym fantem zrobić ?

#2 OFFLINE   ALI

ALI

    R6/2.8.1/Manual

  • 1 496 postów
  • Dołączył: 24-09-2008
  • Skąd: RACIBÓRZ
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 05 lipca 2010 - 17:39

to powinno ci wyjaśnić sprawę ;)

http://prawo.gazetap...ciu_latach.html

#3 OFFLINE   Mariusz

Mariusz

    *********

  • 3 094 postów
  • Dołączył: 18-11-2006
  • Skąd: warszawa

Napisany 05 lipca 2010 - 17:53

to powinno ci wyjaśnić sprawę ;)

http://prawo.gazetap...ciu_latach.html


ALI bardzo dziękować za ten link , ale przydałby się jakiś paragraf , żeby ich za szachować :). A druga sprawa lepiej jechać czy dzwonić do ZDM ???

#4 OFFLINE   miszung

miszung
  • 291 postów
  • Dołączył: 05-07-2009
  • Skąd: Gdańsk
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 05 lipca 2010 - 22:22

Z tego co ja sie orientuje to mandaty takie przedawniaja sie po 5 latach. Chyba ze miales w trakcie tych 5 lat jakies wezwania do zaplaty to jest jakos inaczej ale jak nie miales wezwan moga cie pocalowac w ...... :)

#5 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 05 lipca 2010 - 22:23

Z tego co ja sie orientuje to mandaty takie przedawniaja sie po 5 latach. Chyba ze miales w trakcie tych 5 lat jakies wezwania do zaplaty to jest jakos inaczej ale jak nie miales wezwan moga cie pocalowac w ...... :)


mandaty za wykroczenia drogowe po 3 latach sie przedawniaja nie po 5. dostalem w zeszlym roku pismo ze skarbowki o umorzeniu postepowania :jump:
ale widac za parkowanie jest inaczej




 


#6 OFFLINE   cruel

cruel

    nawet gdy będę kroczył...

  • 214 postów
  • Dołączył: 19-06-2010
  • Skąd: Łódź
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.2 16v Y22XE

Napisany 20 lipca 2010 - 08:55

Mandaty karne faktycznie się przedawniają po 3 latach, nie zależnie czy dostaniesz wezwania do zapłaty czy nie, liczy się data otrzymania mandatu. Z mandatami za parkowanie to faktycznie możne być do 6 lat. Chyba ze się jakieś przepisy pozmieniały, ale w to raczej szczerze wątpię.

#7 OFFLINE   Mariusz

Mariusz

    *********

  • 3 094 postów
  • Dołączył: 18-11-2006
  • Skąd: warszawa

Napisany 20 lipca 2010 - 11:44

Niestety dowiadywałem się po przez koleżankę , ma znajomą w Straży Miejskiej , która coś tam poszperała w mojej sprawie i niestety muszę zapłacić :mad:.Niechce mi się już nad tym myśleć czy aby napewno ta znajoma wszystko sprawdziła i zrobiła w mojej sprawie.

#8 OFFLINE   michal987654321

michal987654321

    Zbanowany

  • 1 677 postów
  • Dołączył: 03-05-2007
  • Skąd: RADOM
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 20 lipca 2010 - 17:14

Szkoda zachodu... 100 pln to nie aż tak dużo, jakoś przejdzie... gdyby to było 500 czy 1000 pln to możnaby coś myślec :)

#9 OFFLINE   BANDZIOR

BANDZIOR

    Zbanowany

  • 7 postów
  • Dołączył: 07-11-2010

Napisany 10 listopada 2010 - 17:54

mandaty za parkowanie ulegają przedawnieniu po 5 latach więc nie widzę problemu
wystosuj pismo do nich a w między czasie poszperaj w dzienniku ustaw jest ma z pewnością napisane
moja op[inia bazuje na tym iż jakiś czas temu przerabiałem ten motyw:mad:
mój przypadek taki że zaparkowałem pod szpitalem dziecięcym i nie opłaciłem parkingu strefowego
dowalili i ku mojemu zdziwieniu stwierdziłem iż oni twierdzą że mam samochód marki Polonez hehehehe a w rzeczywistości miałem dużego fiata i po 4 latach przypomnieli sobie o mnie i pojechałem i anulowali mi to!!!