Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Jakie głosniki na tył? Omega B


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
37 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   jfk123

jfk123
  • 34 postów
  • Dołączył: 30-09-2009

Napisany 23 maja 2010 - 13:07

Witam jakie polecacie mi glosniki do tylnych drzwi? Aby to jakos gralo i pasazer tez mial przyjemnosc ze sluchania muzyki bo teraz to ledwo slychac albo pierdza.

#2 OFFLINE   Beny

Beny

    x30ben

  • 4 042 postów
  • Dołączył: 28-12-2006
  • Skąd: Malbork - GMB
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 23 maja 2010 - 13:19

ile $$ chcesz na nie przeznaczyć?
jakie masz radio?
Dodany obrazek

ZWYKŁY KLUBOWICZ

#3 OFFLINE   jfk123

jfk123
  • 34 postów
  • Dołączył: 30-09-2009

Napisany 23 maja 2010 - 16:15

Radio mam seryjne a kaski cos do 150 złotych.

#4 OFFLINE   klimi

klimi

    Kulam się megane scenic

  • 355 postów
  • Dołączył: 15-04-2009
  • Skąd: Ciechanów
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 23 maja 2010 - 16:51

Jak masz seryjne radio to rewelacji nie będzie ;)
Wydaje mi się że magnaty w tej cenie będą grały przyzwoicie. Na lepsze nie ma sensu kasy wydawać, chyba że radio zmienisz ;)

#5 OFFLINE   paszeko

paszeko
  • 307 postów
  • Dołączył: 03-04-2009
  • Skąd: ruda slaska Wirek
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.6 V6 Y26SE

Napisany 23 maja 2010 - 17:03

Witam jakie polecacie mi glosniki do tylnych drzwi? Aby to jakos gralo i pasazer tez mial przyjemnosc ze sluchania muzyki bo teraz to ledwo slychac albo pierdza.



zmien radio i wystarczy jak do przodu dasz dobre glosniki..juz bedzie roznica:D

#6 OFFLINE   klimi

klimi

    Kulam się megane scenic

  • 355 postów
  • Dołączył: 15-04-2009
  • Skąd: Ciechanów
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 23 maja 2010 - 17:04

zmien radio i wystarczy jak do przodu dasz dobre glosniki..juz bedzie roznica:D


Bez wygłuszenia tapicerka będzie "grała".

#7 OFFLINE   jfk123

jfk123
  • 34 postów
  • Dołączył: 30-09-2009

Napisany 23 maja 2010 - 20:48

No wlasnie o to chodzi, ze dzis juz tapicerke z tylu ladnie wygluszylem i przydalyby sie lepsze glosniki do tego:) Z przodu gra mi calkiem dobrze, chodzi mi o tyl aby pasazerowie mieli lepsze wrazenia podczas pozdrozy..:D

http://www.allegro.p...manta_1600.html

Czy taka tube podlacze pod seryjne radio?

Radio to Delco CDR500

#8 OFFLINE   klimi

klimi

    Kulam się megane scenic

  • 355 postów
  • Dołączył: 15-04-2009
  • Skąd: Ciechanów
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 23 maja 2010 - 23:33

http://www.allegro.p...manta_1600.html

Czy taka tube podlacze pod seryjne radio?

Radio to Delco CDR500


Takie coś będzie buczeć a nie grać.

#9 OFFLINE   Payatz

Payatz

    The Darkness Age Has Come

  • 1 090 postów
  • Dołączył: 26-06-2008
  • Skąd: Jaworzno
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 24 maja 2010 - 02:38

Tą tubkę sobie daruj, BTW rozwalający opis aukcji: MOC P.M.P.O 1600WATTSS - nie wiem co to jest wattss, ale domyślam się o co chodziło autorowi :D A PMPO to taki parametr który nic użytecznego dla Ciebie nie wnosi :p

Wracając do tematu - jak chcesz podłączyć jakąkolwiek tubę, musisz zacząć od wzmacniacza i pasywnej tuby. Albo robisz to dobrze, albo wcale. Co do fabrycznych radyjek i ich jakości to nie bierz sobie do serca opinii kolegów, bo można je zmusić do eleganckiego grania bez większych kombinacji jeśli masz dobre głośniki. Ja na Hertzach DSK165 na fabrycznym CCR600 i wzmacniaczu oplowskim (nie wiem skąd, 6kanałowy) osiągnąłem dokładnie takie mięso jakie oczekiwałem (w rocku, techno wymagałoby jeszcze znacznie bardziej wypaśnego zestawu ze względu na dużą ilość basów).

Ekspertem nie jestem ale doświadczenie nauczyło mnie jednego. W car audio jak nie wydasz to nie zagra. Nawet te Hertze DSK to jakaś tam podstawowa półka tej firmy, a kosztują 280 bez przesyłki.

Dodatkowo w drzwiach tył głośniki są mniejszej średnicy niż z przodu (o cal bodajże), więc basu konkretnego się tam nie osiągnie.

 


#10 OFFLINE   paszeko

paszeko
  • 307 postów
  • Dołączył: 03-04-2009
  • Skąd: ruda slaska Wirek
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.6 V6 Y26SE

Napisany 24 maja 2010 - 12:09

Tą tubkę sobie daruj, BTW rozwalający opis aukcji: MOC P.M.P.O 1600WATTSS - nie wiem co to jest wattss, ale domyślam się o co chodziło autorowi :D A PMPO to taki parametr który nic użytecznego dla Ciebie nie wnosi :p

Wracając do tematu - jak chcesz podłączyć jakąkolwiek tubę, musisz zacząć od wzmacniacza i pasywnej tuby. Albo robisz to dobrze, albo wcale. Co do fabrycznych radyjek i ich jakości to nie bierz sobie do serca opinii kolegów, bo można je zmusić do eleganckiego grania bez większych kombinacji jeśli masz dobre głośniki. Ja na Hertzach DSK165 na fabrycznym CCR600 i wzmacniaczu oplowskim (nie wiem skąd, 6kanałowy) osiągnąłem dokładnie takie mięso jakie oczekiwałem (w rocku, techno wymagałoby jeszcze znacznie bardziej wypaśnego zestawu ze względu na dużą ilość basów).

Ekspertem nie jestem ale doświadczenie nauczyło mnie jednego. W car audio jak nie wydasz to nie zagra. Nawet te Hertze DSK to jakaś tam podstawowa półka tej firmy, a kosztują 280 bez przesyłki.

Dodatkowo w drzwiach tył głośniki są mniejszej średnicy niż z przodu (o cal bodajże), więc basu konkretnego się tam nie osiągnie.


kolega ma do wydania 150pl wiec nie wiem co mu doradzic :(

#11 OFFLINE   jfk123

jfk123
  • 34 postów
  • Dołączył: 30-09-2009

Napisany 02 czerwca 2010 - 19:59

No więc sytuacja sie przedstawia nastepująco. Zmienilem radyjko na Pioneer DEH-2220UB, więc co polecacie do bagaznika w miare rozsadnych pieniadzach? ;]

#12 OFFLINE   Quisel

Quisel
  • 215 postów
  • Dołączył: 31-05-2010
  • Skąd: Koszalin
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.6 V6 Y26SE

Napisany 02 czerwca 2010 - 21:48

ja bym proponował po pierwsze blaupunkt zamiast magnata cena zblizona a brzmienie duzo ladniejsze porównywałem w mediamarkcie;-) jesłi chodzi o drzwi oczywiscie

przód 16,5 cm 220w głosniki odseparowane
http://www.allegro.p...nowosc_hit.html
tył 13cm 200w też odseparowane
http://www.allegro.p...24m_c_gwar.html
jeśli chcesz wykorzystać radio to lepszych nie ma sensu

........a do tego półka z tyłu
16,5cm velocity blaupunkt 320w na zwrotnicach
+tuba i to wszystko na wzmacniaczu ja tak mam i jest dobrze a po pieciu minutach glowa pęka:jump:
pod domem nie moge nawet odpalić na pół mocy bo sąsiedzi po psy dzwonią

a zobacz takie coś do bagażnika:
http://www.allegro.p...power_700w.html
albo
http://www.allegro.p...dealny_bcm.html
niedrogo i bylo by juz tak w miare ale i tak samo radio sobie z tym nie poradzi

#13 OFFLINE   jfk123

jfk123
  • 34 postów
  • Dołączył: 30-09-2009

Napisany 02 czerwca 2010 - 22:12

Przy nowym radyjku od przodu juz nic wiecej nie chce jak dla mnie gra w sam raz( z przodu oryginalne tweetery + nr aukcji 1057793688 .

Teraz pora na tył. Co wy na takie głosniczki z tyłu ? (Nr. aukcji 1063257186) Z tylu sa tez oryginalne tweetery ale chyba podpiete sa pod kabel? Wiec jak zmienie glosniczki to nic nie powinno sie złego stać i dalej beda graly?

#14 OFFLINE   Quisel

Quisel
  • 215 postów
  • Dołączył: 31-05-2010
  • Skąd: Koszalin
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.6 V6 Y26SE

Napisany 03 czerwca 2010 - 11:27

kolego co ty chcesz zrobić wogóle? podpiąć pod radio przód i tyl w drzwiach jeszcze do tego tubę w bagażniku? cos dziwnego:confused:
z radia zasilisz maxymalnie wszystkie drzwi ale wez lepiej magnata z odseparowanymi sykami a nie dwodrozne jak w tej aukcji co ją podałeś omega orginalnie miała lepiej niż to co chcesz wrzócić...
a ty masz kombi czy sedana? sedan ma jeszcze miejsce pod szyba 2x 165mm
zrób to wszystko stopniowo z czasem w zależności od funduszy a nie lipe na biegu..
ps. omega jest naprawde dobrze przygotowana pod car audio
nie popsuj tego a będziesz kiedyś zadowolony;)

#15 OFFLINE   jfk123

jfk123
  • 34 postów
  • Dołączył: 30-09-2009

Napisany 03 czerwca 2010 - 12:50

No własnie kolego u mnie nie ma miejsca pod szyba bo mam rolete a co do tych syczkow to one owszem są z tyłu oddzielnie i tam dalej będą. Wymieniam tylko głosniki bo z tyłu mam oryginalne ( nr. 1062894396 ) więc te magnaty na pewno beda lepiej grały a syczki zostają przeciez.


Jezeli bede montowal tube to oczywiscie pod wzmacniacz.

#16 OFFLINE   Quisel

Quisel
  • 215 postów
  • Dołączył: 31-05-2010
  • Skąd: Koszalin
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.6 V6 Y26SE

Napisany 03 czerwca 2010 - 15:32

jfk 123
jaką roletę w sedanie czy w kombi? ja mam w sedanie roletę przymocowaną do maskownicy półki a w półce dwa otwory pod 165mm głośniki zaś pomiędzy nimi miejsce na wzmacniacz. jak masz sedana to zobacz sobie od strony bagaznika czy masz dwa orginalne otwory w profilu pod szyba...
a te głośniki też mialem przypierdziałe z tyłu... wsadziłem blaupunkty te co ci wysłałem linka wczesniej i to jest max co sie da wyciągnąć z radia sam mam w kenwoodzie 4X50w
i naprawde rewelacji nie ma (to są speakery czyli zero basu niestety)
dopiero jak wlączam piecyk tylnia półka z tubą uzupełnia reszty..

#17 OFFLINE   jfk123

jfk123
  • 34 postów
  • Dołączył: 30-09-2009

Napisany 03 czerwca 2010 - 16:47

A no taki bajer rozumiem no ale juz zamowilem moze bedzie lepiej. No mam jednak te miejsca daleko pod szyba. Tam jest miejsce na wzmacniacz? To co myslisz o tych magnatach w drzwiach + do tego dwa glosniki basowe 165 + wzmacniacz do nich ??? Nabraloby jakiegos brzmienia, czy lepiej tube. A tam pod ta szyba daloby sie jeszcze jakies tweetery do tego basu zmiescic?? to by bylo lepiej ;]

#18 OFFLINE   Quisel

Quisel
  • 215 postów
  • Dołączył: 31-05-2010
  • Skąd: Koszalin
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.6 V6 Y26SE

Napisany 03 czerwca 2010 - 17:25

no i widzisz?? :p
ja tam pomiędzy otworami mam przykręcony piecyk phoenix golda octane r i coś tam dalej już nie pamietam... mieści się spokojnie a miejsca na tweetery jest tyle ze pod tą półką możesz ich sobie wstawic nawet po trzy w rządku hehe:jump:
ja tam wrzuciłem blaupunkt velocity(poszukaj sobie rewelacja) na zwrotnicach 320 max music power / 80rms i to już gra ładnie i czysto:) no jeszcze tubeczka też tam sobie leży w bagażniku

a z tymi głośnikami co wziałeś to szkoda że one są dwudrożne bo dużo zniekształceń będzie ale jesli chodzi o brzmienie to ty nie odczujesz róznicy daję ci słowo bo ja też stopniowo wszystko wrzucałem a z tyłu mam w dzrwiach coś o zbliżonej mocy;) tylko że trzymałem sie jednej firmy: mi osobiście najbardziej podobał się blaupunkt

#19 OFFLINE   Michal_lodz

Michal_lodz
  • 24 postów
  • Dołączył: 22-01-2009
  • Skąd: Łódź

Napisany 04 czerwca 2010 - 02:05

Kolego po pierwsze nie zakladaj na tył 13 tylko 16,5 po lekkim docieciu blachy w drzwiach i zalozeniu panela mdf gra rewelecajnyjnie no i oczywiscie podstawa bedzie wygłuszenie drzwi. Ja np w aucie mam głosniki 4x16,5 firmy audax do tego na przód tylko syki i w bagażniku tuba JBL podpieta pod wzmaka sony i naprawde ten zetsaw gra rewelacyjnie :)) Ale jesli masz ogranioczony budzet polecam glosniki firmy magnat ostanio montowałe u znajomego własnie zetsaw magnata przód i tyl plus do tego wzmak mac audio nparade dobrze gra. Wrazie pytań chetnie pomoge priv albo gg 6008069

No wlasnie o to chodzi, ze dzis juz tapicerke z tylu ladnie wygluszylem i przydalyby sie lepsze glosniki do tego:) Z przodu gra mi calkiem dobrze, chodzi mi o tyl aby pasazerowie mieli lepsze wrazenia podczas pozdrozy..:D

http://www.allegro.p...manta_1600.html

Czy taka tube podlacze pod seryjne radio?

Radio to Delco CDR500


Kolego a tą tube to sobie zupełnie daruj lepiej jest samemu cos sklecić polecam do tanich tub głosniki firmy alrphard za te pieniadze graja rewelacyjnie dobre wygłuszenie oraz filtr dolno przepustowy naprawde potrafia dobrze zagrac:) ja potrafilem zrobic tube za 80zł i ludzie którzy brali odemie te tuby byli zachwyceni :)))

Takie coś będzie buczeć a nie grać.


Kolega dobrze prawi to bedzie buczec a nie grało :):D
Przedni napęd jest dla kobiet :D

#20 OFFLINE   dareme89

dareme89
  • 96 postów
  • Dołączył: 04-02-2009

Napisany 04 czerwca 2010 - 07:44

ogolnie glosniki blaunpunkta podanew nadaja sie do smieci... jak chcecie lepsze granie wejdzcie na forum car audio i tam bedziecie miec profesjonalne porady, bo jak ktos pooleca te blaupunkty i ta super tube to chyba nigdy nie slyszal dobrefgo naglosnienia w samochodzie...