Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Podłączenie CB do prądu


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
9 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   Rademenes

Rademenes
  • 17 postów
  • Dołączył: 07-03-2007
  • Skąd: Białystok

Napisany 23 marca 2007 - 11:21

Jak w temacie jak podpiąć CB do zasilania samochodu, tzn na stale, bo narazie mam podpiete pod zapalniczke.
Zakupiłem CB TTI 770 za przyzwoite pieniążki od znajomego, jego wymagania wzrosly wiec sprzedal mi swoje radyjko, i teraz chcem podlaczyc bezposrednio pod aku. Poradzcie prosze jak to zrobic, jakich kabelkow urzyc i czy stosowac jakies filtry po drodze, po prostu schemat postepowania bylby mile widziany. Aha dodam jeszcze ze mam omcie A.



#2 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 23 marca 2007 - 14:17

Jak w temacie jak podpiąć CB do zasilania samochodu, tzn na stale, bo narazie mam podpiete pod zapalniczke.
Zakupiłem CB TTI 770 za przyzwoite pieniążki od znajomego, jego wymagania wzrosly wiec sprzedal mi swoje radyjko, i teraz chcem podlaczyc bezposrednio pod aku. Poradzcie prosze jak to zrobic, jakich kabelkow urzyc i czy stosowac jakies filtry po drodze, po prostu schemat postepowania bylby mile widziany. Aha dodam jeszcze ze mam omcie A.

\

Ja podlaczylem u siebie pod instalacje podgrzewania foteli z tylu. Z tym ze dziala tylko przy wlaczonym zaplonie. Poszukaj na stacyjce stalego +12 i tam podlacz. Nie potrzebne zadne filtry.




 


#3 OFFLINE   Rademenes

Rademenes
  • 17 postów
  • Dołączył: 07-03-2007
  • Skąd: Białystok

Napisany 23 marca 2007 - 14:35

aha, a mozesz to rozszerzyc, to +12? to bedize dzialalo przy wyjetym kluczyku?

#4 OFFLINE   Waldemarz

Waldemarz

    DZIADZIA

  • 2 660 postów
  • Dołączył: 22-05-2006
  • Skąd: Warszawa
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 23 marca 2007 - 16:09

Jak poszukasz stałego +12V to wtedy będzie działać bez względu na to czy kluczyk jest włożony czy nie.

#5 OFFLINE   Luqua

Luqua
  • 941 postów
  • Dołączył: 14-10-2006
  • Skąd: Chełm
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 23 marca 2007 - 23:24

dokladnie. ja sobie kiedys wyciagnalem bezposredni + z aku. Mam podlaczony wzmacniacz. Jak kupilem CB to "+" i "-" podciagnalem dalej do podłokietnika. wstawilem w podlokietniuku gniazdo zapalniczki dodatkowe. Naturalnie dziala bez kluczyka. Nie warto wycinac oryginalnej wtyki CB. zechcesz je wyjac calkiem to bedziesz musial sie meczyc z rozlaczaniem. Przeprowadz plusa z aku do wnetrza kabiny, zrob jakies rozgalezienie (ja mam ukryte pod panelem tunelu srodkowego), zostaw sobie jeden plusik dobrze zaizolowany tak na wszelki (czesto sie przydaje), a drugi podlacz do plusa gniazdka "nowego". gniazdko sobie zamontuj w malo widocznym miejscu. Z minusem chyba nie bedzie problemu... a ewentualnie tez mozna poprowadzic z aku.


 


#6 OFFLINE   lord_craven

lord_craven

    Ciem kotka!

  • 5 572 postów
  • Dołączył: 30-08-2006
  • Skąd: Giedlarowa
  • Województwo: podkarpackie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 23 marca 2007 - 23:28

A nie lepiej podpiąć do zasilania od radia?

#7 OFFLINE   Luqua

Luqua
  • 941 postów
  • Dołączył: 14-10-2006
  • Skąd: Chełm
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 24 marca 2007 - 17:06

mozna, ale i tak musialem oddzielne na wzmacniaz prowadzic, z bezpiecznikiem i grubym kablem. poza tym mysle ze taki bezposredni we wnetrzu to dobry pomysl. Poza tym czy nie bedzie spadkow napiecia na radiu podczas korzystania z jego zasilania? pzd


 


#8 OFFLINE   Rademenes

Rademenes
  • 17 postów
  • Dołączył: 07-03-2007
  • Skąd: Białystok

Napisany 26 marca 2007 - 15:46

Dzieki panowie:)
Podlacze sie do aku bo radio mam jeszcze fabryczne i bez kluczyka nie dziala. wiec to by nic nie dalo.
pozrawiam
Opel Manta 1978 BCC mit klimatyzacja:D; jedna z dwóch takich Mant w naszym kraju :]
zbuduje potwora:D

#9 OFFLINE   Genas

Genas

    Już nigdy nie kupię Omegi

  • 1 247 postów
  • Dołączył: 18-06-2006
  • Skąd: Göppingen
  • Województwo: nie mieszkam w Polsce
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 27 marca 2007 - 18:55

[...] radio mam jeszcze fabryczne i bez kluczyka nie dziala. [...]


Co to ma do rzeczy?Plus na radio zawsze idzie,tylko kombinacja kabli powoduje ze dziala tylko po przekreceniu kluczyka :smile:

 


#10 OFFLINE   teamc

teamc
  • 395 postów
  • Dołączył: 15-09-2006
  • Skąd: Koszalin

Napisany 28 marca 2007 - 16:37

Staly plus masz od sterowania siedzeniami! Ja juz pisalem o tym!!! dziala super grube kalbe tam ida!