Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

brak oc przez 4 lata czy jest jakiś patent


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
27 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   maniek1214

maniek1214
  • 12 postów
  • Dołączył: 16-08-2009
  • Skąd: Pruszków

Napisany 21 maja 2010 - 12:58

witam forumowiczów mam pytanie czy jest sposób na ominięcie oc ponieważ mam propozycje otrzymania auta w prezencie lecz oc nie było płacone przez 4 lata i pytanie czy jest możliwość załatwienia takiej sprawy, a warunkiem otrzymania tego auta jest nie obciążanie właściciela czy jak kupiłem np. auto 4 lata temu:) to koniecznie muszę płacić oc jeżeli auto nie jeździ bo jest uszkodzone, czy jak w ogóle pójdę do urzędu to od razu 3 tys.za ubezpieczenie i co powie rejestracja jak będę rejestrował po 4 latach?proszę o poradę z waszej strony czy jest w ogóle jakaś alternatywa pozdrawiam:))

#2 OFFLINE   dany5

dany5
  • 1 045 postów
  • Dołączył: 15-03-2010
  • Skąd: Sompolno
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 21 maja 2010 - 15:30

Jeśli to nie zabytkowy lub specjalny samochod to musi posiadać ubezpieczenie ktoś za ta zwłokę będzie musiał zapłacić swoją drogo to dziwne że nikt przez ten czas nie upomniał się . Zamiast się zastanawiać zadzwon do odpowiedniego wydziału komunikacji i wszystkiego się dowiesz

#3 OFFLINE   mbobik

mbobik

    1-szy v-ce Prezes od SB

  • 1 065 postów
  • Dołączył: 11-09-2008
  • Skąd: Żukowno
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 21 maja 2010 - 16:43

witam forumowiczów mam pytanie czy jest sposób na ominięcie oc ponieważ mam propozycje otrzymania auta w prezencie lecz oc nie było płacone przez 4 lata i pytanie czy jest możliwość załatwienia takiej sprawy, a warunkiem otrzymania tego auta jest nie obciążanie właściciela czy jak kupiłem np. auto 4 lata temu:) to koniecznie muszę płacić oc jeżeli auto nie jeździ bo jest uszkodzone, czy jak w ogóle pójdę do urzędu to od razu 3 tys.za ubezpieczenie i co powie rejestracja jak będę rejestrował po 4 latach?proszę o poradę z waszej strony czy jest w ogóle jakaś alternatywa pozdrawiam:))


Sprawa ma się tak, że jeżeli kupujesz auto bez ubezpieczenia to w dniu zakupu masz obowiązek je opłacić, nie interesuje Cie nic co było przed datą zakupu. Natomiast jeżeli chodzi o opłacenie wstecz to nie ma takiej możliwości po tak długim czasie i w związku z tym iż Ty go zarejestrujesz to jest bardzo duża szansa, że poprzedniego właściciela ścigną.

Jeśli to nie zabytkowy lub specjalny samochod to musi posiadać ubezpieczenie


Te pojazdy również posiadają ubezpieczenie OC.

Zamiast się zastanawiać zadzwon do odpowiedniego wydziału komunikacji i wszystkiego się dowiesz


Wydział Ci nic nie powie.

#4 OFFLINE   cita

cita

    I'm back :P

  • 4 748 postów
  • Dołączył: 13-05-2006
  • Skąd: Leszno
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 21 maja 2010 - 21:05

pojazdy również posiadają ubezpieczenie OC.


pojazdy zabytkowe mogą miec wykupione OC na czas okreslony. W okresach kiedy są nieużywane nie ma obowiązku posiadania OC.
Taki mały wyjątek.

#5 OFFLINE   tomspeed

tomspeed

    kaszub

  • 2 752 postów
  • Dołączył: 24-03-2007
  • Skąd: z Kądowni
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 22 maja 2010 - 13:23

Natomiast jeżeli chodzi o opłacenie wstecz to nie ma takiej możliwości po tak długim czasie i w związku z tym iż Ty go zarejestrujesz to jest bardzo duża szansa, że poprzedniego właściciela ścigną.


a no jest mozliwosc.
dowiedziec sie trzeba w jakiej ubezpieczalni byl wczesniej ubezpieczony. nastepnie powiadomic ich o zaistnialej sytuacji ( z tego co wiem to umowa oc sie automatycznie przedluza jezeli nikt jej nie wypowiedzial).
powinni wtedy zwrocic sie do poprzedniego wlasciciela, zeby im zaplacil za okres 4 lat.
dajesz kase temu gosciowi, on placi i masz sprawe wyprostowana z oc.


tak z ciekawosci, jakie to jest auto??
jakie byly oplaty za oc??
moze da sie to zalatwic w inny sposob i wyjdzie taniej
na co dzień RENAULT SCENIC II 2.0 DCI

#6 OFFLINE   misiek1503

misiek1503
  • 107 postów
  • Dołączył: 27-08-2008
  • Skąd: Pabianice

Napisany 22 maja 2010 - 14:18

Jak się nikt do tej pory nie odezwał to raczej już się nie odezwie, piszesz umowę ubezpieczasz przez internet n.p. w AXA (najtaniej) i po sprawie nikt nie będzie pytał o poprzednie OC.

#7 OFFLINE   tomspeed

tomspeed

    kaszub

  • 2 752 postów
  • Dołączył: 24-03-2007
  • Skąd: z Kądowni
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 22 maja 2010 - 14:22

Jak się nikt do tej pory nie odezwał to raczej już się nie odezwie, piszesz umowę ubezpieczasz przez internet n.p. w AXA (najtaniej) i po sprawie nikt nie będzie pytał o poprzednie OC.


oj bys sie zdziwil
na co dzień RENAULT SCENIC II 2.0 DCI

#8 OFFLINE   ArturL

ArturL

    arturl1@poczta.onet.pl

  • 1 339 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Warszawa
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 22 maja 2010 - 14:30

Okres przedawnienia wynosi 3 lata i za tyle ewentualnie będzie trzeba zapłacić plus odsetki. Jeżeli w umowie ubezpieczenia nie ma klauzuli o automatycznym jej przedłużaniu, to przez trzy lata nie było umowy mimo, że powinna być (nie wiem, jakie kary są za brak ubezpieczenia). Jeżeli masz znajomego agenta ubezpieczonego (są pewnie nawet na naszym forum - żona/narzeczona Chudego (Thin)), to pogadaj o tym.

#9 OFFLINE   Bobas

Bobas

    Nr.Klubowy 327

  • 532 postów
  • Dołączył: 18-04-2009
  • Skąd: Królewskie stołeczne miasto Kraków
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: 2.2 16v Z22XE

Napisany 22 maja 2010 - 21:02

najprościej ominąć to tak robisz umowe kupna -sprzedaży ubezpieczasz w axa lub podobnej na siebie. Czekasz rok podpisujesz nowa polise i idziesz z nowa do rejestracji. Uprzedzam odrazu pytania ze żekomo musimy zglosić do ewidencji do 30 dni :D ale jest to martwy prrzepis gdyż nie ma za to żadnych przewidzianych kar. W urzędzie po takim czasie nikt nie bedzie wymagał starej polisy wiec poprzedni właściciel nie będzie miał żadnych nie przyjemności :D to tak w skrócie :) ( sprawdzone na własnej skórze :D )

#10 OFFLINE   mbobik

mbobik

    1-szy v-ce Prezes od SB

  • 1 065 postów
  • Dołączył: 11-09-2008
  • Skąd: Żukowno
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 23 maja 2010 - 19:16

pojazdy zabytkowe mogą miec wykupione OC na czas okreslony. W okresach kiedy są nieużywane nie ma obowiązku posiadania OC.
Taki mały wyjątek.


A czy ja napisałem coś o czasie ubezpieczenia?

a no jest mozliwosc.
dowiedziec sie trzeba w jakiej ubezpieczalni byl wczesniej ubezpieczony. nastepnie powiadomic ich o zaistnialej sytuacji ( z tego co wiem to umowa oc sie automatycznie przedluza jezeli nikt jej nie wypowiedzial).
powinni wtedy zwrocic sie do poprzedniego wlasciciela, zeby im zaplacil za okres 4 lat.
dajesz kase temu gosciowi, on placi i masz sprawe wyprostowana z oc.


Totalna BEZEDURA.
Jeżeli umowa jest zawarta na rok i opłacone są wszystkie raty czy też opłacona odrazu w całości - taka umowa wznawia się na kolejny rok, natomiast jeżeli kolejne wznowienie nie zostało opłacone umowa OC wygasa.

ak się nikt do tej pory nie odezwał to raczej już się nie odezwie, piszesz umowę ubezpieczasz przez internet n.p. w AXA (najtaniej) i po sprawie nikt nie będzie pytał o poprzednie OC.


Bardzo się kolego mylisz, nikt się nie odzywał bo 4 lata temu UFG dopiero raczkował a teraz działa skutecznie, każda zawarta polisa OC powoduje wpis w UFG, każdy wpis o ubezpieczeniu powoduje szukanie dalszego ubezpieczenia na ten pojazd.

Okres przedawnienia wynosi 3 lata i za tyle ewentualnie będzie trzeba zapłacić plus odsetki.


Nie ma czegoś takiego jak "okres przedawnienia", UFG nalicza zwyczajnie kary za brak OC.

Jeżeli masz znajomego agenta ubezpieczonego (są pewnie nawet na naszym forum - żona/narzeczona Chudego (Thin)), to pogadaj o tym.


NIkt mu już nic z tym OC nie wymyśli teraz, nie ma żadnej możliwości na wyprostowanie tego - za wyjątkiem uiszczenia kary w UFG.

najprościej ominąć to tak robisz umowe kupna -sprzedaży ubezpieczasz w axa lub podobnej na siebie. Czekasz rok podpisujesz nowa polise i idziesz z nowa do rejestracji. Uprzedzam odrazu pytania ze żekomo musimy zglosić do ewidencji do 30 dni ale jest to martwy prrzepis gdyż nie ma za to żadnych przewidzianych kar. W urzędzie po takim czasie nikt nie bedzie wymagał starej polisy wiec poprzedni właściciel nie będzie miał żadnych nie przyjemności to tak w skrócie ( sprawdzone na własnej skórze )


Hehehe, pamiętaj, że mają 5 lat na sprawdzenie tego. Takie kombinacje wcześniej czy później wyjdą na jaw.

#11 OFFLINE   tomspeed

tomspeed

    kaszub

  • 2 752 postów
  • Dołączył: 24-03-2007
  • Skąd: z Kądowni
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 23 maja 2010 - 20:40

Totalna BEZEDURA.
Jeżeli umowa jest zawarta na rok i opłacone są wszystkie raty czy też opłacona odrazu w całości - taka umowa wznawia się na kolejny rok, natomiast jeżeli kolejne wznowienie nie zostało opłacone umowa OC wygasa.




mielem kiedys malucha. za ktorego przestalem placic oc. w koncu sprzedalem go na czesci. kilka lat temu zaczelem dostawac pismo z PZU (bo tam byl ubezpieczony) abym zaplacil zalegle skladki za oc (chodzilo o trzy lata bez oplat) + odsetki za zwloke.


czyli wychodzi na to ze dalem sie nabic w butelke. no trudno juz po ptokach :(
na co dzień RENAULT SCENIC II 2.0 DCI

#12 OFFLINE   mbobik

mbobik

    1-szy v-ce Prezes od SB

  • 1 065 postów
  • Dołączył: 11-09-2008
  • Skąd: Żukowno
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 23 maja 2010 - 20:59

mielem kiedys malucha.


Ja miałem kiedyś rower..... CO oznacza dla Ciebie kiedyś? kiedyś był XX wiek a teraz jest XXI, więc nie obraź się, ale text "kiedyś" ma ogromne znaczenie.

#13 OFFLINE   tomspeed

tomspeed

    kaszub

  • 2 752 postów
  • Dołączył: 24-03-2007
  • Skąd: z Kądowni
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 23 maja 2010 - 21:37

Ja miałem kiedyś rower..... CO oznacza dla Ciebie kiedyś? kiedyś był XX wiek a teraz jest XXI, więc nie obraź się, ale text "kiedyś" ma ogromne znaczenie.


wiem ze przepisy sie zmieniaja. ja placilem jakies 5 lat temu za okres z poczatku 2000 - 2003.

dobra zostawmy temat mojego oc.
na co dzień RENAULT SCENIC II 2.0 DCI

#14 OFFLINE   mbobik

mbobik

    1-szy v-ce Prezes od SB

  • 1 065 postów
  • Dołączył: 11-09-2008
  • Skąd: Żukowno
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 24 maja 2010 - 07:32

wiem ze przepisy sie zmieniaja. ja placilem jakies 5 lat temu za okres z poczatku 2000 - 2003.

dobra zostawmy temat mojego oc.


Sam widzisz koleg, płaciłeś 5lat temu za okres jeszcze dużo starszy, napisałem jakie są przepisy teraz, więc kto przeczytał to wie.

#15 OFFLINE   Bobas

Bobas

    Nr.Klubowy 327

  • 532 postów
  • Dołączył: 18-04-2009
  • Skąd: Królewskie stołeczne miasto Kraków
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: 2.2 16v Z22XE

Napisany 24 maja 2010 - 09:45

Hehehe, pamiętaj, że mają 5 lat na sprawdzenie tego. Takie kombinacje wcześniej czy później wyjdą na jaw.

:D mbobik jak bedzie centralny rejestr to będzie można sie bać ze wyjdzie ale na dzień dzisiejszy go nie ma ubezbieczalnie nie bardzo ze sobą współpracują więc nie wyjdzie :) Narazie bazują na UK oni sprawdzają aktualne polisy :)

#16 OFFLINE   mbobik

mbobik

    1-szy v-ce Prezes od SB

  • 1 065 postów
  • Dołączył: 11-09-2008
  • Skąd: Żukowno
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 24 maja 2010 - 10:35

:D mbobik jak bedzie centralny rejestr to będzie można sie bać ze wyjdzie ale na dzień dzisiejszy go nie ma ubezbieczalnie nie bardzo ze sobą współpracują więc nie wyjdzie :) Narazie bazują na UK oni sprawdzają aktualne polisy :)


Bobasq rejestr już działa, od 4 lat bardzo dokładnie i płynnie, rejestr zwie się Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny.

#17 OFFLINE   mkaminski100

mkaminski100

    It's just a fur-wound!

  • 2 896 postów
  • Dołączył: 05-10-2007
  • Skąd: Basingstoke
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 24 maja 2010 - 14:04

Jezeli auto ma byc za darmo i kombinowanie w koncu wyjdzie to moze lepiej policzyc jakie sa oplaty za auto (OC wstecz + kara) i dac tej osobie niech zaplaci.
no chyba, ze sa one tak duze ze auto lepiej sie oplaca komus oddac za darmo (chociaz i tak i tak odpowiada poprzedni wlasciciel).

#18 OFFLINE   Bobas

Bobas

    Nr.Klubowy 327

  • 532 postów
  • Dołączył: 18-04-2009
  • Skąd: Królewskie stołeczne miasto Kraków
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: 2.2 16v Z22XE

Napisany 24 maja 2010 - 16:36

rejestr już działa, od 4 lat bardzo dokładnie i płynnie, rejestr zwie się Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny.

mbobik na dzień dzisiejszy niema ewidencji ubezpieczonych tzn ze ubezpieczalnie nie mają wspólnej bazy danych ubezpieczonych :)

Fundusz Gwarancyjny


Fundusz jak nie dostanie cynka od UK lub policmajstrów to cie nie ściga bo nie ma takich danych gdyż nie działa centralna baza ubezpieczonych :)
To że powstał fundusz to nie jest jednoznaczne ze jest baza danych przecież to jest polska tu najpierw są stanowiska a potem przepisy do nich :D

#19 OFFLINE   tomspeed

tomspeed

    kaszub

  • 2 752 postów
  • Dołączył: 24-03-2007
  • Skąd: z Kądowni
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 24 maja 2010 - 17:08

Totalna BEZEDURA.
Jeżeli umowa jest zawarta na rok i opłacone są wszystkie raty czy też opłacona odrazu w całości - taka umowa wznawia się na kolejny rok, natomiast jeżeli kolejne wznowienie nie zostało opłacone umowa OC wygasa.


przeczytaj dzisiejszy auto swiat.
tam koles ma podobna sytuacje, z tym ze z okresem 10 letniego nie placenia skladek oc.
odpowiedzieli mu ze bedzie musial zaplaci zalegle skladki za 10 lat plus odsetki.

wiec kto tu ma racje??
na co dzień RENAULT SCENIC II 2.0 DCI

#20 OFFLINE   mbobik

mbobik

    1-szy v-ce Prezes od SB

  • 1 065 postów
  • Dołączył: 11-09-2008
  • Skąd: Żukowno
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 24 maja 2010 - 21:31

mbobik na dzień dzisiejszy niema ewidencji ubezpieczonych tzn ze ubezpieczalnie nie mają wspólnej bazy danych ubezpieczonych


Każda zawarta umowa OC trafia do UFG.

Fundusz jak nie dostanie cynka od UK lub policmajstrów to cie nie ściga bo nie ma takich danych gdyż nie działa centralna baza ubezpieczonych
To że powstał fundusz to nie jest jednoznaczne ze jest baza danych przecież to jest polska tu najpierw są stanowiska a potem przepisy do nich


No okazuje się właśnie odwrotnie.

przeczytaj dzisiejszy auto swiat.
tam koles ma podobna sytuacje, z tym ze z okresem 10 letniego nie placenia skladek oc.
odpowiedzieli mu ze bedzie musial zaplaci zalegle skladki za 10 lat plus odsetki.

wiec kto tu ma racje


Wiecie co, nie chce mi się już Wam radzić i pisać jakie są przepisy bo zwyczajnie nie ma to sensu, pracuje w tej branży od ponad 4 lat, codziennie stykam się znimi w rzeczywistości. SPotykam ludzi, którzy przychodzą i mówią "Panie to tylko motorynka a dostałem 1000zł", a Wy wiecei zawsze najlepiej. Człowiek mówi jak jest, ale NIE, Wy musicie zawsze do podważać.

Tomspeed skoro tak wierzysz w auto świat to bardzo proszę, w to co w TV widzisz też tak jesteś w patrzony?
Może wpierw zapoznajcie się z tym:

http://www.ufg.pl/ar...260&mitemid=261
http://www.junak.rid...RAW/du1152m.htm

Każdy mądry chodź opiera swoje zdanie na plotkach i tym co usłyszał.