Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Problem z rejestracją pomocy!


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
10 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   yumegar1san

yumegar1san
  • 37 postów
  • Dołączył: 03-10-2009
  • Skąd: Jarocin

Napisany 19 maja 2010 - 16:56

Witam,
Mam następujący problem:
Kupiłem autko od 4 właściciela, lecz gdzieś po drodze zagubiła się karta pojazdu. Autko zarejestrowane jest na 1 właściciela z Leszna. Nikt nie przerejestrowywał auta tylko sprzedawał dalej. Nie mam żadnego kontaktu do 1 właściciela pojazdu a on w urzędzie komunikacji nie zgłosił że auto sprzedał. Co mam zrobić by zarejestrować autko? A i posiadam wszystkie umowy kupna- sprzedazy samochodu.

#2 OFFLINE   jacekczewa

jacekczewa

    jacekczewa

  • 2 630 postów
  • Dołączył: 26-09-2006
  • Skąd: Czestochowa
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 19 maja 2010 - 17:30

to jest własnie tak: chrzesniak mojej żony ( lat 20)kupowal i sprzedawał auta ( 4 w ciągu trzech miesięcy) bez przerejestrowywania, bez opłacania podatku itd, co niektórym wydaje sie że kupno/sprzedaż auta to jak zamiana telefonu komórkowego między kolegami i pózniej tak to wyglada - jak najdalej od takich transakcji ....przepraszam za male OT ale chciałem pkazac że jest to czesta praktyka szczególnie wsród młodych posiadaczy aut ( bez urazy oczywiście)

#3 OFFLINE   Kesiaczek

Kesiaczek
  • 567 postów
  • Dołączył: 21-10-2008
  • Skąd: Szczytno/Kielce

Napisany 19 maja 2010 - 18:21

Musisz albo znalesc pierwszego własciciela i spisac z nim nowa umowe na co on raczej nie pojdzie, albo zarejestrowac te wszystkie umowy i to nie wiem czy nie we własciwym urzedzie skarbowym. Niestety nie masz innego wyjscia.

#4 OFFLINE   massdestruction

massdestruction
  • 61 postów
  • Dołączył: 15-10-2008
  • Skąd: Łodz

Napisany 19 maja 2010 - 18:46

Musisz albo znalesc pierwszego własciciela i spisac z nim nowa umowe na co on raczej nie pojdzie, albo zarejestrowac te wszystkie umowy i to nie wiem czy nie we własciwym urzedzie skarbowym. Niestety nie masz innego wyjscia.


Absolutnie nic z tych rzeczy.
Problemem jest brak karty pojazdu,a nie ilość umów.
Możesz kupić auto,które zmieniało 6 czy 8 właścicieli(i żaden z nich auta nie przerejestrował) i jeśli masz tylko ciągłość tych umów to każdy wydział komunikacji bez żadnych problemów zarejestruje Ci auto.


Kolego yumegar1san,czy kontaktowałeś się już z wydziałem komunikacji w Lesznie,że masz pewność,że właściciel nie zgłosił sprzedaży?

#5 OFFLINE   cita

cita

    I'm back :P

  • 4 748 postów
  • Dołączył: 13-05-2006
  • Skąd: Leszno
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 19 maja 2010 - 19:24

Absolutnie nic z tych rzeczy.
Problemem jest brak karty pojazdu,a nie ilość umów.
Możesz kupić auto,które zmieniało 6 czy 8 właścicieli(i żaden z nich auta nie przerejestrował) i jeśli masz tylko ciągłość tych umów to każdy wydział komunikacji bez żadnych problemów zarejestruje Ci auto.


dokładnie tak.

A wracając do Karty Pojazdu. Zacząłbym od pójscia do własnego Wydziału Komunikacji i u źródła dowiedział sie jak sprawe braku KP załatwić. Dlatego wlasnie do wlasnego WK bo z doświadczenia wiem, a mam je dość spore, że mimo, ze żyjemy w jednym państwie, to różne WK mają różne wenwętrzne procedury i walka z nimi zwykle albo konczy sie w sądzie, albo kapitulacją i podporządkowaniem procedurom.
Dowiedz sie więc jak oni to widzą, najlepiej od razu i Naczelnika WK, a później sam zdecydujesz, czy ich procedury są do spełnienia przez Ciebie, bo moze sie okazać, ze po prostu będziesz musiał napisać oświadczenie o zaginięciu Karty Pojazdu.

Moja mała sugestia.
Nie mów, ze ktoś zgubił tą karte, bo odeslą Cie do tego kogoś, tylko powiedz, ze Ty ją zgubileś, a tak naprawde to utraciłeś ją, bo wpadła Ci do rzeki/studzienki kanalizacyjnej itp. Inaczej mogą Cie nakłaniać do szukania/informowania policji/dawania ogłoszenia o zgubie itd.
Musisz wymyslić wiarygoną historie bezpowrotnego utracenia KP (lepsze niż "pies mi zdżarł" czy "żona wyprała w pralce").

#6 OFFLINE   Kesiaczek

Kesiaczek
  • 567 postów
  • Dołączył: 21-10-2008
  • Skąd: Szczytno/Kielce

Napisany 19 maja 2010 - 20:40

Jak rejestrowałam samochód w zeszłym roku, miałam podobny problem z umowami, ale nikt mnie nawet nie pytał o jakąs karte pojazdu, natomiast jezeli chodzi o umowy problem był duży i musiałam wszystkie umowy zarejestrowac i opłacic w urzedzie skarbowym. Dlatego że inna osoba widniała na dowodzie rejestracyjny a z inna była spisana umowa.

#7 OFFLINE   massdestruction

massdestruction
  • 61 postów
  • Dołączył: 15-10-2008
  • Skąd: Łodz

Napisany 19 maja 2010 - 21:11

ale nikt mnie nawet nie pytał o jakąs karte pojazdu,


Może masz auto rejestrowane przed 1999 z adnotacją "karty nie wydano",bo jeśli w dowodzie masz wpisany nr karty to musieli ją od Ciebie brać,żeby zmienić dane.Ale już tam;)
A co do tych umów to naprawdę pierwsze słyszę.
Jakiej opłaty od Ciebie żądali?PCC za poprzednich właścicieli czy coś?

yumegar1san zrób tak jak pisze Cita.Nie we wszystkich urzędach gryzą i może coś ci doradzą.Chociaż(tego jestem prawie pewien),nawet jeśli będziesz chciał wystąpić o wtórnik KP(czy zgłosisz,że utraciłeś),to najpierw musisz mieć potwierdzenie z tego Leszna,że została zgłoszona sprzedaż auta i koło się cholera zamyka..Dzwoń i może doradzą;)
A swoją drogą wal na Naszą Klasę i szukaj gościa:)

#8 OFFLINE   Kesiaczek

Kesiaczek
  • 567 postów
  • Dołączył: 21-10-2008
  • Skąd: Szczytno/Kielce

Napisany 19 maja 2010 - 21:39

Byc moze i mieli takie adnotacje. A oma nawet nie zwróciłam uwagi czy ma w dowodzie wpisane....

A co do opłat, podatek do US od kupna samochodu opłacasz i US przybija Ci pieczatke na umowie kupna-sprzedarzy. Przeciez zanim pojdziesz do wydziału komunikacji to idziesz do US. Chyba ze ostatnio cos sie zmieniło:)


yumegar1 skoro auto nie było przerejestrowane to przeciez masz dane tego goscia na dowodzie rejestracyjnym.

#9 OFFLINE   yumegar1san

yumegar1san
  • 37 postów
  • Dołączył: 03-10-2009
  • Skąd: Jarocin

Napisany 20 maja 2010 - 07:16

Absolutnie nic z tych rzeczy.
Problemem jest brak karty pojazdu,a nie ilość umów.
Możesz kupić auto,które zmieniało 6 czy 8 właścicieli(i żaden z nich auta nie przerejestrował) i jeśli masz tylko ciągłość tych umów to każdy wydział komunikacji bez żadnych problemów zarejestruje Ci auto.


Kolego yumegar1san,czy kontaktowałeś się już z wydziałem komunikacji w Lesznie,że masz pewność,że właściciel nie zgłosił sprzedaży?


tak kontaktowałem się
na nk gościa nie ma ;)

#10 OFFLINE   chmieleck

chmieleck

    [ZSW 05127]

  • 321 postów
  • Dołączył: 11-10-2009
  • Skąd: Świnoujście

Napisany 20 maja 2010 - 07:41

To że jest kilka umów nie jest żadnym problemem. Ciebie interesuje tylko umowa, którą ty podpisałeś z ostatnim właścicielem. Opłacasz ją w US i bez łaski Ci auto rejestrują, a w interesie skarbówki jest, żeby potem ścigać tych poprzednich ;) Co innego karta pojazdu, ale ja zadziałałbym tak jak radzi cita, tzn. powiedziałbym że bezpowrotnie ją utraciłem.

#11 OFFLINE   yumegar1san

yumegar1san
  • 37 postów
  • Dołączył: 03-10-2009
  • Skąd: Jarocin

Napisany 20 maja 2010 - 13:14

Dzięki ale i tak muszę się skontaktować z pierwszym właścicielem ponieważ nie zawiadomił że auto sprzedał.

Dotarłem do pierwszego własciciela po adresie i okazało się że jego syn w papierach miał karte pojazdu i się odnalazła. Dzięki za pomoc.