Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Zniżki OC od taty :)


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
36 odpowiedzi na ten temat

#21 OFFLINE   mbobik

mbobik

    1-szy v-ce Prezes od SB

  • 1 065 postów
  • Dołączył: 11-09-2008
  • Skąd: Żukowno
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 14 maja 2010 - 08:41

I co z tego ze bedziesz mial 60% znizek po 6 latach, jak bedziesz mial 24 lata tylko, wiec do tego dojdzie jeszcze zwyzka za wiek, w zaleznosci w jakiej ubezpieczalni bedziesz, czyli moze to byc nawet 50% :p


No skoro tak twierdzisz to proste równanie:

1200 - 60% + 50% = 720zł - i to właśnie z tego, że nawet mając zwyżkę płacisz dużo mniej
1200 + 50% = 1800zł - tego chyba nie trzeba tłumaczyć

#22 OFFLINE   Dreed

Dreed

    Ciiiiiiii.....

  • 1 694 postów
  • Dołączył: 15-02-2007
  • Skąd: Gdańsk
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 14 maja 2010 - 10:44

mbobik widzę, że jesteś zorientowany w temacie to mam jeszcze takie pytanko.

jest taka sytuacja:
jestem dopisany przez rok, a potem sprzedajemy samochód i do kolejnego już nie jestem dopisany. kolejny samochód do którego jestem dopisany, bądź będzie to mój bez współwłaścicieli trafi się po przerwie dajmy na to trzech lat. i co wtedy? zniżki dalej zbieram i po roku i tych trzech latach przerwy będę miał 40% czy się zatrzyma na tych 10% uzbieranych po pierwszym roku?

#23 OFFLINE   mbobik

mbobik

    1-szy v-ce Prezes od SB

  • 1 065 postów
  • Dołączył: 11-09-2008
  • Skąd: Żukowno
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 14 maja 2010 - 12:53

jest taka sytuacja:
jestem dopisany przez rok, a potem sprzedajemy samochód i do kolejnego już nie jestem dopisany. kolejny samochód do którego jestem dopisany, bądź będzie to mój bez współwłaścicieli trafi się po przerwie dajmy na to trzech lat. i co wtedy? zniżki dalej zbieram i po roku i tych trzech latach przerwy będę miał 40% czy się zatrzyma na tych 10% uzbieranych po pierwszym roku?


Kolego, zastanów się sam nad tym o co pytasz? jasno napisałem wyżej, że MUSISZ być właścicielem auta, jeżeli sprzedajesz to przez okres jak auta nie masz nie gromadzisz też zniżek. Dodam, że zniżki zachowują się do max 2 lat.

#24 OFFLINE   DaVePGN

DaVePGN

    Drift King

  • 4 228 postów
  • Dołączył: 17-02-2009
  • Skąd: PGN
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 14 maja 2010 - 13:37

No skoro tak twierdzisz to proste równanie:

1200 - 60% + 50% = 720zł - i to właśnie z tego, że nawet mając zwyżkę płacisz dużo mniej
1200 + 50% = 1800zł - tego chyba nie trzeba tłumaczyć

Tak-racja, jak to czytalem, to musialem to jakos inaczej zrozumiec :) niedospanie ;)
Czy kolejne procenty dochodza dopiero po pelnym roku w kazdej ubezpieczalni? Jesli np. mam auto 2,5roku, sprzedaje je, kupuje nastepne i mam je tez 2,5roku, to czy znizek bede mial tylko 40%?

#25 OFFLINE   Dreed

Dreed

    Ciiiiiiii.....

  • 1 694 postów
  • Dołączył: 15-02-2007
  • Skąd: Gdańsk
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 14 maja 2010 - 18:21

Kolego, zastanów się sam nad tym o co pytasz? jasno napisałem wyżej, że MUSISZ być właścicielem auta, jeżeli sprzedajesz to przez okres jak auta nie masz nie gromadzisz też zniżek. Dodam, że zniżki zachowują się do max 2 lat.

sorry, musiałem nie doczytać :neutral:

#26 OFFLINE   mbobik

mbobik

    1-szy v-ce Prezes od SB

  • 1 065 postów
  • Dołączył: 11-09-2008
  • Skąd: Żukowno
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 14 maja 2010 - 19:30

Czy kolejne procenty dochodza dopiero po pelnym roku w kazdej ubezpieczalni? Jesli np. mam auto 2,5roku, sprzedaje je, kupuje nastepne i mam je tez 2,5roku, to czy znizek bede mial tylko 40%?


teoretycznie 99% firm daje 10% za każdy pełny rok, nie sumuje się miesięcy czy też półroczy. Czasami są wyjątki, ale to zależy od idendywidualnych sytuacji.

#27 OFFLINE   Lukasboss

Lukasboss

    VW Jetta 1.4 TSI

  • 1 657 postów
  • Dołączył: 24-07-2007
  • Skąd: Słupsk
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 14 maja 2010 - 22:24

Czyli reasumujac juz moj temat mam ostatnie pytanie i doradzcie co bylo by dla mnie lepszym rozwiązaniem :)

Aktualnie mam 24 lata (od lipca 25 - rocznikowo 25), wlascicielem auta jest moja mama z racji posiadanych znizek:

1) Czekac do lipca kiedy uzyskam wiek 25 lat (brak wzwyzek za wiek) wtedy przerejstrowac omege na siebie a wspolwlascicielem dac moja mame (60% znizek) i ogołnie miec juz liczony pierwszy rok znizek na siebie przy zachowaniu 60% znizek mamy?

2) Juz teraz zostac wspolwlascicielem auta, kozystac z mamy znizek ?

Chodzi mi o to czy wspolwlasciciel mocno rozni sie od wlasciciela w tej kwesti ? Czy jak dobrze rozumiem wariant nr 2 spowoduje ze jeszcze bede mial do tego wszsystkiego wzwyzke 30% (do lipca dnia urodzin czy na czas trwania umowy z ubezpieczycielem ?) czy juz moze nie bo łapie się rocznikowo i miesiac urodzin jest mniej ważny ?

Sory bo dla kogos moze to byc oczywiste ale musze sie upewnic ostatecznie kiedy isc do wydzialu komunikacji :)

#28 OFFLINE   dawid0123456789

dawid0123456789

    Srebrny Corsarz

  • 1 091 postów
  • Dołączył: 09-02-2009
  • Skąd: Kielce
  • Województwo: świętokrzyskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 3.6i 24v C36GET Lotus Omega

Napisany 14 maja 2010 - 22:45

Nie ma czegoś takiego jak "przechodzenie zniżek" jedynie z żony na męża albo z męża na żonę. Jeżeli jesteś właścicielem bądź też współwłaścicielem to korzystasz ze zniżek tej 2 osoby, a swoje gromadzisz osobno (minimum pełne 6lat na 60%). Miejscowość zamieszkania czy też zajmowana pozycja w dowodzie rejestracyjnym nie ma żadnego znaczenia.
Co do szkody, jeżeli auto jest zarejestrowane na 2 właścicieli to oboje oni tracą odpowiednią wysokość ulgi.


Potwierdzam to co napisał mbobik;)

Czyli reasumujac juz moj temat mam ostatnie pytanie i doradzcie co bylo by dla mnie lepszym rozwiązaniem :)

Aktualnie mam 24 lata (od lipca 25 - rocznikowo 25), wlascicielem auta jest moja mama z racji posiadanych znizek:

1) Czekac do lipca kiedy uzyskam wiek 25 lat (brak wzwyzek za wiek) wtedy przerejstrowac omege na siebie a wspolwlascicielem dac moja mame (60% znizek) i ogołnie miec juz liczony pierwszy rok znizek na siebie przy zachowaniu 60% znizek mamy?

2) Juz teraz zostac wspolwlascicielem auta, kozystac z mamy znizek ?

Chodzi mi o to czy wspolwlasciciel mocno rozni sie od wlasciciela w tej kwesti ? Czy jak dobrze rozumiem wariant nr 2 spowoduje ze jeszcze bede mial do tego wszsystkiego wzwyzke 30% (do lipca dnia urodzin czy na czas trwania umowy z ubezpieczycielem ?) czy juz moze nie bo łapie się rocznikowo i miesiac urodzin jest mniej ważny ?

Sory bo dla kogos moze to byc oczywiste ale musze sie upewnic ostatecznie kiedy isc do wydzialu komunikacji :)


Właściciel i współwłaściciel niczym się nie różni w kwestii zniżek,ale jeśli chcesz lepsze rozwiązanie to najpierw zapytaj u swojego ubezpieczyciela-niektóre firmy uznają wiek rocznikowo,inne zaś datami dokładnymi,a czasem agent może Ci iść na rękę i pominąć 1-2 miesiące. Jeśli w ten sposób nie da rady,to wykup ubezpieczenie na mamę jako właściciel,a potem dopisz się do dowodu (tylko zapytaj czy w danej firmie nie zrobią Ci rekalkulacji w przypadku pojawienia się młodego kierowcy).U mnie w firmie nie musiałbyś dopłacać,ale co firma to inny regulamin wewnętrzny-zapytaj mbobika, które firmy nie będą Ci kazały dopłacać, bo on jest agentem w kilku TU.a ja tylko w Unice.

#29 OFFLINE   Mysza

Mysza

    ŁaDoWaNiE OpIsU..........

  • 30 postów
  • Dołączył: 03-10-2009
  • Skąd: Gdańsk - Dolne Miasto

Napisany 14 maja 2010 - 23:01

Jeżeli ma się kogoś z jakiejś ubezpieczalni to można wszystko..:p

Jeżeli kupiłeś/łaś samochód a rodzic, kolega koleżanka mają np. 60% zniżek, wpisujesz ich jako współwłaścicieli i jeźdzcie a raczej ty jeździsz sobie tak pół roku...

później odkupujesz od współwłaściciela autko...idziesz do ubezpieczalni i koleżanka/kolega pracujący tam już wpisuje tobie na umowie -60% zniżki...
:jump:

...jesteś jedynym właścicielem w dowodzie, jeździsz i cieszysz się znizkami ;]:jump:
Dodany obrazek

#30 OFFLINE   dawid0123456789

dawid0123456789

    Srebrny Corsarz

  • 1 091 postów
  • Dołączył: 09-02-2009
  • Skąd: Kielce
  • Województwo: świętokrzyskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 3.6i 24v C36GET Lotus Omega

Napisany 14 maja 2010 - 23:09

Jeżeli ma się kogoś z jakiejś ubezpieczalni to można wszystko..:p

Jeżeli kupiłeś/łaś samochód a rodzic, kolega koleżanka mają np. 60% zniżek, wpisujesz ich jako współwłaścicieli i jeźdzcie a raczej ty jeździsz sobie tak pół roku...

później odkupujesz od współwłaściciela autko...idziesz do ubezpieczalni i koleżanka/kolega pracujący tam już wpisuje tobie na umowie -60% zniżki...
:jump:

...jesteś jedynym właścicielem w dowodzie, jeździsz i cieszysz się znizkami ;]:jump:


Nie tak prędko Myszko:p
Czy to agent czy pracownik TU ma obowiązek podłączyć pod polisę zaświadczenie o posiadanych zniżkach,bo co jakiś czas odbywają się kontrole i wtedy osoba,która zrobiła taki myk słono za to płaci:pokoj:
Poza tym takie fikcyjne umowy mogą dostarczyć dodatkowych kosztów i spraw, m.in. skarbówka, wydział komunikacji,itp.
Ale zauważyłaś dobrze-poza tym dla chcącego nic trudnego:)

#31 OFFLINE   DaVePGN

DaVePGN

    Drift King

  • 4 228 postów
  • Dołączył: 17-02-2009
  • Skąd: PGN
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 14 maja 2010 - 23:23

Lukas, ja bym bral opcje 2. Zawsze ja bralem.

Chodzi mi o to czy wspolwlasciciel mocno rozni sie od wlasciciela w tej kwesti? Ten, kto jest glownym wlasicielem, od niego leca znizki- ja mam na chrzestnego. Czy jak dobrze rozumiem wariant nr 2 spowoduje ze jeszcze bede mial do tego wszsystkiego wzwyzke 30% (do lipca dnia urodzin czy na czas trwania umowy z ubezpieczycielem ?) Tak byc moze, ale to zalezy od Ubezpieczalni - mbobik pewnie tobie powie ktore stosuja zwyzke, a ktore nie.czy juz moze nie bo łapie się rocznikowo i miesiac urodzin jest mniej ważny ? Wg mnie musisz miec skonczone.

Czekac do lipca kiedy uzyskam wiek 25 lat (brak wzwyzek za wiek) wtedy przerejstrowac omege na siebie a wspolwlascicielem dac moja mame (60% znizek) i ogołnie miec juz liczony pierwszy rok znizek na siebie przy zachowaniu 60% znizek mamy? Mama musi byc glownym wlascicielem, zebys placil mniej. Ty mozesz byc jako wspolwlasciciel, wtedy bedziesz zbieral znizki.

#32 OFFLINE   Mysza

Mysza

    ŁaDoWaNiE OpIsU..........

  • 30 postów
  • Dołączył: 03-10-2009
  • Skąd: Gdańsk - Dolne Miasto

Napisany 14 maja 2010 - 23:27

Dawidku...spoko spoko..nie chodzi mi o jakąś wielką firmę ubezpieczającą a raczej o przedstawiciela który ubezpiecza autka itp.. w różnych firmach..
czyli ma podpisaną umowę z ubezpieczalniami i bezpośrednio ona podpisuje umowy i jeszcze na tym zarabia..


ja np nie mam jeszcze 25 roku życia i w pzu czy allianzie czy link4, bezpośrednio dzwoniąc do nich miała bym zwyżki...ileś tam procent bodajżę 30 % za wiek..
a idąc do przedstawiciela i podpisując ubezpieczenie np w HDI asekuracja..nie mam zwyżek a raczej 10% zniżek...jako ja sama..

to są realia polski...można tak robic i nikt o tym się nie dowie...w dzisiejszych czasach kto nie kombinuje ten dużo płaci..

wybaczcie ale ja niezapłaciła bym za ubezpieczenie samochodu w allianzie prawie 2 tyś zł..szkoda kasy jak autko warte na rynku na dzień dzisiejszy jest praktycznie 3 razy tyle...bo auta w dół poszły...

nie lepiej zapłacić mniej więcej 600 zł za caly rok ? niż 2 tyś.. ?? (2000) :jump:
Dodany obrazek

#33 OFFLINE   dawid0123456789

dawid0123456789

    Srebrny Corsarz

  • 1 091 postów
  • Dołączył: 09-02-2009
  • Skąd: Kielce
  • Województwo: świętokrzyskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 3.6i 24v C36GET Lotus Omega

Napisany 14 maja 2010 - 23:30

Dave nie zgodzę się z Tobą w kilku kwestiach:
1.Nieważne kto ma zniżki-właściciel czy współwłaściciel.
2.W przypadku stłuczki-zniżki lecą właścicielowi i współwłaścicielowi
3.każda firma liczy wiek inaczej,opcja rocznikowo też jest,ale jakie firmy-to pytanie do mbobika

#34 OFFLINE   DaVePGN

DaVePGN

    Drift King

  • 4 228 postów
  • Dołączył: 17-02-2009
  • Skąd: PGN
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 14 maja 2010 - 23:59

1.Nieważne kto ma zniżki-właściciel czy współwłaściciel. No ale Lucasowi chodzi o to by mniej placic zapewne, a skoro mama ma 60% a on 0, to musi byc wpisana jako pierwsza, by on placil mniej (przynajmniej ja tak do tej pory myslalem)

2.W przypadku stłuczki-zniżki lecą właścicielowi i współwłaścicielowi
Tak, wiem o tym, dlatemu ja mam z wujasem umowe, ze jemu doplacam roznice w jego OC.

3.każda firma liczy wiek inaczej,opcja rocznikowo też jest,ale jakie firmy-to pytanie do mbobika - tutaj nie wiem.

#35 OFFLINE   dawid0123456789

dawid0123456789

    Srebrny Corsarz

  • 1 091 postów
  • Dołączył: 09-02-2009
  • Skąd: Kielce
  • Województwo: świętokrzyskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 3.6i 24v C36GET Lotus Omega

Napisany 15 maja 2010 - 09:00

Najważniejsze, żeby któraś z osób miała zniżki, a czy będzie wpisana jako pierwsza czy druga to nie ma znaczenia.Ogólnie powinno się spisywać z dowodu rejestracyjnego,a często ma miejsce sytuacja,że młody kierowca kupuje sobie autko,idzie ubezpieczyć-tu spotyka go zdziwienie jak horrendalnie wysokie pieniądze musi wyłożyć,ale ktoś mu podpowiada,że było wziął kogoś ze zniżkami na współwłaściciela. Bierze tatę lub mamę,dopisuje jako współwłaściciela w US, w wydziale komunikacji i w dowodzie rej pojawia się małym druczkiem jako współwłaściciel.Przychodząc ponownie do TU agent spisuje w kolejności z dowodu właścicieli,bierze zaświadczenie o zniżkach od któregoś z nich i tyle:D

#36 OFFLINE   mbobik

mbobik

    1-szy v-ce Prezes od SB

  • 1 065 postów
  • Dołączył: 11-09-2008
  • Skąd: Żukowno
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 15 maja 2010 - 13:38

Czyli reasumujac juz moj temat mam ostatnie pytanie i doradzcie co bylo by dla mnie lepszym rozwiązaniem

Aktualnie mam 24 lata (od lipca 25 - rocznikowo 25), wlascicielem auta jest moja mama z racji posiadanych znizek:

1) Czekac do lipca kiedy uzyskam wiek 25 lat (brak wzwyzek za wiek) wtedy przerejstrowac omege na siebie a wspolwlascicielem dac moja mame (60% znizek) i ogołnie miec juz liczony pierwszy rok znizek na siebie przy zachowaniu 60% znizek mamy?

2) Juz teraz zostac wspolwlascicielem auta, kozystac z mamy znizek ?

Chodzi mi o to czy wspolwlasciciel mocno rozni sie od wlasciciela w tej kwesti ? Czy jak dobrze rozumiem wariant nr 2 spowoduje ze jeszcze bede mial do tego wszsystkiego wzwyzke 30% (do lipca dnia urodzin czy na czas trwania umowy z ubezpieczycielem ?) czy juz moze nie bo łapie się rocznikowo i miesiac urodzin jest mniej ważny ?

Sory bo dla kogos moze to byc oczywiste ale musze sie upewnic ostatecznie kiedy isc do wydzialu komunikacji


Kto pyta nie błądzi ;)
Szczerze Ci powiem tak, czy te 2 miesiące są dla Ciebie tak ważne? radzę Ci poczekać do dnia urodzin jak skończysz 25 lat i wtedy się dopisać do ubepieczenia (wskazana umowa darowizny)

Jeżeli ma się kogoś z jakiejś ubezpieczalni to można wszystko..

Jeżeli kupiłeś/łaś samochód a rodzic, kolega koleżanka mają np. 60% zniżek, wpisujesz ich jako współwłaścicieli i jeźdzcie a raczej ty jeździsz sobie tak pół roku...

później odkupujesz od współwłaściciela autko...idziesz do ubezpieczalni i koleżanka/kolega pracujący tam już wpisuje tobie na umowie -60% zniżki...


...jesteś jedynym właścicielem w dowodzie, jeździsz i cieszysz się znizkami ;]


A koleżanka wie co to Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny ? i czy wie co to Odpowiedzialność karna za składanie fałszywego oświadczenia? Chyba NIE, już tłumaczę

1. UFG - rejestruje WSZYSTKIE polisy OC, jak również wszystkie szkody
2. Kiedy podpisujesz polisę oświadczasz również że masz taką zniżkę i że nie było szkody, kiedy Ty podpiszesz, że masz 60% a potem się okaże, że faktycznie tego nie masz to TU może wyciągnąć wobec Ciebie poważne konsekwencje (doliczenie różnicy + odsetek + sprawa cywilno-karna)

Więc radzę się zastanowić poważnie.

ie tak prędko Myszko
Czy to agent czy pracownik TU ma obowiązek podłączyć pod polisę zaświadczenie o posiadanych zniżkach,bo co jakiś czas odbywają się kontrole i wtedy osoba,która zrobiła taki myk słono za to płaci
Poza tym takie fikcyjne umowy mogą dostarczyć dodatkowych kosztów i spraw, m.in. skarbówka, wydział komunikacji,itp.
Ale zauważyłaś dobrze-poza tym dla chcącego nic trudnego


Dobrze prawi, ja też mam Uniqe kolego ;)

Lukas, ja bym bral opcje 2. Zawsze ja bralem.

Chodzi mi o to czy wspolwlasciciel mocno rozni sie od wlasciciela w tej kwesti? Ten, kto jest glownym wlasicielem, od niego leca znizki- ja mam na chrzestnego. Czy jak dobrze rozumiem wariant nr 2 spowoduje ze jeszcze bede mial do tego wszsystkiego wzwyzke 30% (do lipca dnia urodzin czy na czas trwania umowy z ubezpieczycielem ?) Tak byc moze, ale to zalezy od Ubezpieczalni - mbobik pewnie tobie powie ktore stosuja zwyzke, a ktore nie.czy juz moze nie bo łapie się rocznikowo i miesiac urodzin jest mniej ważny ? Wg mnie musisz miec skonczone.

Czekac do lipca kiedy uzyskam wiek 25 lat (brak wzwyzek za wiek) wtedy przerejstrowac omege na siebie a wspolwlascicielem dac moja mame (60% znizek) i ogołnie miec juz liczony pierwszy rok znizek na siebie przy zachowaniu 60% znizek mamy? Mama musi byc glownym wlascicielem, zebys placil mniej. Ty mozesz byc jako wspolwlasciciel, wtedy bedziesz zbieral znizki.


Kolego czy nie potrafisz cytować wybranych textów? Twoje posty to jeden wielki bałagan, trzeba 2x czytać, żeby zrozumieć.

Poza tym opcja nr2 jest do KITU.

ja np nie mam jeszcze 25 roku życia i w pzu czy allianzie czy link4, bezpośrednio dzwoniąc do nich miała bym zwyżki...ileś tam procent bodajżę 30 % za wiek..
a idąc do przedstawiciela i podpisując ubezpieczenie np w HDI asekuracja..nie mam zwyżek a raczej 10% zniżek...jako ja sama..


Radzę sprawdzić wysokość składki w HDI przy końcu polisy bo zrobili zwyżkę za wiek 50%.

wybaczcie ale ja niezapłaciła bym za ubezpieczenie samochodu w allianzie prawie 2 tyś zł..szkoda kasy jak autko warte na rynku na dzień dzisiejszy jest praktycznie 3 razy tyle...bo auta w dół poszły...

nie lepiej zapłacić mniej więcej 600 zł za caly rok ? niż 2 tyś.. (2000)


Co w tym wszysktim do kwoty OC ma wartość Twojego auta, skoro możesz nim spowodować szkodę np na jakiejś BMW za 300.000, a nie wspomne już jakbyś kogoś potrąciła?
Na marginesie dodam od siebie, że jak kogoś nie stać na utrzymanie samochodu to się go zwyczajnie nie kupuje, przez takich, którzy oszukują i kombinują Ci uczciwi płacą więcej i tracą.

#37 OFFLINE   Lukasboss

Lukasboss

    VW Jetta 1.4 TSI

  • 1 657 postów
  • Dołączył: 24-07-2007
  • Skąd: Słupsk
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 15 maja 2010 - 17:42

Kto pyta nie błądzi
Szczerze Ci powiem tak, czy te 2 miesiące są dla Ciebie tak ważne? radzę Ci poczekać do dnia urodzin jak skończysz 25 lat i wtedy się dopisać do ubepieczenia (wskazana umowa darowizny)


Dzieki wielkie za wyjasnienie :)