Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

CB radia używają tylko buraki.....


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
20 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   pawel18702

pawel18702

    Citroen C5 to jest to!!!

  • 550 postów
  • Dołączył: 01-05-2008
  • Skąd: PL-SE-N-FIN-DK
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 03 maja 2010 - 10:55

Jak w temacie artykuł znaleziony w internecie!!!!!! :mad::stop:

http://www.poboczem....uraki,nId,65033

#2 OFFLINE   RUFI

RUFI
  • 69 postów
  • Dołączył: 19-01-2010
  • Skąd: Poznań

Napisany 03 maja 2010 - 11:00

widac ze autor tego tekstu nie uzywal cb 15 lat temu skoro pisze ze "nie rzucaco miesem"
z nudow chyba to napisal fakt faktem czasem sie trafi jakis ***** na cb ale to urozmaicenie w czasie podrozy ;) hehe

#3 OFFLINE   pawel18702

pawel18702

    Citroen C5 to jest to!!!

  • 550 postów
  • Dołączył: 01-05-2008
  • Skąd: PL-SE-N-FIN-DK
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 03 maja 2010 - 11:04

Ten artykuł jest taką tęsknotą za dawno utraconym systemem( dla niektórych rajem ), w przypadku autora jest to więcej niż pewne.:p

#4 OFFLINE   Ziutek50

Ziutek50

    **** świat do góry nogami

  • 7 326 postów
  • Dołączył: 19-07-2009
  • Skąd: ES
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 03 maja 2010 - 11:08

Ja ten temat widziałem 2 dni temu jeśli ma ktoś cierpliwość przeczytajcie wszystkie komentarze i wyciągnijcie sami wnioski. niektóre wpisy dają do myślenia ale na 1300 może z 20 jest sensownych. Reszta wpisów to piszą ludzie którzy mają wodę zamiast mózgu. To niestety tylko polska. Tyle mam do powiedzenia w temacie !!

#5 OFFLINE   flog30

flog30
  • 10 postów
  • Dołączył: 24-02-2008
  • Skąd: katowice
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 03 maja 2010 - 11:18

szkoda ze tylko sie pisze o złych zasadach na CB ....ja swego czasu dziekowalem kuplowi ze namówił mnie na CB ,nie dlatego ze wiedziałem gdzie stoja ...ale miałem awarie auta na autostradzie A 4 poszedł mi pasek alternatora a był piątek koło 21 wieczorem..mało tego byłem z córa 3 letnia w aucie to mozecie sobie wyoobrazic....i dzieki CB zawołem breko powiedziałem jaki problem i momentalnie znalazł sie gosciu który mi załatwił pasek ...alternator ..i wymienił wszystko u siebie w warsztacie ....gdyby nie fakt posiadania CB nie wiem jak by sie ta wyprawa skączyła ...
pozdrowionka i pamietajmy o tym ze to tez słuzy do pomocy ..
flog30:looz: (odważni nie żyją wiecznie, za to ostrożni nie zyją wcale.........)
gg 512561

#6 OFFLINE   Ben ten

Ben ten
  • 397 postów
  • Dołączył: 15-07-2009
  • Skąd: Łódź
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 03 maja 2010 - 13:04

Ja miałem "CB" jakieś 17 lat temu i wiem że wtedy też byli różni ludzie na "radyjku". Nie wiem jak jest teraz ale wiem jak było.

#7 OFFLINE   vis1966

vis1966

    Roman

  • 1 376 postów
  • Dołączył: 19-02-2008
  • Skąd: Rugby UK
  • Województwo: nie mieszkam w Polsce
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 X32SE

Napisany 03 maja 2010 - 13:14

Z CB mam ponad 20lat do czynienia i wiele sie zmienilo,nie ma juz taj kultury co kiedys ale i w tedy tez byli tacy jak dzis.Dla mnie zawsze sluzylo do kontaktowania sie i nie raz mi tez pomoglo.Wiec jestem Burakiem:jump:

#8 OFFLINE   krogulewski

krogulewski

    Vincent Vicuś Vini :P

  • 764 postów
  • Dołączył: 16-04-2009
  • Skąd: Jastrząb

Napisany 03 maja 2010 - 13:18

:stop:;)

#9 OFFLINE   redies

redies

    honor&patria

  • 638 postów
  • Dołączył: 12-07-2009
  • Skąd: Brzeziny
  • Województwo: opolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 04 maja 2010 - 08:35

generalnie nic nie mam do użytkowników CB, sam nie mam go w aucie ale niekiedy jeżdżę ze szwagrem TIR-em i słyszę co się wyrabia na tzw. "radyjku" to jak jedziesz z dzieckiem to trzeba mu zatykać uszy albo po prostu wyłączyć , nie ma kultury żadnej oczywiście nie tyczy się to do wszystkich użytkowników a jedynie do tych co nie wiedzą do czego ono służy.

#10 OFFLINE   Roozga

Roozga

    Wujek Dobra Rada

  • 8 617 postów
  • Dołączył: 14-04-2007
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 04 maja 2010 - 09:52

ale to nie ma co się dziwić. Tyle osób ile charakterów i tyle osób ile zachowań. Na CB każdy czuje się anonimowo więc sobie pozwala na więcej.

Z kulturą osobistą jest tak, że zamiast doszukiwać się jej u innych dbajmy o swoją. Jak wszyscy zadbają o swoją kulturę osobistą to wtedy będzie dobrze, ale zadbać muszą wszyscy

A i jeszcze jedno - jak słyszycie bluzgi, nie dołączajcie się - bo i po co - karmicie tylko trolla



 


#11 OFFLINE   faynie

faynie
  • 0 postów
  • Dołączył: 22-04-2010
  • Skąd: Wodzisław Śląski

Napisany 04 maja 2010 - 13:13

ale to nie ma co się dziwić. Tyle osób ile charakterów i tyle osób ile zachowań. Na CB każdy czuje się anonimowo więc sobie pozwala na więcej.

Z kulturą osobistą jest tak, że zamiast doszukiwać się jej u innych dbajmy o swoją. Jak wszyscy zadbają o swoją kulturę osobistą to wtedy będzie dobrze, ale zadbać muszą wszyscy

A i jeszcze jedno - jak słyszycie bluzgi, nie dołączajcie się - bo i po co - karmicie tylko trolla


Bardzo mądre słowa.
Mnie najbardziej wkurza, jak trafiają się jakieś naprawdę "buraki" pokroju "pysia" - albo beczenie czy meczenie - takich niedobrych ludzi to powinno się wieszać za jajka na kablu od gruszki :)

#12 OFFLINE   MarcoFox

MarcoFox

    Zbanowany

  • 268 postów
  • Dołączył: 28-06-2007
  • Skąd: Kórnik / Poznań

Napisany 04 maja 2010 - 15:18

Bardzo mądre słowa.
Mnie najbardziej wkurza, jak trafiają się jakieś naprawdę "buraki" pokroju "pysia" - albo beczenie czy meczenie - takich niedobrych ludzi to powinno się wieszać za jajka na kablu od gruszki :)


Ale takich nakręca to że na ich beczenie ktoś reaguje.... jak go wszyscy oleją to po 3 minutach mu się znudzi....

#13 OFFLINE   chmieleck

chmieleck

    [ZSW 05127]

  • 321 postów
  • Dołączył: 11-10-2009
  • Skąd: Świnoujście

Napisany 04 maja 2010 - 16:01

Jak dla mnie ten tekst jest patetyczny. Autor apeluje o zakazanie używania CB, ale nie podaje żadnego argumentu, bo trudno uznać za argument stwierdzenie, ze jego użytkownicy nadużywają wulgaryzmów. Ponadto wcześniej porównuje CB do internetu, skoro więc internet też jest wszechobecny i jego poziom również spada to jego tokiem myślenia również internetu powinno się zakazać. Rozwiązania w stylu Krzysztofa Kononowicza. A najbardziej patetyczny ze wszystkiego jest podpis pod pierwszym zdjęciem, bo jeżeli autor uważa, że ktoś długością anteny leczy kompleksy, to chyba nie ma pojęcia jak długość anteny przekłada się na jej funkcjonalność.

#14 OFFLINE   faynie

faynie
  • 0 postów
  • Dołączył: 22-04-2010
  • Skąd: Wodzisław Śląski

Napisany 05 maja 2010 - 08:43

(...) Rozwiązania w stylu Krzysztofa Kononowicza.(...)


Padłem :lol:

#15 OFFLINE   Tobiasz86

Tobiasz86
  • 207 postów
  • Dołączył: 14-03-2009
  • Skąd: RKR
  • Województwo: podkarpackie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 15 czerwca 2010 - 16:23

że ktoś długością anteny leczy kompleksy

ale często tak jest, zauważ że małe/krótkie anteny są na samochodach droższych i ludzi poważniejszych. Natomiast te najwyższe najczęściej spotyka się na jakiejś stuningowanej beemie czy innych tego pokroju. Długość anteny ma znaczenie, ale większości osób posiadających batogi od 120+ wystarczyła by antena półmetrowa, bo takie mają potrzeby, bo zdecydowanie to wystarcza aby zapytać o drogę itd.

#16 OFFLINE   Ziutek50

Ziutek50

    **** świat do góry nogami

  • 7 326 postów
  • Dołączył: 19-07-2009
  • Skąd: ES
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 15 czerwca 2010 - 16:37

Tobiasz86:lol::lol::smiech::smiech::pokoj: proszę Cię nie pisz czegoś o czym nie wiesz. Ja posiadam Anteny 165cm na CB , 235cm na KF i jeszcze 105 na UKF i jak jadę z 235cm na dachu to znaczy że mam tuningowaną furę i wodę zamiast mózgu ??? Duża część użytkowników takich długich anten jeździ wolno dlaczego ??? bo jednak pęd powietrza stawia duży opór na antenie i może spowodować uszkodzeniem miejsca montażu albo w gorszym wypadku auto jadące z tyłu. i przed wszystkim to są ludzie którzy nie zawsze ale są Hobbystami łączności radiowych, dla nas ważniejsze jest by mieć dobry zasięg radiowy niż tuningowany wóz.

ps. co do tych drogich aut z krótkimi antenkami to jest tak że co chwilę na radiu słyszysz mobile jak mnie słychać i jak tam ścieżka do następnego skrzyżowania :smiech:

#17 OFFLINE   Tobiasz86

Tobiasz86
  • 207 postów
  • Dołączył: 14-03-2009
  • Skąd: RKR
  • Województwo: podkarpackie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 15 czerwca 2010 - 16:47

napisałem że większość, nie wszyscy, na ciężarowym mam ok 150 cm na omedzę 50 i co? ma moje potrzeby wystarcza ta mniejsza, o drogę pytam co najwyżej w niedzielę albo w nocy kiedy mało kto się odzywa, a w tygodniu bardzo rzadko pytam bo nie ma takiej potrzeby, jest wiele osób które robią to za mnie, a wystarczy tylko słuchać

ps. skoro nie wież czy mam doświadczenie, to nie pisz że ni mam

#18 OFFLINE   Ziutek50

Ziutek50

    **** świat do góry nogami

  • 7 326 postów
  • Dołączył: 19-07-2009
  • Skąd: ES
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 15 czerwca 2010 - 16:57

No teraz sam sobie zaprzeczasz, przypiąłeś etykietkę wszystkim co mają długie anteny. A mój post był ripostą na twoją wypowiedź.

#19 OFFLINE   Tobiasz86

Tobiasz86
  • 207 postów
  • Dołączył: 14-03-2009
  • Skąd: RKR
  • Województwo: podkarpackie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 15 czerwca 2010 - 19:05

eh niepotrzebna dyskusja, nie rozumiesz o co mi chodzi

#20 OFFLINE   bombka

bombka
  • 177 postów
  • Dołączył: 30-01-2010

Napisany 15 czerwca 2010 - 19:25

Tobiasz86 to ja za bardzo nie rozumiem Ciebie,piszesz że na ciężarowym masz długą antenę a na osobowym masz krótką 50 cm(trudno to nazwać anteną).Powinno być odwrotnie na ciężarowym 50cm a na osobowym 150cm,wtedy to ma sens.
A z tymi króciakami to tak jak kolega powyżej pisze,że co parę sekund ktoś pyta o tą samą drogę.Ja osobiście mam na osobówce dwu metrową antenę Sirio Performer 5000,miałem wcześniej krótsze i uwierz mi że różnica jest kolosalna.Nigdy więcej nie założę krótkiej anteny bo po prostu taka antena nie działa.