Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Opel Omega B MV6 pomoc przy kupnie:)


  • Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
83 odpowiedzi na ten temat

#21 OFFLINE   Adrian0018

Adrian0018
  • 47 postów
  • Dołączył: 27-12-2009
  • Skąd: Niemodlin k.Opola

Napisany 03 maja 2010 - 12:13

Koledzy, przecież Lendio sprzedaje śliczną MV6


Kolego a można gdzies zobaczyć tą Omege od Lendio?

Myślę że znalezienie w Polsce omegi z licznikiem poniżej 200 tyś jest nie lada rarytasem a stany liczników które podają są kłamstwem. Nie patrz za bardzo na licznik, zwróc uwagę na kierownicę i czy siedzenie kierowcy jest wytarte, pasy bezpieczeństwa, czy silnik równo pracuje a najlepiej (jezeli jest taka możliwość) weź przed kupnem na komputer - wydasz za podpiećie i sprawdzenie 50-80 zł ale będziesz miał o wiele większy obraz stanu faktycznego. Myśle ze tez ważną sprawą jest nastawienie - "igły" nie kupisz, takie to w salonie stoją ;) aczkolwiek można znaleźć fajny egzemplarz ;) Co do klubowicza Sitasa to najlepiej z nim porozmawiać lecz myslę ze jezeli Kolega chce za swojego irmschera "tylko 12499" to trochę przy malo i pewnie jest cos do zrobienia albo do wymiany. Irmschery stoją wyżej od fabrycznych mv6.


Sciagnałem kolego kiedys taki program:EPC OPEL 2009 po wprowadzeniu nr VIN mozna tam cos sprawdzic? czy nie bardzo? Myslalem zeby pojechac do najblizszego salonu zaplacic te 250 zl i sprawdzić ale chyba sobie podaruje tą omege i zaczne szukac ;d jestem z Opola moze koledzy wiedzą cos blisko ciekawego do sprzedania . Najgorsze jest to że na OTOMOTO i ALL nie ma praktycznie z czego wybierac:(
Mowi sie : Kto tanio kupuje ten drogo jezdzi zobczymy co z moich planów wyjdzie :)

Koledzy, przecież Lendio sprzedaje śliczną MV6


A jak wyglada ta omega można ja gdzies zobaczyć ?

#22 OFFLINE   smadapmega

smadapmega
  • 776 postów
  • Dołączył: 13-06-2009
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 03 maja 2010 - 13:17

Jeżeli chodzi o mnie to ja się nie znam na tym programie więc nie doradzę. Musisz sam się zastanowić czy warto jechać 400 km aby obejrzec auto, ja napisze jak wyglądalo to z mojej strony - jeżdziłem 2.0 16v a w tym czasie od około roku przeglądalem otomoto i allegro w poszukiwaniu mv6, patrzyłem tylko na swoje województwo i graniczące. Szczerze przyznam mało jest mv6 nawet z całej Polski a wybrac dobry egzemplarz to juz wogóle a co dopiero w swoim województwie aby nie trzeba było jechać nie wiadomo ile... Przeglądalem aukcje praktycznie codzinnie i dopiero po prawie roku udało mi się trafić coś konkrentego z moich rejonów. Bardzo długo jak widzisz kupowalem z tym ze nie musialem się spieszyć. Z tego co czytałem wśród kolegów klubowiczow oni także spędzili dlugie miesiące na poszukiwaniu rozsądnej mv6 wiec uwierz ze nie jest łatwo ale życze powodzenia bo w końcu się uda :)

#23 OFFLINE   Adrian0018

Adrian0018
  • 47 postów
  • Dołączył: 27-12-2009
  • Skąd: Niemodlin k.Opola

Napisany 03 maja 2010 - 13:26

Jeżeli chodzi o mnie to ja się nie znam na tym programie więc nie doradzę. Musisz sam się zastanowić czy warto jechać 400 km aby obejrzec auto, ja napisze jak wyglądalo to z mojej strony - jeżdziłem 2.0 16v a w tym czasie od około roku przeglądalem otomoto i allegro w poszukiwaniu mv6, patrzyłem tylko na swoje województwo i graniczące. Szczerze przyznam mało jest mv6 nawet z całej Polski a wybrac dobry egzemplarz to juz wogóle a co dopiero w swoim województwie aby nie trzeba było jechać nie wiadomo ile... Przeglądalem aukcje praktycznie codzinnie i dopiero po prawie roku udało mi się trafić coś konkrentego z moich rejonów. Bardzo długo jak widzisz kupowalem z tym ze nie musialem się spieszyć. Z tego co czytałem wśród kolegów klubowiczow oni także spędzili dlugie miesiące na poszukiwaniu rozsądnej mv6 wiec uwierz ze nie jest łatwo ale życze powodzenia bo w końcu się uda :)


możliwe że bede miał dzisiaj fotki tej omegi dzwoniłem do niego mowil ze wyśle zobacze jak beda jakos wygladały wrzuce je tutaj na forum zobaczę co Panowie powiedzą właściwie nie wiem co robić napalić sie i kupić to nie problem może poczekać kolega polecał mi abym jechał na giełde do Lubina i Gliwic mówił ze duzo tam jest ale MV6 to auto nietypowe nie golf 4 ;p ze stoja w parach po 4 na ulicy:) Bede miał te fotki to inna sprawa wtedy w miare cos zobacze:) a jak nie to poczekam i bede nadal szukał:)

#24 OFFLINE   smadapmega

smadapmega
  • 776 postów
  • Dołączył: 13-06-2009
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 03 maja 2010 - 13:34

możliwe że bede miał dzisiaj fotki tej omegi dzwoniłem do niego mowil ze wyśle zobacze jak beda jakos wygladały wrzuce je tutaj na forum zobaczę co Panowie powiedzą właściwie nie wiem co robić napalić sie i kupić to nie problem może poczekać kolega polecał mi abym jechał na giełde do Lubina i Gliwic mówił ze duzo tam jest ale MV6 to auto nietypowe nie golf 4 ;p ze stoja w parach po 4 na ulicy:) Bede miał te fotki to inna sprawa wtedy w miare cos zobacze:) a jak nie to poczekam i bede nadal szukał:)


Pytałeś o omegę mv6 którą sprzedaje kolega Lendio - można wejsć na jego profil, ona tam jest, przyznam ze ładnie wygląda. Tak na marginesie zawsze lepiej kupic od forumowicza jak od obcej osoby.

Podaje link do profilu kolegi i zdjec mv6 >>>>>>>...
http://forum.omegakl....php?albumid=42

#25 OFFLINE   Adrian0018

Adrian0018
  • 47 postów
  • Dołączył: 27-12-2009
  • Skąd: Niemodlin k.Opola

Napisany 03 maja 2010 - 13:56

Pytałeś o omegę mv6 którą sprzedaje kolega Lendio - można wejsć na jego profil, ona tam jest, przyznam ze ładnie wygląda. Tak na marginesie zawsze lepiej kupic od forumowicza jak od obcej osoby.

Podaje link do profilu kolegi i zdjec mv6 >>>>>>>...
http://forum.omegakl....php?albumid=42


AAA ona była niedawno wystawiona rozmawiałem z kolega ;d na temat tego auta ale one jest kupione w Pl salonie mi sie wydaje ze lepiej kupic sprowadzoną z 2 lata temu:) boje sie ze przez te nasze dziury w drogach bedzie zawieszenie wybite na amen wszystko trzeszczało itp ta omega ma manual ;d dobra sprawa chyba ze jakis jełop ja katował kiedys :) i ona ma tez niby mały przebieg 165 tys chyba i co tez krecone ? chociaz ona wyglada na naprawde zadbana w srodku

#26 OFFLINE   smadapmega

smadapmega
  • 776 postów
  • Dołączył: 13-06-2009
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 03 maja 2010 - 14:07

[quote name='Adrian0018']AAA ona była niedawno wystawiona rozmawiałem z kolega ;d na temat tego auta ale one jest kupione w Pl salonie mi sie wydaje ze lepiej kupic sprowadzoną z 2 lata temu:) boje sie ze przez te nasze dziury w drogach bedzie zawieszenie wybite na amen wszystko trzeszczało itp ta omega ma manual ;d dobra sprawa chyba ze jakis jełop ja katował kiedys[/QUOT

Zgadza sie, jakiś czas temu stała na allegro, przyznam ze sam miałem na nią chęć ale że była daleko nie pojechałem. Ja kupiłem tez pochodząca z polskiego salonu, wcześniejszy wlaściciel dbał więc zawieszenie jest w normie, myśle ze jesli jest z dobrych rąk nie masz sie co bać kupionej w kraju. Co do manuala ja mam taką właśnie i jeśli chodzi i mv6 to można to nazwac wersją kolekcjonerską gdyż w manula jest ich bradzo mało :) Ja miałem trochę szczęścia ze akurat trafiłem na manuala. Aby ocenić czy nie była katowana najlepiej się przejechać, uwazam że nie masz sie co bać kupionych w Polsce, jeśłi ktoś odpowiednio sie o nia troszczył będzie oki. Kupując z zachodzód np Niemcy zawieszenie moze i będzie dobre lecz moga być inne podzespoły zużyte, w niemczech jest strasznie droga roboczo godzina stad im lepiej sie opłaca sprzedać jak remonotować gdyz przy większych naprawach poprostu sie nie kalkuluje. Jezeli juz oglądasz sie za sprowadzoną to zwróć uwagę na te sprowadzane z krajów skandynawskich.

#27 OFFLINE   Mariusz

Mariusz

    *********

  • 3 094 postów
  • Dołączył: 18-11-2006
  • Skąd: warszawa

Napisany 03 maja 2010 - 14:13

[quote name='smadapmega'][quote name='Adrian0018']AAA ona była niedawno wystawiona rozmawiałem z kolega ;d na temat tego auta ale one jest kupione w Pl salonie mi sie wydaje ze lepiej kupic sprowadzoną z 2 lata temu:) boje sie ze przez te nasze dziury w drogach bedzie zawieszenie wybite na amen wszystko trzeszczało itp ta omega ma manual ;d dobra sprawa chyba ze jakis jełop ja katował kiedys[/QUOT

Zgadza sie, jakiś czas temu stała na allegro, przyznam ze sam miałem na nią chęć ale że była daleko nie pojechałem. Ja kupiłem tez pochodząca z polskiego salonu, wcześniejszy wlaściciel dbał więc zawieszenie jest w normie, myśle ze jesli jest z dobrych rąk nie masz sie co bać kupionej w kraju. Co do manuala ja mam taką właśnie i jeśli chodzi i mv6 to można to nazwac wersją kolekcjonerską gdyż w manula jest ich bradzo mało :) Ja miałem trochę szczęścia ze akurat trafiłem na manuala. Aby ocenić czy nie była katowana najlepiej się przejechać, uwazam że nie masz sie co bać kupionych w Polsce, jeśłi ktoś odpowiednio sie o nia troszczył będzie oki. Kupując z zachodzód np Niemcy zawieszenie moze i będzie dobre lecz moga być inne podzespoły zużyte, w niemczech jest strasznie droga roboczo godzina stad im lepiej sie opłaca sprzedać jak remonotować gdyz przy większych naprawach poprostu sie nie kalkuluje. Jezeli juz oglądasz sie za sprowadzoną to zwróć uwagę na te sprowadzane z krajów skandynawskich.[/QUOTE]

Z krajów skandynawskich lepiej zadbane są ?

#28 OFFLINE   Cody667

Cody667

    Reborn From Chaos

  • 308 postów
  • Dołączył: 11-02-2010
  • Skąd: Gdańsk
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 03 maja 2010 - 14:14

Kurde... :) gdybym miał za co, sprzedałbym swoją Omcię, dołożył i brał od Sitasa w ciemno ;) widziałem ją i jest że hoho... :)

#29 OFFLINE   smadapmega

smadapmega
  • 776 postów
  • Dołączył: 13-06-2009
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 03 maja 2010 - 14:23

[quote name='Mariusz'][quote name='smadapmega']

Z krajów skandynawskich lepiej zadbane są ?[/QUOTE]

Oczywiście też można trafić na pruchno ale ogolnie lepiej. Panowie i Panie w krajach skandynawskich mają hopla na punkcie ekologii ( o tym chyba wiecie) i tam rzadziej sie zdarzaja sytuacje ze jak samochod odjezdza z parkingu to pod nim zostaje plama oleju a u nas niestety tak jest czesto, wystarczy popatrzec na miejsca parkingowe. Jest taki jeden co sprowadza omegi ze skandynawi i sprzedaje na allegro, na forum było o nim pisane ale poki co nikt nie wie na ile jest rzetelny. Z drugiej strony nikt tez o nim nie powiedzial złego słowa wiec poki co niewiadoma, facet zawsze w opisie pisze ze ma promocję - śmieszna sprawa jak dla mnie :) ale chociaz po tym mozna sie zorientowac ze to on :)

Sitas ma świetna ome, nie ulega wątpliwości, z zewnątrz perfect ;)

#30 OFFLINE   Adrian0018

Adrian0018
  • 47 postów
  • Dołączył: 27-12-2009
  • Skąd: Niemodlin k.Opola

Napisany 03 maja 2010 - 14:48

Kurde... :) gdybym miał za co, sprzedałbym swoją Omcię, dołożył i brał od Sitasa w ciemno ;) widziałem ją i jest że hoho... :)


Widziałeś i powiedz jak jest utrzymana w środku jak chodzi silnik na gazie i benzynie nie ma jakis wycieków oleju czy jakis powazniejszych rzeczy do zrobienia .Kolego uwazasz ze warto jechac ogladać ja ja mam do SITASA 500 km w jedna strone konkretny cel jechac i kupic a przejechac sie i ogladnac 10 min stwierdzic ze gruchot to trosze mnie przeraza ale nie sprawdzisz nie wiesz:) proste

#31 OFFLINE   eliks

eliks
  • 1 563 postów
  • Dołączył: 28-11-2007
  • Skąd: Lidzbark

Napisany 03 maja 2010 - 14:59

No Sitek ma wizualnie ładną Omę ale nie wiem czy każdy był by w stanie tym na codzień jeździć.

#32 OFFLINE   Adrian0018

Adrian0018
  • 47 postów
  • Dołączył: 27-12-2009
  • Skąd: Niemodlin k.Opola

Napisany 03 maja 2010 - 15:02

No Sitek ma wizualnie ładną Omę ale nie wiem czy każdy był by w stanie tym na codzień jeździć.

Dlaczego tak uważasz niska ona jest az tak bardzo?

#33 OFFLINE   eliks

eliks
  • 1 563 postów
  • Dołączył: 28-11-2007
  • Skąd: Lidzbark

Napisany 03 maja 2010 - 15:04

to że niska to raz, a to że profil opon ma 30 to dwa :) Ostatnio jak jechaliśmy to Sitkowi po trasie krzyczeliśmy na radiu gdzie dziura jest w asfalcie. No ale nie będę nic więcej pisał bo jej Sitek nie sprzeda a dla pasjonata Omka ładna ;)

#34 OFFLINE   Cody667

Cody667

    Reborn From Chaos

  • 308 postów
  • Dołączył: 11-02-2010
  • Skąd: Gdańsk
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 03 maja 2010 - 15:05

Adrian powiem Ci tak, jak ją zobaczysz to już przepadłeś...;) bo jest genialnie piękna;) co do środka, nie powiem Ci do końca bo dokładnie nie widziałem, ale mogę Cię zapewnić, że każda klubowa Omega jest dopieszczona jak ta lala;) silnikowo spokojnie, pewny interes :) a Eliks też ma rację... 18calowe kółka świetnie wyglądają, ale trzeba cholernie uważać... szczególnie na polskich dróżkach...;):tank:

#35 OFFLINE   Adrian0018

Adrian0018
  • 47 postów
  • Dołączył: 27-12-2009
  • Skąd: Niemodlin k.Opola

Napisany 03 maja 2010 - 15:14

Adrian powiem Ci tak, jak ją zobaczysz to już przepadłeś...;) bo jest genialnie piękna;) co do środka, nie powiem Ci do końca bo dokładnie nie widziałem, ale mogę Cię zapewnić, że każda klubowa Omega jest dopieszczona jak ta lala;) silnikowo spokojnie, pewny interes :) a Eliks też ma rację... 18calowe kółka świetnie wyglądają, ale trzeba cholernie uważać... szczególnie na polskich dróżkach...;):tank:


Mozna sie zakochac i Panowie nie zdradzi jak kobieta hehehehe:p

to że niska to raz, a to że profil opon ma 30 to dwa :) Ostatnio jak jechaliśmy to Sitkowi po trasie krzyczeliśmy na radiu gdzie dziura jest w asfalcie. No ale nie będę nic więcej pisał bo jej Sitek nie sprzeda a dla pasjonata Omka ładna ;)


Eliks ale to tylko opony i felgi mi sie podobaja normalne felgi 16 cali z oponkami orginalne z opla 205 r16 profil z 55 Nie kupuje takiego auta zeby szpanowac . Szpanować to mozna golfem GTI w dresie adidasa--- nikogo nie obrazajac oczywiscie ;p

#36 OFFLINE   patryk0490

patryk0490
  • 349 postów
  • Dołączył: 20-04-2009
  • Skąd: Poznań
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 03 maja 2010 - 18:02

Szpanować to mozna golfem GTI w dresie adidasa--- nikogo nie obrazajac oczywiscie ;p

Nie no tutaj to się nie zgodzę akurat, chociaż Golfa nie mam :p
Fele zawsze można sprzedać i kupić mniejsze i jeszcze wyjdziesz na tym na plus. Na Omegę Sitasa już dawno zwróciłem uwagę i gdybym tylko mógł to już bym ją brał ;)

#37 OFFLINE   Adrian0018

Adrian0018
  • 47 postów
  • Dołączył: 27-12-2009
  • Skąd: Niemodlin k.Opola

Napisany 03 maja 2010 - 18:07

Nie no tutaj to się nie zgodzę akurat, chociaż Golfa nie mam :p
Fele zawsze można sprzedać i kupić mniejsze i jeszcze wyjdziesz na tym na plus. Na Omegę Sitasa już dawno zwróciłem uwagę i gdybym tylko mógł to już bym ją brał ;)


Chodzi o to że ja nigdy nie zwracałem na omegi z irmscherem bo one sa obnizone itp felgi 18 calowe i opona 3 cm wysokosc nie da sie jezdzic po dziurach u nas .Zawsze szukałem auta normalnego jak z salonu i jednak te ponad 500km patrzac przez rozsadek to daleko . Bede poprostu dalej szukał i czekał az nadazy sie okazja:)

#38 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 04 maja 2010 - 10:53

Mam Kolege mowi : nie kazde auto musi być krecone !!! ale z 2 strony ta kierownica cos mnie meczy nie wiem czy to takie zdjecie bo wyglada na wytarta jak na 300 tys;p

AAA i Panowie Sprzedawca powiedział mi ze ona jak chodzi wolno sobie jedzie powoli temperatura dochodzi do 100 stopni silnika i zaczyna opadac powiedzial ze to normalne ?
Czy jest to normalne?


kiera jak kiera ale fotele ma bardzo zniszczone. mam klekota teraz ktory ma nakulane 180 000 i recaro ma jak nowe. przebieg w tej V6 to bajka prawie jak andresena




 


#39 OFFLINE   Adrian0018

Adrian0018
  • 47 postów
  • Dołączył: 27-12-2009
  • Skąd: Niemodlin k.Opola

Napisany 04 maja 2010 - 13:59

Panowie nie wiem czy jest to zgodne z regulaminem forum ale dodałem folder zip otrzymanych fotek wnetrza samochodu . Jeśli jest to niezgodne to zrobiłem to z niewiedzy:)

Nie będę tu komuś wypominał czy wmawiał że jest nieuczciwy ale wg mnie te 136 tyś przebiegu jak na ten stan wnętrza to lekka przesada ja dodałbym z 200 tyś .

Wydaje mi się że ta OMKA jednak nie jest najładniejsza w POlsce tak jak napisano w aukcji heeh . Temat tego auta zamkniety z mojej strony

Pozdrawiam Adrian

#40 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 04 maja 2010 - 14:08

Panowie czy można umieścić na forum FOLDER ZIP z fotkami ? czy jest to niezgodne z regulaminem
bo otrzymałem fotki wnetrza Omegi ktorej dotyczy się post


rzuc na imageshack.us