Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Koniec świateł w dzień?


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
108 odpowiedzi na ten temat

#101 OFFLINE   ZAHIR666

ZAHIR666

    3.0 w Złomedze i Calibrze

  • 1 550 postów
  • Dołączył: 29-01-2008
  • Skąd: Sto(L)yca
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 27 kwietnia 2012 - 11:34

Ja tam zawsze mam ksenonki włączone podczas jazdy , widze niezaprzeczalnie więcej argumentów za.:)

#102 OFFLINE   Karburator

Karburator
  • 855 postów
  • Dołączył: 16-03-2009
  • Skąd: Warszawa

Napisany 27 kwietnia 2012 - 11:52

Piekna sloneczna pogoda, powietrze nad nagrzanym asfaltem zaczyna "falowac" a z przeciwka jedzie srebrne/szare auto a my jedziemy akurat pod slonce...


Tak jak z zaparowanymi szybami, nie widzę, nie jadę. A przede wszystkim, najpierw zdejmuję nogę z gazu.

#103 OFFLINE   Szopen

Szopen

    Zagazować cały świat !

  • 451 postów
  • Dołączył: 28-02-2007
  • Skąd: Warszawa
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 27 kwietnia 2012 - 11:53

wyznacznikiem kiedy włączać światła jest to co jest niezbędne - zwykły rozsądek


No tak ale w przepisach nie zamieszczą takiego sformułowania "Światła mijania należy włączyć kiedy to jest niezbędne. Decyduje o tym rozsądek" dlatego pytam się, jak wy to widzicie :p

Mało razy jest tak, że samochód swoim kolorem zlewa się z asfaltem? Przynajmniej po światłach można się kapnąć, że coś jedzie.

Szczególnie, że większość nowych samochodów wychodzi w kolorach szaro,grafitowo,asfaltowym i za chu go nie widać ;)

Na pewno nie zlikwidują tego przepisu. Nie po to teraz każdy nowy samochód ma światła dzienne ;)


Tak jak z zaparowanymi szybami, nie widzę, nie jadę. A przede wszystkim, najpierw zdejmuję nogę z gazu.

No tak, szczególnie u nas w Polsce, jest zasada, nie widzę, nie mam mocy - a jednak pojadę.

#104 OFFLINE   smokebite

smokebite

    Omega Garage

  • 1 750 postów
  • Dołączył: 18-08-2011
  • Skąd: Królewskie Stołeczne Miasto Kraków
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: silnik od innego auta

Napisany 27 kwietnia 2012 - 12:05

No tak ale w przepisach nie zamieszczą takiego sformułowania "Światła mijania należy włączyć kiedy to jest niezbędne. Decyduje o tym rozsądek" dlatego pytam się, jak wy to widzicie :p

"W warunkach ograniczonej widoczności należy mieć włączone światła mijania"

Na pewno nie zlikwidują tego przepisu. Nie po to teraz każdy nowy samochód ma światła dzienne ;)

Austria zlikwidowała więc jednak jest nadzieja

No tak, szczególnie u nas w Polsce, jest zasada, nie widzę, nie mam mocy - a jednak pojadę.

tego żadne przepisy nie zmienią. Trzeba wielu lat edukacji ... :(

Jeżeli wszystko jest pod kontrolą jedziesz zbyt wolno


" Nie możesz być pewien swej racji, jeśli o argumentach swoich oponentów nie będziesz wiedział więcej od nich samych "

Auto Serwis Kraków
Opel Saab
515 018 365

#105 OFFLINE   Karburator

Karburator
  • 855 postów
  • Dołączył: 16-03-2009
  • Skąd: Warszawa

Napisany 27 kwietnia 2012 - 12:43

tego żadne przepisy nie zmienią. Trzeba wielu lat edukacji ...


Jeździmy nie gorzej niż inni, kto wie czy nie lepiej, zważywszy po czym i czym jeździmy.

Austria zlikwidowała więc jednak jest nadzieja


Podzielam ten pogląd.

#106 OFFLINE   topserwis

topserwis

    sympatyk KKK

  • 2 225 postów
  • Dołączył: 16-10-2011
  • Skąd: okolice Warszawy

Napisany 27 kwietnia 2012 - 13:55

Zdecydowanie nie zgadzam się... Poziom kultury za kierownicą jest u nas zerowy, umiejętności kierowców pozostawiają bardzo wiele do życzenia, a efektem tego jest właśnie liczba wypadków a także i ofiar.

#107 OFFLINE   Karburator

Karburator
  • 855 postów
  • Dołączył: 16-03-2009
  • Skąd: Warszawa

Napisany 27 kwietnia 2012 - 14:04

Zdecydowanie nie zgadzam się... Poziom kultury za kierownicą jest u nas zerowy, umiejętności kierowców pozostawiają bardzo wiele do życzenia, a efektem tego jest właśnie liczba wypadków a także i ofiar.


Mów za siebie. Jeśli masz jakiś kompleks narodowościowy, to musisz jakoś z tym żyć.
Europa nie jest lepsza ani gorsza. Jest tylko inna.

#108 OFFLINE   topserwis

topserwis

    sympatyk KKK

  • 2 225 postów
  • Dołączył: 16-10-2011
  • Skąd: okolice Warszawy

Napisany 27 kwietnia 2012 - 14:05

Ja właśnie nie mam kompleksu i mogę otwarcie przyznać jak wygląda sytuacja. Nie czuje się przez to ani gorszy, ani lepszy...

#109 OFFLINE   Karburator

Karburator
  • 855 postów
  • Dołączył: 16-03-2009
  • Skąd: Warszawa

Napisany 27 kwietnia 2012 - 14:09

To dobrze. Ale nieładnie, że wszystkich poza sobą oceniasz jako "zerowych" kulturowo i technicznie.:)
A tak na marginesie, to może byś mi pomógł w kwestii błędu 0420, 0135 i 0155? :)