Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

oc na auto z niemiec


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
8 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   kristianoMV6

kristianoMV6

    ;;

  • 29 postów
  • Dołączył: 30-08-2008
  • Skąd: Łabiszyn

Napisany 16 marca 2010 - 17:48

Kupiłem samochód na handel z Niemiec i jest na blachach wyjazdowych żółtych. ubezpieczenie się skończyło. Czy mogę wykupić teraz oc na 30 dni bez przerejestrowania auta? proszę o konkretną sprawdzoną odpowiedź. Czy w każdej ubezpieczalni jest możliwość dokonania zakupu? Dzięki za pomoc

#2 OFFLINE   massdestruction

massdestruction
  • 61 postów
  • Dołączył: 15-10-2008
  • Skąd: Łodz

Napisany 16 marca 2010 - 18:19

Kupiłem samochód na handel z Niemiec i jest na blachach wyjazdowych żółtych. ubezpieczenie się skończyło. Czy mogę wykupić teraz oc na 30 dni bez przerejestrowania auta? proszę o konkretną sprawdzoną odpowiedź. Czy w każdej ubezpieczalni jest możliwość dokonania zakupu? Dzięki za pomoc


Możesz wykupić.
Wiem,że Warta ma coś takiego,PZU chyba również.
Czy jazda na żółtych tablicach,które straciły ważność+polskim OC jest legalne?NIE.Nie jest to legalne.Ale o tym ubezpieczyciel Cię raczej nie poinformuje.
Jeśli w czasie kontroli nie trafisz na czepliwego Policjanta-wszystko będzie ok.
Jeśli trafisz inaczej-możesz dostać mandat,możesz być odholowany(zdarzały się takie przypadki).
Generalnie mnóstwo osób tak jeździ i raczej się udaje.Raczej;)

#3 OFFLINE   vis1966

vis1966

    Roman

  • 1 376 postów
  • Dołączył: 19-02-2008
  • Skąd: Rugby UK
  • Województwo: nie mieszkam w Polsce
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 X32SE

Napisany 16 marca 2010 - 18:48

Możesz wykupić.
Wiem,że Warta ma coś takiego,PZU chyba również.
Czy jazda na żółtych tablicach,które straciły ważność+polskim OC jest legalne?NIE.Nie jest to legalne.Ale o tym ubezpieczyciel Cię raczej nie poinformuje.
Jeśli w czasie kontroli nie trafisz na czepliwego Policjanta-wszystko będzie ok.
Jeśli trafisz inaczej-możesz dostać mandat,możesz być odholowany(zdarzały się takie przypadki).
Generalnie mnóstwo osób tak jeździ i raczej się udaje.Raczej;)


Dokladnie raczej! A firmy ubezpiecza bo to dla nich kasa.Jezdzillem tak poki mnie nie zkontrolowali policjanci dokladnie mnie uswiadomili ze auto nie jest dopuszczone do ruchu w kraju mimo ze mialem juz polski przeglad i wszystkie oplaty.

#4 OFFLINE   mbobik

mbobik

    1-szy v-ce Prezes od SB

  • 1 065 postów
  • Dołączył: 11-09-2008
  • Skąd: Żukowno
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 16 marca 2010 - 20:05

Kupiłem samochód na handel z Niemiec i jest na blachach wyjazdowych żółtych. ubezpieczenie się skończyło. Czy mogę wykupić teraz oc na 30 dni bez przerejestrowania auta? proszę o konkretną sprawdzoną odpowiedź. Czy w każdej ubezpieczalni jest możliwość dokonania zakupu? Dzięki za pomoc


Jeżeli auta nie rejestrujesz to nie masz obowiązku ubezpieczenia, jeżeli zarejestrujesz to na miesiąc możesz ubezpieczyć tylko raz - na miękkim dowodzie, wyjątkiem jest jeżeli prowadzić działalność z tym związaną, wtedy do woli możesz ubezpieczać miesięczne OC.

Wiem,że Warta ma coś takiego,PZU chyba również.


Tak ma

Czy jazda na żółtych tablicach,które straciły ważność+polskim OC jest legalne?NIE


Z moich informacji wynika że takowa jazda jest legalna, nienależy sugerować się datą na nich, ponieważ ona określa tylko ważność ubezpieczenia, jeżeli więc ubezpieczysz to jeździć możesz.

.Nie jest to legalne.Ale o tym ubezpieczyciel Cię raczej nie poinformuje.


NIe poinformuje bo to nie nasza dziedzina - co do pewności to radzę pójść do WYdziału Komunikacji.

Jeśli trafisz inaczej-możesz dostać mandat,możesz być odholowany(zdarzały się takie przypadki).


Nie ma już możliwości odhlowania, jest mandat tylko. Dalej tą kwestię sprawdza UFG

Dokladnie raczej! A firmy ubezpiecza bo to dla nich kasa


Ten text mnie zabił, masz rację 50zł to mnóstwo KASY :smiech:

#5 OFFLINE   massdestruction

massdestruction
  • 61 postów
  • Dołączył: 15-10-2008
  • Skąd: Łodz

Napisany 16 marca 2010 - 23:24

Jeżeli auta nie rejestrujesz to nie masz obowiązku ubezpieczenia, jeżeli zarejestrujesz to na miesiąc możesz ubezpieczyć tylko raz - na miękkim dowodzie, wyjątkiem jest jeżeli prowadzić działalność z tym związaną, wtedy do woli możesz ubezpieczać miesięczne OC.



Tak ma



Z moich informacji wynika że takowa jazda jest legalna, nienależy sugerować się datą na nich, ponieważ ona określa tylko ważność ubezpieczenia, jeżeli więc ubezpieczysz to jeździć możesz.



NIe poinformuje bo to nie nasza dziedzina - co do pewności to radzę pójść do WYdziału Komunikacji.



Nie ma już możliwości odhlowania, jest mandat tylko. Dalej tą kwestię sprawdza UFG



Ten text mnie zabił, masz rację 50zł to mnóstwo KASY :smiech:


Co do ważności tablic z moich informacji wynika troszkę inaczej.
Data wybita na tablicach jest owszem datą ważności ubezpieczenia,ale również ważnością tablic rejestracyjnych.
Kupując auto w Niemczech zostaje ono wymeldowane(wyrejestrowane).
Zółte tablice są tablicami zjazdowymi.
Po przekroczeniu daty na nich wybitej poruszasz się pojazdem wymeldowanym w Niemczech i niezarejestrowanym w Polsce.
Czyli zgodnie z prawem nie powinniśmy się nim poruszać i już.

A co do tych 50-ciu złotych to fakt w przypadku jednego dużo to nie jest.
Ale biorąc pod uwagę,ze np.w 2009 sprowadzono około 260tyś.aut i co drugi czy trzeci wykupiłby ubezpieczenie krótkoterminowe to zawsze kilka milionów się uzbiera;)

#6 OFFLINE   mbobik

mbobik

    1-szy v-ce Prezes od SB

  • 1 065 postów
  • Dołączył: 11-09-2008
  • Skąd: Żukowno
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 17 marca 2010 - 09:13

Co do ważności tablic z moich informacji wynika troszkę inaczej.
Data wybita na tablicach jest owszem datą ważności ubezpieczenia,ale również ważnością tablic rejestracyjnych.
Kupując auto w Niemczech zostaje ono wymeldowane(wyrejestrowane).
Zółte tablice są tablicami zjazdowymi.
Po przekroczeniu daty na nich wybitej poruszasz się pojazdem wymeldowanym w Niemczech i niezarejestrowanym w Polsce.
Czyli zgodnie z prawem nie powinniśmy się nim poruszać i już.


Yhmy, tak jak pisałem wyżej, warto by było pójśc do UK i się zwyczajnie spytać.

A co do tych 50-ciu złotych to fakt w przypadku jednego dużo to nie jest.
Ale biorąc pod uwagę,ze np.w 2009 sprowadzono około 260tyś.aut i co drugi czy trzeci wykupiłby ubezpieczenie krótkoterminowe to zawsze kilka milionów się uzbiera


Szczerze Ci powiem że takie ubezpieczenia to żadkość, prawie nikt tego nie bierze ;) i bdb, bo roboty z tym tyle co normalnie a zarobek taki że go nie widać :D

#7 OFFLINE   kristianoMV6

kristianoMV6

    ;;

  • 29 postów
  • Dołączył: 30-08-2008
  • Skąd: Łabiszyn

Napisany 31 marca 2010 - 20:32

To tylko Polska!

Już wszystko sprawdziłem. W firmie PZU jest możliwość wykupienia OC na miesiąc auta sprowadzonego z np. Niemiec, który posiada tablice żółte nawet po terminie ważności, ale na Komendzie w Bydgoszczy powiedzieli że takie ubezpieczenie jest dla nich nie ważne, nadal auto jest niedopuszczone do ruchu.

#8 OFFLINE   mbobik

mbobik

    1-szy v-ce Prezes od SB

  • 1 065 postów
  • Dołączył: 11-09-2008
  • Skąd: Żukowno
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 01 kwietnia 2010 - 14:59

To tylko Polska!

Już wszystko sprawdziłem. W firmie PZU jest możliwość wykupienia OC na miesiąc auta sprowadzonego z np. Niemiec, który posiada tablice żółte nawet po terminie ważności, ale na Komendzie w Bydgoszczy powiedzieli że takie ubezpieczenie jest dla nich nie ważne, nadal auto jest niedopuszczone do ruchu.


Ubezpieczenie jest ważne, ale pojazd nie jest dopuszczony do ruchu :p
koszt takiego OC to 99zł

#9 OFFLINE   Benedykt

Benedykt
  • 115 postów
  • Dołączył: 21-01-2009
  • Skąd: Alwernia

Napisany 01 kwietnia 2010 - 22:40

Kupiłem samochód na handel z Niemiec i jest na blachach wyjazdowych żółtych


Ja bym zaczął od tego, że żółte blachy absolutnie nie są blachami wyjazdowymi.Są to tzw. Kurzkennzeichen inaczej Überführungskennzeichen - które są ważne tylko i wyłącznie na terenie Niemiec.
To, że u nas ludziska latają na takich tablicach to raczej norma - bo są tańsze.Ale trzeba pamiętać, że to bezprawie.Gorzej, że są nawet tolerowane, ale w razie biedy możecie zapomnieć, że jakakolwiek ubezpieczalnia niemiecka zapłaci złamany grosz w razie wypadku w Polsce.

Wyjazdowe blachy to tylko i wyłącznie te z czerwonym paskiem i nie na darmo nazywają się Ausfuhrkennzeichen.

Ausfuhrkennzeichen
Weiterhin gibt es in Deutschland sogenannte Ausfuhrkennzeichen. Diese Kennzeichen verwendet man, wenn man ein Fahrzeug ins Ausland verbringen will. Zu diesem Kennzeichen sagt man auch landläufig ” Internationales Kurzzeitkennzeichen “. Diese Kennzeichen werden üder die Zulassungsstellen ausgegeben. Die Kennzeichen verfügen über die Stadtkennung / Kreiskennung, einer Zahlenkombination und nochmals einem Buchstaben. Die Ausfuhrkennzeichen haben auf der rechten Seite des Kennzeichen einen roten Balken.

I tylko te blachy są blachami wyjazdowymi.

Kiedyś polska policja wyłapywała cwaniaków na żółtych blachach - po jakimś czasie dali sobie siana (choć nie wszyscy), bo Polska to przecież dziki kraj.

Ale jak by ktoś chciał to dam mu namiar na człowieka , który do dziś płaci za merca którego sprowadzonym golfem na żółtych ważnych blachach trzepnął w Polsce.
Kosztowna sprawa :(