Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Podłączenie głośników, cicho grają, basu brak


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
13 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   mateusz1523

mateusz1523
  • 234 postów
  • Dołączył: 25-08-2008

Napisany 06 marca 2010 - 17:58

Witam kolegów i koleżanki!
Dziś kupiłem sobie do swojej omki głośniki. Cztery sztuki, Peiying Py-1685F oraz Alphard ETP-1042. Te pierwsze o wymiarach 160mm, a drugie 100mm. Wszystko fajnie Peiying trójdrożny, basowy i w ogóle. Zadowolony z zakupu założyłem je do swojej omki, a tu nagle zonk. Po założeniu w głośnikach jest strasznie płytki bass i grają dość cicho. Wydaje mi się, że stare grały znacznie lepiej. W radiu zmniejszony jest bas do -6dB, -3dB a one potrafią "charczeć". Jestem trochę podłamany.

Teraz pytanie, co może ja coś zrobiłem, namieszałem kable czy coś, że one tak grają? Słyszałem, że jak się połączy odwrotnie + i - to mogą być takie kwiatki. Moje radio to: PANASONIC CQ-RD133N.

Proszę koledzy i koleżanki poradźcie coś, bo już zgłupiałem:pokoj:
Turbo Intercooler:D

#2 OFFLINE   kocyk

kocyk

    watching you

  • 9 202 postów
  • Dołączył: 01-03-2009
  • Skąd: SZ (Zabrze)
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 06 marca 2010 - 18:16

mogłeś pomylić bieguny w jednym głośniku jak podłączałeś bo kostki na pewno amputowałeś , albo zwarcie do masy ,może gdzieś dotyka +- z głośnika do drzwi

   post-6508-0-52963300-1485200684.jpgUrbino 18
 

Powszechnie wiadomo że coś jest niemożliwe do zrobienia, aż przyjdzie ktoś kto nie wie że to jest niemożliwe i to zrobi
Nie pij za kierownicą, stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz. :p


#3 OFFLINE   mateusz1523

mateusz1523
  • 234 postów
  • Dołączył: 25-08-2008

Napisany 06 marca 2010 - 18:21

mogłeś pomylić bieguny w jednym głośniku jak podłączałeś bo kostki na pewno amputowałeś , albo zwarcie do masy ,może gdzieś dotyka +- z głośnika do drzwi


No właśnie coś chyba pomyliłem. Ech... Kostki przy radiu nie miałem, podłączone jest ono tak przez te kable. Jak rozpoznać czy kabel jest + czy -?
Turbo Intercooler:D

#4 OFFLINE   kocyk

kocyk

    watching you

  • 9 202 postów
  • Dołączył: 01-03-2009
  • Skąd: SZ (Zabrze)
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 06 marca 2010 - 18:26

Kostki przy radiu nie miałem, podłączone jest ono tak przez te kable. Jak rozpoznać czy kabel jest + czy -?


mogłeś pomylić przy radiu albo w drzwiach , czy plus czy minus rozpoznasz po kolorach kabli , na radyjku albo w instrukcji masz schemat

przewody głośnikowe z radia:

biały: przedni lewy +
biało czarny: przedni lewy -

szary: przedni prawy +
szaro czarny : przedni prawy -

zielony: tylny lewy +
zielono czarny: tylny lewy -

fioletowy: tylny prawy +
fioletowo czarny: tylny prawy -

   post-6508-0-52963300-1485200684.jpgUrbino 18
 

Powszechnie wiadomo że coś jest niemożliwe do zrobienia, aż przyjdzie ktoś kto nie wie że to jest niemożliwe i to zrobi
Nie pij za kierownicą, stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz. :p


#5 OFFLINE   cugiel

cugiel
  • 1 678 postów
  • Dołączył: 19-01-2009
  • Skąd: Letterkenny
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 06 marca 2010 - 18:30

nie chce cie martwic ale mzliwe ze utopiles pieniadze

ja kiedys do astry kupilem cobie phonocary, po zamontowaniu graly bardzo cicho i praktycznie bez basu, tak sie wkur... ze myslalem ze kogos zaraz za jajca powiesze

pojechalem do sklepu i mowie gosciowi zeby wsiadl do auta posluchac
gosc najpierw krecil ze fabryczne radia tak graja slabo i wzmacniacz musze miec ale za chwile przyniosl kolejne 4 szt phonocarow i znowu to samo, potem przyniosl peyingi i jakies inne plastiki 888 na wszystkich to samo
efekt taki ze spedzilem u niego ponad godzine i odjechalem z zamontowanymi fabrycznymi papierowymi blaupunktami
a gosc ktory zachwalal je jak by ze zlota byly spalil buraka i sie glupio tlumaczyl ze on nie jest producentem tylko to sprzedaje

niewiem ile za nie dales ale moj zestaw byl wtedy prawie 300 zl a fabryczne z jakiegos merca albo audi o niebo lepsze niz chinskie na szrocie mozna kupic za 15 zl

#6 OFFLINE   kocyk

kocyk

    watching you

  • 9 202 postów
  • Dołączył: 01-03-2009
  • Skąd: SZ (Zabrze)
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 06 marca 2010 - 18:40

niewiem ile za nie dales ale moj zestaw byl wtedy prawie 300 zl


jakby co to dużo nie straci one kosztują kolo 50 zł

   post-6508-0-52963300-1485200684.jpgUrbino 18
 

Powszechnie wiadomo że coś jest niemożliwe do zrobienia, aż przyjdzie ktoś kto nie wie że to jest niemożliwe i to zrobi
Nie pij za kierownicą, stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz. :p


#7 OFFLINE   mateusz1523

mateusz1523
  • 234 postów
  • Dołączył: 25-08-2008

Napisany 06 marca 2010 - 18:41

nie chce cie martwic ale mzliwe ze utopiles pieniadze

ja kiedys do astry kupilem cobie phonocary, po zamontowaniu graly bardzo cicho i praktycznie bez basu, tak sie wkur... ze myslalem ze kogos zaraz za jajca powiesze

pojechalem do sklepu i mowie gosciowi zeby wsiadl do auta posluchac
gosc najpierw krecil ze fabryczne radia tak graja slabo i wzmacniacz musze miec ale za chwile przyniosl kolejne 4 szt phonocarow i znowu to samo, potem przyniosl peyingi i jakies inne plastiki 888 na wszystkich to samo
efekt taki ze spedzilem u niego ponad godzine i odjechalem z zamontowanymi fabrycznymi papierowymi blaupunktami
a gosc ktory zachwalal je jak by ze zlota byly spalil buraka i sie glupio tlumaczyl ze on nie jest producentem tylko to sprzedaje

niewiem ile za nie dales ale moj zestaw byl wtedy prawie 300 zl a fabryczne z jakiegos merca albo audi o niebo lepsze niz chinskie na szrocie mozna kupic za 15 zl


No rzesz ****... kupiłem takie, bo kumpel w audi miał takie same, i grały bardzo dobrze. Mam nadzieję, że to tylko jakieś zwarcie, albo pomylone kable.

Na swoje wydałem 110zł, ale jak sobie pomyśle, to normalnie mnie krew zalewa...
Turbo Intercooler:D

#8 OFFLINE   kocyk

kocyk

    watching you

  • 9 202 postów
  • Dołączył: 01-03-2009
  • Skąd: SZ (Zabrze)
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 06 marca 2010 - 18:45

podepnij głośnik bezpośrednio pod radio dla sprawdzenia , rozpiskę kabli podałem we wcześniejszym poście

   post-6508-0-52963300-1485200684.jpgUrbino 18
 

Powszechnie wiadomo że coś jest niemożliwe do zrobienia, aż przyjdzie ktoś kto nie wie że to jest niemożliwe i to zrobi
Nie pij za kierownicą, stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz. :p


#9 OFFLINE   mateusz1523

mateusz1523
  • 234 postów
  • Dołączył: 25-08-2008

Napisany 06 marca 2010 - 19:01

podepnij głośnik bezpośrednio pod radio dla sprawdzenia , rozpiskę kabli podałem we wcześniejszym poście


Tak zrobię. Przeczytałem opinie, na temat tych głośników, i ludzie bardzo dobrze się wypowiadają. Kupię w najbliższym czasie kostkę, przylutuje ją i od nowa podłącze głośniki.

Dzięki za pomoc koledzy, macie u mnie po browarku:piwo:
Turbo Intercooler:D

#10 OFFLINE   Tuptus

Tuptus

    Tomek

  • 1 341 postów
  • Dołączył: 12-08-2008
  • Skąd: Poznań
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.2 16v Z22XE

Napisany 07 marca 2010 - 10:42

niestety tanie głosniki = niska efektywność i niska jakość.... cudów bym się nie spodziewałtym bardziej że głosniki fabryczne są dość niezłe.

#11 OFFLINE   mastah22

mastah22
  • 552 postów
  • Dołączył: 10-04-2008
  • Skąd: Kietrz-opolskie
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 07 marca 2010 - 14:40

Na swoje wydałem 110zł, ale jak sobie pomyśle, to normalnie mnie krew zalewa...
Mezczyzna mateusz1523 jest nieaktywny Raportuj zły post

110zł to kosztuje przecietny drut RCA, bez jaj... Czego Ty oczekujesz ?
"Tanie mieso psy jedza", to glowna zasada a po drugie biednych nie stac na oszczedzanie...

#12 OFFLINE   mateusz1523

mateusz1523
  • 234 postów
  • Dołączył: 25-08-2008

Napisany 13 marca 2010 - 17:17

No dziś już zacząłem się z głośnikami znowu bawić. Podłączyłem je od nowa, i problem znikł. Teraz grają głośno, czysto i z głębokim basem, dużo lepiej niż fabryczne:) Aż miło posłuchać.

Dzięki wszystkim za pomoc:piwo:
Turbo Intercooler:D

#13 OFFLINE   cugiel

cugiel
  • 1 678 postów
  • Dołączył: 19-01-2009
  • Skąd: Letterkenny
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 13 marca 2010 - 17:37

No dziś już zacząłem się z głośnikami znowu bawić. Podłączyłem je od nowa, i problem znikł. Teraz grają głośno, czysto i z głębokim basem, dużo lepiej niż fabryczne:) Aż miło posłuchać.

Dzięki wszystkim za pomoc:piwo:


to sie pochwal jaka przyczyna byla

#14 OFFLINE   mateusz1523

mateusz1523
  • 234 postów
  • Dołączył: 25-08-2008

Napisany 13 marca 2010 - 19:20

to sie pochwal jaka przyczyna byla


niestety, przyczyną było mój pośpiech. Zimno było i chciałem je szybko zamontować. I właśnie przez to w 3 głośnikach pomyliłem biegunowość (+ i -) i jedna wsuwka dotykała mi lekko drzwi i chyba się robiło zwarcie. Teraz łupią, aż miło:)
Turbo Intercooler:D