Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Chiński telefon T2000. Ktoś miał styczność ?


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
39 odpowiedzi na ten temat

#21 OFFLINE   BenekKNS

BenekKNS
  • 609 postów
  • Dołączył: 27-11-2008
  • Skąd: Teresin

Napisany 06 marca 2010 - 23:17

nooo racja. bo i tak przez pośrednika idzie a gościu w ten sposób zaoszczedza na ściąganiu towaru.

#22 OFFLINE   klimi

klimi

    Kulam się megane scenic

  • 355 postów
  • Dołączył: 15-04-2009
  • Skąd: Ciechanów
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 07 marca 2010 - 15:00

Tylko trzeba cło zapłacić. Niektórzy sprzedawcy dają rok gwarancji.

#23 OFFLINE   cugiel

cugiel
  • 1 678 postów
  • Dołączył: 19-01-2009
  • Skąd: Letterkenny
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 10 marca 2010 - 08:06

odkopie kotleta

ja mam telefon i9+++ wersja z softem 2010 i wyswietlaczem 3,2
jesli chodzi o wykonanie to jest naprawde bardzo dobre o wiele lepsze niz np noki5300 czy 6300 smiem twierdzic ze zewnetrznie takie samo jak w iphone 3g

jedyne co denerwuje to to to ze filmiki w rozmiarze innym niz320\240 zamulaja z obrazem i nie da sie otwierac w przegladarce zdjec z cyfrowki bo sa za odszerne
telefon ma dual sim, bardzo glosne dzwonki soft chodzi szybko i bez mulenia
ekran dotykowy dosyc czuly, wystarczy musniecie palcem w przeciwienstwie do lg gdzie trzeba walic paluchemw ekran zeby zalapalo
ogolnie stosunek cena jakosc wypada bardzo dobrze

tak wogole na yt jest duzo filmikow z tymi fonami to sobie mozna obczaic

#24 OFFLINE   zwloki

zwloki

    omega

  • 680 postów
  • Dołączył: 02-11-2006
  • Skąd: olsztyn, cork
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 10 marca 2010 - 08:45

Niektórzy sprzedawcy dają rok gwarancji
.

wedlug przepisow unii europejskiej rok gwarancji to absolutne minimum, :) ale niewiem jak to sie ma do taniochy uciskowej :D

#25 OFFLINE   cugiel

cugiel
  • 1 678 postów
  • Dołączył: 19-01-2009
  • Skąd: Letterkenny
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 10 marca 2010 - 19:53

wedlug przepisow unii europejskiej rok gwarancji to absolutne minimum, :) ale niewiem jak to sie ma do taniochy uciskowej :D


a tak sie ma ze najczesciej kupujac na allegro cos takiego nie dostajesz rachunku albo inne zagrania tego typu a potem nie ma sie do kogo zwracac z reklamacja

a tak wogole niewiem jak wam ale ja przecietnie jeden telefon mam 3-6 miesiecy a potem sie psuje, na reklamacje nie mam co liczyc bo pracuje z woda i nikt nie uznaje gwarancji jek ten pasek w srodku sie robi czerwony
na naprawe czegokolwiek trzeba wylozyc przynajmniej 100zl bo takie duperele jak wymiana glosniczka czy wyswietlacza sam nieraz robilem
a wiec taki telefon w moim przypadku sie naprawy nie doczeka tylko leci do kosza

i cos mi sie wydaje ze na te chinskie sie teraz przectawie bo przynajmniej szkoda nie bedzie jak sie spierniczy

#26 OFFLINE   senai

senai

    Grasz w zielone ? :D :D

  • 166 postów
  • Dołączył: 30-09-2009
  • Skąd: Warszawa-Zoliborz

Napisany 12 marca 2010 - 20:13

prosto od chińczyka czy przez pośrednika ?

prosto od chinczyka - gorzej wtedy z gwarancja ale roznica w cenie moze byc tego warta.

Bo to chyba troszkę bez sensu jakby się miało za paczką czekać tygodniami...

telefonik bez problemow wysla Ci DHL Express zwykle nie wychodzi tak duzo... ok 30-40 $

Tylko trzeba cło zapłacić.

Jesli dogadasz sie ze sprzedawca zeby nadal to jako gift i wpisal wzglednie niska wartosc - wg DHL na dzien dziesiejszy ponizej 78 $ - wtedy najprawdopodobniej ominiesz clo. jesli nie clo nie powinno byc wysokie. wiekszosc drobnej elektorniki jest na cle 4.9 % wiec przypuszczam ze telefon podobnie
Życie to jedna wielka impreza. Zrob wszystko aby nie być na niej tylko kelnerem :D :D :D
!! ZOBACZ CO CIEKAWEGO SPRZEDAJE NA ALLEGRO !!

#27 OFFLINE   marxxx

marxxx
  • 0 postów
  • Dołączył: 27-03-2010

Napisany 27 marca 2010 - 19:01

chińskie telefony iphonopodobne mozna już kupić za mniej niż 200zł z dostawą.
Ale ja polecam tego chińczyka http://telchina.bij....wtopic.php?t=81

#28 OFFLINE   chomiczek

chomiczek

    Administrator

  • 15 postów
  • Dołączył: 22-06-2015
  • Skąd: Wadowice
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 09 kwietnia 2010 - 07:44

a ja tam ściągam telefony z chin.. osobiście bardzo mi się podoba Tiger3G.. wykonanie rewelacyjne.. oczywiście jak to w chińczyku 2sim, tv, radio, tutaj jest java, która jest minimalnie wolniejsza od javy z popularnych telefonów.

Cena.. nie wiele ponad 100USD.. :) czas dostawy około 2tyg.

#29 OFFLINE   RUFI

RUFI
  • 69 postów
  • Dołączył: 19-01-2010
  • Skąd: Poznań

Napisany 09 kwietnia 2010 - 08:43

ogolnie ODRADZAM wszystkie chinske wynalazki kupilem kiedys NOKIA N95 ktora akazala sie chinska podrobka NOKLA N95...jeden wielki syf,tlumaczyl mi kierownik urzedu celnego w poznaniu jak to wyglada,chinczycy wyrzucaja cale linie produkcyjne na zlom przychodzi chinczyk bierze taka linie i zaczyna w szopie robic podrobki...nie musze wspominac o jakosci...

#30 OFFLINE   EPRZ

EPRZ

    Symulant

  • 115 postów
  • Dołączył: 09-07-2008
  • Skąd: Rzeszów

Napisany 09 kwietnia 2010 - 19:57

ogolnie ODRADZAM wszystkie chinske wynalazki kupilem kiedys NOKIA N95 ktora akazala sie chinska podrobka NOKLA N95...jeden wielki syf,tlumaczyl mi kierownik urzedu celnego w poznaniu jak to wyglada,chinczycy wyrzucaja cale linie produkcyjne na zlom przychodzi chinczyk bierze taka linie i zaczyna w szopie robic podrobki...nie musze wspominac o jakosci...


A ten celnik to skąd wie, pomagał mu?
Jakoś się toczy

#31 OFFLINE   klimi

klimi

    Kulam się megane scenic

  • 355 postów
  • Dołączył: 15-04-2009
  • Skąd: Ciechanów
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 10 kwietnia 2010 - 08:31

ogolnie ODRADZAM wszystkie chinske wynalazki kupilem kiedys NOKIA N95 ktora akazala sie chinska podrobka NOKLA N95...jeden wielki syf,tlumaczyl mi kierownik urzedu celnego w poznaniu jak to wyglada,chinczycy wyrzucaja cale linie produkcyjne na zlom przychodzi chinczyk bierze taka linie i zaczyna w szopie robic podrobki...nie musze wspominac o jakosci...


No wykonanie teraźniejszych chińskich telefonów jest o wiele lepsze niż markowych ;)
Np. SE W910i po pół roku obudowa wytarta jak nie wiem co a chińczyk jak nowy :)

#32 OFFLINE   patryk0490

patryk0490
  • 349 postów
  • Dołączył: 20-04-2009
  • Skąd: Poznań
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 11 kwietnia 2010 - 07:03

ogolnie ODRADZAM wszystkie chinske wynalazki kupilem kiedys NOKIA N95 ktora akazala sie chinska podrobka NOKLA N95...jeden wielki syf,tlumaczyl mi kierownik urzedu celnego w poznaniu jak to wyglada,chinczycy wyrzucaja cale linie produkcyjne na zlom przychodzi chinczyk bierze taka linie i zaczyna w szopie robic podrobki...nie musze wspominac o jakosci...


Akurat źle trafiłeś. Ta Nokla to rzeczywiście szajs. Rozdzielczość to po prostu tragedia. Ale widziałem inny chiński telefon to rewelacja i właśnie z tego co widzę to wiele osób twierdzi że wykonanie jest lepsze od znanych marek.

#33 OFFLINE   chomiczek

chomiczek

    Administrator

  • 15 postów
  • Dołączył: 22-06-2015
  • Skąd: Wadowice
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 11 kwietnia 2010 - 07:17

@rufi, ale pomyśl.. kupiłeś telefon, który 'udawał' n95 i nie zastanowiło Cię, że dziwnym trafem jest o 50% lub nawet więcej tańszy?

Telefony, o których piszemy w moim odczuciu być może wyglądają jak jakieś znane modele, ale.. nigdy nimi nie są i nigdy nie będą.. mają (jak to chińczyki) w wiele innych funkcji.. (głównie 2xSIM, oraz TV).. najczęściej mają również ekran dotykowy..

gdyby miały podobne aparaty (jak w telefonach dostępnych na naszym rynku) to byłyby naprawdę o wiele lepsze..

Co do samej jakości wykonania plastików, etc.. zamawiając pierwszego chińczyka liczyłem na 'odpustowy plastik', a naprawdę obudowa zaskoczyła mnie baaaaardzo pozytywnie.. jak np. bateria.. u nas dają baterię o pojemności około 1000... tam były 2, każda po ponad 2000!!!

#34 OFFLINE   RUFI

RUFI
  • 69 postów
  • Dołączył: 19-01-2010
  • Skąd: Poznań

Napisany 11 kwietnia 2010 - 08:59

rufi, ale pomyśl.. kupiłeś telefon, który 'udawał' n95 i nie zastanowiło Cię, że dziwnym trafem jest o 50% lub nawet więcej tańszy?


bol jest tu ze cena byla jak za orginalne n95.zobaczcie sobie mini iphona chinski wynalazek wszytsko super ale jak sie popsuje to raczej nikt tego nie naprawi...

pasujace do tematu hehee http://demotywatory.pl/1357568

#35 OFFLINE   klimi

klimi

    Kulam się megane scenic

  • 355 postów
  • Dołączył: 15-04-2009
  • Skąd: Ciechanów
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 11 kwietnia 2010 - 11:36

bol jest tu ze cena byla jak za orginalne n95.zobaczcie sobie mini iphona chinski wynalazek wszytsko super ale jak sie popsuje to raczej nikt tego nie naprawi...

pasujace do tematu hehee http://demotywatory.pl/1357568


W Poznaniu jest serwis tych telefonów ;)

#36 OFFLINE   krasulec

krasulec
  • 249 postów
  • Dołączył: 22-03-2010
  • Skąd: Sompolno

Napisany 13 kwietnia 2010 - 01:30

wiesz dlaczego co 6 człowiek na ziemi to chińczyk?
wiesz dlaczego wszystko co chińskie jest tanie?
wiesz dlaczego ????
bo idą na ilość nie na jakość jak miałbyś styczność z jakimś tel chińskim nawet nie było by tego tematu!!!!!! serwisy juz istnieja w Polsce!!
Dodany obrazek

!! Przyjemność z jazdy !!

Dodany obrazek

Jeśli czujesz się czasami mały i bezużyteczny - pomyśl, że kiedyś byłeś
najszybszym i najsprawniejszym plemnikiem w swojej grupie.

#37 OFFLINE   klimi

klimi

    Kulam się megane scenic

  • 355 postów
  • Dołączył: 15-04-2009
  • Skąd: Ciechanów
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 20 kwietnia 2010 - 20:43

Dopiszę jeszcze trochę o chińczykach bo właśnie sprawiłem sobie kolejny ;)
Kupiłem Sciphone i9. Trafiłem chyba na felerny model bo chodził kiepsko. Wolno chodziła java, nie działał bt, ale telefonik mi się podobał. Wymieniłem go na taki z wifi i ten chodzi o niebo lepiej. Chodzą gry 3D, ładnie obraca obraz jak się słucha muzyki albo ogląda zdjęcia. Wifi też działa dobrze, i ogólnie działa "lepiej". Żeby się cieszyć z bezawaryjnej pracy to trzeba trafić na dobry model albo mieć możliwość chociażby flashowania. Zresztą moim zdaniem z tymi telefonami to jest tak jak kiedyś z siemensami. Trzeba było umieć sobie wgrać oprogramowanie żeby to chodziło.

#38 OFFLINE   krzysiek

krzysiek
  • 364 postów
  • Dołączył: 16-10-2008
  • Skąd: Konin
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 24 kwietnia 2010 - 18:12

Kupiłem Sciphone i9.


Ponieważ poważnie zastanawiam się nad takową zabawką, to mam kilka pytań do Ciebie, jeśli pozwolisz ;)

1. Gdzie kupowałeś, za ile, czy u nas w Pl czy może z importu, jeśli można to namiar poproszę.
2. Jak to jest z tym polskim menu, bo na allegro piszą, że język polski w 90-99%
3. Skąd mam wiedzieć, że w danym egzemplarzu jest wifi (akurat by się przydało, a są z wifi i bez wifi)
4. Aparat (dla mnie rzecz podrzędna) ma chyba 1,3 pix, a zdjęcia wyglądają (na allegro) jak z obrazka. Pewnie photoshop,co? ;)

Na razie tyle mnie nurtuje, jak coś to będę pytał, a jak coś Ci się samo nasunie to dawaj śmiało. Pozdrawiam.

mieć możliwość chociażby flashowania. Zresztą moim zdaniem z tymi telefonami to jest tak jak kiedyś z siemensami. Trzeba było umieć sobie wgrać oprogramowanie żeby to chodziło.


A w domu, z dostępem do sieci da radę coś pokombinować?

#39 OFFLINE   klimi

klimi

    Kulam się megane scenic

  • 355 postów
  • Dołączył: 15-04-2009
  • Skąd: Ciechanów
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 24 kwietnia 2010 - 19:07

A w domu, z dostępem do sieci da radę coś pokombinować?


Wszystko da radę. Jest płatne oprogramowanie, które oferuje duużo więcej od zwykłego. W necie są przeróbki kabli, gotowe oprogramowanie. Ja się w to nie bawiłem - jeszcze :)

Ponieważ poważnie zastanawiam się nad takową zabawką, to mam kilka pytań do Ciebie, jeśli pozwolisz ;)

1. Gdzie kupowałeś, za ile, czy u nas w Pl czy może z importu, jeśli można to namiar poproszę.
2. Jak to jest z tym polskim menu, bo na allegro piszą, że język polski w 90-99%
3. Skąd mam wiedzieć, że w danym egzemplarzu jest wifi (akurat by się przydało, a są z wifi i bez wifi)
4. Aparat (dla mnie rzecz podrzędna) ma chyba 1,3 pix, a zdjęcia wyglądają (na allegro) jak z obrazka. Pewnie photoshop,co? ;)


1. Kupiłem w Olsztynie przez allegro od użytkownika Discount_Gsm, ponieważ odebrałem osobiście. Cena 329 zł.
2. Z polskim menu jest różnie ale najważniejsze rzeczy są w pl, chociaż dla mnie może być po angielsku ;) Trzeba się przyzwyczaić do menu i jego układu.
3. No jak tel ma wifi to pod baterią jest taka informacja. Na aukcji zazwyczaj piszą co ma.
4. Praktycznie każdy chiński telefon ma aparat VGA. Zdjęcia jak np. w noki 6020.

Polskie fora są kiepskie, polecam anglojęzyczne, nie wiem czy mogę podać linki ;)

Co do awaryjności to właśnie zepsuł mi się kabel i nie mogę naładować telefonu :( W poniedziałek załatwię sobie drugi.

Ekran dotykowy nie działa co prawda tak jak np. w Omnii, bardziej jak w Avilli ;)

#40 OFFLINE   krzysiek

krzysiek
  • 364 postów
  • Dołączył: 16-10-2008
  • Skąd: Konin
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 24 kwietnia 2010 - 19:14

Dzieki za odpowiedz, bede myslal dalej. :)