Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Światła przez cały rok?


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
77 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   Bmaci3k

Bmaci3k
  • 212 postów
  • Dołączył: 07-12-2006
  • Skąd: Ciechanów

Napisany 01 marca 2007 - 19:19

Witam. Nie znalazłem nic o tym na forum wiec pytam.

Czy weszła juz ustawa nakazująca jazde przez cały rok z włączonymi światłami mijania?



#2 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 01 marca 2007 - 19:24

Witam. Nie znalazłem nic o tym na forum wiec pytam.

Czy weszła juz ustawa nakazująca jazde przez cały rok z włączonymi światłami mijania?


wejdzie 1.04 po podpisaniu przez " prezydenta"

[edit- waldemarz] - edytowano, ponieważ nie był potrzebny ten dopisek.




 


#3 OFFLINE   Waldemarz

Waldemarz

    DZIADZIA

  • 2 660 postów
  • Dołączył: 22-05-2006
  • Skąd: Warszawa
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 01 marca 2007 - 19:24

Z tego co wiem to jeszcze nie weszła. Nawet w Senacie jej jeszcze nie było. :mrgreen:

#4 OFFLINE   wolf

wolf
  • 972 postów
  • Dołączył: 27-07-2006
  • Skąd: cieszyn/skoczów

Napisany 01 marca 2007 - 19:35

czyli można śmigać bez

#5 OFFLINE   prezesss

prezesss
  • 1 576 postów
  • Dołączył: 20-06-2006
  • Skąd: Warszawa-Bielany
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 01 marca 2007 - 19:36

najpierw to niech oni drogi zrobia :guns: :guns:

#6 OFFLINE   Waldemarz

Waldemarz

    DZIADZIA

  • 2 660 postów
  • Dołączył: 22-05-2006
  • Skąd: Warszawa
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 01 marca 2007 - 19:51

Dzisiaj sporo osób jeżdziło bez swiateł i jednak nikt nikomu nie klikał światełkami, a i policja nie czepiała sie.

#7 OFFLINE   Bmaci3k

Bmaci3k
  • 212 postów
  • Dołączył: 07-12-2006
  • Skąd: Ciechanów

Napisany 01 marca 2007 - 19:57

ja tak tylko z ciekawości pytam bo jakoś sie przyzwyczaiłem, ze cały rok zawsze jezdze na światełkach. Przynajmniej pozniej w zime nie zapominam. Jak wsiadam to odruchowo juz ręka leci do włączenia.

#8 OFFLINE   lord_craven

lord_craven

    Ciem kotka!

  • 5 572 postów
  • Dołączył: 30-08-2006
  • Skąd: Giedlarowa
  • Województwo: podkarpackie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 01 marca 2007 - 21:06

Projekt został zaakceptowany prze senat, taraz wraca do sejmu i jak przejdzie to idzie do prezydenta. Spodziewać się należy, że jak przejdzie to już za miesiąc będzie obowiązywał.

#9 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 01 marca 2007 - 21:10

Projekt został zaakceptowany prze senat, taraz wraca do sejmu i jak przejdzie to idzie do prezydenta. Spodziewać się należy, że jak przejdzie to już za miesiąc będzie obowiązywał.


dzis w RMF mowili ze wejdzie 01.04




 


#10 OFFLINE   Jeżon

Jeżon
  • 74 postów
  • Dołączył: 23-12-2006
  • Skąd: NOS in PO

Napisany 01 marca 2007 - 21:28

dla mnie to wszystko jedno.. ja latam cały rok... takaze dzisiaj juz widziałem ze ludzie bez lataja...

a niech mi ktos napisze czy jest taki przepis ze nie moge stac na parkingu z odpalonym silnikiem ... bo w czoraj podjechala do mnie policja i sie przyczepiła do tego ze tak stoje ... wzioł dokumenty, spisał mnie i powiedział ze dzisiaj za te wykroczenie grozi mi mandat w wysokosci 100zł ... :!: :!:

:smiech: spytałem sie czy sobie zartuje a on powiedział ze na przyszłosc prosze uwazac bo szkoda pieniadzy... powiedziałem ze smiesznu przepis... :czerwona_kartka: nie wiem jest cos takiego ... bo w kodeksie nie mogłem znalesc...
... Omega ...Władca Szos ... :D
http://pl.youtube.co...h?v=QUhNAAg5G8k

#11 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 01 marca 2007 - 21:41

dla mnie to wszystko jedno.. ja latam cały rok... takaze dzisiaj juz widziałem ze ludzie bez lataja...

a niech mi ktos napisze czy jest taki przepis ze nie moge stac na parkingu z odpalonym silnikiem ... bo w czoraj podjechala do mnie policja i sie przyczepiła do tego ze tak stoje ... wzioł dokumenty, spisał mnie i powiedział ze dzisiaj za te wykroczenie grozi mi mandat w wysokosci 100zł ... :!: :!:

:smiech: spytałem sie czy sobie zartuje a on powiedział ze na przyszłosc prosze uwazac bo szkoda pieniadzy... powiedziałem ze smiesznu przepis... :czerwona_kartka: nie wiem jest cos takiego ... bo w kodeksie nie mogłem znalesc...



jest cos takiego. tylko nie pamietam czy 2 minuty czy 5 minut.




 


#12 OFFLINE   Jeżon

Jeżon
  • 74 postów
  • Dołączył: 23-12-2006
  • Skąd: NOS in PO

Napisany 01 marca 2007 - 21:50

jest cos takiego. tylko nie pamietam czy 2 minuty czy 5 minut.


no to idjotyczne prawo... jak mi jest zimno lub nie chce zeby mi szyby zaparowały to co mam zrobic... ale to tylko nasza POLSKA co tu wymagac... :bad:
... Omega ...Władca Szos ... :D
http://pl.youtube.co...h?v=QUhNAAg5G8k

#13 OFFLINE   Waldemarz

Waldemarz

    DZIADZIA

  • 2 660 postów
  • Dołączył: 22-05-2006
  • Skąd: Warszawa
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 01 marca 2007 - 22:12

Pamiętaj, że w Polsce ustalaja przepisy ci co wogóle nigdy sami nie jeżdzili autami, a jeśli juz to nigdy na trzeźwo. :smiech:

#14 OFFLINE   Luqua

Luqua
  • 941 postów
  • Dołączył: 14-10-2006
  • Skąd: Chełm
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 01 marca 2007 - 22:36

A ja wczoraj uslyszalem w TVN TURBO w Raporcie Turbo jak wypiowiadal sie Jaro Kaczynski:
Jesli nie dopniemy swego i nie wybudujemy obwodnicy w dolinie Rospudy to mozemy sie pozegnac z budowa autostrad :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
No az sobie wlosy wyrywam. Frajerzyna sam samolotem lata to nawet nie wie ze w Polsce autostrady sa potrzebne. ALez ja mam dosyc tego poje.anego państwa ehh


 


#15 OFFLINE   gmurawsk

gmurawsk
  • 2 023 postów
  • Dołączył: 08-08-2006
  • Skąd: Warszawa-Grochów
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 02 marca 2007 - 09:10

media mówią tak http://www.rmf.fm/fa...6&next=1&ptr=20

#16 Guest_ROLF_*

Guest_ROLF_*
  • Dołączył: 01-01-1970

Napisany 02 marca 2007 - 10:44

Idea jazdy na światłach przez cały rok jest słuszna. Szkoda tylko, że do bezpieczeństwa na drogach rząd zabiera sie od " :pupa: strony". Co ze stanem naszych dróg, ich szerokością, oznakowaniem itp.

#17 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 02 marca 2007 - 13:16

Idea jazdy na światłach przez cały rok jest słuszna. Szkoda tylko, że do bezpieczeństwa na drogach rząd zabiera sie od " :pupa: strony". Co ze stanem naszych dróg, ich szerokością, oznakowaniem itp.



banda i tyle. na drogi nie mamy co liczyc. :bad:




 


#18 OFFLINE   Waldemarz

Waldemarz

    DZIADZIA

  • 2 660 postów
  • Dołączył: 22-05-2006
  • Skąd: Warszawa
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 02 marca 2007 - 13:31

A ja wczoraj uslyszalem w TVN TURBO w Raporcie Turbo jak wypiowiadal sie Jaro Kaczynski:
Jesli nie dopniemy swego i nie wybudujemy obwodnicy w dolinie Rospudy to mozemy sie pozegnac z budowa autostrad :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
No az sobie wlosy wyrywam. Frajerzyna sam samolotem lata to nawet nie wie ze w Polsce autostrady sa potrzebne. ALez ja mam dosyc tego poje.anego państwa ehh


Luqua ale ty źle go zrozumiałeś jego wypowiedź. :mrgreen:
Tutaj chodzi o to że własnie będzie problem z budową autostrad, ponieważ w wiekszości tereny Polski są zalesione i jesli ekolodzy bedą tak walczyc na każdym terenie gdzie ma rozpocząć sie budowa to nigdy autostrady nie powstaną. Bez urazy ale Polska to nie jest sahara i pustkowie i tam gdzie mają byc autostrady to jednak są tereny zalesione i wodne.
Tak samo jak właśnie z Rospudą, przecież większość terenów w tamtym regionie to lasy i jeziora i tak naprawdę to nigdzie nie można by było budować autostrad, bo jednak trzeba wykarczować lasy. :diable:

Tak naprawde to Unia sie czepia, a jestem ciekaw co oni robili aby pobudować autostrady u siebie. Przeciez kraje europy zachodniej to też nie była pustynia. A teraz maja pretensje do państw, które chcą u siebie budowac dla tirów z Unii dobre drogi.
Jestem ciekaw co by Unia zrobiła gdyby Polska powiedziała STOP dla Tirów przejeżdzajacych przez Polskę do Rosji z towarami z UE. Zakaz jakiegokolwiek tranzytu i co wtedy. Mieszkańcy bedą mieli ciszę i spokój. A my mniejsze korki na trasach. :mrgreen:

#19 OFFLINE   GISKARD

GISKARD
  • 3 534 postów
  • Dołączył: 17-06-2006
  • Skąd: Pionki
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 02 marca 2007 - 20:36

gdyby Polska powiedziała STOP dla Tirów przejeżdzajacych przez Polskę do Rosji z towarami z UE.

ten pomysł mi się podoba w takiej wersji...

wszystkie TIRy na wagony kolejowe.... i kolejarze beda mieli zarobek i powietzre bardziej czyste i drogi lepsze i mniej wypadków i ciszej na drogach... i poszalec można by było... i wogóle

i wogóle TIRy z pod znaku dzidzia putin i her herman gering... mogłyby se dalej jeżdzić a kożyści były by dla wszystkich bo taki transpor jest tańszy dla TIRowców niż jazda przez polske i jeszcze by se poodpoczywały w kuszetkach z dziewczynkami by pochasali jeszce by kt na tym nieźle zarobił.... wszyscy byli by zadowoleni..
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

#20 OFFLINE   niko

niko
  • 383 postów
  • Dołączył: 14-06-2006
  • Skąd: Kraków
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 02 marca 2007 - 20:54

wszystkie TIRy na wagony kolejowe.... i kolejarze beda mieli zarobek i powietzre bardziej czyste i drogi lepsze i mniej wypadków i ciszej na drogach... i poszalec można by było... i wogóle
i wogóle TIRy z pod znaku dzidzia putin i her herman gering...


GISKARD, lubię cię!!!
:czesc: :zabawa:

A tak na poważnie, wracając do tematu, to ja też jeżdżę cały rok na światłach... tego nauczyłem się jeżdżąc po Europie. Moim zdaniem widoczność nawzajemna kierowców wzrasta. pozdro