Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Duże spalanie gazu 2.0 8v


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
72 odpowiedzi na ten temat

#41 OFFLINE   boodziu

boodziu
  • 33 postów
  • Dołączył: 19-03-2008
  • Skąd: Poznań

Napisany 10 grudnia 2012 - 21:28

Witam jakieś pół roku temu kupiłem omcie z początku paliła mi 13l niedawno wymieniłem parownik na taki sam tomasetto 100hp i pali mi 17l jak się rozgrzeje silnik i stanę np.na światłach na wolnych obrotach czuć gazem jaka może być przyczyna


Parę lat temu miałem Omegę z podobnym silnikiem i problem ze spalaniem powracał co jakiś czas jak bumerang. Przez jakiś czas paliła 12l w mieście a później około 20l i jedyną sensowną rzeczą, która przywracała normalne spalanie była wizyta u gazownika i ponowna regulacja. Nie do końca wiem co on tam czynił ale działało i oto chodziło.

#42 OFFLINE   Kacperpol

Kacperpol

    Początkujący

  • 41 postów
  • Dołączył: 23-12-2013
  • Skąd: Jelenia Góra

Napisany 11 marca 2014 - 00:43

Witam jak w temacie. Ile powinna palić omega b 95 8v automat na krótkich odcinkach do 10 km.
Tzn zawsze takie przejeżdżam 10 w jedna i po kilku godzinach wracam.

Dodam że posiadam instalacje lpg niestety 2 gen także na gazie jedzie mułowato.
Obecnie pali 14 litrów czy to nie jest aby za dużo ? Znajomy ma co prawda 16V manual robi odcinki po 20-30 km i wychodzi mu 10 litrów.
Z ważniejszych rzeczy dodam że instalacja to BRC i nie wymieniłem jeszcze żadnych filtrów itp bo nie wiem czy to coś da ? Jedyne co zostało wymienione to rozrząd przez poprzedniego właściciela reszta nie ruszana co najmniej od kilku dobrych miesięcy.
Co prawda świeci się Check engine ale op-com już mi idzie z 3 tydzień chin;)
Nie wiem czy to ma wpływ, ale mam drobne nieszczelności na pierwszym wydechu i trochę pierdzi
https://www.dropbox....08 09.35.40.jpg
nie jestem pewien czy to się tak nazywa.

#43 OFFLINE   Demanu

Demanu
  • 29 postów
  • Dołączył: 12-12-2013
  • Skąd: Lublin

Napisany 11 marca 2014 - 01:16

trochę dużo bo ja też mam 2 generację w 2.0 16V i spalanie wychodzi mi ok 11 litrów. Na początku po kupieniu też wpieprzał LPG jak szalony. Może być kwestia regulacji a może filtr LPG jest zapchany. U mnie po zmianie filtra i regulacji (samodzielnej bo magicy gazownicy w moim mieście tak mi regulowali że za każdym razem dostawał złą mieszankę i się dławił na byle wzniesieniu) doszedłem do takiego spalania. Sprawdź też cały przewód od filtra powietrza (sam filtr też możesz sprawdzić) czy nie masz nieszczelności.

PS a z wydechem jedź na migo-mat, niech Ci zespawają bo też przez to trochę mocy traci a dźwięk wkur... znaczy denerwuje :D

#44 OFFLINE   manro

manro
  • 1 909 postów
  • Dołączył: 09-07-2007
  • Skąd: WARSZAWA
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 11 marca 2014 - 13:52

Witam jak w temacie. Ile powinna palić omega b 95 8v automat na krótkich odcinkach do 10 km.
Tzn zawsze takie przejeżdżam 10 w jedna i po kilku godzinach wracam.

Dodam że posiadam instalacje lpg niestety 2 gen także na gazie jedzie mułowato.
Obecnie pali 14 litrów czy to nie jest aby za dużo ? Znajomy ma co prawda 16V manual robi odcinki po 20-30 km i wychodzi mu 10 litrów.
Z ważniejszych rzeczy dodam że instalacja to BRC i nie wymieniłem jeszcze żadnych filtrów itp bo nie wiem czy to coś da ? Jedyne co zostało wymienione to rozrząd przez poprzedniego właściciela reszta nie ruszana co najmniej od kilku dobrych miesięcy.
Co prawda świeci się Check engine ale op-com już mi idzie z 3 tydzień chin;)
Nie wiem czy to ma wpływ, ale mam drobne nieszczelności na pierwszym wydechu i trochę pierdzi
https://www.dropbox....08 09.35.40.jpg
nie jestem pewien czy to się tak nazywa.


Jak dojdzie chinol to napraw auto i wyreguluj na korekty z ecu silnika , i żaden gazmen tego lepiej nie zrobi bo to wymaga czasu a gazownicy jego nie mają.:D

#45 OFFLINE   adamesce

adamesce

    Omega: Never ending story

  • 595 postów
  • Dołączył: 22-02-2010
  • Skąd: Sosnowiec
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 11 marca 2014 - 14:58

jakaś regulacja po tej wymianie była robiona ?? sprawdzanie szczelności ?

te 100HP to trochę za mały , on w szczytowej formie ma 100 KM a potem jest tylko gorzej , trzeba było brać min 136HP

troche odgrzeje:

Ja mialem 100HP w 2 gen w poprzedniej B x20xev i dzialal bez zarzutu, nie bylo problemow. Jak kupilem auto mial 3 miesieczna instalacje zle zalozona. Po poprawkach (wiedza z forum) wlozony w uklad z nagrzewnica na krotki obieg i auto nawet przy -20 po 300m juz jezdzilo na gazie normalnie. Mialem go 3 lata i nic mu nie bylo. Co roku profilaktyczna regulacja. Ten napisy to chwyt marketingowy. Do 3.0 sie nie nadaje ale 136 KM pociagnie znakomicie. Opinia wielu zakladow zakladajacych gaz jest identyczna.

#46 OFFLINE   Kacperpol

Kacperpol

    Początkujący

  • 41 postów
  • Dołączył: 23-12-2013
  • Skąd: Jelenia Góra

Napisany 11 marca 2014 - 17:12

@Demanu ale też miałeś automat? Z tego co wiem automaty 1,5 litra co najmniej więcej kopcą. Jeżdżę bardzo spokojnie automat płynnie zmienia biegi w okolicach 2-3 k RPM. Heh, ale żeby to jechało to gaz na 3/4 wciśnięty tak żeby nie kręciła do wyższych obrotów.

Dzięki za odpowiedzi. Cholerka 11 litrów to ile w trasie :o. Jakby mi 12 paliła na krótkich to skakałbym ze szczęścia. Czyli na start mówicie kupić filtr gazu.
Ale samemu regulować gaz? Jak to zrobić nigdy tego nie robiłem nawet nie wiem jak można prosić o jakieś materiały zawsze wydawało mi się to skomplikowane.
Pytanie dlaczego traci moc przecież to już za lambdą ?

PS@ demanu. Ale kurczę jak to pospawać jak tam nie wiadomo gdzie sa dziury są tak małe że trzeba ręką szukać gdzie wieje.

#47 OFFLINE   adamesce

adamesce

    Omega: Never ending story

  • 595 postów
  • Dołączył: 22-02-2010
  • Skąd: Sosnowiec
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 11 marca 2014 - 17:57

To wymien na nowy. Szybsze oproznianie ukladu wydechowego ze spalin poprzez nieszczelnosci moze nie dogrzewac sondy.

#48 OFFLINE   barteklodz

barteklodz

    y32se y22dth

  • 1 333 postów
  • Dołączył: 15-02-2010
  • Skąd: Łódź-Górna
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 11 marca 2014 - 21:57

astra w manualu mi paliła po mieście ok 13lpg więc te 14L bym uznał jak najbardziej poprawny wynik
co ciekawe im bardziej starałem się jechać spokojnej to więcej spalała, z omegą jest to samo

#49 OFFLINE   Piotrek

Piotrek
  • 1 395 postów
  • Dołączył: 17-07-2011
  • Skąd: WGM
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 11 marca 2014 - 22:44

2.0 czy 2.2 w mieście spali spokojnie 14-15L i nie uważam, że to dużo czy ponad normę, w trasie zejdzie do 9-10 więc o czym ta dyskusja. Jedź na regulację i wymianę filtrów. Wymień wydech a nie łataj.

#50 OFFLINE   Kacperpol

Kacperpol

    Początkujący

  • 41 postów
  • Dołączył: 23-12-2013
  • Skąd: Jelenia Góra

Napisany 12 marca 2014 - 08:36

Dobry boże astra 13 litrów :o
Kolegi Vectra A 2.0 8V pali 10 litrów LPG. Też instalacja 2 gen. Moje miasto jest malutkie 60-70 tyś mieszkańców korków nie ma praktycznie.
Wystarczy że wymienię filtr gazu i powietrza czy coś jeszcze?
Wydech to nie jest aż tak źle gołym okiem dziur nie widać , ale ręką czuć jak powietrze ucieka.
To czy sonda pracuje prawidłowo to odczytam op-comem ? Wydaje mi się że tak.
Dodam że mam tak dziwną instalacje że sam muszę przełączać benzyna czy gaz

#51 OFFLINE   andrzej9923

andrzej9923
  • 129 postów
  • Dołączył: 06-10-2009
  • Skąd: Bialystok
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 3.6i 24v C36GET Lotus Omega

Napisany 12 marca 2014 - 10:16

Mialem kiedys omege A manual z tym motorkiem i lpg podobny.W miescie palila[jak dobrze pamietam] ok 12 l lpg przy spokojnej jezdzie.Co mozesz zrobic-wymienic filtr powietrza,swiece zapl. no i ewentualnie filtr gazu ale to tak dla swietego spokoju.Ja jezdzilem z 6 l i filtra gazu nie zmienialem.A jak to nic nie da[a mysle ze to jest kosmetyka i jak spadnie spalanie to minimalnie] to radze poszukac dobrego,polecanego fachmana od lpg i niech ustawi inna mieszanke.Mysle ze 12 l lpg to min jakie powinno ci spalac przy spokojnej jezdzie.
Automat nie zawsze bedzie wiecej palil,zalezy jak sie jezdzi w manualu.
I nie oszczedzaj na rozgrzewce na benzynie,taka reczna instalacja zacheca do zbyt szybkiego przelaczania na lpg a to grozi kosztami.Wiem co pisze bo jestem tego dobrym przykladem.

#52 OFFLINE   Kornell

Kornell
  • 214 postów
  • Dołączył: 27-02-2011
  • Skąd: Zgorzelec

Napisany 12 marca 2014 - 11:07

Kacperpol zmień sobie silnik w profilu bo ten co masz podany to był w omedze A, Ty masz zapewne X20SE. Sam mam ten silnik tylko ze z sekwencją, spalanie wynosi 10-12 l.

To czy sonda pracuje prawidłowo to odczytam op-comem ?

sprawdzisz, może masz bogatą mieszankę ustawioną, sprawdź błędy kompa.

#53 OFFLINE   Kacperpol

Kacperpol

    Początkujący

  • 41 postów
  • Dołączył: 23-12-2013
  • Skąd: Jelenia Góra

Napisany 12 marca 2014 - 16:44

Kornel dzięki poprawiłem.
Andrzej heh masz racje ja na gaz przerzucam się jak większość po jakiś 15 metrach jazdy.
Wache to za 20 zł zalewam nie wiem raz na miesiąc.
To fajnie odezwę się jak chińczyk mi te kable prześle. Wtedy wrzuce jakieś screen może jakiś dobry człowiek powie czy to jest okej czy może potrzebna jest regulacja.

@adamesce a zamiast migomatu wystarczy zwykła spawarka na elektrodę bo koleżka taką ma ? Te dziurki są minimalne chyba zrobi robotę ?

#54 OFFLINE   Piotrek

Piotrek
  • 1 395 postów
  • Dołączył: 17-07-2011
  • Skąd: WGM
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 12 marca 2014 - 18:48

ja na gaz przerzucam się jak większość po jakiś 15 metrach jazdy

:tak: większość tak robi :pokoj:

#55 OFFLINE   adamesce

adamesce

    Omega: Never ending story

  • 595 postów
  • Dołączył: 22-02-2010
  • Skąd: Sosnowiec
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 12 marca 2014 - 19:27

moja poprzednia x20xev w sedanie palila srednio na dystansie 26 k km 11,3 LPG (II gen) przelaczana po ok 100m. Obecna po 1000 km pali srednio 11,5 na sekwencji, przelacza sie przy 30 stopniach.

#56 OFFLINE   damian0708

damian0708
  • 1 091 postów
  • Dołączył: 17-07-2008
  • Skąd: Kielce
  • Województwo: świętokrzyskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 13 marca 2014 - 07:01

Kornel dzięki poprawiłem.
Andrzej heh masz racje ja na gaz przerzucam się jak większość po jakiś 15 metrach jazdy.
Wache to za 20 zł zalewam nie wiem raz na miesiąc.
To fajnie odezwę się jak chińczyk mi te kable prześle. Wtedy wrzuce jakieś screen może jakiś dobry człowiek powie czy to jest okej czy może potrzebna jest regulacja.

@adamesce a zamiast migomatu wystarczy zwykła spawarka na elektrodę bo koleżka taką ma ? Te dziurki są minimalne chyba zrobi robotę ?


Dlatego tyle pali bo gaz jest nie dogrzany i zalewa motor. Tutaj żaden facher nie pomoże, trzeba trochę zagrzać silnik i tyle.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

#57 OFFLINE   Kacperpol

Kacperpol

    Początkujący

  • 41 postów
  • Dołączył: 23-12-2013
  • Skąd: Jelenia Góra

Napisany 13 marca 2014 - 17:06

Dlatego tyle pali bo gaz jest nie dogrzany i zalewa motor. Tutaj żaden facher nie pomoże, trzeba trochę zagrzać silnik i tyle.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka


Hmm to ile powinienem przejechać na benie żeby się przełączyć temat jest ciekawy myśle ze zrobię testy w przyszłym tygodniu. Nie wiem znajomi tak latają chyba od nich złe nawyki przejąłem

#58 OFFLINE   Piotrek

Piotrek
  • 1 395 postów
  • Dołączył: 17-07-2011
  • Skąd: WGM
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 13 marca 2014 - 17:47

Nikt w w km Ci nie poda ile, płyn w układzie chłodzenia powinien mieć min. te 35-40C. W lato dosyć szybko przełącza się, w zimę później.

#59 OFFLINE   barteklodz

barteklodz

    y32se y22dth

  • 1 333 postów
  • Dołączył: 15-02-2010
  • Skąd: Łódź-Górna
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 13 marca 2014 - 21:40

u mnie 1km albo ok 3min na jałowych

#60 OFFLINE   andrzej9923

andrzej9923
  • 129 postów
  • Dołączył: 06-10-2009
  • Skąd: Bialystok
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 3.6i 24v C36GET Lotus Omega

Napisany 14 marca 2014 - 17:46

Robicie zludne oszczednosci a pozniej dwa razy tyle wywalacie na remonty.Jak ktos ma zamiar pojezdzic kilka lat to odradzam takie praktyki.Predzej czy pozniej glowica bedzie do roboty nie wspominajac o samej instalacji lpg.
Ja mam sekwencje i u mnie przelacza po ok 3 km i temp na desce ponad 50st[przy wylaczonym ogrzewaniu].
ps. a pozniej czytamy na forum ze obroty skacza :jump: