Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

BRAK WSTECZNEGO BIEGU w 4l30e


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
31 odpowiedzi na ten temat

#21 OFFLINE   Grzesiek87

Grzesiek87
  • 231 postów
  • Dołączył: 27-01-2009
  • Skąd: Zgierz

Napisany 04 lutego 2010 - 10:12

właśnie byłem na pełnym kompie - żadnych błędów - jedynie to co przeanalizowali to przy właczeniu wstecznego ciśnienie na pompie rośnie i auto troche jedzie a potem ciśnienie spada i już auto wtedy nie jedzie. Sprawdzałem dziś most i cała elektronikę dla pewności - wszystko jest ok oprócz skrzyni - ewidentnie coś mechanicznie się zjechało wkońcu już skrzynia ma najechane 320k

#22 OFFLINE   Ksiadz

Ksiadz
  • 309 postów
  • Dołączył: 02-08-2009
  • Skąd: Gdynia

Napisany 04 lutego 2010 - 10:40

właśnie byłem na pełnym kompie - żadnych błędów - jedynie to co przeanalizowali to przy właczeniu wstecznego ciśnienie na pompie rośnie i auto troche jedzie a potem ciśnienie spada i już auto wtedy nie jedzie. Sprawdzałem dziś most i cała elektronikę dla pewności - wszystko jest ok oprócz skrzyni - ewidentnie coś mechanicznie się zjechało wkońcu już skrzynia ma najechane 320k

kolego jak masz troche odlozonego grosza to umow sie z kolega "beast" ludzie na forum chwala jego czesci sam bym zmienil skrzynie ale chwilowo kasy brak bede jezdzil dalej bez wsteka:jump:

#23 OFFLINE   mariusztds

mariusztds
  • 8 postów
  • Dołączył: 28-01-2010
  • Skąd: BYDGOSZCZ

Napisany 04 lutego 2010 - 14:50

Ja zdecydowałem że kupie ar35 od best-a jak będę miał kasę mam nadzieję że jeszcze będzie

#24 OFFLINE   Grzesiek87

Grzesiek87
  • 231 postów
  • Dołączył: 27-01-2009
  • Skąd: Zgierz

Napisany 04 lutego 2010 - 18:55

dziś mnie coś tknęło i postanowiłem sprawdzić ile jest tak naprawde oleju w skrzyni po tej wymianie. Dolalem jeszcze 2,5 litra i dopiero jest full stan. Teraz skrzynia łapie dużo lepiej na wstecznym, ale zauwżyłem że łapie bardzo dobrze jak trzymam pomiędzy N a R (i nawet jedzie pod górke tyłem;d) - można to jakoś wyregulować bez wyjmowania całej skrzyni? może nie potrzeba wymieniać całej skrzyni :D ? Czy to może tylko chwilowy efekt po wymianie tego oleju i dolaniu na full stan?

#25 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 04 lutego 2010 - 20:37

dziś mnie coś tknęło i postanowiłem sprawdzić ile jest tak naprawde oleju w skrzyni po tej wymianie. Dolalem jeszcze 2,5 litra i dopiero jest full stan. Teraz skrzynia łapie dużo lepiej na wstecznym, ale zauwżyłem że łapie bardzo dobrze jak trzymam pomiędzy N a R (i nawet jedzie pod górke tyłem;d) - można to jakoś wyregulować bez wyjmowania całej skrzyni? może nie potrzeba wymieniać całej skrzyni :D ? Czy to może tylko chwilowy efekt po wymianie tego oleju i dolaniu na full stan?


od selektora do dzwigni idzie precik - tam sie reguluje




 


#26 OFFLINE   Grzesiek87

Grzesiek87
  • 231 postów
  • Dołączył: 27-01-2009
  • Skąd: Zgierz

Napisany 04 lutego 2010 - 22:40

Którymi dokładnie elementami mam się zajać ?
Dodany obrazek
czy może lepiej podjechać do jakiegoś mechanika ? Jak przestawie to czasem nie przestawia się również inne biegi które praktycznie są teraz ok? Jak widze to, że weszło 2,5 l oleju jeszcze to tak naprawde się zastanawiam czy oni napewno sprawdzili mi tam tą taśme itd jak wymieniali olej. Może po prostu olali temat - taśma może mieć duże znaczenie co do tego wstecznego ? Sam selektor może mieć coś wspólnego z tym, że wyskakuje ten wsteczny? dodam, że po tym wjezdzie tyłem auto wtedy stało w tym śniegu nieźle zawalone i od spodu też całkiem sporo śniegu było.

#27 OFFLINE   cyp3k

cyp3k
  • 518 postów
  • Dołączył: 13-08-2009
  • Skąd: Allover :)
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 TD X25DT

Napisany 05 lutego 2010 - 22:11

Witam, jeśli nadal masz problem z tym selektorem to zapraszam do mnie :-) (Nowa ruda - scaleniowa) Jutro akurat będę to robił (włącznie z montażem nowej skrzyni). Może podpatrzysz i coś Ci się nasunie, jakiś pomysł ? :-)

Jak coś to daj znać (najlepiej sms) 668 056 442.

Pozdrawiam

#28 OFFLINE   Grzesiek87

Grzesiek87
  • 231 postów
  • Dołączył: 27-01-2009
  • Skąd: Zgierz

Napisany 06 lutego 2010 - 10:52

Dziękuje za zaproszenie, ale dziś nie moge skorzystać - zapytam jeszcze o taka jedną rzecz... czy to, że coś jest nie tak ze skrzynia może powodować ogromne spalanie ? Sprawdziłem spalanie - w mieście przy oszczędnej jeździe - 22l/100 - poza miastem 15l/100 - przy troche bardziej dynamicznej jeździe powyzej 2500obr/min miasto 35l/100 ; trasa 20l/100 - trochę przegięcie to spalanie ;/

Dodam, że kiedyś auto przy dynamicznej jeździe spalało mi max 15l/100; trasa 7-8; auto ma jeszcze na gwarancji od bosch pompe wtryskowa i nastawnik - nie dymi, nie traci oleju. Jakieś pomysły;) ?

#29 OFFLINE   Seb-Sta

Seb-Sta
  • 85 postów
  • Dołączył: 05-04-2009
  • Skąd: Sochaczew

Napisany 14 marca 2010 - 16:47

witam ja od jakiegos czasu myslalem ze tez nie mam wstecznego co prawda nie swiecila mi sie kontrolka awari. Dzis zaowazylem ze wsteczny dziala lecz na bardzo wysokich obrotach a gdy wisiadlem z auta to bylo czuc ze sprzeglo sie troche jara co moze byc przyczyna ze przy niskich obrotak lipa a jak dam gazu ok2tys i ponad to cofa normalnie?


Co jest powodem tak jak kolega piszę działania wstecznego tylko na wysokich obrotach ?? Tylko nie piszcie że skrzynia padła interesuje mnie co się w niej przypuszczalnie zepsuło. Niestety po przeszukaniu forum takich informacji nie znalazłem ( może źle szukam - kto wie)

#30 OFFLINE   Grzesiek87

Grzesiek87
  • 231 postów
  • Dołączył: 27-01-2009
  • Skąd: Zgierz

Napisany 15 marca 2010 - 10:33

u mnie brak wstecznego biegu na wysokich obrotach był spowodowany urwana poduszka pod skrzynia, urwaniem mocowania wału oraz lekkim wykrzywieniem krzyżaków w moście. A do przodu szło bardzo ładnie. Również żadnych błędów na kompie. I teraz już działa:)

#31 OFFLINE   Seb-Sta

Seb-Sta
  • 85 postów
  • Dołączył: 05-04-2009
  • Skąd: Sochaczew

Napisany 18 marca 2010 - 21:42

Twój przypadek to raczej każdemu się nie zdarza ;-) częstszą przyczyną z tego co mi się zdaje jest uszkodzona skrzynia. Ciekawi mnie to dlatego, że mam dwie z których chciał bym złożyć jedną z czego właśnie jedna łapie wsteczny na wysokich obrotach. Co odpowiada za wsteczny ?? Co najczęściej się uszkadza ??

#32 OFFLINE   Grzesiek87

Grzesiek87
  • 231 postów
  • Dołączył: 27-01-2009
  • Skąd: Zgierz

Napisany 18 marca 2010 - 22:11

jak na wysokich łapie to raczej tarczki - byłem u kolesia co robi automaty - mówil mi kiedys ze jak nie lapie od niskich obrotow a lapie na wysokich tzn, że ktoś przypalił pierwsze tarczki wstecznego (podobno wsteczny sklada się z paru tarczek)
a na wolnych obrotach(bez gazu) jedzie do tyłu?

a poza tym milion usterek - byłeś na kompie?