Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

czy można przyśpieszyć wyrok sądu grodzkiego


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
23 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   woland357

woland357
  • 37 postów
  • Dołączył: 24-07-2009

Napisany 08 stycznia 2010 - 01:17

jak w temacie.ponad miesiąctemu byłem sprawca kolizji.po stosownym oświadczeniu spracy złożnym na komisariacie policji.czekam na orzeczenie sądu grodzkiego.ile czasu trzeba czekać na taki werdykt czy jest jakiś sposób żeby sie dowiedzieć na jakim etapie jest moja sprawa?
a moze istniej możliwość napisanie podania a samoukaranie sie-bo słyszalem o czyms takim.
zgory dzieki za odpowiedzi

#2 OFFLINE   mih2

mih2

    olej gubie litrami.......

  • 329 postów
  • Dołączył: 29-06-2009
  • Skąd: POS (Raszków)

Napisany 08 stycznia 2010 - 01:49

Nie wiem jak będzie u ciebie przectawie sytuacje u mnie:
25 maja wypadek
29 czerwca podpisanie zeznań złożenie wniosku o rozprawę bez stawiennictwa i samo podanie się każe
2 lipca wezwanie na psychotesty
w lipcu 2 pisma z prokuratury
w sierpniu cisza
w wrześniu informacja z sadu o rozprawie 5 października
listopad druki z kontem i kwotą do wpłaty do 12 grudnia.

#3 OFFLINE   Kesiaczek

Kesiaczek
  • 567 postów
  • Dołączył: 21-10-2008
  • Skąd: Szczytno/Kielce

Napisany 08 stycznia 2010 - 08:29

Idz do sadu grodzkiego podaj numer sprawy i powinni Ci udzielić informacji.

#4 OFFLINE   woland357

woland357
  • 37 postów
  • Dołączył: 24-07-2009

Napisany 08 stycznia 2010 - 19:41

mih2.to jak widać trochę to potrwało:)
Kesiaczek.
Fajnie by było jak ja bym miał numer jakiejś sprawy.Po złożeniu zeznań na komendzie nie dostałem żadnego kwitu ni nic.skąd mogę wziąść numer takiej sprawy.
a może nie ma jeszcze żadnego numeru sprawy bo się jeszcze za to nie wzieli:D.
w każdym razie mam tą świadomość że na pewno o mnie nie zapomną:)

#5 OFFLINE   Odi18

Odi18
  • 557 postów
  • Dołączył: 25-12-2008

Napisany 08 stycznia 2010 - 23:13

koledzy ja nie wiem czy wy sobie zdajecie sprawe ale:
SĄDY GROCKIE JUZ NIE ISTNIEJĄ :p teraz sie naczekacie bo wasze sprawy sa w sadach okregowych :)

#6 OFFLINE   Kesiaczek

Kesiaczek
  • 567 postów
  • Dołączył: 21-10-2008
  • Skąd: Szczytno/Kielce

Napisany 09 stycznia 2010 - 08:51

Musisz sie skierowac do sadu, do którego była skierowana sprawa i dowiedziec sie i numer takiej sprawy. Powinni Ci go podać.

#7 OFFLINE   redies

redies

    honor&patria

  • 638 postów
  • Dołączył: 12-07-2009
  • Skąd: Brzeziny
  • Województwo: opolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 09 stycznia 2010 - 17:27

po złożeniu zeznań na komisariacie nikt ci nie musi podawać numeru sprawy dopóki się o niego nie upomnisz a poza tym trzeba było poddać się dobrowolnej karze już podczas przesłuchania i wiedział być co cię czeka za spowodowanie kolizji , kara była by ustalona na miejscu w KP. Podejdź do KP gdzie prowadzona była sprawa i dostaniesz jej numer a później do Sądu gdzie sprawa została przesłana , ale radzę czekać w spokoju na pierwsze wezwanie na sprawę do Sądu i wówczas na pierwszej rozprawie będziesz mógł poddać się tzw DPK, ( dobrowolne poddanie karze).

#8 OFFLINE   hampster

hampster
  • 430 postów
  • Dołączył: 24-02-2007
  • Skąd: Dobrzyca
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 09 stycznia 2010 - 19:26

koledzy ja nie wiem czy wy sobie zdajecie sprawe ale:
SĄDY GROCKIE JUZ NIE ISTNIEJĄ :p teraz sie naczekacie bo wasze sprawy sa w sadach okregowych

W niektórych sądach jeszcze są, nie wszystkie zlikwidowali.

a moze istniej możliwość napisanie podania a samoukaranie sie-bo słyszalem o czyms takim.


To się nazywa dobrowolne poddanie się karze. Na pewno Ci to już proponowali, a jeżeli nie to zgłoś się do sądu, w którym ma być lub jest rozpoznawana twoja sprawa i złóż oświadczenie, że chcesz dobrowolnie poddać się karze.

#9 OFFLINE   Odi18

Odi18
  • 557 postów
  • Dołączył: 25-12-2008

Napisany 09 stycznia 2010 - 22:03

W niektórych sądach jeszcze są, nie wszystkie zlikwidowali.


wszystkie sądy grodzkie zlikwidowali, a sprawy zostaly podzielone pomiedzy sady okregowe

#10 OFFLINE   Kiciek

Kiciek
  • 237 postów
  • Dołączył: 15-05-2009
  • Skąd: Kielce
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 10 stycznia 2010 - 03:59

ściemniasz koleżko. Albo powiesz prawdę , albo nie zawracaj dupci. Dwa zdania które napisałeś zaprzeczają same sobie.
Nie możesz odpowiadać przed Sądem Grodzkim, jeśli składałeś zeznania na policji (np odmawiając mandatu nie mogą cię potem przesłuchiwać). Policja podała Cię do sądu i jest w tym momencie stroną. Nie może zatem i nie ma prawa Cię przesłuchiwać.
Przypuszczam, że na komisariacie składałeś WYJAŚNIENIA a to różnica.
Jeśli zaś , tak było , to mamy do czynienia z przestępstwem.
Jeśli chodzi o instytucję samoukarania, to hehe, nie ma czegoś takiego; ani w KK; ani w KPK.
Jest inne rozwiązanie. Napisz mi szczere PW to powiem co masz zrobić.
Tym bardziej, że nie znasz nr sprawy z grodzkiego i prawdopodobnie twoja sprawa jest w Karnym.

wszystkie sądy grodzkie zlikwidowali, a sprawy zostaly podzielone pomiedzy sady okregowe

Możesz podać podstawę prawną? Czy powtarzasz za dziennikarzami?
Nowelizacji KPK nie było. Do Sądu należy w jakim trybie ma być rozpatrywana dana sprawa. Jedynie to uległo zmianie i to tylko dlatego, żeby (chińskie przekleństwa).

#11 OFFLINE   hampster

hampster
  • 430 postów
  • Dołączył: 24-02-2007
  • Skąd: Dobrzyca
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 10 stycznia 2010 - 12:19

wszystkie sądy grodzkie zlikwidowali, a sprawy zostaly podzielone pomiedzy sady okregowe

Sądy Okręgowe nie zajmują się wykroczeniami jako sądy I instancji, zajmują się tylko jako sądy II instancji po wniesieniu apelacji od wyroku sądu I instancji!!!

Sądy Grodzkie są likwidowane po kolei, ale nie wszystkie są zlikwidowane, co nie znaczy że nie będą wkrótce.
Jak się kolego nie znasz to się lepiej nie odzywaj.

Nie możesz odpowiadać przed Sądem Grodzkim, jeśli składałeś zeznania na policji (np odmawiając mandatu nie mogą cię potem przesłuchiwać).

Bzdura. Jeśli odmawiasz przyjęcia mandatu karnego sprawa jest kierowana do Sądu i Policja może Cię przesłuchać jako obwinionego i wówczas w aktach zamieszcza się protokół wyjaśnień obwinionego.

Przypuszczam, że na komisariacie składałeś WYJAŚNIENIA a to różnica.
Jeśli zaś , tak było , to mamy do czynienia z przestępstwem.
Jeśli chodzi o instytucję samoukarania, to hehe, nie ma czegoś takiego; ani w KK; ani w KPK.
Jest inne rozwiązanie. Napisz mi szczere PW to powiem co masz zrobić.
Tym bardziej, że nie znasz nr sprawy z grodzkiego i prawdopodobnie twoja sprawa jest w Karnym.


Kiciek nie próbuj być prawnikiem bo Ci nie wychodzi.

Wyjaśnienia składa obwiniony czy też oskarżony zarówno przed Policją jak i przed Sądem. Oskarżony/Obwiniony nigdy nie składa zeznań.

Samo ukarania nie ma. Woland357 jako laik nie znał nazwy - chodziło mu o dobrowolne poddanie się karze art. 335 KPK (Kodeksu Postępowania Karnego) lub 58 KPW (Kodeksu Postępowania w Sprawach o Wykroczenia).
Można tego dokonać do momentu rozpoczęcia przewodu sądowego (czyli do 1 rozprawy).

Nowelizacji KPK nie było. Do Sądu należy w jakim trybie ma być rozpatrywana dana sprawa. Jedynie to uległo zmianie i to tylko dlatego, żeby (chińskie przekleństwa).

???


Kolego Woland357 zadzwoń do Sądu, w którym rozpatrywana ma być lub jest Twoja sprawa i zapytaj się czy wpłynął już wniosek o ukaranie na Twoje nazwisko, bo chciałbyś się dowiedzieć o stan sprawy.

#12 OFFLINE   Kiciek

Kiciek
  • 237 postów
  • Dołączył: 15-05-2009
  • Skąd: Kielce
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 10 stycznia 2010 - 14:24

Wyjaśnienia składa obwiniony czy też oskarżony zarówno przed Policją jak i przed Sądem. Oskarżony/Obwiniony nigdy nie składa zeznań.

A masło jest maślane...

Samo ukarania nie ma. Woland357 jako laik nie znał nazwy - chodziło mu o dobrowolne poddanie się karze art. 335 KPK (Kodeksu Postępowania Karnego) lub 58 KPW (Kodeksu Postępowania w Sprawach o Wykroczenia).
Można tego dokonać do momentu rozpoczęcia przewodu sądowego (czyli do 1 rozprawy).

Czasami nawet myślisz, tylko powiedz mi jak on ma tego dokonać. Sam ma się ukarać? Łapiesz kogoś na słówka a potem sam piszesz bzdury. Nie próbuj być prawnikiem bo Ci nie wychodzi.

#13 OFFLINE   Payatz

Payatz

    The Darkness Age Has Come

  • 1 090 postów
  • Dołączył: 26-06-2008
  • Skąd: Jaworzno
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 10 stycznia 2010 - 15:58

Czasami nawet myślisz


Jeśli uważasz że możesz obrażać użytkowników TEGO forum, to jesteś w błędzie.

 


#14 OFFLINE   redies

redies

    honor&patria

  • 638 postów
  • Dołączył: 12-07-2009
  • Skąd: Brzeziny
  • Województwo: opolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 10 stycznia 2010 - 16:37

Witaj Payatz podoba mi się Twój nowy avatar !!! a wracając do tematu to faktycznie pan kicek jest nieco porywczy , ja też się trochę znam na tych przepisach ale chojraka nie zgrywam przed kolegami z forum i tu popieram Cię Payatz.

#15 OFFLINE   hampster

hampster
  • 430 postów
  • Dołączył: 24-02-2007
  • Skąd: Dobrzyca
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 10 stycznia 2010 - 19:12

Nie próbuj być prawnikiem bo Ci nie wychodzi.


Ja akurat jestem prawnikiem, jeżeli o to chodzi.

Sam ma się ukarać?


Chodziło mi o to co wcześniej pisałem:

to zgłoś się do sądu, w którym ma być lub jest rozpoznawana twoja sprawa i złóż oświadczenie, że chcesz dobrowolnie poddać się karze.


Dokładnie ma złożyć pisemne oświadczenie - oczywiście przed 1 rozprawą.

Można tego dokonać do momentu rozpoczęcia przewodu sądowego (czyli do 1 rozprawy).


Kicek proponuje Ci umiar w wyrażaniu swoich opinii o mnie i dokładne czytanie moich postów, zanim zaczniesz się na ich temat wypowiadać. :zolta_kartka:

#16 OFFLINE   woland357

woland357
  • 37 postów
  • Dołączył: 24-07-2009

Napisany 11 stycznia 2010 - 19:44

ściemniasz koleżko. Albo powiesz prawdę , albo nie zawracaj dupci. Dwa zdania które napisałeś zaprzeczają same sobie.

Kolego Kiciek .po co miałbym tu pisać jakś nieprawde.to byłoby chyba nie logiczne jakbym chciał uzyskac jakas porade i jednocześnie celowo źle opdisywał swój problem.wiec zastanow sie następnym razem jak coś takiego napiszesz :-)
Faktycznie jestem laikiem i nie potrafie sie poslugiwac tą terminologią.chyba właściwym określeniem będzie wniosek o samo poddanie sie karze tylko nie wiem z jakiego kodeksu ten artykuł ma być zaczerpniety.bo nie wiem czy zarzuty mi stawiane sa z kodeksu karnego czy z kodeksu wykroczen.a przepraszam znalazłem wezwanie na komende.otóż zostałem wezwany charakterze podejrzanego w sprawie o wykroczenie z artykulu 86&1 kodeksu wykroczeń.
czyli z tego co mowicie to musze isc na komende i dowiedzieć sie o numer sprawy i do jakiego sadu zostala skierowana.nastepnie zapytac czy o stan sprawy czy zaczela juz być rozpatrywana czy nie.jesli nie to zlozyc wniosek o samopoddanie sie karze.jaka kwota wpisac na takim wniosku?słyszałem że ludzie pisza po 400-500 zł

#17 OFFLINE   Odi18

Odi18
  • 557 postów
  • Dołączył: 25-12-2008

Napisany 11 stycznia 2010 - 21:52

Ja akurat jestem prawnikiem, jeżeli o to chodzi.


po ty w jaki sposob sie wypowiadasz o tych zagadnieniach, mam wątpliwości :)

#18 OFFLINE   mih2

mih2

    olej gubie litrami.......

  • 329 postów
  • Dołączył: 29-06-2009
  • Skąd: POS (Raszków)

Napisany 11 stycznia 2010 - 22:28

U mnie prokurator powiedział na jaką kwotę minimalnie się zgodzi i taką wpisałem.

#19 OFFLINE   Kiciek

Kiciek
  • 237 postów
  • Dołączył: 15-05-2009
  • Skąd: Kielce
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 12 stycznia 2010 - 20:46

Jeśli uważasz że możesz obrażać użytkowników TEGO forum, to jesteś w błędzie.

Dzięki, tylko skąd wiesz, że hampster poczuł się obrażony. Ponieważ absolutnie nie użyłem słownictwa powszechnie używanego jako obraźliwe to domniemać należy, że:
- hampster złożył zażalenie bezpośrednio do Ciebie,
- hampster i Ty to 1 osoba
- ręka rękę myje tzn są równi, ale są równiejsi
Fakt, że nie rozumiesz co to jest sarkazm to nawet już nie mój domysł, to pewnik.
A ślad za Twoim warnem dla mnie, coś się wlecze i na pewno nie jest to Twój obiektywizm.

Cytat:
Napisał Kiciek Zobacz post
Nie próbuj być prawnikiem bo Ci nie wychodzi.
Ja akurat jestem prawnikiem, jeżeli o to chodzi.

Cytat:
Napisał Kiciek Zobacz post
Sam ma się ukarać?
Chodziło mi o to co wcześniej pisałem:

Cytat:
Napisał hampster Zobacz post
to zgłoś się do sądu, w którym ma być lub jest rozpoznawana twoja sprawa i złóż oświadczenie, że chcesz dobrowolnie poddać się karze.
Dokładnie ma złożyć pisemne oświadczenie - oczywiście przed 1 rozprawą.
Cytat:
Napisał hampster Zobacz post
Można tego dokonać do momentu rozpoczęcia przewodu sądowego (czyli do 1 rozprawy).
Kicek proponuje Ci umiar w wyrażaniu swoich opinii o mnie i dokładne czytanie moich postów, zanim zaczniesz się na ich temat wypowiadać.


Nie napisałeś gdzie i jak ma to zrobić. Jestes w błędzie jeśli uważasz, że ma to zrobić przed sądem. Instytucja taka, jest; nazwijmy to, ugodą pomiędzy oskarżonym a prokuratorem. Uzgodnieniu takiemu podlega kara oraz środki karne, a nie kwalifikacja czynu. Wnioskować do sądu o dobrowolne poddanie się karze może tylko i wyłącznie prokurator, po wcześniejszych ustaleniach poczynionych z oskarżonym.
Ponadto żeby doszło do takiego porozumienia muszą być spełnione określone warunki:
- popełnione przestępstwo nie może budzić wątpliwości czy raczej wszelki materiał dowodowy nie może budzić żadnych wątpliwości co do winy.
- Nie można stosować tej instytucji jeśli istnieje jakakolwiek możliwość popełnienia danego czynu przez inną osobę.

Czy jesteś prawnikiem to nie wiem i nie wnikam, ale pomyliłeś paragrafy:
art 335 kpk o którym piszesz mówi o skazaniu bez rozprawy jeśli zaś chodzi o dobrowolne poddanie się karze to jest to art 387 kpk (skazanie bez przeprowadzania postępowania dowodowego) to dwa różne pojęcia mówiące o czymś innym.
A nie wnikam dlatego, że być może nim jesteś. Taka pewność siebie po przeczytaniu kilku zdań opisu problemu w wątku świadczy, że nawet doskonałym.

#20 OFFLINE   woland357

woland357
  • 37 postów
  • Dołączył: 24-07-2009

Napisany 12 stycznia 2010 - 21:25

bardzo zagmatwane to wszystko.napisanie tego wniosku i zarazem oszczedzenie paru złotych wydaje się być jak droga przez mękę i z tego co mowicie to wcale tak nie musi byc ze dostane mniejsza grzywne.
na policji mi powiedzieli ze za te wszystkie moje przewineinia łącznie z ucieczka z miejsca zdarzenia powinienem sie zamknac w 1000 zł.
i moze tak to zostawie.jakos sie nie moge przemoc zeby isc na ta komende :-)