Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Auto z holandii.ile czasu na rejestracje??


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
9 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   rafal2324

rafal2324
  • 30 postów
  • Dołączył: 14-03-2009
  • Skąd: Holandia\Rotterdam

Napisany 06 stycznia 2010 - 15:57

Witam.
Wiem że temat był przerabiany,czytałem trochę ale nie mogłem znaleźć konkretnej odpowiedzi na moje pytanie.Mianowicie...ile mam czasu na zarejestrowanie Omegi w Polsce??Jak długo są ważne tablice?Bo wiem że ubezpieczenie mam na 15 dni.Czy mogę przykładowo zarejestrować auto za miesiąc albo dwa??W Holandii mogę jeździć 15 dni,a jak długo w Polsce na tablicach eksportowych?...i jeszcze jedno ,jak wygląda cała procedura rejestracji.Ile czasu z tym mniej więcej schodzi?Dają jakiś tymczasowy dowód czy jak?Będę miał tylko tydzień urlopu i jestem ciekaw czy uda mi sie wszystko załatwić.
Z góry dzięki za pomoc.

#2 OFFLINE   cita

cita

    I'm back :P

  • 4 748 postów
  • Dołączył: 13-05-2006
  • Skąd: Leszno
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 06 stycznia 2010 - 22:17

na zapłącenie akcyzy masz 7 dni od wprowadzenia auta na teren RP i to musisz zrobic.
Jak zapłacisz akcyze to zarejestrować ją mozesz na drugi dzien, albo za rok albo w ogole. Nie ma na to okreslonego terminu.

A jak długo mozesz jeździc? Tak długo jak ważne sa tablice i ubezpieczenie i nie dłużej. Jesli ktoś twoerdzi inaczej to sie myli.

#3 OFFLINE   omegarules

omegarules
  • 712 postów
  • Dołączył: 07-02-2007
  • Skąd: Aleksandrów Kujawski

Napisany 06 stycznia 2010 - 22:41

Złożenie deklaracji 14 dni od daty nabycia pojazdu, czas na zapłacenie akcyzy 30 dni od daty zakupu pojazdu.

Stare dane masz cita..

#4 OFFLINE   rafal2324

rafal2324
  • 30 postów
  • Dołączył: 14-03-2009
  • Skąd: Holandia\Rotterdam

Napisany 06 stycznia 2010 - 22:45

Ok powiedzcie mi jeszcze tylko cos na temat akcyzy.Naczytałem się od groma ale nikt praktycznie nie udzielił żadnej konkretnej odpowiedzi...ile zapłacę od 2.5 V6 z 97r. na umowie z komisem mam 900 euro.Patrzyłem na stronie axa.pl jak wycenią to wyszło 9000zł.Jak to wszystko będzie się miało do kupy??
Dzięki

#5 OFFLINE   cita

cita

    I'm back :P

  • 4 748 postów
  • Dołączył: 13-05-2006
  • Skąd: Leszno
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 06 stycznia 2010 - 22:48

od daty nabycia pojazdu


jak od daty nabycia?
Od kiedy taki przepis jest i co to za przepis?

Przecież mozna nabyc auto za granicą i nie zdązyć go nawet przywieźć w tym czasie.

Ok powiedzcie mi jeszcze tylko cos na temat akcyzy.Naczytałem się od groma ale nikt praktycznie nie udzielił żadnej konkretnej odpowiedzi..


jak nie?
http://forum.omegakl...ead.php?t=32767

wątek prawie przy Twoim...
przyznaj sie - w ogole nie szukałeś...

#6 OFFLINE   adekbis

adekbis
  • 17 postów
  • Dołączył: 28-12-2009
  • Skąd: Zduńska Wola

Napisany 07 stycznia 2010 - 12:13

na zapłącenie akcyzy masz 7 dni od wprowadzenia auta na teren RP i to musisz zrobic.
Jak zapłacisz akcyze to zarejestrować ją mozesz na drugi dzien, albo za rok albo w ogole. Nie ma na to okreslonego terminu.

A jak długo mozesz jeździc? Tak długo jak ważne sa tablice i ubezpieczenie i nie dłużej. Jesli ktoś twoerdzi inaczej to sie myli.


to wszystko sie zgadza tylko nie 7 dni a 14 od przekroczenia granicy

#7 OFFLINE   omegarules

omegarules
  • 712 postów
  • Dołączył: 07-02-2007
  • Skąd: Aleksandrów Kujawski

Napisany 07 stycznia 2010 - 12:14

jak od daty nabycia?
Od kiedy taki przepis jest i co to za przepis?

Przecież mozna nabyc auto za granicą i nie zdązyć go nawet przywieźć w tym czasie.


Pisząc "nabycia" miałem na myśli sprowadzenie - bo ile jest przypadków, że kupujesz i jedziesz miesiąc później? No, ale chyba nie o to chodzi..

Przepisy obowiązują od 1 marca 2009.

Dziennik Ustaw Nr 3, poz.11,

Opis Art. 101

(...)W ciągu 14 dni od sprowadzenia podatnik musi złożyć właściwemu naczelnikowi urzędu celnego deklarację uproszczoną, przygotowaną według ustalonego wzoru. Jeżeli auto zostało zarejestrowane w okresie krótszym niż 14 dni, deklaracja musi zostać złożona najpóźniej w dniu rejestracji. Płatność podatku musi nastąpić w terminie do 30 dni od daty sprowadzenia samochodu, jednak nie później niż w dniu jego rejestracji.(...)

Info z zerżnięte ze stronki, wystarczy wpisać w googlach "akcyza na samochody osobowe 2009" i już.

Wstyd cita - kto jak kto, ale żebyś TY nie wiedział? :p

#8 OFFLINE   rafal2324

rafal2324
  • 30 postów
  • Dołączył: 14-03-2009
  • Skąd: Holandia\Rotterdam

Napisany 07 stycznia 2010 - 19:28

Ok dzięki za pomoc,ale nadal nikt mi nie powiedział ile CZASU zajmuje przerejestrowanie,opłaty itp,wszystko ogólnie.Ja będę miał na to 4 dni bo tyle mam urlopu i muszę wracac do Holandii.Czy te 4 dni mi starczą????

#9 OFFLINE   rafipl

rafipl
  • 418 postów
  • Dołączył: 06-01-2008
  • Skąd: Lubniewice
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 07 stycznia 2010 - 19:43

Ok dzięki za pomoc,ale nadal nikt mi nie powiedział ile CZASU zajmuje przerejestrowanie,opłaty itp,wszystko ogólnie.Ja będę miał na to 4 dni bo tyle mam urlopu i muszę wracac do Holandii.Czy te 4 dni mi starczą????


4dni powinny wystarczyc. schemat zalatwiania formalnosci wyglada mniej wiecej tak (bynajmniej w moim rejonie):
-pierwszy dzien rano zostawiam papiery w agencji przy urzedzie celnym, oni tam skladaja wniosek do UC oraz tlumacza dokumenty
-drugi dzien rano odbieram przetlumaczone dokumenty, wplacam kwote za akcyze juz na miejscu w UC i odrazu po okazaniu kwitku zaplaty odbieram zaswiadczenie ze akcyza zostala zaplacona
-potem odrazu z papierami do US tam wypisujesz formularz VAT25 bodajze bynajmniej zaswiadczenie o zwolnieniu z podatku.. (u mnie w agencji odrazu przygotowuja tez formularz i tylko skladam w US), tam ci powiedza na kiedy bedzie zaswiadczenie gotowe (z reguly na nastepny dzien max), jak juz bedziesz wiedzial kiedy beda gotowe to umawiasz sie w Wydziale Komunikacji na ten sam dzien w ktory bedziesz mial dokumenty z US
-po Skarbowce tego samego dnia lub na nastepny robisz przeglad jesli trzeba
-trzeci-czwarty dzien jak odbierzesz papiery z US lecisz do Wydzialu Komunikacji i rejestrujesz autko (tam tez bedziesz musial zaplacic pod.ekologiczny lub tez wczesniej jak bedziesz chcial)

do Wydzialu Komunikacji zanosisz:
-zaswiadczenie o zaplaceniu akcyzy
-przetlumaczone papiery
-przeglad
-zaswiadczenie z US

niektore Wydzialy Kom. chca przed dokonaniem rejestracji aby auto bylo ubezpieczone, bynajmniej u mnie tego problemu nie ma i zadne OC nie ejst potrzebne ale trzeba pamietac ze trzeba je wykupic tego samego dnia co zarejestrujesz auto...

pamietaj ze bedziesz mial z poczatku miekki dowod wazny bodajze tylko miesiac...

900euro na umowie powinno przejsc wiec nie zmieniaj

powodzenia

#10 OFFLINE   rafal2324

rafal2324
  • 30 postów
  • Dołączył: 14-03-2009
  • Skąd: Holandia\Rotterdam

Napisany 07 stycznia 2010 - 19:57

4dni powinny wystarczyc. schemat zalatwiania formalnosci wyglada mniej wiecej tak (bynajmniej w moim rejonie):
-pierwszy dzien rano zostawiam papiery w agencji przy urzedzie celnym, oni tam skladaja wniosek do UC oraz tlumacza dokumenty
-drugi dzien rano odbieram przetlumaczone dokumenty, wplacam kwote za akcyze juz na miejscu w UC i odrazu po okazaniu kwitku zaplaty odbieram zaswiadczenie ze akcyza zostala zaplacona
-potem odrazu z papierami do US tam wypisujesz formularz VAT25 bodajze bynajmniej zaswiadczenie o zwolnieniu z podatku.. (u mnie w agencji odrazu przygotowuja tez formularz i tylko skladam w US), tam ci powiedza na kiedy bedzie zaswiadczenie gotowe (z reguly na nastepny dzien max), jak juz bedziesz wiedzial kiedy beda gotowe to umawiasz sie w Wydziale Komunikacji na ten sam dzien w ktory bedziesz mial dokumenty z US
-po Skarbowce tego samego dnia lub na nastepny robisz przeglad jesli trzeba
-trzeci-czwarty dzien jak odbierzesz papiery z US lecisz do Wydzialu Komunikacji i rejestrujesz autko (tam tez bedziesz musial zaplacic pod.ekologiczny lub tez wczesniej jak bedziesz chcial)

do Wydzialu Komunikacji zanosisz:
-zaswiadczenie o zaplaceniu akcyzy
-przetlumaczone papiery
-przeglad
-zaswiadczenie z US

niektore Wydzialy Kom. chca przed dokonaniem rejestracji aby auto bylo ubezpieczone, bynajmniej u mnie tego problemu nie ma i zadne OC nie ejst potrzebne ale trzeba pamietac ze trzeba je wykupic tego samego dnia co zarejestrujesz auto...

pamietaj ze bedziesz mial z poczatku miekki dowod wazny bodajze tylko miesiac...

900euro na umowie powinno przejsc wiec nie zmieniaj

powodzenia


No i wreszcie doczekałem się na konkretną wyczerpującą odpowiedź!Wielkie dzięki kolego rafi!!Mam nadzieję że mi się uda w te 4 dni max.Jeszcze raz dzięki.
Pozdrawiam