Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Auto ZASTĘPCZE dla każdego - nowość!!


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
29 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   mbobik

mbobik

    1-szy v-ce Prezes od SB

  • 1 065 postów
  • Dołączył: 11-09-2008
  • Skąd: Żukowno
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 08 grudnia 2009 - 12:59

Nowe zmiany dotyczące auta zastępczego dla poszkodowanego w wypadku OC

K L I K

fragment:

Każdy posiadacz rozbitego w wypadku samochodu powinien mieć prawo do auta zastępczego w całym okresie naprawy na koszt towarzystwa, które wystawiło polisę OC sprawcy szkody – uznał nadzór.



#2 OFFLINE   cita

cita

    I'm back :P

  • 4 748 postów
  • Dołączył: 13-05-2006
  • Skąd: Leszno
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 08 grudnia 2009 - 14:38

A czy ktoś wie co taka KNF może?
Tzn na ile wiążące są jej postanowienia? Bo jak mogą se tylko tak tylko rozesłać rekomendację - to w zasadzie nic z tego nie wynika.

#3 OFFLINE   mbobik

mbobik

    1-szy v-ce Prezes od SB

  • 1 065 postów
  • Dołączył: 11-09-2008
  • Skąd: Żukowno
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 08 grudnia 2009 - 15:01

A czy ktoś wie co taka KNF może?
Tzn na ile wiążące są jej postanowienia? Bo jak mogą se tylko tak tylko rozesłać rekomendację - to w zasadzie nic z tego nie wynika.


No toć jest napisane że to Krajowy Nadzór Finansowy - instytucja czuwająca nad ubezpieczycielami między innymi. Rzecz w tym że już wcześniej można było się dobiegać takich zwrotów ( ja np dostałem) tylko nie było to takie łatwe. Teraz natomiast wynika z tego, żę będzie do dużo prostrze, ale zapewne zostaniemy nagrodzeni za to podwyżką składek OC.

#4 OFFLINE   Payatz

Payatz

    The Darkness Age Has Come

  • 1 090 postów
  • Dołączył: 26-06-2008
  • Skąd: Jaworzno
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 08 grudnia 2009 - 15:15

zapewne zostaniemy nagrodzeni za to podwyżką składek OC


Nawet nie ma co marzyć że będzie inaczej :|

 


#5 OFFLINE   Kiciek

Kiciek
  • 237 postów
  • Dołączył: 15-05-2009
  • Skąd: Kielce
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 08 grudnia 2009 - 21:47

A czy ktoś wie co taka KNF może?
Tzn na ile wiążące są jej postanowienia? Bo jak mogą se tylko tak tylko rozesłać rekomendację - to w zasadzie nic z tego nie wynika.

KNF sprawuje kontrolę nad towarzystwami ubezpieczeniowymi. Jeśli stwierdzi jakieś nieprawidłowości w papierach to może nałożyć na taką firmę karę finansową a nawet cofnąć zezwolenie na prowadzenie działalności. Jeśli chodzi o szkody to KNF 1-3 razy w roku kontroluje każdą bez wyjątku firmę. Kontrola taka polega na wyrywkowym sprawdzaniu teczek szkodowych. Miałem przyjemność kilka razy być przy takiej kontroli. W moim przypadku, tzn moim oddziale, czepili się tylko pierdół że teczka nie jest ponumerowana, czy nie ma opisu itp.
Nie chciałbym jednak być w skórze kierownika pionu likwidacji szkód któremu zarzuci się teraz wykonywanie czynności wbrew zaleceniom KNF.
Myślę, że zmieni się bardzo dużo i firmy zaczną wreszcie płacić należną kasę za auta zastępcze.
Poza tym jeśli ktoś nie dostanie pieniążków za samochód zastępczy, to wystarczy wtedy napisać odwołanie a kopię pisma przesłać do Rzecznika Ubezpieczonych którego działalność określa ta sama ustawa co KNF. Wtedy prawdopodobnie obejdzie się bez sądu.
Swoją drogą to wydaje mi się, że KNF tak zrobiła biorąc pod uwagę właśnie orzecznictwo sądów, gdzie w 99% przypadków sąd przyznawał prawo do samochodu zastępczego i co za tym idzie należne odszkodowanie.

#6 OFFLINE   cita

cita

    I'm back :P

  • 4 748 postów
  • Dołączył: 13-05-2006
  • Skąd: Leszno
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 08 grudnia 2009 - 22:46

No toć jest napisane że to Krajowy Nadzór Finansowy - instytucja czuwająca nad ubezpieczycielami między innymi.


Ale czytać to ja potrafie, a chodziło mi o to co oni mogą

KNF sprawuje kontrolę nad towarzystwami ubezpieczeniowymi. Jeśli stwierdzi jakieś nieprawidłowości w papierach to może nałożyć na taką firmę karę finansową a nawet cofnąć zezwolenie na prowadzenie działalności.


o wlasnie o to mi chodzilo.

Dzięki :)

#7 OFFLINE   mbobik

mbobik

    1-szy v-ce Prezes od SB

  • 1 065 postów
  • Dołączył: 11-09-2008
  • Skąd: Żukowno
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 09 grudnia 2009 - 09:06

Ale czytać to ja potrafie, a chodziło mi o to co oni mogą


OOO nawet i pisać ;)

Noi proszę znów dzięki koledze Kiciek wiemy więcej. :)

#8 OFFLINE   Kiciek

Kiciek
  • 237 postów
  • Dołączył: 15-05-2009
  • Skąd: Kielce
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 11 grudnia 2009 - 01:25

Nie mam żalu mbobik, że jako agent nie wiesz o takich rzeczach. Wręcz przeciwnie.
Sam nie wiem czy dobrze robię uwalniając takie rewelacje na forum, ale przecież nikt mi tego zabronić nie może. Przynajmniej nigdzie nie ma takiego czynnika prawnego. (Nawet tzw lojalka to przestęstwo).
Ja po prostu jestem fanatykiem likwidacji szkód, ubezpieczeń i KC (chociaż teraz robię w innej trochę branży, to nadal umowa zlecenie czasem wpada). Nikt na to, nic nie poradzi. Jedyne na czym się nie znam, to składki, ale w tym Ty jesteś uważam bardzo dobry. Zresztą na najbliższym zlocie się pewnie spotkamy, to chętnie pogadamy:)
pzdrx.

#9 OFFLINE   mbobik

mbobik

    1-szy v-ce Prezes od SB

  • 1 065 postów
  • Dołączył: 11-09-2008
  • Skąd: Żukowno
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 11 grudnia 2009 - 09:00

Nie mam żalu mbobik, że jako agent nie wiesz o takich rzeczach. Wręcz przeciwnie.


Ale że na czym? na likwidacji szkód? no sam dobrze wiesz że nawet "nie wolno" nam się na tym znać, my mamy ubezpieczać a Ty likwidować :D

#10 OFFLINE   Kiciek

Kiciek
  • 237 postów
  • Dołączył: 15-05-2009
  • Skąd: Kielce
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 11 grudnia 2009 - 17:53

Ale że na czym? na likwidacji szkód? no sam dobrze wiesz że nawet "nie wolno" nam się na tym znać


No nie we wszystkich firmach tak jest. Chociaż tutaj chyba chodzi bardziej o postawę dyrektora danego oddziału. Np w Generali TU SA gdzie pracowałem, to dostawał białej gorączki jak agenci czy agentki właziły mi do pokoju. Albo miał pretensje, albo zawsze chciał wszystko wiedzieć. Ale w końcu zrobiłem mu całkiem na złość i z jedną z nich się ożeniłem:D
... No to chyba widać, że jestem fanatykiem ubezpieczeń ... kurde nawet za żone wziąłem agentke ... wcześniej na to nie wpadłem...

#11 OFFLINE   mbobik

mbobik

    1-szy v-ce Prezes od SB

  • 1 065 postów
  • Dołączył: 11-09-2008
  • Skąd: Żukowno
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 12 grudnia 2009 - 00:21

No nie we wszystkich firmach tak jest. Chociaż tutaj chyba chodzi bardziej o postawę dyrektora danego oddziału. Np w Generali TU SA gdzie pracowałem, to dostawał białej gorączki jak agenci czy agentki właziły mi do pokoju. Albo miał pretensje, albo zawsze chciał wszystko wiedzieć. Ale w końcu zrobiłem mu całkiem na złość i z jedną z nich się ożeniłem:D
... No to chyba widać, że jestem fanatykiem ubezpieczeń ... kurde nawet za żone wziąłem agentke ... wcześniej na to nie wpadłem...


Hehe, genarlnie to kazde TU dazy do tego aby ubezpieczenia nie byly polaczone z likwidacji, ale to oddzielny temat, koniec OT.:stop:

#12 OFFLINE   Wicurek

Wicurek

    jeszcze tu bywam czasem

  • 338 postów
  • Dołączył: 07-11-2009
  • Skąd: Brzesko
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 25 czerwca 2010 - 10:13

Panowie i Panie czyli jak my mamy omegi to jakie autko nam przysługuje po kolizji ? pasuje wiedzieć żeby coś wypożyczyć bo i mojej się dostało :(

#13 OFFLINE   mbobik

mbobik

    1-szy v-ce Prezes od SB

  • 1 065 postów
  • Dołączył: 11-09-2008
  • Skąd: Żukowno
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 25 czerwca 2010 - 14:56

Panowie i Panie czyli jak my mamy omegi to jakie autko nam przysługuje po kolizji ? pasuje wiedzieć żeby coś wypożyczyć bo i mojej się dostało :(


Seicento :smiech:

#14 OFFLINE   chmieleck

chmieleck

    [ZSW 05127]

  • 321 postów
  • Dołączył: 11-10-2009
  • Skąd: Świnoujście

Napisany 25 czerwca 2010 - 21:04

Bez zmian pozostaje zasada, że wynajmowany pojazd nie może być wyższej klasy niż rozbity.


Omega plasuje się w segmencie E, z powyższego wiec wynika, że możesz sobie pośmigać BMW 540 czy jakąś inną E-Klasą ;) Oczywiście teoria teorią, a w praktyce pewnie dostaniesz jw. na jakieś Seicento :D

#15 OFFLINE   Wicurek

Wicurek

    jeszcze tu bywam czasem

  • 338 postów
  • Dołączył: 07-11-2009
  • Skąd: Brzesko
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 25 czerwca 2010 - 21:38

dobre i Seicento byle by się do roboty dało do jechać.

a może mi ktoś powiedzieć od kiedy do kiedy mi się będzie należeć zastępcze auto?

dziś mi puknął koleś. zgłoszone już u niego zostało, maja dzwonić w poniedziałek lub we wtorek od rzeczoznawcy by się umówić na oględziny czy jakoś tak z tej ich gadki zrozumiałem :)

#16 OFFLINE   mbobik

mbobik

    1-szy v-ce Prezes od SB

  • 1 065 postów
  • Dołączył: 11-09-2008
  • Skąd: Żukowno
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 26 czerwca 2010 - 07:49

dobre i Seicento byle by się do roboty dało do jechać.

a może mi ktoś powiedzieć od kiedy do kiedy mi się będzie należeć zastępcze auto?

dziś mi puknął koleś. zgłoszone już u niego zostało, maja dzwonić w poniedziałek lub we wtorek od rzeczoznawcy by się umówić na oględziny czy jakoś tak z tej ich gadki zrozumiałem :)


Od wtedy od kiedy Twoje auto zostało unieruchomione.

#17 OFFLINE   Odi18

Odi18
  • 557 postów
  • Dołączył: 25-12-2008

Napisany 26 czerwca 2010 - 13:37

przysługuje ci Passat, jesli chodzi o realia wyporzyczalni w Polsce lub jakas Vectra

#18 OFFLINE   Wicurek

Wicurek

    jeszcze tu bywam czasem

  • 338 postów
  • Dołączył: 07-11-2009
  • Skąd: Brzesko
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 26 czerwca 2010 - 16:00

mbobik a wiesz może do kiedy bo jak czytam to ludzie piszą że im zwracali kasę np z 5 lub 7 dni a dajmy na to że oddam auto do roboty i muszę czekać na części etc wyjdzie 2-3 tyg?

#19 OFFLINE   Odi18

Odi18
  • 557 postów
  • Dołączył: 25-12-2008

Napisany 26 czerwca 2010 - 21:17

mbobik a wiesz może do kiedy bo jak czytam to ludzie piszą że im zwracali kasę np z 5 lub 7 dni a dajmy na to że oddam auto do roboty i muszę czekać na części etc wyjdzie 2-3 tyg?


wedlug prawa przysluguje ci zwrot pieniazkow za caly okres naprawy, oczekiwanie na czesci, swieta i inne obiektywne przyczyny. w praktyce jesli tak zrobisz oni wyplaca ci za "technologiczny czas naprawy" (zazwyczaj ok 3-7 dni) a o reszte kwoty musisz sie dochodzic sam, albo poprzez rzecznika ubezpieczonych, albo w sadzie i w jednym i w drugim wypadku wygrasz na 100% ale potrwa to kilka miesiecy

#20 OFFLINE   Wicurek

Wicurek

    jeszcze tu bywam czasem

  • 338 postów
  • Dołączył: 07-11-2009
  • Skąd: Brzesko
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 26 czerwca 2010 - 22:02

czyli szkoda zachodu.