Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Nowy dom !!!!!!!!!!!!!!!!


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
23 odpowiedzi na ten temat

#21 OFFLINE   redies

redies

    honor&patria

  • 638 postów
  • Dołączył: 12-07-2009
  • Skąd: Brzeziny
  • Województwo: opolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 18 listopada 2009 - 18:24

ja tam też wpadnę zobaczyć jak te fundamenty zostały zalane i reszta stoi , Daj tylko znać a zobaczysz ilu chłopaków zajedzie z dolnegośląska. Życzę dalszego powodzenia i wytrwałości :happy_b:

#22 OFFLINE   ermi

ermi
  • 377 postów
  • Dołączył: 13-10-2008
  • Skąd: Toruń
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 18 listopada 2009 - 21:13

jakby ktoś chciał aby mu policzyć świadectwo energetyczne to nie ma problemu.

#23 OFFLINE   doncortino

doncortino
  • 3 592 postów
  • Dołączył: 13-09-2008
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 19 listopada 2009 - 20:08

Fundamet już zalany , co do kosztów to naprawdę opłaca się zalewać samemu ok 3tys oszczędności:D Zlot u Lutka coraz bliżej:p


gratuluję udanej operacji!! I szczerze winszuję zaparcia

Budowa domu (zwłaszcza systemem gospodarczym) to bardzo trudna i stresująca praca, ale daje niesamowitą satysfakcję! Ja budowałem z ojcem dom, włożyliśmy w to mnóstwo pracy, ale teraz jestem niebiańsko dumny z efektu, a przy okazji nauczyłem się w jakimś stopniu sztuki budowlanej

mimo że od początku budowy każdą wydaną złotówkę oglądaliśmy dwa razy w poszukiwaniu oszczędności nie myślałem z ojcem nawet o ręcznym wylewaniu - zamówiliśmy 13 m^3 betonu b15. przyjechały 2 gruszki 12 metrowe (wyładowane częściowo). Koszt - 2,8 tys.zł (odległość od betoniarni to około 20 km) Teraz beton podobno jest tańszy.
Gdyby chcieć to zrobić ręcznie to trzeba by wymieszać 6,5*13 = 84,5 betoniarek betonu, do każdej wrzucić 40 łopat piachu, czyli 40 *84,5 = 3380... wlać wody... cementu... potem gotową mieszankę przewieźć taczką (ok. 350 kursów) - w sumie 32 tony betonu... dla dwóch osób jakiś tydzień roboty. Podłej roboty.
Do tego policz koszt cementu - 10 zł/worek, a na betoniarkę sypie się 2 worki, czyli wyszłoby coś koło 1690 zł za te 13 m betonu za sam cement. Piach, żwir, woda i prąd - trudno policzyć, robocizna - masakra!!

po wybetonowaniu i wymurowaniu ścian oraz zasypaniu i zagęszczeniu pod posadzkę wyglądało to tak:

Dodany obrazek

#24 OFFLINE   daktyl

daktyl

    ..opisu dziś nie będzie..

  • 250 postów
  • Dołączył: 24-06-2008
  • Skąd: Gliwice / Jaryszów
  • Województwo: opolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 24 listopada 2009 - 20:40

Lutek, powodzenia na polu boju życzę!!
A na spot, w ramach kontroli postępu prac oczywiście, też wpadnę!!:piwo2:
Pozdrawiam!! :D:D:D